Zuid-Afrika op de Olympische Zomerspelen 2000
Zuid-Afrika op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Zuid-Afrika | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | RSA | |||||||||||||||||||||
NOC | South African Sports Confederation and Olympic Committee externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Zuid-Afrika op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Zuid-Afrika op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 | ||||||||||||||||||||||
|
Zuid-Afrika nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney, Australië. Het Afrikaanse land eindigde op de 55ste plaats in het medailleklassement.
Medailles
2 Zilver
- Hestrie Cloete — Atletiek, vrouwen hoogspringen
- Terence Parkin — Zwemmen, mannen 200 meter schoolslag
3 Brons
- Llewellyn Herbert — Atletiek, mannen 400 m horden
- Frantz Kruger — Atletiek, mannen discus
- Penelope Heyns — Zwemmen, vrouwen 100 meter schoolslag
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Josia Thugwane
- Heide Seyerling
- Hezekiel Sepeng
- Janus Robberts
- Hendrick Ramaala
- Matthew Quinn
- Karel Potgieter
- Frits Potgieter
- Alwyn Myburgh
- Hendrik Mokganyetsi
- Elana Meyer
- Johannes Maremane
- Arnaud Malherbe
- Burger Lambrechts
- Elmarie Gerryts
- Colleen de Reuck
- Okkert Brits
- Shaun Bownes
- Werner Botha
- Johan Botha
- Frantz Kruger
- Llewellyn Herbert
- Hestrie Storbeck-Cloete
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Danie Venter
- Phumzile Matyhila
- Jeffrey Mathebula
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Kirstin Lewis
- Jill Börresen
Hockey
Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwentoernooi
- Susan Wessels
- Paola Vidulich
- Carina van Zijl
- Inke van Wyk
- Karen Symons
- Karen Roberts
- Luntu Ntloko
- Michele MacNaughton
- Anli Kotze
- Jacqui Geyser
- Alison Dare
- Pietie Coetzee
- Lindsey Carlisle
- Caryn Bentley
- Kerry Bee
- Marilyn Agliotti
Honkbal
Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Russell van Niekerk
- Darryn Smith
- Alan Phillips
- Glen Morris
- Carl Michaels
- Liall Mauritz
- Morne MacKay
- Willem Kemp
- Kevin Johnson
- Ian Holness
- Tim Harrell
- Richard Harrell
- Brian Harrell
- Darryl Gonsalves
- Ashley Dove
- Nick Dempsey
- Simon de la Rey
- Errol Davis
- Jason Cook
- Vaughn Berriman
- Paul Bell
- Francisco Alfino
- Clint Alfino
- Neil Adonis
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Tania Tallie
Kanovaren
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Alan van Coller
- Ruth Nortje
Moderne vijfkamp
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Karina Gerber
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Roger Tobler
- Mark Rowand
- Colleen Orsmond
- Ross Hawkins
- Mike Hasselbach
- Helen Fleming
- Ramon di Clemente
- Donnie Cech
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Frans Swart
- Jaco Henn
- Corne Basson
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannentoernooi
- Selectie
- Aaron Mokoena
- Abram Nteo
- Benni McCarthy
- Daniel Matsau
- David Kannemeyer
- Delron Buckley
- Emille Baron
- Fabian McCarthy
- Jabu Pule
- Matthew Booth
- Nkhiphitheni Matombo
- Toni Nhleko
- Quinton Fortune
- Siyabonga Nomvethe
- Stanton Fredericks
- Steve Lekoelea
- Bondscoach
- Ephraim Mashaba
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Robert Hunter
- Erica Green
- David George
- Garen Bloch
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Jannie du Toit
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Gareth Blanckenberg
- Ian Ainslie
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Charlene Wittstock
- Theo Verster
- Simon Thirsk
- Roland Schoeman
- Sarah Poewe
- Brett Petersen
- Ryk Neethling
- Heleen Muller
- Mandy Loots
- Nick Folker
- Renate du Plessis
- Brendon Dedekind
- Penny Heyns
- Terence Parkin
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) Sydney Organising Committee for the Olympic Games (2001). Official Report of the XXVII Olympiad. Paragon Printers Australasia, Fyshwick.. Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 2000; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.
- (en) Uitslagen Sydney 2000 per sport