Junior-VM i skiskyting 2021
Junior-VM i skiskyting 2021 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Arrangør | International Biathlon Union | ||
Vertsby | Obertilliach | ||
Vertsland | Østerrike | ||
Arena(er) | Obertilliach | ||
Dato | 27. februar - 6. mars 2021 | ||
Utgavenummer | 55ª cat. Juniores<br/>20ª cat. Giovani | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Lenzerheide 2020 – Soldier Hollow 2022 |
Junior-VM i skiskyting 2021 ble arrangert i Obertilliach i Østerrike fra 27. februar til 6. mars 2021.[1]
Medaljevinnere
Junior
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
15 km normaldistanse | Philipp Lipowitz Tyskland | 38:37.1 (0+0+1+0) | Alex Cisar Slovenia | 38:48.1 (0+0+0+1) | Émilien Claude Frankrike | 39:15.0 (0+1+0+1) |
10 km sprint | Émilien Claude Frankrike | 23:16.1 (0+0) | Mikuláš Karlík Tsjekkia | 23:42.2 (0+1) | Mikhail Pervusjin Russland | 23:47.4 (0+0) |
12.5 km jaktstart | Émilien Claude Frankrike | 32:16.5 (1+0+1+1) | Éric Perrot Frankrike | 32:24.2 (1+0+0+0) | Mikhail Pervusjin Russland | 32:30.7 (2+0+0+0) |
4 × 7.5 km stafett | Frankrike Frankrike | 1:12:48.8 (0+1) (0+0) (0+1) (1+3) (0+0) (0+2) (0+0) (0+1) | Norge Norge
| 1:13:02.1 (0+3) (0+1) (0+0) (1+3) (0+3) (0+0) (0+0) (0+0) | Tsjekkia Tsjekkia | 1:14:12.3 (0+1) (0+0) (0+2) (0+0) (0+0) (0+2) (0+3) (0+3) |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
12.5 km normaldistanse | Camille Bened Frankrike | 35:01.4 (0+0+0+0) | Henrieta Horvátová Slovakia | 36:26.8 (0+1+0+0) | Beatrice Trabucchi Italia | 36:35.7 (0+1+0+0) |
7.5 km sprint | Amy Baserga Sveits | 19:59.9 (0+0) | Rebecca Passler Italia | 20:22.1 (0+1) | Juni Arnekleiv Norge | 20:22.8 (0+1) |
10 km jaktstart | Amy Baserga Sveits | 29:22.4 (0+0+1+0) | Synne Owren Norge | 30:04.2 (1+0+1+1) | Rebecca Passler Italia | 30:09.9 (0+1+1+1) |
3 × 6 km stafett | Frankrike Frankrike | 1:08:54.3 (0+0) (0+0) (0+2) (0+0) (0+1) (1+3) (0+2) (0+0) | Italia Italia | 1:09:15.5 (0+1) (0+1) (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+1) (0+2) | Østerrike Østerrike | 1:09:56.3 (0+0) (0+2) (0+1) (0+3) (0+0) (0+1) (0+2) (0+2) |
Ungdom
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
12.5 km normaldistanse | Denis Irodov Russland | 36:35.6 (2+0+0+0) | Edgar Geny Frankrike | 37:08.0 (0+1+0+2) | Leon Kienesberger Østerrike | 37:08.3 (0+0+1+1) |
7.5 km sprint | Denis Irodov Russland | 18:22.5 (0+0) | Fabio Piller Cottrer Italia | 18:43.6 (0+0) | Jan Guńka Polen | 18:50.4 (1+0) |
10 km jaktstart | Denis Irodov Russland | 27:13.3 (0+0+1+0) | Marcin Zawół Polen | 28:40.3 (1+0+1+0) | Oscar Andersson Sverige | 28:47.9 (1+0+1+2) |
3 × 7.5 km stafett | Polen Polen | 59:16.5 (0+1) (0+1) (0+2) (0+2) (0+0) (0+1) | Frankrike Frankrike | 59:29.7 (0+1) (0+1) (0+3) (0+3) (0+1) (0+1) | Italia Italia | 59:46.4 (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+0) (0+2) |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
10 km normaldistanse | Jeanne Richard Frankrike | 32:18.8 (1+1+0+0) | Lena Repinc Slovenia | 32:51.5 (1+1+1+1) | Ema Kapustová Slovakia | 33:21.9 (0+0+0+0) |
6 km sprint | Lena Repinc Slovenia | 17:04.9 (1+0) | Linda Zingerle Italia | 17:10.1 (1+0) | Selina Grotian Tyskland | 17:16.5 (0+0) |
7.5 km jaktstart | Lena Repinc Slovenia | 21:20.8 (0+0+1+1) | Martina Trabucchi Italia | 21:35.7 (0+0+0+1) | Linda Zingerle Italia | 21:46.8 (2+1+0+2) |
3 × 6 km stafett | Frankrike Frankrike | 53:30.5 (0+1) (0+1) (0+1) (0+3) (0+1) (0+0) | Slovenia | 53:43.7 (0+2) (0+0) (0+2) (0+1) (0+2) (0+1) | Italia Italia | 55:02.2 (0+1) (0+1) (0+1) (0+2) (0+2) (3+3) |
Referanser
- ^ «Hovedterminliste 2020-2021».
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
- v
- d
- r
- Altenberg 1967
- Luleå 1968
- Zakopane 1969
- Östersund 1970
- Tavastehus 1971
- Linthal 1972
- Lake Placid 1973
- Minsk 1974
- Antholz 1975
- Minsk 1976
- Lillehammer 1977
- Hochfilzen 1978
- Ruhpolding 1979
- Sarajevo 1980
- Lahtis 1981
- Minsk 1982
- Antholz 1983
- Chamonix 1984
- Egg am Etzel 1985
- Falun 1986
- Lahtis 1987
- Chamonix 1988
- Voss 1989
- Sodankylä 1990
- Galyatető 1991
- Canmore 1992
- Ruhpolding 1993
- Osrblie 1994
- Andermatt 1995
- Kontiolax 1996
- Forni Avoltri 1997
- Valcartier 1998
- Pokljuka 1999
- Hochfilzen 2000
- Khanty-Mansijsk 2001
- Ridnaun 2002
- Kościelisko 2003
- Maurienne 2004
- Kontiolax 2005
- Presque Isle 2006
- Martell 2007
- Ruhpolding 2008
- Canmore 2009
- Torsby 2010
- Nové Město 2011
- Kontiolax 2012
- Obertilliach 2013
- Presque Isle 2014
- Minsk 2015
- Cheile Grădiștei 2016
- Brezno-Osrblie 2017
- Otepää 2018
- Osrblie 2019
- Lenzerheide 2020
- Obertilliach 2021
- Soldier Hollow 2022
- Schuchinsk 2023
- Otepää 2024