Hestesport under Sommer-OL 2008 – Sprangridning
Hestesport under Sommer-OL 2008 | ||||
---|---|---|---|---|
Dressur | individuelt | lag | ||
Feltritt | individuelt | lag | ||
Sprangridning | individuelt | lag |
Sprangridning under Sommer-OL 2008 fant sted mellom 15. og 21. august 2008 på the Hong Kong Sports Institute.
Resultater
Kvalifisering
Runde 1
Rytter | Hest | Straff | Total straff | ||
---|---|---|---|---|---|
Hopp | Tid | ||||
1 | Christina Liebherr (SUI) | No Mercy | 0 | 0 | 0 |
Pedro Veniss (BRA) | Un Blanc de Blancs | 0 | 0 | 0 | |
Taizo Sugitani (JPN) | California | 0 | 0 | 0 | |
Mac Cone (CAN) | Ole | 0 | 0 | 0 | |
Stein Endresen (NOR) | Le Beau | 0 | 0 | 0 | |
McLain Ward (USA) | Sapphire | 0 | 0 | 0 | |
Patrick Lam (HKG) | Urban | 0 | 0 | 0 | |
Bernardo Alves (BRA) | Chupa Chup | 0 | 0 | 0 | |
Vincent Voorn (NED) | Alpapillon-Armanie | 0 | 0 | 0 | |
Niklaus Schurtenberger (SUI) | Cantus | 0 | 0 | 0 | |
Eric Lamaze (CAN) | Hickstead | 0 | 0 | 0 | |
Will Simpson (USA) | Carlsson vom Dach | 0 | 0 | 0 | |
Beezie Madden (USA) | Authentic | 0 | 0 | 0 | |
14 | Nick Skelton (GBR) | Russel | 0 | 1 | 1 |
Laurie Lever (AUS) | Drossel Dan | 0 | 1 | 1 | |
Jill Henselwood (CAN) | Special Ed | 0 | 1 | 1 | |
Morten Djupvik (NOR) | Casino | 0 | 1 | 1 | |
Antonio Chedraui (MEX) | Don Porfirio | 0 | 1 | 1 | |
Jamal Rahimov (AZE) | Ionesco de Brekka | 0 | 1 | 1 | |
Eiken Sato (JPN) | Cayak | 0 | 1 | 1 | |
Ben Maher (GBR) | Rolette | 0 | 1 | 1 | |
Denis Lynch (IRL) | Lantinus | 0 | 1 | 1 | |
Steve Guerdat (SUI) | Jalisca Solier | 0 | 1 | 1 | |
Jos Lansink (BEL) | Cumano | 0 | 1 | 1 | |
Tony Andre Hansen (NOR) | Camiro | 0 | 1 | 1 | |
Federico Fernández (MEX) | Zorro | 0 | 1 | 1 | |
27 | Marc Houtzager (NED) | Opium | 0 | 2 | 2 |
Ramzy Al Duhami (KSA) | Allah Jabek | 0 | 2 | 2 | |
29 | Angelique Hoorn (NED) | O'Brien | 4 | 0 | 4 |
Peter McMahon (AUS) | Genoa | 4 | 0 | 4 | |
Tim Stockdale (GBR) | Corlato | 4 | 0 | 4 | |
Pius Schwizer (SUI) | Nobless M | 4 | 0 | 4 | |
Kirk Webby (NZL) | Sitah | 4 | 0 | 4 | |
Edwina Alexander (AUS) | Itot du Chateau | 4 | 0 | 4 | |
Matt Williams (AUS) | Leconte | 4 | 0 | 4 | |
Ian Millar (CAN) | In Style | 4 | 0 | 4 | |
Rolf-Göran Bengtsson (SWE) | Ninja | 4 | 0 | 4 | |
38 | Jean-Claude Van Geenberghe (UKR) | Quintus | 4 | 1 | 5 |
Laura Kraut (USA) | Cedric | 4 | 1 | 5 | |
Lotta Schultz (SWE) | Calibra II | 4 | 1 | 5 | |
Camila Benedicto (BRA) | Bonito Z | 4 | 1 | 5 | |
Gerco Schröder (NED) | Monaco | 4 | 1 | 5 | |
John Whitaker (GBR) | Peppermill | 4 | 1 | 5 | |
Jillian Terceira (BER) | Chaka III | 4 | 1 | 5 | |
45 | Marco Kutscher (GER) | Cornet Obolensky | 4 | 2 | 6 |
Meredith Michaels-Beerbaum (GER) | Shutterfly | 4 | 2 | 6 | |
Kenneth Cheng (HKG) | Can Do | 4 | 2 | 6 | |
