Wereldkampioenschappen atletiek 2013 – marathon
Het onderdeel marathon op de in de Russische hoofdstad Moskou gehouden IAAF wereldkampioenschappen van 2013 vond plaats op zaterdag 17 augustus (mannen) en 10 augustus (vrouwen). De inzet was het winnen van de wereldtitel op de marathon.
In totaal finishten er 50 mannen en 46 vrouwen. Zowel de eerste man als de eerste vrouw ontvingen $ 60.000 aan prijzengeld.
Uitslagen
Mannen
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Stephen Kiprotich | UGA | 2:09.51 |
2 | Lelisa Desisa | ETH | 2:10.12 |
3 | Tadese Tola | ETH | 2:10.23 |
4 | Tsegay Kebede | ETH | 2:10.47 |
5 | Kentaro Nakamoto | JPN | 2:10.50 |
6 | Solonei Rocha | BRA | 2:11.40 |
7 | Paulo-Roberto Dealmeida | BRA | 2:11.40 |
8 | Yemane Tsegay | ETH | 2:11.43 |
9 | Peter Some | KEN | 2:11.47 |
10 | Jackson Kiprop | UGA | 2:12.12 |
11 | Beraki Beyene | ERI | 2:13.40 |
12 | Bernard Kipyego | KEN | 2:14.01 |
13 | Jeffrey Eggleston | USA | 2:14.23 |
14 | Masakazu Fujiwara | JPN | 2:14.29 |
15 | Javier Guerra | ESP | 2:14.33 |
16 | Samuel Tesfemariam | ERI | 2:14.41 |
17 | Kazuhiro Maeda | JPN | 2:15.25 |
18 | Yuki Kawauchi | JPN | 2:15.35 |
19 | Abraham Kiplimo | UGA | 2:16.25 |
20 | Robyn Watson | CAN | 2:16.28 |
21 | Paul Pollock | IRL | 2:16.42 |
22 | Mustafa Mohamed | SWE | 2:17.09 |
23 | Martin Dent | AUS | 2:17.11 |
24 | Aleksey-Aleksandrovi Sokolov | RUS | 2:17.12 |
25 | Michael Kipyego | KEN | 2:17.47 |
26 | Marius-Viorel Ionescu | ROU | 2:18.31 |
27 | Daniel Tapia | USA | 2:18.32 |
28 | Benjamin Malaty | FRA | 2:19.21 |
29 | Jordan Chipangama | ZAM | 2:19.47 |
30 | Miguel-Angel Almachi | ECU | 2:19.48 |
31 | Kiflom Sium | ERI | 2:20.01 |
32 | Chia-Che Chang | TPE | 2:20.02 |
33 | Faustin Mussa | TAN | 2:20.51 |
34 | Christian Kreienbühl | SUI | 2:21.17 |
35 | Ser-Od Bat-Ochir | MGL | 2:21.55 |
36 | Carlos Trujillo | USA | 2:23.13 |
37 | Tilahun Aliyev | AZE | 2:23.32 |
38 | Musanduki Mohamed | TAN | 2:24.20 |
39 | Zohar Zimro | ISR | 2:25.23 |
40 | Michael Ott | SUI | 2:26.02 |
41 | Vasily Matviychuk | UKR | 2:26.21 |
42 | Sibusiso Nzima | RSA | 2:26.32 |
43 | Ji-Hoon Seong | KOR | 2:26.43 |
44 | Shu-Jin Yin | CHN | 2:27.19 |
45 | Roman Prodius | MDA | 2:29.08 |
46 | Hendrick Ramaala | RSA | 2:30.23 |
47 | Sergiu Ciobanu | MDA | 2:34.17 |
48 | Young-Jin Kim | KOR | 2:35.53 |
49 | Shawn Forrest | AUS | 2:39.09 |
50 | Mikhail Krasilov | KAZ | 2:44.31 |
DNF | Nicholas Kipkemboi | KEN | DNF |
DNF | Bernard Koech | KEN | DNF |
DNF | Jobo Khatoane | LES | DNF |
DNF | Tsepho Ramonene | LES | DNF |
DNF | Mohamed Bilal | MAR | DNF |
DNF | Hafid Chani | MAR | DNF |
DNF | Hiroyuki Horibata | JPN | DNF |
DNF | Taieb Filali | ALG | DNF |
DNF | Ayad Lamdassem | ESP | DNF |
DNF | Yared Asmerom | ERI | DNF |
DNF | Yonas Kifle | ERI | DNF |
DNF | Jose-Antonio Uribe | MEX | DNF |
DNF | Michel Butter | NED | DNF |
DNF | Hermano Ferreira | POR | DNF |
