Badminton under Sommer-OL 2016 – Double menn
Badminton under Sommer-OL 2016 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Singel | menn | kvinner | ||||
Double | menn | kvinner | mixed |
Herrenes doubleturnering i badminton under Sommer-OL 2016 fant sted fra 11. til 20. august 2016 på Riocentro i Rio de Janeiro.
Resultater
Gruppespill
Gruppe A
Lag | K | V | T | SV | ST | P |
---|---|---|---|---|---|---|
Vladimir Ivanov / Ivan Sozonov (RUS) | 3 | 3 | 0 | 6 | 1 | 3 |
Lee Yong-dae / Yoo Yeon-seong (KOR) | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | 2 |
Lee Sheng-mu / Tsai Chia-hsin (TPE) | 3 | 1 | 2 | 3 | 4 | 1 |
Matthew Chau / Sawan Serasinghe (AUS) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 0 |
Lag 1 | Score | Lag 2 |
---|---|---|
11. august, 08:25 | ||
Lee Y-d / Yoo Y-s (KOR) | 21–14 21–16 | M Chau / S Serasinghe (AUS) |
11. august, 10:45 | ||
V Ivanov / I Sozonov (RUS) | 21–11 22–20 | Lee S-m / Tsai C-h (TPE) |
12. august, 09:35 | ||
Lee Y-d / Yoo Y-s (KOR) | 18–21 21–13 21–18 | Lee S-m / Tsai C-h (TPE) |
12. august, 17:25 | ||
V Ivanov / I Sozonov (RUS) | 21–16 21–16 | M Chau / S Serasinghe (AUS) |
13. august, 08:00 | ||
Lee S-m / Tsai C-h (TPE) | 21–14 21–19 | M Chau / S Serasinghe (AUS) |
13. august, 10:45 | ||
Lee Y-d / Yoo Y-s (KOR) | 17–21 21–19 16–21 | V Ivanov / I Sozonov (RUS) |
Gruppe B
Lag | K | V | T | SV | ST | P |
---|---|---|---|---|---|---|
Goh V Shem / Tan Wee Kiong (MAS) | 3 | 3 | 0 | 6 | 1 | 3 |
Fu Haifeng / Zhang Nan (CHN) | 3 | 2 | 1 | 5 | 2 | 2 |
Michael Fuchs / Johannes Schöttler (GER) | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 |
Phillip Chew / Sattawat Pongnairat (USA) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 0 |
Lag 1 | Score | Lag 2 |
---|---|---|
11. august, 15:55 | ||
Goh V S / Tan W K (MAS) | 21–14 21–17 | M Fuchs / J Schöttler (GER) |
11. august, 15:55 | ||
Fu HF / Zhang N (CHN) | 21–6 21–7 | P Chew / S Pongnairat (USA) |
12. august, 08:25 | ||
Goh V S / Tan W K (MAS) | 21–12 21–10 | P Chew / S Pongnairat (USA) |
12. august, 16:40 | ||
Fu HF / Zhang N (CHN) | 21–11 21–16 | M Fuchs / J Schöttler (GER) |
13. august, 09:00 | ||
M Fuchs / J Schöttler (GER) | 21–14 21–14 | P Chew / S Pongnairat (USA) |
13. august, 10:10 | ||
Fu HF / Zhang N (CHN) | 21–16 15–21 18–21 | Goh V S / Tan W K (MAS) |
Gruppe C
Lag | K | V | T | SV | ST | P |
---|---|---|---|---|---|---|
Kim Gi-jung / Kim Sa-rang (KOR) | 3 | 2 | 1 | 5 | 2 | 2 |
Marcus Ellis / Chris Langridge (GBR) | 3 | 2 | 1 | 5 | 3 | 2 |
Mathias Boe / Carsten Mogensen (DEN) | 3 | 2 | 1 | 4 | 3 | 2 |
Adam Cwalina / Przemysław Wacha (POL) | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 0 |
Lag 1 | Score | Lag 2 |
---|---|---|
11. august, 08:00 | ||
