EM i roing 2008
EM i roing 2008 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Roing | ||
Arrangør | Det internasjonale roforbundet | ||
Vertsby | Marathon | ||
Vertsland | Hellas | ||
Arena(er) | Schinias Olympic Rowing and Canoeing Centre | ||
Dato | 16. sep. 2008–21. sep. 2008 | ||
Utgavenummer | 65 |
EM i roing 2008 (europamesterskapet i roing) ble arrangert i Marathon i Hellas i 2008.[1]
Resultater
Menn
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
M1x | Ioannis Christou (GRE) | 6:52.96 | Lukáš Babač (SVK) | 6:55.95 | Kostiantyn Zaitsev (UKR) | 6:57.05 |
M2x | Frankrike Frankrike Julien Bahain Julien Desprès | 6:16.92 | Estland Estland Vladimir Latin Kaspar Taimsoo | 6:18.40 | Ukraina Ukraina Artem Morozov Vitaliy Kryvenko | 6:20.09 |
M2- | Hellas Hellas Georgios Tsiompanidis Pavlos Gavriilidis | 6:29:42 | Serbia Serbia Goran Jagar Nikola Stojić | 6:31.21 | Frankrike Frankrike Jean-David Bernard Laurent Cadot | 6:31.29 |
LM2x | Hellas Hellas Dimitrios Mouyios Vasileios Polymeros | 6:16.53 | Italia Italia Lorenzo Bertini Daniele Gilardoni | 6:19.34 | Ungarn Ungarn Zsolt Hirling Tamás Varga | 6:22.41 |
M4x | Estland Estland Allar Raja Andrei Jämsä Tõnu Endrekson Jüri Jaanson | 5:45.75 | Tyskland Markus Kuffner Tim Bartels Daniel Makowski René Burmeister | 5:47.75 | Ukraina Ukraina Serhiy Hryn Volodymyr Pavlovskiy Oleh Lykov Serhiy Biloushchenko | 5:47.86 |
M4- | Hellas Hellas Nikolaos Goudoulas Apostolos Goudoulas Ioannis Tsilis Georgios Tziallas | 5:57.24 | Italia Italia Domenico Montrone Romano Battisti Sergio Canciani Andrea Tranquilli | 6:00.04 | Belarus Belarus Andrei Dzemyanenka Vadzim Lialin Yauheni Nosau Aliaksandr Kazubouski | 6:02.36 |
LM4- | Italia Italia Salvatore Amitrano Fabrizio Gabriele Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | 5:58.92 | Serbia Serbia Veljko Urošević Nenad Babović Goran Nedeljković Miloš Tomić | 6:02.31 | Tsjekkia Tsjekkia Vlastimil Čabla Vojtěch Bejblík Jiří Kopač Miroslav Vraštil Jr. | 6:04.92 |
M8+ | Frankrike Frankrike Victor Bordereau Adrien Hardy Pierre-Jean Peltier Jean-Baptiste Macquet Frédéric Doucet Benjamin Rondeau Sébastien Lente Dorian Mortelette Benjamin Manceau | 5:32.01 | Russland Russland Anton Zarutskiy Aleksandr Lebedev Roman Vorotnikov Edgar Ivans Aleksandr Kulesh Dmitriy Rozinkevich Vladimir Volodenkov Denis Markelov Pavel Safonkin | 5:32.76 | Polen Polen Sebastian Kosiorek Michał Stawowski Patryk Brzeziński Piotr Buchalski Wojciech Gutorski Marcin Brzeziński Rafał Hejmej Mikołaj Burda Daniel Trojanowski | 5:33.11 |
Kvinner
Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
W1x | Miroslava Knapková (CZE) | 7:27.42 | Annick De Decker (BEL) | 7:34.04 | Regina Naunheim (SUI) | 7:35.04 |