DNF | Jean-Pierre Mvuyekure | RWA | DNF |
DNF | Wissam Hosni | TUN | DNF |
DQ | Jeremias Saloj | GUA | DQ |
Vrouwen
rang | naam | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Edna Kiplagat | KEN | 2:25.44 |
2 | Valeria Straneo | ITA | 2:25.58 |
3 | Kayoko Fukushi | JPN | 2:27.45 |
4 | Ryoko Kizaki | JPN | 2:31.28 |
5 | Alessandra Aguilar | ESP | 2:32.38 |
6 | Emma-Linda Quaglia | ITA | 2:34.16 |
7 | Madaí Pérez | MEX | 2:34.23 |
8 | Hye-Gyong Kim | PRK | 2:35.49 |
9 | Deena Kastor | USA | 2:36.12 |
10 | Susan Partridge | SCO | 2:36.24 |
11 | Jessica Trengove | AUS | 2:37.11 |
12 | Diana Lobacevske | LTU | 2:37.48 |
13 | Aberu Kebede | ETH | 2:38.04 |
14 | Hye-Song Kim | PRK | 2:38.28 |
15 | Lishan Dula | BRN | 2:38.47 |
16 | Sonia Samuels | ENG | 2:39.03 |
17 | Yong-Sun Sin | PRK | 2:39.22 |
18 | Dorothy Mcmahon | USA | 2:39.52 |
19 | Chang-Qin Ding | CHN | 2:40.13 |
20 | Živilė Balčiūnaitė | LTU | 2:41.09 |
21 | Albina Mayorova | RUS | 2:41.19 |
22 | Nadezhda Leonteva | RUS | 2:42.49 |
23 | Jeannette Faber | USA | 2:44.03 |
24 | Lucy Kabuu | KEN | 2:44.06 |
25 | Alina Armas | NAM | 2:45.09 |
26 | Alevtina Biktimirova | RUS | 2:45.11 |
27 | Tatyana Aryasova | RUS | 2:45.27 |
28 | Xiao-Jie Wei | CHN | 2:46.46 |
29 | Kalliopi Astropekaki | GRE | 2:47.12 |
30 | Remalda Kergyte | LTU | 2:47.30 |
31 | Kateryna Karmanenko | UKR | 2:48.18 |
32 | Seong-Eun Kim | KOR | 2:48.46 |
33 | Carmen Oliveras | FRA | 2:48.58 |
34 | Mo-Jie Cao | CHN | 2:49.15 |
35 | Renate Wyss | SUI | 2:50.41 |
36 | Sandra-Karina Cordoba | ARG | 2:51.07 |
37 | Mary Davies | NZL | 2:51.24 |
38 | Yuliya Andreyeva | KGZ | 2:53.16 |
39 | Erika Abril | COL | 2:55.13 |
40 | Lauren Shelley | AUS | 2:55.40 |
41 | Karina-Elizabeth Neipan | ARG | 2:56.02 |
42 | Tanith Maxwell | RSA | 2:56.37 |
43 | Zuleima Amaya | VEN | 2:58.22 |
44 | Lanni Marchant | CAN | 3:01.54 |
45 | Nicole Chapple | AUS | 3:05.49 |
46 | Daneja Grandovec | SLO | 3:10.46 |
DNF | Maria Mccambridge | IRL | DNF |
DNF | Krista Duchene | CAN | DNF |
DNF | Beata Naigambo | NAM | DNF |
DNF | Helalia Johannes | NAM | DNF |
DNF | Sladjana Perunovic | MNE | DNF |
DNF | Sultan Haydar | TUR | DNF |
DNF | Ummu Kiraz | TUR | DNF |
DNF | Meselech Melkamu | ETH | DNF |
DNF | Tiki Gelaneh | ETH | DNF |
DNF | Mizuki Noguchi | JPN | DNF |
DNF | Meseret Hailu | ETH | DNF |
DNF | Luvsanikhundeg Otgonbayar | MGL | DNF |
DNF | Jane Fardell | AUS | DNF |
DNF | Chao-Feng Jia | CHN | DNF |
DNF | Yolimar-Elizabeth Pineda | VEN | DNF |
DNF | Erika-Alejandra Olivera | CHI | DNF |
DNF | Yin-Lin He | CHN | DNF |
DNF | Valentine Kipketer | KEN | DNF |
DNF | Maria Delosangeles | ARG | DNF |
DNF | Feyse Tadese | ETH | DNF |
DNF | Mi-Gyong Kim | PRK | DNF |
DNF | Yu-Xuan Chen | TPE | DNF |
DQ | Nebiat Habtemariam | ERI | DQ |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Uitslag bij de mannen op more.arrs.run
- (en) Uitslag bij de vrouwen op more.arrs.run