Kongepokalvinnere i dans
Kongepokalvinnere i dans mottar Hans Majestet Kongens Pokal, som har blitt delt ut av Norges Danseforbund siden 1980 i forbindelse med norgesmesterskapene i dans.
Kongepokalvinnere
År | Navn | Klubb | Gren/øvelse |
---|---|---|---|
1980 | Raymond Myhrengen Gunn B. Johannesen | Oslo Sportsdanser Forening | Sportsdans, latindans |
1981 | Erling Langset Anita Nagren | Oslo Sportsdanser Forening | Sportsdans, standarddans |
1982 | Geir Bakke Trine Dehli | NeRo Sportsdansere | Sportsdans, latindans |
1983 | Erling Langset Anita Nagren | Oslo Sportsdanser Forening | Sportsdans, standarddans |
1984 | Geir Bakke Trine Dehli | NeRo Sportsdansere | Sportsdans, latindans |
1985 | Erling Langset Anita Nagren | Oslo Sportsdanser Forening | Sportsdans, standarddans |
1986 | Geir Bakke Trine Dehli | NeRo Sportsdansere | Sportsdans, 10-dans |
1987 | Knut Sæborg Tone Nyhagen | Unge Sportsdansere | Sportsdans, latindans |
1988 | Lasse Ødegaard Laila Kragebøl | Twist Danseklubb | Sportsdans, standarddans |
1989 | Kim Rygel Cecilie Brinck | Bergen Sportsdansere | Sportsdans, 10-dans |
1990 | Kim Rygel Cecilie Brinck | Bergen Sportsdansere | Sportsdans, latindans |
1991 | Kim Rygel Cecilie Brinck | Bergen Sportsdansere | Sportsdans |
1992 | Arve Gulliksen Karianne Stensen | Bislett Danseklubb | Sportsdans, standarddans |
1993 | Kai André Lillebø Monica Røtvold | Bislett Danseklubb | Sportsdans, latindans |
1994 | Kai André Lillebø Monica Røtvold | Bislett Danseklubb | Sportsdans, latindans |
1995 | Nicolai Skridshol Henriette Skridshol | Bærum Sportsdansere | Sportsdans, standarddans |
1996 | Andreas Dale Michelle Lindøe | Drammen Sportsdanseklubb | Sportsdans |
1997 | Andreas Dale Michelle Lindøe | Drammen Sportsdanseklubb | Sportsdans |
1998 | Kai André Lillebø Lena Granaas | Det Norske Dansecenter | Sportsdans, standarddans |
1999 | Lill Siren Bakken | Dansehuset | Freestyle / Discojazz |
2000 | Kenneth Jacobsen Monica Amundsen | Bislett Danseklubb | Boogie Woogie |
2001 | Rashid Malki Therese Cleve | NeRo Sportsdansere | Sportsdans, latindans |
2002 | Charlotte Filberg | Romerike Danseklubb | Freestyle / Discojazz |
2003 | Thomas Kagnes Nadya Khamitskaya | NeRo Sportsdansere | Sportsdans |
2004 | Jørgen Brudal Sandnes Aina Nygård | NTNUI | Boogie Woogie |
2005 | Charlotte Filberg | Romerike Danseklubb | Freestyle / Discojazz |
2006 | Madeleine Bjørlo | Danseklubben Studio 1 | Freestyle / Discojazz |
2007 | Lars Alexander Wiulsrud Elena Bokoreva | Drammen Sportsdansere | Sportsdans |
2008 | Thorbjørn Urskog Susanne Sandberg | NTNUI | Boogie Woogie |
2009 | Siren Hermansen | Danseklubben Studio 1 | Freestyle / Discojazz |
2010 | ingen tildeling | ||
2011 | Thorbjørn Urskog Susanne Sandberg | NTNUI | Boogie Woogie |
2012 | Stine Larsen Nedgård | Danseklubben Studio 1 | Freestyle / Discojazz |
2013 | Thorbjørn Urskog Susanne Sandberg | NTNUI | Boogie Woogie |
2014 | Petter Engan Kine Marie Mardal | Hill Sportsdansere | Sportsdans, latindans |
2015 | Stine Larsen Nedgård | Danseklubben Studio 1 | Disco |
2016 | ingen tildeling | ||
2017 | Jonas Pettersen Helene Spilling | Lillestrøm Sportsdansere | Sportsdans, standarddans |
2018 | Daniel Grindeland | TIF Viking | Breaking |
2018 | Selina Strømberg Jappée | Danseklubben 2Dance | Disco |
2019 | Petter Engan Kine Marie Mardal | Hill Sportsdansere | Sportsdans, latindans |
2020 | ingen tildeling | ||
2021 | Victor Bautista Prag | Oslo Urbane Idrettsforening | Breaking |
2022 | Selina Strømberg Jappée | Danseklubben 2Dance | Disco |
2023 | Elias Kleven Gausen ("Rhythm Box") | Breaking | |
2023 | Petter Engan Kine Marie Mardal | Hill Sportsdansere | Sportsdans, latindans |
Kilder
- Kongepokalvinnere - Norges Danseforbund
- v
- d
- r
Kongepokal og kongepokalvinnere
- Amerikanske idretter
- Badminton
- Bandy
- Basketball (kvinner · menn)
- Biljard
- Boksing
- Bordtennis
- Bowling
- Bryting
- Bueskyting
- Casting
- Dans
- Fekting
- Folkemusikk
- Fotball (kvinner · menn)
- Friidrett (kvinner · menn)
- Golf
- Gym & turn
- Hundekjøring
- Håndball
- Innebandy
- Ishockey (kvinner · menn)
- Judo
- Kampsport
- Kappgang
- Kickboksing
- Klatring
- Motorsport
- Orientering
- Padling
- Ridning
- Roing
- Skiidrett (kvinner · menn)
- Skiskyting
- Skytesport
- Styrkeløft
- Svømmesport (kvinner · menn)
- Sykkelsport
- Tennis
- Triatlon
- Vannski
- Vektløfting
- Volleyball