EM i banesykling 2020
EM i banesykling 2020 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Banesykling | ||
Arrangør | European Cycling Union | ||
Vertsby | Plovdiv | ||
Vertsland | Bulgaria | ||
Arena(er) | Plovdiv | ||
Dato | 11. - 15. november 2020 | ||
Utgavenummer | 11 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2019 – 2021 |
EM i banesykling 2020 ble arrangert fra 11. til 15. november 2020 i Plovdiv i Bulgaria.[1]
Medaljevinnere
Øvlese | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Menn | ||||||
Sprint | Maximilian Levy Tyskland | Denis Dmitriev Russland | Vasilijus Lendel Litauen | |||
Lagsprint | Russland Russland Denis Dmitriev Pavel Yakushevskiy Ivan Gladyshev Alexander Sharapov | 43.007 | Tsjekkia Tsjekkia Tomáš Bábek Dominik Topinka Martin Čechman Jakub Šťastný | 43.925 | Hellas Hellas Sotirios Bretas Ioannis Kalogeropoulos Konstantinos Livanos | 44.098 |
Lagforfølgelse | Russland Russland Alexander Dubchenko Lev Gonov Nikita Bersenev Alexander Evtushenko | 3:54.677 | Italia Italia Francesco Lamon Stefano Moro Jonathan Milan Gidas Umbri | 3:54.787 | Sveits Sveits Claudio Imhof Simon Vitzthum Lukas Rüegg Dominik Bieler | 3:55.051 |
Keirin | Maximilian Levy Tyskland | Denis Dmitriev Russland | Sotirios Bretas Hellas | |||
Omnium | Matthew Walls Storbritannia | 128 pts | Yauheni Karaliok Belarus | 116 pts | Iúri Leitão Portugal | 115 pts |
Madison | Spania Spania Sebastián Mora Albert Torres | 51 pts | Portugal Portugal Ivo Oliveira Rui Oliveira | 43 pts | Italia Italia Francesco Lamon Stefano Moro | 33 pts |
1km tempo | Tomáš Bábek Tsjekkia | 1:00.517 | Ethan Vernon Storbritannia | 1:00.999 | Jonathan Milan Italia | 1:01.009 |
Individuell forfølgelse | Ivo Oliveira Portugal | 4:08.116 | Jonathan Milan Italia | 4:08.772 | Lev Gonov Russland | 4:07.720 |
Poengløp | Sebastián Mora Spania | 51 pts | Matteo Donegà Italia | 42 pts | Daniel Crista Romania | 40 pts |
Scratch | Iúri Leitão Portugal | Roman Gladysh Ukraina | Oliver Wood Storbritannia | |||
Elimineringsløp | Matthew Walls Storbritannia | Iúri Leitão Portugal | Sergey Rostovtsev Russland | |||
Kvinner | ||||||
Sprint | Anastasia Voynova Russland | Daria Shmeleva Russland | Olena Starikova Ukraina | |||
Lagsprint | Russland Russland Anastasia Voynova Daria Shmeleva Natalia Antonova Ekaterina Rogovaya | 46.852 | Storbritannia Storbritannia Milly Tanner Blaine Ridge-Davis Lusia Steele Lauren Bate | 48.531 | Ukraina Ukraina Liubov Basova Olena Starikova Oleksandra Lohviniuk | 49.296 |
Lagforfølgelse | Storbritannia Storbritannia Josie Knight Laura Kenny Katie Archibald Neah Evans Elinor Barker | 4:10.437 | Italia Italia Martina Alzini Elisa Balsamo Chiara Consonni Vittoria Guazzini Rachele Barbieri | 4:13.632 | Ukraina Ukraina Anna Nahirna Tetyana Klimchenko Viktoriya Bondar Yuliia Biriukova | 4:33.833 |
Keirin | Olena Starikova Ukraina | Sára Kaňkovská Tsjekkia | Helena Casas Spania | |||
Omnium | Elisa Balsamo Italia | 135 pts | Laura Kenny Storbritannia | 126 pts | Maria Novolodskaya Russland | 114 pts |
Madison | Italia Italia Elisa Balsamo Vittoria Guazzini | 52 pts | Russland Russland Diana Klimova Maria Novolodskaya | 51 pts | Storbritannia Storbritannia Laura Kenny Elinor Barker | 38 pts |
500m tempo | Daria Shmeleva Russland | 32.720 | Anastasia Voynova Russland | 33.719 | Miriam Vece Italia | 33.769 |
Individuell forfølgelse | Neah Evans Storbritannia | 3:29.456 | Martina Alzini Italia | 3:32.386 | Silvia Valsecchi Italia | 3:28.878 |
Poengløp | Katie Archibald Storbritannia | 57 pts | Silvia Zanardi Italia | 39 pts | Karolina Karasiewicz Polen | 35 pts |
Scratch | Martina Fidanza Italia | Hanna Tserakh Belarus | Tetyana Klimchenko Ukraina | |||
Elimineringsløp | Elinor Barker Storbritannia | Rachele Barbieri Italia | Maria Martins Portugal |
Referanser
- ^ «2020 EUROPEAN TRACK CYCLING CHAMPIONSHIPS».
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata