Frankrike under Europalekene 2015
Frankrike under Europalekene | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||
Frankrike under Europalekene 2015 i Baku | ||||||||||||
Deltakere: | 250 | |||||||||||
Flaggbærer | Céline Goberville | |||||||||||
Medaljer: Rang: 5 | Gull 12 | Sølv 13 | Bronse 18 | Totalt 43 | ||||||||
Historien til Europalekene | ||||||||||||
Europalekene | ||||||||||||
2015 · 2019 · 2023 |
Frankrike under Europalekene 2015 besto av en tropp på 250 utøvere.
Medaljer
Europalekene 2015 | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|
Frankrike | 12 | 13 | 18 | 43 |
Medaljevinnere
Frankrike under Europalekene 2015 i Baku[1] | ||||
---|---|---|---|---|
Medaljer | Utøver | Sport | Øvelse | Resultat |
Emily Thouy | Karate | 55 kg | B Alstadsæther (NOR) 7-0 B Arandjelovic (SRB) 3–0 C Ferrer Garcia (ESP) 0-0 I Qasimova (AZE) 6-1 J Kovacevic (CRO) 2-1 | |
Lucie Ignace | Karate | 61 kg | T Ristic (SLO) 0-0 N De Vos (BEL) 0-1 I Colmar Costa (ESP) 3-0 A Lenard (CRO) 1-0 Merve Coban (TUR) 1-1 | |
Gwladys Épangue | Taekwondo | +67 kg | N Rajher (SLO) 6-2 O Ivanova (RUS) 7-3 I Radoš (CRO) 13-6 M Mandić (SRB) 9-8 | |
Valérian Sauveplane | Skyting | 50 m helmatch | 456,2 | |
Nicolas D'Oriano | Svømming | 1500 m fristil | 15:13.31 | |
Ivan Trevejo | Fekting | Kårde | M Niggeler (SUI) 5-3 M File (HUN) 5-3 B Gabrile (ITA) 5-2 V Nasibov (AZE) 5-2 S Bida (RUS) 4-3 B Nikishin (UKR) 1-5 D Berta (HUN) 15-13 N Vuorinen (FIN) 15-10 D Jernet (FRA) 15-10 S Khodos (RUS) 15-8 | |
Nicolas D'Oriano | Svømming | 800 m fristil | 7:59.87 | |
Ivan Trevejo Yannick Borel Ronan Gustin Daniel Jerent | Fekting | Kårde lag | Kvartfinale: WO Semifinale: Italia 45-27 Finale: Russland 45-32 | |
Emilie Andeol | Judo | +78 kg | K Furmanek (POL) Kvartfinale: I Kindzerska (UKR) Semifinale: B Zehra Kaya (TUR) Finale: J Kuelbs (GER) | |
Joris Daudet | Sykling | BMX | ||
Pierre Duprat Alexandre Iddir Loic Korval David Larose Cyrille Maret Loic Pietri Florent Urani | Judo | Menn lag | Åttendedelsfinale: WO Kvartfinale: Portugal 4-1 Semifinale: Russland 4-1 Finale: Georgia 4-1 | |
Clarisse Agbegnenou Emilie Andeol Laetitia Blot Gevrise Emane Annabelle Euranie Marie Eve Gahie Madeleine Malonga Automne Pavia | Judo | Kvinner lag | Kvartfinale: WO Semifinale: Slovenia 5-0 Finale: Tyskland 4-1 | |
Steven Da Costa | Karate | 67 kg menn | M Rasero Ruiz (ESP) 10-2 N Aliyev (AZE) 1-3 I Tkebuchava (GEO) 1-0 R Giegler (GER) 4-2 B Uygur (TUR) 3-3 (siste poeng) | |
Sandy Scordo | Karate | Kata kvinner | V Miskova (CZE) 3-2 S Sanchez Jaime (ESP) 1-4 K Dolphin (IRL) 5-0 Semifinale: D Bozan (TUR) 3-2 Finale: S Sanchez Jaime (ESP) 0-5 | |
Adrien Mattenet Simon Gauzy Emmanuel Lebesson | Bordtennis | Menn lag | 1. runde: Hellas 3-1 Kvarfinale: Belarus 3-0 Semifinale: Tyskland 3-2 Finale: Portugal 1-3 | |
Laurence Brize | Skyting | Halvmatch kvinner | Kvalifisering: 580 Finale:454.6 | |
Marine Jurbert Joëlle Vallez | Gymnastikk | Synkrontrampoline kvinner | 44.600 | |
