Wereldkampioenschappen rodelen 2023
WK Rodelen 2023 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Oberhof, Duitsland | ||||||
Accommodatie | Rennrodelbahn Oberhof | ||||||
Editie | 51e | ||||||
Jaar | 2024 | ||||||
Data | 27 - 29 januari | ||||||
Sport | Rodelen | ||||||
Organisator | Fédération Internationale de Luge de Course | ||||||
Evenementen | 9 | ||||||
Eindrangschikking | |||||||
Winnaar | Duitsland | ||||||
Tweede plaats | Oostenrijk | ||||||
Derde plaats | Italië | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen rodelen 2023 werden gehouden van 27 tot en met 29 januari 2023 op de Rennrodelbahn Oberhof in het Duitse Oberhof.
Wedstrijdschema
Datum | Tijd | Onderdeel |
---|---|---|
27 januari | 13:04 | Sprint |
28 januari | 08:28 | Dubbels (mannen) |
09:10 | Dubbels (vrouwen) | |
11:48 | Individueel (vrouwen) | |
29 januari | 10:03 | Individueel (mannen) |
13:40 | Team |
Medailles
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen | ||||||
Individueel | Jonas Müller Oostenrijk | 1.25,478 | Max Langenhan Duitsland | 1.25,582 | David Gleirscher Oostenrijk | 1.25,599 |
Individueel sprint | Felix Loch Duitsland | 33,544 | Jonas Müller Oostenrijk | 33,617 | Max Langenhan Duitsland | 33,666 |
Dubbel | Toni Eggert Sascha Benecken Duitsland | 1.23,517 | Tobias Wendl Tobias Arlt Duitsland | 1.23,688 | Yannick Müller Armin Frauscher Oostenrijk | 1.23,709 |
Dubbel sprint | Toni Eggert Sascha Benecken Duitsland | 26,248 | Tobias Wendl Tobias Arlt Duitsland | 26,284 | Yannick Müller Armin Frauscher Oostenrijk | 26,317 |
Vrouwen | ||||||
Individueel | Anna Berreiter Duitsland | 1.23,991 | Julia Taubitz Duitsland | 1.24,049 | Dajana Eitberger Duitsland | 1.24,107 |
Individueel sprint | Dajana Eitberger Duitsland | 26,204 | Julia Taubitz Duitsland | 26,205 | Anna Berreiter Duitsland | 26,232 |
Dubbel | Jessica Degenhardt Cheyenne Rosenthal Duitsland | 1.17,619 | Selina Egle Lara Michaela Kipp Oostenrijk | 1.17,745 | Andrea Vötter Marion Oberhofer Italië | 1.17,806 |
Dubbel sprint | Jessica Degenhardt Cheyenne Rosenthal Duitsland | 31,205 | Selina Egle Lara Michaela Kipp Oostenrijk | 31,221 | Andrea Vötter Marion Oberhofer Italië | 31,228 |
Team | ||||||
Estafette | Duitsland Anna Berreiter Max Langenhan Toni Eggert & Sascha Benecken | 2.22,266 | Oostenrijk Madeleine Egle Jonas Müller Yannick Müller & Armin Frauscher | 2.22,289 | Letland Kendija Aparjode Kristers Aparjods Mārtiņš Bots & Roberts Plūme | 2.22,666 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 8 | 5 | 3 | 16 |
2 | Oostenrijk | 1 | 4 | 3 | 8 |
3 | Italië | 0 | 0 | 2 | 2 |
4 | Letland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 9 | 9 | 9 | 27 |
Externe link
- (en) Officiële website