Junior-VM på skøyter 2023
Junior-VM på skøyter 2023 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Vertsby | Inzell | ||
Arena(er) | Inzell | ||
Dato | 10.–12. februar 2023 | ||
01 | Jordan Stolz, Angel Daleman | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Innsbruck 2022 – Hachinohe 2024 |
Junior-VM på skøyter 2023 ble arrangert i Inzell i Tyskland fra 10. til 12. februar 2023.[1]
Medaljevinnere
- Sammenlagt
Inzell 2023 | Juniorverdensmester og 1.-plass: | Poeng | 2.-plass: | Poeng | 3.-plass: | Poeng |
Kvinner Mini firkamp[2] | Angel Daleman Nederland | 158,636 | Greta Myers USA | 160,903 | Jade Groenewoud Nederland | 162,051 |
Menn Junior firkamp[3] | Jordan Stolz USA | 142,914 | Yang Ho-jun Sør-Korea | 147,222 | Tim Prins Nederland | 147,587 |
Distanser
- Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m[4] | Serena Pergher (ITA) | 38,61 | Angel Daleman (NED) | 38,93 | Alina Dauranova (KAZ) | 39,10 |
1 000 m[5] | Angel Daleman (NED) | 1.16,29 | Alina Dauranova (KAZ) | 1.17,76 | Greta Myers (USA) | 1.17,82 |
1 500 m[6] | Angel Daleman (NED) | 1.58,81 | Jade Groenewoud (NED) | 2.00,04 | Greta Myers (USA) | 2.00,56 |
3 000 m[7] | Momoka Horikawa (JPN) | 4.04,72 | Jade Groenewoud (NED) | 4.11,69 | Angel Daleman (NED) | 4.11,75 |
Fellesstart[8] | Angel Daleman (NED) | 30 p | Chloé Hoogendoorn (NED) | 20 p | Jeong Yu-na (KOR) | 10 p |
Lagtempo[9] | Nederland | 3.03,75 | USA Greta Myers Talia Staehle Marley Soldan | 3.12,45 | Tyskland Maira Jasch Josephine Schlörb Melissa Schaefer | 3.12,68 |
Lagsprint[10] | Nederland | 1.29,52 | Kasakhstan Alena Lifatova Arina Ilyachsehenko Alina Dauranova | 1.30,86 | Italia | 1.33,06 |
- Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m[11] | Jordan Stolz (USA) | 34,95 | Issa Gunji (JPN) | 34,97 | Tim Prins (NED) | 35,73 |
1 000 m[12] | Jordan Stolz (USA) | 1.08,28 | Tim Prins (NED) | 1.09,25 | Issa Gunji (JPN) | 1.10,30 |
1 500 m[13] | Jordan Stolz (USA) | 1.45,17 | Kotaro Kasahara (JPN) | 1.47,14 | Yang Ho-jun (KOR) | 1.47,90 |
5 000 m[14] | Sigurd Henriksen (NOR) | 6.15,30 | Remco Stam (NED) | 6.26,10 | Jordan Stolz (USA) | 6.27,68 |
Fellesstart[15] | Lukáš Steklý (CZE) | 34 p | Daniel Hall (CAN) | 22 p | Jordan Stolz (USA) | 10 p |
Lagtempo[16] | Nederland Sijmen Egberts Tim Prins Remco Stam | 3.51,61 | Norge | 3.52,48 | Japan So Kikuhara Shomu Sasaki Kotaro Kasahara | 3.53,14 |
Lagsprint[17] | USA | 1.20,89 | Nederland Sijmen Egberts Jenning de Boo Tim Prins | 1.22,05 | Sør-Korea Jun Kyu-dam Koo Kyung-min Yang Ho-jun | 1.22,44 |
Medaljestatistikk
* Vertsnasjon ( Tyskland)
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nederland | 7 | 7 | 4 | 18 |
2 | USA | 5 | 2 | 4 | 11 |
3 | Japan | 1 | 2 | 2 | 5 |
4 | Norge | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Italia | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | Tsjekkia | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Kasakhstan | 0 | 2 | 1 | 3 |
8 | Sør-Korea | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | Canada | 0 | 1 | 0 | 1 |
10 | Tyskland* | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt (10 land) | 16 | 16 | 16 | 48 |
Referanser
- ^ «2023 ISU Junior Speed Skating Championships». Besøkt 8. januar 2023.
- ^ Women's Сlassification allround
- ^ Men's Сlassification allround
- ^ Women's 500 m results
- ^ Women's 1000 m results
- ^ Women's 1500 m results
- ^ Women's 3000 m results
- ^ Women's mass start results
- ^ Women's Team pursuit
- ^ Women's Team sprint
- ^ Men's 500 m results
- ^ Men's 1000 m results
- ^ Men's 1500 m results
- ^ Men's 5000 m results
- ^ Men's mass start results
- ^ Men's team pursuit
- ^ Men's team sprint
Eksterne lenker
- Artikkelen har ingen egenskaper for offisielle lenker i Wikidata
- v
- d
- r
Junior-VM på skøyter – Vertsby / arena
- Offisielle verdensmesterskap : 1974: Cortina d'Ampezzo
- 1975: Strömsund
- 1976: Madonna di Campiglio
- 1977: Inzell
- 1978: Montréal
- 1979: Grenoble
- 1980: Assen
- 1981: Elverum
- 1982: Innsbruck
- 1983: Sarajevo
- 1984: Assen
- 1985: Røros
- 1986: Sainte-Foy
- 1987: Strömsund
- 1988: Seoul
- 1989: Kiev
- 1990: Obihiro
- 1991: Calgary
- 1992: Warszawa
- 1993: Baselga di Pinè
- 1994: Berlin
- 1995: Seinäjoki
- 1996: Calgary
- 1997: Butte
- 1998: Roseville
- 1999: Geithus
- 2000: Seinäjoki
- 2001: Groningen
- 2002: Collalbo
- 2003: Kushiro
- 2004: Roseville
- 2005: Seinäjoki
- 2006: Erfurt
- 2007: Innsbruck
- 2008: Changchun
- 2009: Zakopane
- 2010: Moskva
- 2011: Seinäjoki
- 2012: Obihiro
- 2013: Collalbo
- 2014: Bjugn
- 2015: Warszawa
- 2016: Changchun
- 2017: Helsingfors
- 2018: Salt Lake City
- 2019: Baselga di Pinè
- 2020: Tomaszów Mazowiecki
- 2021 Avlyst p.g.a. koronaviruspandemien: Hachinohe
- 2022: Innsbruck
- 2023: Inzell
- 2024: Hachinohe
- 2025: Collalbo
- 2026: Inzell
- 2027: Innsbruck
Mesterskapsrekorder i junior-VM
Autoritetsdata