Liste over olympiske medaljevinnere i taekwondo
Liste over olympiske medaljevinnere i taekwondo inneholder samtlige utøvere som har tatt en olympisk medalje i taekwondo.
Menn
Fluevekt (58 kg)
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2000 Sydney detaljer | Michail Mouroutsos (GRE) | Gabriel Esparza (ESP) | Huang Chih-hsiung (TPE) |
2004 Athens detaljer | Chu Mu-yen (TPE) | Óscar Salazar (MEX) | Tamer Bayoumi (EGY) |
2008 Beijing detaljer | Guillermo Pérez (MEX) | Gabriel Mercedes (DOM) | Rohullah Nikpai (AFG) Chu Mu-yen (TPE) |
2012 London detaljer | Joel González (ESP) | Lee Dae-Hoon (KOR) | Óscar Muñoz (COL) Aleksey Denisenko (RUS) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
Fjærvekt (68 kg)
Mellomvekt (80 kg)
Tungvekt (+80 kg)
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2000 Sydney detaljer | Kim Kyong-Hun (KOR) | Daniel Trenton (AUS) | Pascal Gentil (FRA) |
2004 Athens detaljer | Moon Dae-Sung (KOR) | Alexandros Nikolaidis (GRE) | Pascal Gentil (FRA) |
2008 Beijing detaljer | Cha Dong-Min (KOR) | Alexandros Nikolaidis (GRE) | Chika Chukwumerije (NGR) Arman Chilmanov (KAZ) |
2012 London detaljer | Carlo Molfetta (ITA) | Anthony Obame (GAB) | Robelis Despaigne (CUB) Liu Xiaobo (CHN) |
2016 Rio de Janeiro detaljer |
Kvinner
Fluevekt (49 kg)
Fjærvekt (57 kg)
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2000 Sydney detaljer | Jung Jae-Eun (KOR) | Tran Hieu Ngan (VIE) | Hamide Bıkçın Tosun (TUR) |
2004 Athens detaljer | Jang Ji-won (KOR) | Nia Abdallah (USA) | Iridia Salazar (MEX) |
2008 Beijing detaljer | Lim Su-Jeong (KOR) | Azize Tanrıkulu (TUR) | Diana López (USA) |
Martina Zubčić (CRO) | |||
2012 London detaljer | Jade Jones (GBR) | Hou Yuzhuo (CHN) | Marlène Harnois (FRA) |
Tseng Li-Cheng (TPE) | |||
2016 Rio de Janeiro detaljer |
Mellomvekt (67 kg)
Tungvekt (+67 kg)
Games | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
2000 Sydney detaljer | Chen Zhong (CHN) | Natalja Ivanova (taekwondo) (RUS) | Dominique Bosshart (CAN) |
2004 Athens detaljer | Chen Zhong (CHN) | Myriam Baverel (FRA) | Adriana Carmona (VEN) |
2008 Beijing detaljer | María Espinoza (MEX) | Nina Solheim (NOR) | Sarah Stevenson (GBR) |
Natália Falavigna (BRA) | |||
2012 London detaljer | Milica Mandić (SRB) | Anne-Caroline Graffe (FRA) | Anastasia Baryshnikova (RUS) |
María Espinoza (MEX) | |||
2016 Rio de Janeiro detaljer |
Eksterne lenker
- International Olympic Committee results database