Kim G-j / Kim S-r (KOR) | 21–14 21–15 | A Cwalina / P Wacha (POL) |
11. august, 17:25 | ||
M Boe / C Mogensen (DEN) | 21–9 9–21 21–16 | M Ellis / C Langridge (GBR) |
12. august, 11:20 | ||
Kim G-j / Kim S-r (KOR) | 21–17 23–25 18–21 | M Ellis / C Langridge (GBR) |
12. august, 17:25 | ||
M Boe / C Mogensen (DEN) | 21–17 21–17 | A Cwalina / P Wacha (POL) |
13. august, 15:30 | ||
Kim G-j / Kim S-r (KOR) | 21–15 21–18 | M Boe / C Mogensen (DEN) |
13. august, 15:30 | ||
M Ellis / C Langridge (GBR) | 21–18 21–16 | A Cwalina / P Wacha (POL) |
Gruppe D
Lag | K | V | T | SV | ST | P |
---|---|---|---|---|---|---|
Hiroyuki Endo / Kenichi Hayakawa (JPN) | 3 | 2 | 1 | 4 | 4 | 2 |
Chai Biao / Hong Wei (CHN) | 3 | 2 | 1 | 5 | 2 | 2 |
Mohammad Ahsan / Hendra Setiawan (INA) | 3 | 1 | 2 | 3 | 4 | 1 |
Manu Attri / B. Sumeeth Reddy (IND) | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 |
Lag 1 | Score | Lag 2 |
---|---|---|
11. august, 09:00 | ||
M Ahsan / H Setiawan (INA) | 21–18 21–13 | M Attri / B. S Reddy (IND) |
11. august, 10:45 | ||
Chai B / Hong W (CHN) | 18–21 21–14 21–23 | H Endo / K Hayakawa (JPN) |
12. august, 10:10 | ||
M Ahsan / H Setiawan (INA) | 17–21 21–16 14–21 | H Endo / K Hayakawa (JPN) |
12. august, 11:20 | ||
Chai B / Hong W (CHN) | 21–13 21–15 | M Attri / B. S Reddy (IND) |
13. august, 09:00 | ||
M Ahsan / H Setiawan (INA) | 15–21 17–21 | Chai B / Hong W (CHN) |
13. august, 19:55 | ||
H Endo / K Hayakawa (JPN) | 21–23 11–21 | M Attri / B. S Reddy (IND) |
Finaler
Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||||||||
A1 | Vladimir Ivanov (RUS) Ivan Sozonov (RUS) | 13 | 21 | 16 | ||||||||||||||||
D2 | Chai Biao (CHN) Hong Wei (CHN) | 21 | 16 | 21 | ||||||||||||||||
D2 | Chai Biao (CHN) Hong Wei (CHN) | 18 | 21 | 17 | ||||||||||||||||
B1 | Goh V Shem (MAS) Tan Wee Kiong (MAS) | 21 | 12 | 21 | ||||||||||||||||
B1 | Goh V Shem (MAS) Tan Wee Kiong (MAS) | 17 | 21 | 21 | ||||||||||||||||
A2 | Lee Yong-dae (KOR) Yoo Yeon-seong (KOR) | 21 | 18 | 19 | ||||||||||||||||
B1 | Goh V Shem (MAS) Tan Wee Kiong (MAS) | 21 | 11 | 21 | ||||||||||||||||
B2 | Fu Haifeng (CHN) Zhang Nan (CHN) | 16 | 21 | 23 | ||||||||||||||||
B2 | Fu Haifeng (CHN) Zhang Nan (CHN) | 11 | 21 | 24 | ||||||||||||||||
C1 | Kim Gi-jung (KOR) Kim Sa-rang (KOR) | 21 | 18 | 22 | ||||||||||||||||
B2 | Fu Haifeng (CHN) Zhang Nan (CHN) | 21 | 21 | Bronsefinale | ||||||||||||||||
C2 | Marcus Ellis (GBR) Chris Langridge (GBR) | 14 | 18 | |||||||||||||||||
C2 | Marcus Ellis (GBR) Chris Langridge (GBR) | 21 | 21 | D2 | Chai Biao (CHN) Hong Wei (CHN) | 18 | 21 | 10 | ||||||||||||
D1 | Hiroyuki Endo (JPN) Kenichi Hayakawa (JPN) | 19 | 17 | C2 | Marcus Ellis (GBR) Chris Langridge (GBR) | 21 | 19 | 21 |