W2x | Ukraina Ukraina Kateryna Tarasenko Yana Dementyeva | 6:55.95 | Polen Polen Magdalena Fularczyk Natalia Madaj | 6:57.33 | Italia Italia Gabriella Bascelli Erika Bello | 6:58.10 |
W2- | Romania Romania Georgeta Damian-Andrunache Viorica Susanu | 7:17.53 | Russland Russland Vera Pochitaeva Alevtina Podvyazkina | 7:19.05 | Belarus Belarus Volha Shcharbachenia Tatsiana Kukhta | 7:21.35 |
LW2x | Hellas Hellas Chrysi Biskitzi Alexandra Tsiavou | 7:02.71 | Polen Polen Weronika Deresz Ilona Mokronowska | 7:04.98 | Ungarn Ungarn Zsófia Novák Zsuzsanna Hajdú | 7:08.80 |
W4x | Ukraina Ukraina Svitlana Spiriukhova Olena Olefirenko Nataliya Lialchuk Tetiana Kolesnikova | 6:26.54 | Russland Russland Olga Samulenkova Larisa Merk Oxana Dorodnova Julia Kalinovskaya | 6:28.20 | Romania Romania Ionelia Neacşu Cristina Ilie Adelina Cojocariu Roxana Cogianu | 6:30.64 |
W8+ | Romania Romania Constanța Burcică Ana Maria Apachiţei Rodica Şerban-Florea Enikő Barabás Camelia Lupaşcu Ioana Papuc Simona Muşat-Strimbeschi Doina Ignat Teodora Stoica | 6:10.22 | Storbritannia Storbritannia Jo Cook Vicky Myers Georgina Menheneott Emily Taylor Rachel Loveridge Kirsty Myles Lindsey Maguire Hannah Elsy Rebecca Dowbiggin | 6:12.46 | Belarus Belarus Volha Maroz Aliza Klimovich Hanna Nakhayeva Katsiaryna Yarmolich Natallia Helakh Volha Shcharbachenia Tatsiana Kukhta Yuliya Bichyk Anastasiya Katsiashova | 6:22.79 |
Referanser
- ^ «2008 European Championships / Overview - worldrowing.com». Besøkt 5. mai 2020.
- v
- d
- r
- 1893 Ortasjøen
- 1894 Mâcon
- 1895 Ostend
- 1896 Geneve
- 1897 Pallanza
- 1898 Torino
- 1899 Oostende
- 1900 Paris
- 1901 Zürich
- 1902 Strasbourg
- 1903 Venezia
- 1904 Paris
- 1905 Gent
- 1906 Pallanza
- 1907 Strasbourg
- 1908 Luzern
- 1909 Paris
- 1910 Oostende
- 1911 Como
- 1912 Geneve
- 1913 Gent
- 1920 Mâcon
- 1921 Amsterdam
- 1922 Barcelona
- 1923 Como
- 1924 Zürich
- 1925 Praha
- 1926 Luzern
- 1927 Como
- 1929 Bydgoszcz
- 1930 Liège
- 1931 Paris
- 1932 Beograd
- 1933 Budapest
- 1934 Luzern
- 1935 Berlin
- 1937 Amsterdam
- 1938 Milano
- 1947 Luzern ♂
- 1949 Amsterdam ♂
- 1950 Milano ♂
- 1951 Mâcon
- 1953 København
- 1954 Amsterdam
- 1955 București ♀
- 1955 Gent ♂
- 1956 Bled
- 1957 Duisburg
- 1958 Poznań
- 1959 Mâcon
- 1960 London ♀
- 1961 Praha
- 1962 Øst-Berlin ♀
- 1963 København ♂
- 1963 Moskva ♀
- 1964 Amsterdam
- 1965 Duisburg
- 1966 Amsterdam ♀
- 1967 Vichy
- 1968 Øst-Berlin ♀
- 1969 Klagenfurt
- 1970 Tata ♀
- 1971 København
- 1972 Brandenburg ♀
- 1973 Moskva
- 2007 Poznań
- 2008 Marathon
- 2009 Brest
- 2010 Montemor-o-Velho
- 2011 Plovdiv
- 2012 Varese
- 2013 Sevilla
- 2014 Beograd
- 2015 Poznań
- 2016 Brandenburg
- 2017 Račice
- 2018 Glasgow
- 2019 Luzern
- 2020 Poznań
- 2021 Varese
- 2022 München
- 2023 Bled
- 2024 Sabaudia