WTA-toernooi van Amelia Island 1999
WTA-toernooi van Amelia Island 1999 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Winnares in het enkelspel, Monica Seles | |||||||
Officiële naam | Bausch & Lomb Championships | ||||||
Editie | 1999 (20e editie) | ||||||
Stad, land | Amelia Island, FL, VS | ||||||
Locatie | Racquet Park at the Amelia Island Plantation | ||||||
Datum | 5–11 april | ||||||
Auspiciën | WTA | ||||||
Categorie | Tier II | ||||||
Prijzengeld | US$ 520.000 | ||||||
Deelnemers | 56 enkel, 27 kwal. / 28 dubbel | ||||||
Ondergrond | gravel, buiten | ||||||
Winnaar enkel | Monica Seles | ||||||
Winnaars dubbel | Conchita Martínez Patricia Tarabini | ||||||
| |||||||
|
Prijzengeld
|
Het WTA-tennistoernooi van Amelia Island (officieel Bausch & Lomb Championships) van 1999 vond plaats van 5 tot en met 11 april 1999 op het Amerikaanse eiland Amelia Island, Florida. Het was de twintigste editie van het toernooi. Er werd gespeeld op groen gravel.
Enkelspel
Titelverdedigster Mary Pierce was het vierde reekshoofd. Zij bereikte de kwartfinale – daarin werd zij uitgeschakeld door Conchita Martínez.
De als eerste geplaatste Amerikaanse Lindsay Davenport kwam niet verder dan de derde ronde.
Het tweede reekshoofd, Monica Seles uit de Verenigde Staten, won het toernooi. In de finale versloeg zij de ongeplaatste Roemeense Ruxandra Dragomir in twee sets. Seles wist voor het eerst in haar loopbaan het toernooi van Amelia Island op haar naam te schrijven. Het was haar 44e WTA-titel, de enige van dat jaar. Zij incasseerde US$ 80.000 prijzengeld op dit toernooi.
Er waren geen deelneemsters uit de Lage Landen.
Geplaatste speelsters
- De eerste acht geplaatste speelsters kregen een vrijstelling voor de eerste ronde.
Nr. | Speelster | Rang | Resultaat | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1. | Lindsay Davenport | 2 | derde ronde | Anna Koernikova |
2. | Monica Seles | 3 | winnares | |
3. | Venus Williams | 6 | tweede ronde | Sonya Jeyaseelan |
4. | Mary Pierce | 8 | kwartfinale | Conchita Martínez |
5. | Amanda Coetzer | 9 | kwartfinale | Monica Seles |
6. | Patty Schnyder | 13 | kwartfinale | Anna Koernikova |
7. | Conchita Martínez | 18 | halve finale | Monica Seles |
8. | Barbara Schett | 19 | derde ronde | Ruxandra Dragomir |
9. | Anna Koernikova | 20 | halve finale | Ruxandra Dragomir |
10. | Chanda Rubin | 23 | derde ronde | Conchita Martínez |
11. | Magüi Serna | 24 | tweede ronde | Ruxandra Dragomir |
12. | afgemeld | |||
13. | Lisa Raymond | 28 | tweede ronde | Fabiola Zuluaga |
14. | Virginia Ruano Pascual | 29 | derde ronde | Amanda Coetzer |
15. | Nathalie Dechy | 31 | derde ronde | Mary Pierce |
16. | Iva Majoli | 34 | tweede ronde | Inés Gorrochategui |
17. | Corina Morariu | 43 | eerste ronde | Alexandra Fusai |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Eindfase
halve finale | finale | |||||||||||
9 | Anna Koernikova | 3 | 5 | |||||||||
Ruxandra Dragomir | 6 | 7 | ||||||||||
Ruxandra Dragomir | 2 | 3 | ||||||||||
2 | Monica Seles | 6 | 6 | |||||||||
7 | Conchita Martínez | 0 | 1 | |||||||||
2 | Monica Seles | 6 | 6 |
Deel 1
eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
1 | Lindsay Davenport | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Q | Tina Pisnik | 6 | 1 | 6 | Q | Tina Pisnik | 5 | 3 | |||||||||||||||||
Brie Rippner | 3 | 6 | 3 | 1 | Lindsay Davenport | 4 | 1 | ||||||||||||||||||
Sylvia Plischke | 5 | 3 | 9 | Anna Koernikova | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Jennifer Capriati | 7 | 6 | Jennifer Capriati | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
LL | Jevgenia Koelikovskaja | 1 | 5 | 9 | Anna Koernikova | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
9 | Anna Koernikova | 6 | 7 | 9 | Anna Koernikova | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
16 | Iva Majoli | 7 | 6 | 6 | Patty Schnyder | 0 | 2 | ||||||||||||||||||
Q | Sandra Načuk | 5 | 3 | 16 | Iva Majoli | 6 | 4 | 2 | |||||||||||||||||
Q | Jana Nejedly | 3 | 1 | WC | Inés Gorrochategui | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Inés Gorrochategui | 6 | 6 | WC | Inés Gorrochategui | 5 | 2 | ||||||||||||||||||
Meghann Shaughnessy | 5 | 6 | 1 | 6 | Patty Schnyder | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
WC | Jessica Steck | 7 | 3 | 6 | WC | Jessica Steck | 1 | 1 | |||||||||||||||||
6 | Patty Schnyder | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Deel 2
eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
3 | Venus Williams | 4 | 66 | ||||||||||||||||||||||
Q | Sonya Jeyaseelan | 3 | 6 | 6 | Q | Sonya Jeyaseelan | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Gala León García | 6 | 2 | 2 | Q | Sonya Jeyaseelan | 4 | 2 | ||||||||||||||||||
Fabiola Zuluaga | 6 | 6 | Fabiola Zuluaga | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
Mirjana Lučić | 4 | 1 | Fabiola Zuluaga | 6 | 5 | 6 | |||||||||||||||||||
Larisa Neiland | 6 | 1 | 4 | 15 | Lisa Raymond | 2 | 7 | 0 | |||||||||||||||||
15 | Lisa Raymond | 3 | 6 | 6 | Fabiola Zuluaga | 3 | 1 | ||||||||||||||||||
11 | Magüi Serna | 6 | 6 | Ruxandra Dragomir | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | María José Gaidano | 3 | 2 | 12 | Magüi Serna | 2 | 2 | ||||||||||||||||||
Q | Nadja Petrova | 2 | 2 | Ruxandra Dragomir | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Ruxandra Dragomir | 6 | 6 | Ruxandra Dragomir | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||
María Vento | 2 | 6 | 8 | Barbara Schett | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
Christína Papadáki | 6 | 7 | Christína Papadáki | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
8 | Barbara Schett | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Deel 3
eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
7 | Conchita Martínez | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Tara Snyder | 6 | 6 | Tara Snyder | 1 | 2 | ||||||||||||||||||||
Q | Larissa Schaerer | 2 | 4 | 7 | Conchita Martínez | 7 | 5 | 6 | |||||||||||||||||
Tamarine Tanasugarn | 1 | 2 | 10 | Chanda Rubin | 66 | 7 | 2 | ||||||||||||||||||
Kristina Brandi | 6 | 6 | Kristina Brandi | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
Nicole Pratt | 2 | 1 | 10 | Chanda Rubin | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
10 | Chanda Rubin | 6 | 6 | 7 | Conchita Martínez | 3 | 7 | 6 | |||||||||||||||||
15 | Nathalie Dechy | 6 | 6 | 4 | Mary Pierce | 6 | 64 | 2 | |||||||||||||||||
WC | Meilen Tu | 2 | 3 | 15 | Nathalie Dechy | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Olena Tatarkova | 6 | 7 | Olena Tatarkova | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
Maureen Drake | 4 | 5 | 15 | Nathalie Dechy | 6 | 4 | 3 | ||||||||||||||||||
LL | Alexandra Stevenson | 3 | 0 | 4 | Mary Pierce | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Cătălina Cristea | 6 | 6 | Cătălina Cristea | 0 | 0 | ||||||||||||||||||||
4 | Mary Pierce | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Deel 4
eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | ||||||||||||||||||||||
5 | Amanda Coetzer | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Lilia Osterloh | 4 | 6 | 6 | Lilia Osterloh | 4 | 2 | |||||||||||||||||||
María Sánchez Lorenzo | 6 | 1 | 4 | 5 | Amanda Coetzer | 6 | 7 | ||||||||||||||||||
Anne-Gaëlle Sidot | 64 | 65 | 14 | Virginia Ruano Pascual | 1 | 5 | |||||||||||||||||||
Tatjana Panova | 7 | 7 | Tatjana Panova | 60 | 6 | 3 | |||||||||||||||||||
Sandra Cacic | 2 | 1 | 14 | Virginia Ruano Pascual | 7 | 4 | 6 | ||||||||||||||||||
14 | Virginia Ruano Pascual | 6 | 6 | 5 | Amanda Coetzer | 3 | 0 | ||||||||||||||||||
17 | Corina Morariu | 3 | 4 | 2 | Monica Seles | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Alexandra Fusai | 6 | 6 | Alexandra Fusai | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Q | Emmanuelle Gagliardi | 5 | 1 | Anna Smashnova | 6 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||
Anna Smashnova | 7 | 6 | Alexandra Fusai | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||
Barbara Rittner | 6 | 3 | 5 | 2 | Monica Seles | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Květa Hrdličková | 4 | 6 | 7 | Květa Hrdličková | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Monica Seles | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Dubbelspel
Titelverdedigsters Sandra Cacic en Mary Pierce bereikten de kwartfinale – daarin werden zij uitgeschakeld door Lisa Raymond en Rennae Stubbs.
