Kvalifisering til 1. divisjon fotball for menn 2021
Kvalifisering til 1. divisjon fotball for menn 2021 bestod av Stjørdals-Blink fra OBOS-ligaen og Skeid og Asker fra PostNord-ligaen. Asker slo ut Skeid på straffesparkkonkurranse etter at lagene spilte 2–2 sammenlagt over to kamper. I play-offen vant Stjørdals-Blink 6–1 sammenlagt mot Asker og beholdt plassen i OBOS-ligaen.
Utsettelse
25. november, tre dager før kvalifiseringen opprinnelig skulle starte, ble det påvist smitte hos en Asker-spiller. Kvalifiseringskampene ble følgelig utsatt til 6. desember.[1]
Tabeller 2020
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tromsø | 30 | 19 | 6 | 5 | 60–29 | 31 | 63 | |
2 | Lillestrøm | 30 | 16 | 9 | 5 | 49–26 | 23 | 57 | |
3 | Sogndal | 30 | 15 | 6 | 9 | 57–36 | 21 | 51 | |
4 | Ranheim | 30 | 13 | 8 | 9 | 61–41 | 20 | 47 | |
5 | Åsane | 30 | 12 | 9 | 9 | 60–48 | 12 | 45 | |
6 | Raufoss | 30 | 11 | 10 | 9 | 53–44 | 9 | 42 | |
7 | Sandnes Ulf | 30 | 11 | 8 | 11 | 46–55 | −9 | 41 | |
8 | KFUM Oslo | 30 | 10 | 9 | 11 | 44–44 | 0 | 39 | |
9 | HamKam | 30 | 10 | 9 | 11 | 49–52 | −3 | 39 | |
10 | Strømmen | 30 | 10 | 8 | 12 | 47–51 | −4 | 35 | |
11 | Jerv | 30 | 9 | 8 | 13 | 41–57 | −16 | 35 | |
12 | Ull/Kisa | 30 | 10 | 5 | 15 | 45–63 | −18 | 35 | |
13 | Grorud | 30 | 9 | 7 | 14 | 45–56 | −11 | 34 | |
14 | Stjørdals-Blink | 30 | 8 | 9 | 13 | 52–59 | −7 | 33 | |
15 | Kongsvinger | 30 | 6 | 10 | 14 | 35–53 | −18 | 28 | |
16 | Øygarden | 30 | 6 | 9 | 15 | 37–67 | −30 | 27 | |
Sist oppdatert: 2. november 2021 · Kilde ·
|
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fredrikstad | 13 | 13 | 0 | 0 | 45–12 | 33 | 39 | |
2 | Hødd | 13 | 8 | 2 | 3 | 21–7 | 14 | 26 | |
3 | Skeid | 13 | 8 | 1 | 4 | 29–17 | 12 | 25 | |
4 | Kvik Halden | 13 | 8 | 1 | 4 | 29–20 | 9 | 25 | |
5 | Alta | 13 | 8 | 1 | 4 | 25–17 | 8 | 25 | |
6 | Brattvåg | 13 | 5 | 4 | 4 | 26–17 | 9 | 19 | |
7 | Tromsdalen | 13 | 5 | 3 | 5 | 26–17 | 9 | 18 | |
8 | Vålerenga 2 | 13 | 5 | 2 | 6 | 14–29 | −15 | 17 | |
9 | Eidsvold Turn | 13 | 5 | 1 | 7 | 25–33 | −8 | 16 | |
10 | Florø | 13 | 4 | 2 | 7 | 26–25 | 1 | 14 | |
11 | Kjelsås | 13 | 3 | 5 | 5 | 21–21 | 0 | 14 | |
12 | Moss | 13 | 3 | 2 | 8 | 16–23 | −7 | 11 | |
13 | Senja1 | 13 | 2 | 3 | 8 | 12–33 | −21 | 8 | |
14 | Fløya | 13 | 0 | 1 | 12 | 9–54 | −45 | 1 | |
1 Senja trukket 1 poeng for ikke å ha nådd delmål i sin handlingsplan for positiv egenkapital. Kilde ·
|
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fredrikstad | 19 | 17 | 1 | 1 | 60–19 | 41 | 52 | |
2 | Skeid | 19 | 12 | 2 | 5 | 36–21 | 15 | 38 | |
3 | Hødd | 17 | 9 | 3 | 5 | 28–14 | 14 | 30 | |
4 | Alta | 17 | 9 | 2 | 6 | 33–26 | 7 | 29 | |
5 | Kvik Halden | 17 | 9 | 2 | 6 | 37–31 | 6 | 29 | |
6 | Brattvåg | 18 | 6 | 6 | 6 | 32–28 | 4 | 24 | |
7 | Tromsdalen | 18 | 6 | 4 | 8 | 31–24 | 7 | 22 | |
Kilde ·
|
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bryne | 13 | 9 | 3 | 1 | 33–16 | 17 | 30 | |
2 | Vard Haugesund | 13 | 9 | 1 | 3 | 29–10 | 19 | 28 | |
3 | Egersund | 13 | 7 | 2 | 4 | 34–15 | 19 | 23 | |
4 | Asker | 13 | 6 | 5 | 2 | 21–15 | 6 | 23 | |
5 | Arendal | 13 | 6 | 3 | 4 | 23–11 | 12 | 21 | |
6 | Fløy | 13 | 6 | 3 | 4 | 18–13 | 5 | 21 | |
7 | Sotra | 13 | 6 | 2 | 5 | 17–18 | −1 | 20 | |
8 | Levanger | 13 | 5 | 4 | 4 | 20–18 | 2 | 17 | |
9 | Notodden | 13 | 5 | 1 | 7 | 16–24 | −8 | 16 | |
10 | Nardo | 13 | 2 | 6 | 5 | 12–20 | −8 | 12 | |
11 | Bærum | 13 | 1 | 8 | 4 | 13–18 | −5 | 11 | |
12 | Rosenborg 2 | 13 | 3 | 2 | 8 | 12–24 | −12 | 11 | |
13 | Odd 2 | 13 | 2 | 3 | 8 | 9–31 | −22 | 9 | |
14 | Fram Larvik | 13 | 1 | 3 | 9 | 17–41 | −24 | 6 | |
Levanger startet sesongen med 2 minuspoeng pga. økonomisk styring [3] Kilde ·
|
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bryne | 19 | 13 | 5 | 1 | 47–23 | 24 | 44 | |
2 | Asker | 19 | 10 | 7 | 2 | 38–21 | 17 | 37 | |
3 | Egersund | 19 | 10 | 4 | 5 | 48–22 | 26 | 34 | |
4 | Vard Haugesund | 19 | 11 | 1 | 7 | 34–19 | 15 | 34 | |
5 | Arendal | 19 | 9 | 5 | 5 | 33–19 | 14 | 32 | |
6 | Fløy | 18 | 6 | 3 | 9 | 21–27 | −6 | 21 | |
7 | Sotra | 18 | 6 | 2 | 10 | 21–34 | −13 | 20 | |
Kilde ·
|
Kamper
Finale 2. divisjon
Skeid | 1–1 (e.e.o.) | Asker |
---|---|---|
Braaten 66' | Kamprapport | 6' Kastrati |
Straffespark | ||
Buduson Ali Braaten Hestnes Berglie | 3–4 | Mauritz-Hansen Skaug Fazi Jones |
Play-off
Asker | 1–3 | Stjørdals-Blink |
---|---|---|
Kastrati 12' Kastrati 64' | Kamprapport | 43' Bransdal 58' Bjørnholm-Jatta 89' Rolstad |