Loïc Korval | Judo | 66 kg menn | 1. runde: A Beta 2. runde: G Pollack Kvartfinale: D Shershan Semifinale: M Pulyaev Finale: K Khan-Magomedov | |
Annabelle Euranie | Judo | 52 kg kvinner | 1. runde: WO 2. runde:E Tschopp 100s2 - 0s1 Kvartfinale: B Ente 100-0 Semifinale: N Kuziutina 0s2 - 0s1 Finale: A Chitu 0s3-1s2 | |
Pauline Mahieu | Svømming | 50 m rygg | 28:70 | |
Gaëlle Gebet Julie Huin Chloé Jubenot Jéromine Mpah Njanga | Fekting | Florett lag kvinner | Kvartfinale: Ungarn 45-33 Semifinale: Italia 45-29 Finale: Russland 18-45 | |
Sofiane Oumiha | Boksing | 60 kg menn | 1. runde: WO 2. runde: L McCormake 3-0 Kvartfinale: M Varga 3-0 Semifinale: M Polski 3-0 Finale: A Selimov 0-3 | |
Estelle Mossely | Boksing | 60 kg kvinner | 1. runde: J M Maqueda 3-0 Kvartfinale:R Marenda 3-0 Semifinale:T Bugar 3-0 Finale:K Taylor 0-3 | |
Audrey Fontaine Gaetan Mittelheisser | Badminton | Mix dobbel | GRUPPESPILL: Hellas 2-0 Ungarn 2-0 Tyskland 2-0 Kvartfinale: Ukraina 2-1 Semifinale: Irland 2-0 Finale: Danmark 0-2 | |
Magalie Pottier | Sykling | BMX kvinner | 37.287 | |
Alexandra Recchia | Karate | 50 kg | K Kryva (UKR) 0-0 M Koulinkvich (BLR) 2-0 D Bugur (GER) 1-0 Semifinale: B Plank (AUT) 0-2 Finale: Kateryna Kryva (UKR) 0-0 | |
Tarik Belmadani | Bryting | Gresk-romersk 50 kg menn | Kvalifisering: A Kostadinov (BUL) 4-0 Åttendedelsfinale: S Daurov (BLR) 1-3 Oppsamling 1: D Kosenok (UKR) 4-0 Oppsamling 2: D Menekse (GER) 3-0 Bronsefinale: V Ciobanu (MDA) 3-1 | |
Melonin Noumonvi | Bryting | Gresk-romersk 98 kg menn | Åttendedelsfinale: D Gastl (AUT) 3-0 Kvartfinale: D Timochenko (UKR) 0-3 Oppsamling 1: WO Oppsamling 2: L Kesidis (GRE) 3-0 Bronsefinale: T Dziejnitsjenka (BLR) 3-0 | |
Cyrille Carre | Padling | 5000 meter | 20:42.081 | |
Alexis Jandard | Stuping | 10 meter menn | 526.20 | |
Sarah Loko | Sambo | 64 kilo kvinner | Kvartfinale: O Sayko (UKR) 1-3 Oppsamling/ bronsefinale: E Cretu (MDA) 4-0 | |
Celine Conde | Sambo | +68 kilo kvinner | Åttendedelsfinale: T Sukhitashvili (GEO) 3-1 Kvartfinale: G Gigova (BUL) 3-1 Semifinale: V Namazava (BLR) 0-4 Oppsamling/ bronsefinale: N Alizada (AZE) 4-0 | |
Lucie Anastassiou Anthony Terras | Skyting | Mixed Skeet | Innledende:5.-plass - 91 Semifinale:Italia 29 - Frankrike 24 - Tsjekkia 16 L Anastassiou 10 A Terras 14 Bronsefinale:Frankrike - Slovakia 28-24 L Anastassiou 13 A Terras 15 | |
Nolwenn Herve | Svømming | 50 m bryst kvinner | 32:08 | |
Daniel Jerent | Fekting | Kårde | Innledende gruppe: G Kuhn (SUI) 5-1 N Vourinen (FIN) 2-5 A Glebko (RUS) 5-2 M Hasanov (AZE) 5-2 A Santarelli (ITA) 4-5 2. runde: A Glebko (RUS) 15-7 3. runde: R Gustin (FRA) 15-14 Kvartfinale: B Verwiljen (HOL) 15-9 Semifinale: I Trejevo (FRA) 10-15 | |
Pauline Mahieu | Svømming | 100 m rygg kvinner | 1:01.34 | |
Matthias Marsau | Svømming | 200 m butterfly menn | 1:58.96 | |
Jean-Paul Tony-Hélissey | Fekting | Florett menn | Innledende gruppe: A Kahl (GER) 5-3 A Choupenitch (CZE) 5-3 A Nemeth (HUN) 5-4 B Peggs (GBR) 5-3 Y Klod (UKR) 5-4 2. runde: R Kruse (GBR) 13-9 3. runde: T Safin (RUS) 15-13 Kvartfinale: D Cherebchenko (RUS) 15-8 Semifinale: T Arslanov (RUS) 10-15 | |
