Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1948
Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen.
Heren
100 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Walter Ris | USA | OR 57.3 |
2 | Alan Ford | USA | 57.8 |
3 | Géza Kádas | HUN | 58.1 |
4 | Keith Carter | USA | 58.3 |
5 | Alex Jany | FRA | 58.3 |
6 | Per-Olof Olsson | SWE | 59.3 |
7 | Zoltán Szilárd | HUN | 59.6 |
8 | Taha EI Gamal | EGY | 1:00.5 |
400 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | William Smith | USA | OR 4:41.0 |
2 | James McLane | USA | 4:43.4 |
3 | John Marshall | AUS | 4:47.4 |
4 | Géza Kádas | HUN | 4:49.4 |
5 | György Mitró | HUN | 4:49.9 |
6 | Alex Jany | FRA | 4:51.4 |
7 | Jack Hale | GBR | 4:55.9 |
8 | Alfredo Yantorno | ARG | 4:58.7 |
1500 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | James McLane | USA | 19:18.6 |
2 | John Marshall | AUS | 19:31.3 |
3 | György Mitró | HUN | 19:43.2 |
4 | György Csordás | HUN | 19:54.2 |
5 | Marijan Stipetić | YUG | 20:10.7 |
6 | Forbes Norris | USA | 20:18.8 |
7 | Donald Bland | GBR | 20:19.8 |
8 | William Heusner | USA | 20:45.4 |
100 m rugslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Allen Stack | USA | 1:06.4 |
2 | Robert Cowell | USA | 1:06.5 |
3 | Georges Vallerey | FRA | 1:07.8 |
4 | Mario Cháves | ARG | 1:09.0 |
Clemente Mejía Avila | MEX | 1:09.0 | |
6 | Jacobus Wiid | RSA | 1:09.1 |
7 | John Brockway | GBR | 1:09.2 |
8 | Bert Kinnear | GBR | 1:09.6 |
200 m schoolslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joe Verdeur | USA | OR 2:39.3 |
2 | Keith Carter | USA | 2:40.2 |
3 | Bob Sohl | USA | 2:43.9 |
4 | John Davies | AUS | 2:43.7 |
5 | Tone Cerer | YUG | 2:46.1 |
6 | Willy Otto Jordan | BRA | 2:48.4 |
7 | Ahmed Kandil | EGY | 2:47.5 |
8 | Bob Bonte | NED | 2:47.6 |
4x200 m vrije slag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Walter Ris James McLane Wally Wolf William Smith Robert Gibe William Dudley Edwin Gilbert Eugene Rogers | USA | WR 8:46.0 |
2 | Imre Nyéki György Mitró Elemér Szathmáry Géza Kádas | HUN | 8:48.4 |
3 | Henri Padou jr. René Cornu Joseph Bernardo Alex Jany | FRA | 9:08.0 |
4 | Martin Lundén Per-Olof Olsson Per-Olof Östrand Olle Johansson | SWE | 9:09.1 |
5 | Vanja Ilić Ciril Pelhan Janko Puhar Branko Vidović | YUG | 9:14.0 |
6 | Horacio White José Durañona Juan Garay Alfredo Yantorno Augusto Canton | ARG | 9:19.2 |
7 | Ramón Bravo Prieto Angel Maldonado Campos Apolonio Castillo Díaz Alberto Isaac Ahumada | MEX | 9:20.2 |
8 | Sergio de Alencar Rodrigues Willy Jordan Rolf Egon Kestener Aram Boghossian | BRA | 9:31.0 |
Dames
100 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Greta Andersen | DEN | 1:06.3 |
2 | Ann Curtis | USA | 1:06.5 |
3 | Marie-Louise Vaessen | NED | 1:07.6 |
4 | Karen Margrete Harup | DEN | 1:08.1 |
5 | Ingegärd Fredin | SWE | 1:08.4 |
6 | Irma Schuhmacher | NED | 1:08.4 |
7 | Elisabeth Ahlgren | SWE | 1:08.8 |
8 | Fritze Carstensen | DEN | 1:09.1 |
400 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ann Curtis | USA | OR 5:17.8 |
2 | Karen Margrete Harup | DEN | 5:21.2 |
3 | Catherine Gibson | GBR | 5:22.6 |
4 | Fernande Caroen | BEL | 5:25.3 |
5 | Brenda Helser | USA | 5:26.0 |
6 | Piedade da Silva Tavares | BRA | 5:29.4 |
7 | Fritze Carstensen | DEN | 5.29.4 |
8 | Nancy Lees | USA | 5:32.9 |
100 m rugslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Karen Margrete Harup | DEN | OR 1:14.0 |
2 | Suzanne Zimmerman | USA | 1:16.0 |
3 | Judith Davies | AUS | 1:17.0 |
4 | Ilona Novák | HUN | 1:18.0 |
5 | Ria van der Horst | NED | 1:19.0 |
6 | Dicky van Ekris | NED | 1:19.0 |
7 | Muriel Mellon | USA | 1:19.0 |
8 | Greetje Galliard | NED | 1:19.0 |
200 m schoolslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Nel van Vliet | NED | 2:57.2 |
2 | Nancy Lyons | AUS | 2:57.7 |
3 | Éva Novák | HUN | 3:00.2 |
4 | Éva Székely | HUN | 3:02.5 |
5 | Jannie de Groot | NED | 3:06.2 |
6 | Elizabeth Church | GBR | 3:06.1 |
7 | Tonnie Hom | NED | 3:07.5 |
8 | Jytte Hansen | DEN | 3:08.1 |
Nel van Vliet zwom een OR in de halve finales, tijd 2:57.0 min.
4x100 m vrije slag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Marie Corridon Thelma Kalama Brenda Helser Ann Curtis | USA | OR 4:29.2 |
2 | Eva Riise Karen Margrete Harup Greta Andersen Fritze Carstensen Elvi Carlsen | DEN | 4:29.6 |
3 | Irma Schuhmacher Margot Marsman Marie-Louise Vaessen Hannie Termeulen | NED | 4:31.6 |
4 | Patricia Nielsen Margaret Wellington Lillian Preece Catherine Gibson | GBR | 4:34.7 |
5 | Mária Littomeritzky Judit Temes Ilona Novák Éva Székely | HUN | 4:44.8 |
6 | Eleanora Schmitt Maria Leao da Costa Talita de Alencar Rodrigues Piedade da Silva Tavares | BRA | 4:49.1 |
7 | Josette Arène Gisele Vallerey Colette Thomas Ginette Jany Marie Foucher-Cretau | FRA | 4:49.8 |
— | Gisela Thidholm Elisabeth Ahlgren Marianne Lundquist Ingegärd Fredin | SWE | DQ |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 8 | 6 | 1 | 15 |
2 | Denemarken | 2 | 2 | 0 | 4 |
3 | Nederland | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | Australië | 0 | 2 | 2 | 4 |
5 | Hongarije | 0 | 1 | 3 | 4 |
6 | Frankrijk | 0 | 0 | 2 | 2 |
7 | Groot-Brittannië | 0 | 0 | 1 | 1 |
totaal | 11 | 11 | 11 | 33 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1948
Mediabestanden
Zie de categorie Swimming at the 1948 Summer Olympics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.