Kortbaneløp på skøyter under Vinter-OL 2010 – 1000 meter menn
Kortbaneløp på skøyter under Vinter-OL 2010 | ||||
---|---|---|---|---|
0 500 m | menn | kvinner | ||
1 000 m | menn | kvinner | ||
1 500 m | menn | kvinner | ||
3 000 m stafett | kvinner | |||
5 000 m stafett | menn | |||
<– 2006 | 2014 –> |
Mennenes 1000 meter i kortbaneløp på skøyter under Vinter-OL 2010 ble arrangert på Pacific Coliseum i Vancouver i Canada den 17. og 20. februar. Regjerende olympisk mester på distansen var Ahn Hyun-soo fra Sør-Korea.
Resultater
Innledende runder
Plassering | Omgang | Navn | Land | Tid | Kommentar | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Charles Hamelin | Canada | 1:25.256 | Videre | |
2 | 1 | Sjinkie Knegt | Nederland | 1:25.449 | Videre | |
3 | 1 | Jon Eley | Storbritannia | 1:25.588 | ||
4 | 1 | Ma Yunfeng | Kina | 1:25.814 | ||
1 | 2 | François Hamelin | Canada under Vinter-OL 2010 | 1:25.714 | Videre | |
2 | 2 | Tyson Heung | Canada under Vinter-OL 2010 | 1:25.938 | Videre | |
3 | 2 | Viktor Knoch | Ungarn | 1:26.279 | ||
4 | 2 | Aidar Bekzhanov | Kasakhstan | 1:26.536 | ||
1 | 3 | Sung Si-bak | Sør-Korea | 1:24.245 | Videre, OR | |
2 | 3 | Blake Skjellerup | New Zealand | 1:27.875 | Videre | |
3 | 3 | Nicola Rodigari | Italia | 1:41.117 | ADV | |
4 | 3 | Maxime Chataignier | Frankrike | 99.999 | Disk. | |
1 | 4 | Han Jialiang | Kina | 1:26.479 | Videre | |
2 | 4 | Nicolas Bean | Italia | 1:26.781 | Videre | |
3 | 4 | Travis Jayner | USA | 1:26.870 | ||
4 | 4 | Tom Iveson | Storbritannia | 1:27.841 | ||
1 | 5 | Yuri Confortola | Italia | 1:27.073 | Videre | |
2 | 5 | Thibaut Fauconnet | Frankrike | 1:27.080 | Videre | |
3 | 5 | Semjon Jelistratov | Russland | 1:27.254 | ||
4 | 5 | Assen Pandov | Bulgaria | 1:28.580 | ||
1 | 6 | Apolo Anton Ohno | USA | 1:25.940 | Videre | |
2 | 6 | Liang Wenhao | Kina | 1:26.249 | Videre | |
3 | 6 | Paul Herrmann | Tyskland | 1:26.739 | ||
4 | 6 | Ruslan Zakharov | Russland | 1:26.883 | ||
1 | 7 | Lee Jung-su | Sør-Korea | 1:24.962 | Videre | |
2 | 7 | J. R. Celski | USA | 1:25.113 | Videre | |
3 | 7 | Pieter Gysel | Belarus | 1:25.613 | ||
4 | 7 | Takahiro Fujimoto | Japan | 1:26.359 | ||
1 | 8 | Lee Ho-suk | Sør-Korea | 1:25.925 | Videre | |
2 | 8 | Haralds Silovs | Latvia | 1:25.951 | Videre | |
3 | 8 | Yuzo Takamido | Japan | 1:26.074 | ||
4 | 8 | Lachlan Hay | Australia | 1:26.132 |
Kvartfinaler
Plassering | Omgang | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Charles Hamelin | Canada | 1:25.300 | Videre |
2 | 1 | Apolo Anton Ohno | USA | 1:25.502 | Videre |
3 | 1 | Nicolas Bean | Italia | 1:25.827 | |
4 | 1 | Tyson Heung | Tyskland | 1:26.098 | |
1 | 2 | Lee Jung-su | Sør-Korea | 1:25.822 | Videre |
2 | 2 | Han Jialiang | Kina | 1:25.856 | Videre |
3 | 2 | Sjinkie Knegt | Nederland | 1:26.176 | |
4 | 2 | Thibaut Fauconnet | Frankrike | 1:26.213 | |
5 | 2 | Nicola Rodigari | Italia | 9:99.999 | Disk. |
1 | 3 | Sung Si-bak | Sør-Korea | 1:24.570 | Videre |
2 | 3 | J. R. Celski | USA | 1:24.621 | Videre |
3 | 3 | Yuri Confortola | Italia | 1:24.788 | |
4 | 3 | Blake Skjellerup | New Zealand | 1:27.374 | |
1 | 4 | Lee Ho-suk | Sør-Korea | 1:24.980 | Videre |
2 | 4 | François Hamelin | Canada | 1:25.037 | Videre |
3 | 4 | Liang Wenhao | Kina | 1:25.060 | |
4 | 4 | Haralds Silovs | Latvia | 1:50.292 |
Semifinaler
Plassering | Omgang | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Lee Ho-suk | Sør-Korea | 1:25.347 | Videre til finalen |
2 | 1 | Lee Jung-su | Sør-Korea | 1:25.560 | Videre til finalen |
3 | 1 | François Hamelin | Canada | 1:45.324 | ADV |
4 | 1 | J. R. Celski | USA | Disk | |
1 | 2 | Apolo Anton Ohno | USA | 1:25.033 | Videre til finalen |
2 | 2 | Charles Hamelin | Canada | 1:25.062 | Videre til finalen |
3 | 2 | Sung Si-bak | Sør-Korea | 1:25.068 | Videre til kamp om 6.- og 7.-plass |
4 | 2 | Han Jialiang | Kina | 1:25.462 | Videre til kamp om 6.- og 7.-plass |
Finaler
Finale B (for å avgjøre plassering)
Plassering | Omgang | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
6 | Han Jialiang | Kina | 1:32.023 | ||
2 | Sung Si-bak | Sør-Korea | 9:99.999 | Disk. |
Finale A (medaljefinale)
Plassering | Navn | Land | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
1 Gull | Lee Jung-su | Sør-Korea | 1:23.747 | Olympisk rekord |
2 Sølv | Lee Ho-suk | Sør-Korea | 1:23.801 | |
3 Bronse | Apolo Anton Ohno | USA | 1:24.128 | |
4 | Charles Hamelin | Canada | 1:24.329 | |
5 | François Hamelin | Canada | 1:25.206 |
Eksterne lenker
- Resultater for innledende runder fra vancouver2010.com
- Resultater for kvartfinalene fra vancouver2010.com
- Resultater for semifinalene fra vancouver2010.com
- Resultater for finalene fra vancouver2010.com
- v
- d
- r
- (1988: Wilf O'Reilly)
- 1992: Kim Ki-hoon
- 1994: Kim Ki-hoon
- 1998: Kim Dong-sung
- 2002: Steven Bradbury
- 2006: Ahn Hyun-soo
- 2010: Lee Jung-su
- 2014: Viktor An
- 2018: Samuel Girard
- 2022: Ren Ziwei
Autoritetsdata