48 | Peter Eriksson (SWE) | Jaguar Mail | 8 | 0 | 8 |
Ljubov Kochetova (RUS) | Ilion Kilen | 8 | 0 | 8 | |
Helena Lundback (SWE) | Erbblume | 8 | 0 | 8 | |
51 | Pablo Barrios (VEN) | Sinatra | 8 | 1 | 9 |
Juan Andres Rodriguez (GUA) | Orestus | 8 | 1 | 9 | |
Enrique Gonzalez (MEX) | Frida | 8 | 1 | 9 | |
Li Zhenqiang (CHN) | Jumpy des Fontaines | 4 | 5 | 9 | |
55 | Christian Ahlmann (GER) | Coster | 8 | 2 | 10 |
Huang Zuping (CHN) | Pablo II | 8 | 2 | 10 | |
HRH Abdullah Al Saud (KSA) | Obelix | 8 | 2 | 10 | |
Bjorn Nagel (UKR) | Magic Bengtsson | 8 | 2 | 10 | |
Ludger Beerbaum (GER) | All Inclusive | 8 | 2 | 10 | |
60 | HH Faisal Al Shalan (KSA) | Wido | 8 | 3 | 11 |
Latifa bin Ahmed Al Maktoum (UAE) | Kalaska de Semilly | 8 | 3 | 11 | |
Kamal Bahamdan (KSA) | Rivaal | 8 | 3 | 11 | |
63 | Alberto Michan (MEX) | Chinobampo Lavita | 8 | 4 | 12 |
64 | Geir Gulliksen (NOR) | Cattani | 12 | 1 | 13 |
66 | Jose Larocca (ARG) | Royal Power | 12 | 2 | 14 |
Samantha Lam (HKG) | Tresor | 12 | 2 | 14 | |
Bruce Goodin (NZL) | Yamato | 12 | 2 | 14 | |
68 | Zhao Zhiwen (CHN) | Tadonia | 16 | 1 | 17 |
69 | Aleksandr Onishchenko (UKR) | Codar | 16 | 2 | 18 |
70 | Ibrahim Bisharat (JOR) | Sam-Sam | 16 | 3 | 19 |
71 | Manuel Torres (COL) | Chambacunero | 20 | 1 | 21 |
72 | Katharina Offel (UKR) | Lord Spezi | 20 | 7 | 27 |
73 | Zhang Bin (CHN) | Coertis | 28 | 2 | 30 |
74 | Sharn Wordley (NZL) | Rockville | 44 | 3 | 47 |
75 | Karim El Zoghby (EGY) | Aladin | 48 | 4 | 52 |
76 | Katie McVean (NZL) | Forest | 72 | 0 | 72 |
Rodrigo Pessoa (BRA) | Rufus | Diskvalifisert[1] | 1 |
Finalerunde
Runde A
Rytter | Hest | Straff | Total straff | ||
---|---|---|---|---|---|
Hopp | Tid | ||||
1 | Camila Benedicto (BRA) | Bonito Z | 0 | 0 | 0 |
Angelique Hoorn (NED) | O'Brien | 0 | 0 | 0 | |
Stein Endresen (NOR) | Le Beau | 0 | 0 | 0 | |
Tim Stockdale (GBR) | Corlato | 0 | 0 | 0 | |
Beezie Madden (USA) | Authentic | 0 | 0 | 0 | |
Marc Houtzager (NED) | Opium | 0 | 0 | 0 | |
Rolf-Göran Bengtsson (SWE) | Ninja | 0 | 0 | 0 | |
Ben Maher (GBR) | Rolette | 0 | 0 | 0 | |
Jos Lansink (BEL) | Cumano | 0 | 0 | 0 | |
Eric Lamaze (CAN) | Hickstead | 0 | 0 | 0 | |
11 | Lotta Schultz (SWE) | Calibra II | 4 | 0 | 4 |
Matt Williams (AUS) | Leconte | 4 | 0 | 4 | |
Ludger Beerbaum (GER) | All Inclusive | 4 | 0 | 4 | |
Gerco Schröder (NED) | Monaco | 4 | 0 | 4 | |
Jill Henselwood (CAN) | Special Ed | 4 | 0 | 4 | |
Jean-Claude Van Geenberghe (UKR) | Quintus | 4 | 0 | 4 | |
Morten Djupvik (NOR) | Casino | 4 | 0 | 4 | |
Meredith Michaels-Beerbaum (GER) | Shutterfly | 4 | 0 | 4 | |
Steve Guerdat (SUI) | Jalisca Solier | 4 | 0 | 4 | |
McLain Ward (USA) | Sapphire | 4 | 0 | 4 | |
Edwina Alexander (AUS) | Itot du Chateau | 4 | 0 | 4 | |
23 | Laurie Lever (AUS) | Drossel Dan | 8 | 0 | 8 |
