Wit-Rusland op de Olympische Zomerspelen 2000
Wit-Rusland op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Wit-Rusland | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | BLR | |||||||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of the Republic of Belarus (be) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Wit-Rusland op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | ||||||||||||||||||||||
Wit-Rusland op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | ||||||||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) Individuele atleten op de OS (2024) | ||||||||||||||||||||||
|
Wit-Rusland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Het Oost-Europese land eindigde op de 23ste plaats in het medailleklassement.
Deelnemers en resultaten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Leonid Vershinin
- Valya Tsybulskaya
- Olga Tsander
- Ivan Tsichan
- Svetlana Sudak-Torun
- Nataliya Sologub
- Tatyana Shevchik
- Vladimir Sasimovich
- Nataliya Safronova
- Pavel Pelepyagin
- Nataliya Misyulya
- Andrej Michnevitsj
- Artur Meleshkevich
- Andrey Makarov
- Aleksey Lelin
- Anna Kozak
- Mikhail Khmelnitsky
- Larisa Khmelnitskaya
- Irina Khlyustova
- Vasily Kaptyukh
- Lyudmila Gubkina
- Viktor Ginko
- Natasha Dukhnova
- Vladimir Dubrovshchik
- Leonid Cherevko
- Yelena Budnik
- Iryna Jatsjanka
- Natasha Sazanovich
- Igor Astapkovitsj
- Ellina Zvereva
- Yanina Provalinskaya-Karolchik
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Sergey Bykovsky
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Olga Zabugina-Moroz
- Anna Karasyova
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vitaly Derbenyov
- Pavel Bazuk
- Anna Batyushko
- Gennady Oleshchuk
- Sergey Lavrenov
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Dmitry Polyarush
- Nataliya Karpenkova
- Tatyana Zharganova
- Marina Zarzhitskaya
- Aleksey Sinkevich
- Aleksandr Shostak
- Vitaly Rudnitsky
- Alena Polozkova
- Ivan Pavlovsky
- Nataliya Naranovich
- Anna Meysak
- Aleksandr Kruzhilov
- Ivan Ivankov
- Tatyana Grigorenko
- Valeriya Vatkina
- Yuliya Raskina
- Olga Puzhevich
- Mariya Lazuk
- Irina Ilenkova
- Anna Glazkova
- Tatyana Belan
- Tatyana Ananko
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Leonid Svirid
- Ruslan Sharapov
- Sergey Kukharenko
- Natik Bagirov
- Anatoly Laryukov
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Svetlana Vakula
- Aleksandr Maseykov
- Nataliya Bondarenko
- Yelena Bet
- Olesya Bakunova
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Zhanna Shubyonok
- Pavel Dovgal
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Marina Znak
- Inessa Zakharevskaya
- Olga Tratsevskaya
- Marina Kuzhmar
- Valentina Khokhlova
- Nataliya Gelakh
- Yuliya Bichik
- Olga Berezneva
- Irina Bazilevskaya
- Yekaterina Khodatovich-Karsten
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vitaly Zakharov
- Vladimir Pchenikin
- Andrey Murashko
- Dmitry Lapkes
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Yuliya Sinyak-Alipova
- Irina Sjilova
- Olga Pogrebnyak
- Georgy Nekhayev
- Konstantin Lukashik
- Oksana Kovtonovich
- Anatoly Klimenko
- Oleg Khvatsovas
- Viktoriya Chayka
- Lalita Milshina-Yauhleuskaya
- Sergey Martynov
- Igor Basinsky
Schoonspringen
Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vyacheslav Khamulkin
- Svetlana Aleksejeva
Synchroonzwemmen
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Nataliya Sakharuk
- Kristina Nadezhdina-Markovich
Tafeltennis
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Natallja Zverava
- Vladimir Volchkov
- Maks Mirni
- Olga Barabanshchikova
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vitaly Zhuk
- Valery Tsilent
- Aleksandr Shemarov
- Nikolay Savin
- Igor Petrenko
- Beybulat Musayev
- Aleksey Medvedev
- Vyacheslav Makarenko
- Sergey Lishtvan
- Vladimir Kopytov
- German Kontoyev
- Aleksandr Guzov
- Sergey Demchenko
- Dmitry Debelka
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mikhail Protasevich
- Aleksandr Mumyga
- Igor Ivashintsov
- Tatyana Drozdovskaya
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Oleg Rykhlevich
- Alena Popchanka
- Pavel Lagun
- Dmitry Koptur
- Igor Koleda
- Valeryan Khuroshvili
- Dmitry Kalinovsky
- Aleksandr Gukov
- Natalia Baranovskaya
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Sydney Organising Committee for the Olympic Games (2001). Official Report of the XXVII Olympiad. Paragon Printers Australasia, Fyshwick.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 2000; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Uitslagen Sydney 2000 per sport
- (en) Details op Olympics at Sports-Reference.com