Linje A (New Yorks undergrunnsbane)
Linje A (A Eighth Avenue Express) er en undergrunnslinje ved New Yorks undergrunnsbane. Den har fargen blå på rutekart. Linjen betjener 65 stasjoner mellom Inwood – 207th Street i The Bronx og de tre avgreningene Ozone Park – Lefferts Boulevard, Far Rockaway – Mott Avenue, Rockaway Park – Beach 116th Street (kun rushtid) i Queens.
Linjen er kjent fra Billy Strayhorns melodi Take the A Train.
Stasjoner
Stasjonsnavn | Overganger | |||
Inwood – 207th Street | ||||
Dyckman Street | ||||
190th Street | ||||
181st Street | ||||
175th Street | ||||
168th Street | ||||
163rd Street – Amsterdam Avenue | ||||
155th Street | ||||
145th Street | ||||
135th Street | ||||
125th Street | ||||
116th Street | ||||
Cathedral Parkway – 110th Street | ||||
103rd Street | ||||
96th Street | ||||
86th Street | ||||
81st Street – Museum of Natural History | ||||
72nd Street | ||||
59th Street – Columbus Circle | ||||
50th Street | ||||
42nd Street – Port Authority Bus Terminal | ||||
34th Street – Penn Station | ||||
23rd Street | ||||
14th Street | ||||
West Fourth Street – Washington Square | ||||
Spring Street | ||||
Canal Street | ||||
Chambers Street | ||||
Broadway – Nassau Street | ||||
High Street – Brooklyn Bridge | ||||
Jay Street – Borough Hall | ||||
Hoyt–Schermerhorn Streets | ||||
Lafayette Avenue | ||||
Clinton–Washington Avenues | ||||
Franklin Avenue | ||||
Nostrand Avenue | ||||
Kingston–Throop Avenues | ||||
Utica Avenue | ||||
Ralph Avenue | ||||
Rockaway Avenue | ||||
Broadway Junction | ||||
Liberty Avenue | ||||
Van Siclen Avenue | ||||
Shepherd Avenue | ||||
Euclid Avenue | ||||
Grant Avenue | ||||
80th Street | ||||
88th Street | ||||
Rockaway Boulevard | ||||
Sporsplitt mellom sporene til Lefferts Boulevard og Rockaway | ||||
Mot Lefferts Boulevard | ||||
104th Street | ||||
111th Street | ||||
Ozone Park – Lefferts Boulevard | ||||
Mot Rockaway | ||||
Aqueduct Racetrack* | ||||
Aqueduct – North Conduit Avenue | ||||
Howard Beach – JFK Airport | ||||
Broad Channel | ||||
Sporsplitt mellom sporene til Far Rockaway og Rockaway Park | ||||
Mot Far Rockaway | ||||
Beach 67th Street | ||||
Beach 60th Street | ||||
Beach 44th Street | ||||
Beach 36th Street | ||||
Beach 25th Street | ||||
Far Rockaway – Mott Avenue | ||||
Mot Rockaway Park (rushtid) | ||||
Beach 90th Street | ||||
Beach 98th Street | ||||
Beach 105th Street | ||||
Rockaway Park – Beach 116th Street |
- Kun åpen mellom 11 og 20 på løpsdager ved Aquaduct Racetrack
Eksterne lenker
- Subway Map MTA (New Yorks undergrunnsbane)
Autoritetsdata