Ramzy Al Duhami (KSA) | Allah Jabek | 8 | 0 | 8 | |
Pius Schwizer (SUI) | Nobless M | 8 | 0 | 8 | |
Niklaus Schurtenberger (SUI) | Cantus | 8 | 0 | 8 | |
Laura Kraut (USA) | Cedric | 8 | 0 | 8 | |
Ian Millar (CAN) | In Style | 8 | 0 | 8 | |
28 | Alberto Michan (MEX) | Chinobampo Lavita | 12 | 0 | 12 |
Taizo Sugitani (JPN) | California | 12 | 0 | 12 | |
Federico Fernández (MEX) | Zorro | 12 | 0 | 12 | |
Nick Skelton (GBR) | Russel | 12 | 0 | 12 | |
32 | Peter Eriksson (SWE) | Jaguar Mail | 16 | 0 | 16 |
33 | Kirk Webby (NZL) | Sitah | 24 | 0 | 24 |
Rodrigo Pessoa (BRA) | Rufus | Disqualified | 4 |
Runde B
Rytter | Hest | Straff | Runde A straff | Total straff | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Hopp | Tid | |||||
1 | Rolf-Göran Bengtsson (SWE) | Ninja | 0 | 0 | 0 | 0 |
Eric Lamaze (CAN) | Hickstead | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | Ludger Beerbaum (GER) | All Inclusive | 0 | 0 | 4 | 4 |
Meredith Michaels-Beerbaum (GER) | Shutterfly | 0 | 0 | 4 | 4 | |
McLain Ward (USA) | Sapphire | 0 | 0 | 4 | 4 | |
Angelique Hoorn (NED) | O'Brien | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Beezie Madden (USA) | Authentic | 4 | 0 | 0 | 4 | |
Marc Houtzager (NED) | Opium | 4 | 0 | 0 | 4 | |
9 | Jean-Claude Van Geenberghe (UKR) | Quintus | 4 | 0 | 4 | 8 |
Morten Djupvik (NOR) | Casino | 4 | 0 | 4 | 8 | |
Steve Guerdat (SUI) | Jalisca Solier | 4 | 0 | 4 | 8 | |
Edwina Alexander (AUS) | Itot du Chateau | 4 | 0 | 4 | 8 | |
Camila Benedicto (BRA) | Bonito Z | 8 | 0 | 0 | 8 | |
Jos Lansink (BEL) | Cumano | 8 | 0 | 0 | 8 | |
15 | Gerco Schröder (NED) | Monaco | 12 | 0 | 4 | 16 |
Stein Endresen (NOR) | Le Beau | 16 | 0 | 0 | 16 | |
Tim Stockdale (GBR) | Corlato | 16 | 0 | 0 | 16 | |
18 | Lotta Schultz (SWE) | Calibra II | 12 | 1 | 4 | 17 |
19 | Ben Maher (GBR) | Rolette | 20 | 0 | 0 | 20 |
20 | Matt Williams (AUS) | Leconte | 20 | 0 | 4 | 24 |
Jill Henselwood (CAN) | Special Ed | Retired | 4 | |||
Rodrigo Pessoa (BRA) | Rufus | Disqualified | 4 |
Bronsefinale
Rytter | Hest | Straff | Tid | |
---|---|---|---|---|
03 | Beezie Madden (USA) | Authentic | 0 | 35.25 |
4 | Meredith Michaels-Beerbaum (GER) | Shutterfly | 0 | 35.37 |
5 | McLain Ward (USA) | Sapphire | 4 | 35.39 |
6 | Ludger Beerbaum (GER) | All Inclusive | 4 | 36.16 |
7 | Marc Houtzager (NED) | Opium | 8 | 36.77 |
8 | Angelique Hoorn (NED) | O'Brien | 8 | 36.89 |
DQ | Rodrigo Pessoa (BRA) | Rufus |
Gullfinale
Rytter | Hest | Straff | Tid | |
---|---|---|---|---|
01 | Eric Lamaze (CAN) | Hickstead | 0 | 38.39 |
02 | Rolf-Göran Bengtsson (SWE) | Ninja | 4 | 38.39 |
Referanser
- ^ http://sportsillustrated.cnn.com/2008/olympics/wires/10/03/2090.ap.oly.equestrian.doping/index.html
- Competition format
Autoritetsdata