Margaux Rifkiss | Fekting | Sabel kvinner | Innledende gruppe: T Kakhiani (GEO) 0-5 J Obvintseva (RUS) 5-3 A Komashchuk (UKR) 2-5 A Limbach (GER) 5-3 A Wator (POL) 1-5 2. runde: F Palu (FRA) 15-12 3. runde: O Zhovnir (UKR) 15-12 Kvartfinale: O Kravatska (UKR) 15-10 Semifinale: S Bunyatova (AZE) 9-15 | |
Tony Yoka | Boksing | Menn +91 kg | 2. runde: I Bernath (HUN) 3-0 Kvartfinale: D Gardiner (IRL) 3-0 Semifinale: J Joyce (GBR) 0-3 | |
Loïc Pietri | Judo | Menn -81 kg | 2. runde: Pacek (SWE) 0s1-0s2 3. runde: L Blach (POL) 10s3-0s3 Kvartfinale: A Wieczerzak (GER) 0s1-10s1 Oppsamling: V Dudchyk (UKR) 110s3-0s3 Bronsefinale: S Maressh (GER) 100s3-0s3 | |
Clarisse Agbegnenou | Judo | Kvinner -63 kg | 2. runde: K Huseynova (AZE) 100s1-0s1 Kvartfinale: A Cachola (POR) 101-0 Semifinale: M Trajdos (GER) 0s1-0 | |
Cyrille Maret | Judo | Menn -100 kg | 2. runde: P Paltchik (ISR) 100-0 Kvartfinale: K Frey (GER) 101-0s4 Semifinale: L Krpalek (CZE) 0s1-100 |
Badminton
Utdypende artikkel: Badminton under Europalekene 2015
Beachvolleyball
Utdypende artikkel: Badminton under Europalekene 2015
Bordtennis
Utdypende artikkel: Bordtennis under Europalekene 2015
Bryting
Utdypende artikkel: Bryting under Europalekene 2015
Boksing
Utdypende artikkel: Boksing under Europalekene 2015
Bueskyting
Utdypende artikkel: Bueskyting under Europalekene 2015
Fekting
Utdypende artikkel: Fekting under Europalekene 2015
Gymnastikk
Utdypende artikkel: Gymnastikk under Europalekene 2015
Judo
Utdypende artikkel: Judo under Europalekene 2015
Karate
Utdypende artikkel: Karate under Europalekene 2015
Padling
Utdypende artikkel: Padling under Europalekene 2015
Sambo
Utdypende artikkel: Sambo under Europalekene 2015
Skyting
Utdypende artikkel: Skyting under Europalekene 2015
Stuping
Utdypende artikkel: Stuping under Europalekene 2015
Svømming
Utdypende artikkel: Svømming under Europalekene 2015
Sykling
Utdypende artikkel: Sykling under Europalekene 2015
Synkronsvømming
Utdypende artikkel: Synkronsvømming under Europalekene 2015
Taekwondo
Utdypende artikkel: Taekwondo under Europalekene 2015
Triatlon
Utdypende artikkel: Triatlon under Europalekene 2015
Vannpolo
Utdypende artikkel: Vannpolo under Europalekene 2015
Volleyball
Utdypende artikkel: Volleyball under Europalekene 2015
Referanser
- ^ «Arkivert kopi». Arkivert fra originalen 23. september 2015. Besøkt 21. januar 2017.
Eksterne lenker
- (en) Athletes – France – Baku 2015 – 1st European Games Arkivert 2. juni 2016 hos Wayback Machine.
- v
- d
- r
- Albania
- Andorra
- Armenia
- Belarus
- Hviterussland
- Belgia
- Bosnia-Hercegovina
- Bulgaria
- Danmark
- Estland
- Finland
- Frankrike
- Georgia
- Hellas
- Irland
- Island
- Israel
- Italia
- Kosovo
- Kroatia
- Kypros
- Latvia
- Liechtenstein
- Litauen
- Luxembourg
- Makedonia
- Malta
- Moldova
- Monaco
- Montenegro
- Nederland
- Norge
- Polen
- Portugal
- Romania
- Russland
- San Marino
- Serbia
- Slovakia
- Slovenia
- Spania
- Storbritannia
- Sveits
- Sverige
- Tsjekkia
- Tyrkia
- Tyskland
- Ukraina
- Ungarn
- Østerrike