Het als derde geplaatste duo Conchita Martínez en Patricia Tarabini won het toernooi. In de finale versloegen zij het als eerste geplaatste koppel Lisa Raymond en Rennae Stubbs in drie sets. Het was hun tweede gezamenlijke titel. De Spaanse Martínez had daarnaast vijf eerdere dubbelspeltitels met andere partners; de Argentijnse Tarabini tien.
De Nederlandse Manon Bollegraf speelde samen met Nicole Arendt (VS) met wie zij het achtste reekshoofd vormde – zij bereikten de halve finale, die zij moesten prijsgeven aan Raymond en Stubbs.
Er waren geen Belgische deelneemsters.
Geplaatste teams
Nr. | Team | Rang | Resultaat | Uitgeschakeld door |
---|---|---|---|---|
1. | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 6+6=12 | finale | Conchita Martínez Patricia Tarabini |
2. | Larisa Neiland Olena Tatarkova | 13+17=30 | halve finale | Conchita Martínez Patricia Tarabini |
3. | Conchita Martínez Patricia Tarabini | 22+16=38 | winnaressen | |
4. | Barbara Schett Patty Schnyder | 21+28=49 | kwartfinale | Nicole Arendt Manon Bollegraf |
5. | Amanda Coetzer Anna Koernikova | 47+5=52 | kwartfinale | forfait |
6. | Katrina Adams Chanda Rubin | 38+30=68 | tweede ronde | Sandra Cacic Mary Pierce |
7. | Cătălina Cristea Ruxandra Dragomir | 44+49=93 | kwartfinale | Conchita Martínez Patricia Tarabini |
8. | Nicole Arendt Manon Bollegraf | 109+20=129 | halve finale | Lisa Raymond Rennae Stubbs |
Prijzengeld
Resultaat | Prijzengeld (per team) |
---|---|
winnaressen | $ 25.000 |
finale | $ 13.000 |
halve finale | $ 6.500 |
kwartfinale | $ 3.300 |
tweede ronde | $ 1.800 |
eerste ronde | $ 1.000 |
Toernooischema
Legenda | |
---|---|
Q | Qualifier |
WC | Deelname via wildcard |
LL | Lucky Loser |
r | Opgave / trok zich terug |
w/o | Walk-over |
Alt | Alternate |
SE | Special Exempt |
PR | Protected Ranking |
d | Diskwalificatie |
Finale
finale | ||||
1 | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 5 | 6 | 4 |
3 | Conchita Martínez Patricia Tarabini | 7 | 0 | 6 |
Bovenste helft
eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | ||||||||||||||||||||||
1 | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Nadja Petrova Brie Rippner | 3 | 6 | 7 | Nadja Petrova Brie Rippner | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
Nathalie Dechy Emmanuelle Gagliardi | 6 | 4 | 5 | 1 | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 6 | 6 | ||||||||||||||||||
Tatjana Panova Meghann Shaughnessy | 2 | 5 | Sandra Cacic Mary Pierce | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
Sandra Cacic Mary Pierce | 6 | 7 | Sandra Cacic Mary Pierce | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||
María José Gaidano Joanne Moore | 2 | 1 | 6 | Katrina Adams Chanda Rubin | 66 | 3 | |||||||||||||||||||
6 | Katrina Adams Chanda Rubin | 6 | 6 | 1 | Lisa Raymond Rennae Stubbs | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Nicole Arendt Manon Bollegraf | 6 | 3 | 0 | |||||||||||||||||||||
4 | Barbara Schett Patty Schnyder | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
Sonya Jeyaseelan Radomira Zrubáková | 6 | 6 | Sonya Jeyaseelan Radomira Zrubáková | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
Keiko Ishida Keiko Nagatomi | 3 | 1 | 4 | Barbara Schett Patty Schnyder | 7 | 2 | 5 | ||||||||||||||||||
Květa Hrdličková Tina Križan | 3 | 6 | 3 | 8 | Nicole Arendt Manon Bollegraf | 5 | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Laura Montalvo Barbara Rittner | 6 | 1 | 1r | Květa Hrdličková Tina Križan | 6 | 64 | 4 | ||||||||||||||||||
Jevgenia Koelikovskaja Larissa Schaerer | 1 | 3 | 8 | Nicole Arendt Manon Bollegraf | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||||||||
8 | Nicole Arendt Manon Bollegraf | 6 | 6 |
Onderste helft
Externe links
- (en) Toernooischema WTA
- (en) Toernooischema ITF