Aleksandr Loginov
Aleksandr Loginov | |||
---|---|---|---|
Født | 31. jan. 1992[1] (32 år) Saratov[1] | ||
Beskjeftigelse | Skiskytter | ||
Utdannet ved | Saratov State Agrarian University | ||
Nasjonalitet | Russland[2][3][4] | ||
Utmerkelser | Fortjenstfull mester i sport i Russland (2017) Fedrelandets fortjenstordens medalje av 2. klasse (2022) | ||
Sport | Skiskyting | ||
Høyde | 177 centimeter | ||
Aleksandr Loginov på Commons |
Medaljeoversikt | |||
---|---|---|---|
i skiskyting: | |||
Konkurrerte for ROC | |||
Olympiske leker | |||
Bronse | Beijing 2022 | Miksstafett | |
Bronse | Beijing 2022 | Stafett menn |
Aleksandr Loginov (født 31. januar 1992) er en russisk skiskytter. Han representerte landet sitt under Vinter-OL 2014 i Sotsji, der hans beste resultat var nummer 30 på normaldistansen.[5] Han ble verdensmester på sprint i VM i skiskyting 2020 i Antholz.
Loginov avla positiv dopingprøve i november 2013. Nyere testmetoder gjorde at Loginov ble avslørt ett år senere.[6]
Referanser
- ^ a b BiathlonResults.com[Hentet fra Wikidata]
- ^ olympic-athletes.pointafter.com[Hentet fra Wikidata]
- ^ www.olympic.org[Hentet fra Wikidata]
- ^ www.cbc.ca[Hentet fra Wikidata]
- ^ «Schedule and results». www.sochi2014.com. Arkivert fra originalen 20. mars 2014. Besøkt 23. mai 2014.
- ^ Alexander Loginov tatt for doping. langrenn.com (27. november 2014)
Eksterne lenker
- (en) Aleksandr Loginov – Olympedia
- (en) Aleksandr Loginov – IBU
- (en) Aleksandr Loginov – biathlon.com.ua
- (en) Aleksandr Loginov – TheSports.org
- v
- d
- r
Verdensmestere i skiskyting – 10 km sprint, menn
- 1974: Juhani Suutarinen
- 1975: Nikolaj Kruglov
- 1976: Aleksandr Tikhonov
- 1977: Aleksandr Tikhonov
- 1978: Frank Ullrich
- 1979: Frank Ullrich
- 1981: Frank Ullrich
- 1982: Eirik Kvalfoss
- 1983: Eirik Kvalfoss
- 1985: Frank-Peter Roetsch
- 1986: Valerij Medvedtsev
- 1987: Frank-Peter Roetsch
- 1989: Frank Luck
- 1990: Mark Kirchner
- 1991: Mark Kirchner
- 1993: Mark Kirchner
- 1995: Patrice Bailly-Salins
- 1996: Vladimir Dratsjov
- 1997: Wilfried Pallhuber
- 1999: Frank Luck
- 2000: Frode Andresen
- 2001: Pavel Rostovtsev
- 2003: Ole Einar Bjørndalen
- 2004: Raphaël Poirée
- 2005: Ole Einar Bjørndalen
- 2007: Ole Einar Bjørndalen
- 2008: Maksim Tsjudov
- 2009: Ole Einar Bjørndalen
- 2011: Arnd Peiffer
- 2012: Martin Fourcade
- 2013: Emil Hegle Svendsen
- 2015: Johannes Thingnes Bø
- 2016: Martin Fourcade
- 2017: Benedikt Doll
- 2019: Johannes Thingnes Bø
- 2020: Aleksandr Loginov
- 2021: Martin Ponsiluoma
- 2023: Johannes Thingnes Bø
- 2024: Sturla Holm Lægreid