Friidrett under Samveldelekene 2018 – 4 × 400 meter stafett menn
Øvelser ved Friidrett under Samveldelekene 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Para øvelser | ||||
100 m (T12) | menn | |||
100 m (T35) | kvinner | |||
100 m (T38) | menn | kvinner | ||
100 m (T47) | menn | |||
1500 m (T54) | menn | kvinner | ||
Maraton (T54) | menn | kvinner | ||
Lengdehopp (T38) | kvinner | |||
Kulestøt (F38) | menn | |||
Spydkast (F46) | kvinner |
4 × 400 meter for menn var en del av friidrett under Samveldelekene 2018, og ble arrangert på Carrara Stadium 13. og 14. april 2018.[1]
Første runde
Heat 1
Plass | Land | Navn | Resultat | Kommentar | Kval. |
---|---|---|---|---|---|
1 | Botswana | Leaname Maotoanong Baboloki Thebe Onkabetse Nkobolo Isaac Makwala | 3:05,71 | SB | Q |
2 | Kenya Kenya | Collins Omae Gichana Mike Mokamba Nyang'au Peter Mwai Ndichu Boniface Ontuga Mweresa | 3:13,52 | Q | |
3 | Fiji | Samuela Railoa Aaron Powell Kameli Sauduadua Petero Veitaqomaki | 3:19,19 | Q | |
– | England | Matthew Hudson-Smith Dwayne Cowan Rabah Yousif Jack Green | DNF | ||
– | Nigeria Nigeria | Orukpe Eraiyokan Samson Nathaniel Salihu Isah Chidi Okezie | DSQ | R 163.3a[2] | |
– | Mosambik | DNS |
Heat 2
Plass | Land | Navn | Resultat | Kommentar | Kval. |
---|---|---|---|---|---|
1 | Jamaica Jamaica | Peter Matthews Demish Gaye Jamari Rose Javon Francis | 3:03,97 | Q | |
2 | India India | Jeevan Karekoppa Suresh Jacob Amoj Mohammad Anas Yahiya Arokia Rajiv | 3:04,05 | Q | |
3 | Bahamas | O'Jay Ferguson Alonzo Russell Michael Mathieu Ramon Miller | 3:04,62 | Q | |
4 | Trinidad og Tobago | Renny Quow Deon Lendore Lalonde Gordon Machel Cedenio | 3:05,84 | Q | |
5 | Turks- og Caicosøyene | Angelo Garland Ifeanyi Otuonye Devante Gardiner Frantzley Benjamin | 3:13,70 | NR | Q |
– | Australia Australia | Murray Goodwin Daniel Mowen Joshua Ralph Steven Solomon | DSQ | R 170.20[3] | |
– | Papua Ny-Guinea | DNS |
Finale
Plass | Land | Navn | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Botswana | Leaname Maotoanong Baboloki Thebe Onkabetse Nkobolo Isaac Makwala | 3:01,78 | SB |
02 | Bahamas | O'Jay Ferguson Teray Smith Stephen Newbold Alonzo Russell | 3:01,92 | SB |
03 | Jamaica Jamaica | Jermaine Gayle Demish Gaye Jamari Rose Javon Francis | 3:01,97 | SB |
4 | Trinidad og Tobago | Deon Lendore Jereem Richards Renny Quow Machel Cedenio | 3:02,85 | |
5 | Fiji | Samuela Railoa Aaron Powell Kameli Sauduadua Petero Veitaqomaki | 3:15,10 | SB |
6 | Turks- og Caicosøyene | Angelo Garland Ifeanyi Otuonye Frantzley Benjamin Devante Gardiner | 3:16,39 | |
– | India India | Dharun Ayyasamy Jacob Amoj Mohammad Anas Yahiya Arokia Rajiv | DNF | [4] |
– | Kenya Kenya | Collins Omae Gichana Boniface Ontuga Mweresa Aron Kipchumba Koech Nicholas Kiplagat Bett | DSQ | R 170.20[3] |
Referanser
Kilder
- Resultater friidrett, Samveldelekene 2018 Arkivert 18. april 2018 hos Wayback Machine.