Maratonsvømming under VM i svømmesport 2017 – 5 km menn
Maratonsvømming under VM i svømmesport 2017 – 5 km menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 5 km menn | ||
Arrangement | VM i svømming 2017 | ||
Sted | Balatonsjøen i Ungarn | ||
Arena | Balatonsjøen | ||
Dato | 15. juli | ||
Deltakere | 62 | ||
Deltakernasjoner | 38 | ||
Vinnertid | 54:31.4 | ||
Medaljevinnere | |||
Marc-Antoine Olivier, Frankrike | |||
Mario Sanzullo, Italia | |||
Timothy Shuttleworth, Storbritannia | |||
Forrige | 2015 | ||
Neste | 2019 |
VM i svømmesport 2017 Budapest, Ungarn | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
Maratonsvømming under VM i svømmesport 2017 – 5 kilometer meter menn ble avholdt i Balatonsjøen den 15. juli 2017.
Resultater
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid |
---|---|---|---|
01 | Marc-Antoine Olivier | Frankrike | 54:31.4 |
02 | Mario Sanzullo | Italia | 54:32.1 |
03 | Timothy Shuttleworth | Storbritannia | 54:42.1 |
4 | Kirill Abrosimov | Russland | 54:45.9 |
5 | Fernando Ponte | Brasil | 54:47.1 |
6 | Andrea Manzi | Italia | 54:47.6 |
7 | Kristóf Rasovszky | Ungarn | 54:47.6 |
8 | Logan Fontaine | Frankrike | 54:47.9 |
9 | Vitaliy Khudyakov | Kasakhstan | 54:48.1 |
10 | David Heron | USA | 54:48.2 |
11 | Chad Ho | Sør-Afrika | 54:48.6 |
12 | Krzysztof Pielowski | Polen | 54:52.0 |
13 | Logan Vanhuys | Belgia | 54:54.3 |
14 | Eric Hedlin | Canada | 54:56.9 |
15 | Tobias Robinson | Storbritannia | 54:57.1 |
16 | David Farinango | Ecuador | 54:59.0 |
17 | Andrew Gemmell | USA | 54:59.3 |
18 | Antonio Arroyo | Spania | 54:59.4 |
19 | Ventsislav Aydarski | Bulgaria | 54:59.5 |
20 | Johndry Segovia | Venezuela | 55:00.5 |
21 | Danie Marais | Sør-Afrika | 55:01.0 |
22 | Jack McLoughlin | Australia | 55:04.1 |
23 | Marwan El-Amrawy | Egypt | 55:05.8 |
24 | Iván Enderica Ochoa | Ecuador | 55:11.0 |
25 | Ihor Chervynskyy | Ukraina | 55:13.2 |
26 | Ruwen Straub | Tyskland | 55:13.7 |
27 | Marcus Herwig | Tyskland | 55:13.9 |
28 | Tamás Farkas | Serbia | 55:14.4 |
29 | Georgios Arniakos | Hellas | 55:15.0 |
30 | Matan Roditi | Israel | 55:17.8 |
31 | Márk Papp | Ungarn | 55:28.1 |
32 | Kirill Belyaev | Russland | 55:29.9 |
33 | Yasunari Hirai | Japan | 55:33.3 |
34 | Yohsuke Miyamoto | Japan | 55:38.0 |
35 | Matěj Kozubek | Tsjekkia | 55:39.1 |
36 | David Brandl | Østerrike | 55:40.1 |
37 | Asterios Daldogiannis | Hellas | 55:40.7 |
38 | Idan Mordel | Israel | 55:42.2 |
39 | Victor Colonese | Brasil | 55:46.3 |
40 | Ihor Snitko | Ukraina | 55:46.7 |
41 | Vít Ingeduld | Tsjekkia | 55:54.8 |
42 | Phillip Seidler | Namibia | 56:32.7 |
43 | Juan Segovia | Venezuela | 56:32.8 |
44 | Zhang Zibin | Kina | 56:33.0 |
45 | Haythem Abdelkhalek | Tunisia | 56:53.9 |
46 | Fernando Betanzos | Mexico | 57:04.2 |
47 | Pedro Pinotes | Angola | 57:22.8 |
48 | Rodrigo Caballero | Bolivia | 57:33.5 |
49 | Adel Ragab | Egypt | 57:57.3 |
50 | Alfredo Villa | Mexico | 59:14.5 |
51 | Sin Chin Ting Keith | Hongkong | 59:15.9 |
52 | Liu Shuyi | Kina | 1:00:06.0 |
53 | Bence Balzam | Serbia | 1:00:11.2 |
54 | Peter Gutyan | Slovakia | 1:00:24.5 |
55 | Frank Ojarand | Estland | 1:00:45.2 |
56 | Emilio Avila | Guatemala | 1:01:28.8 |
57 | Lev Cherepanov | Kasakhstan | 1:02:30.8 |
58 | Zedheir Torrez | Bolivia | 1:02:36.8 |
59 | Amadou N'Diaye | Senegal | 1:03:31.1 |
60 | Tse Tsz Fung | Hongkong | 1:05:59.0 |
61 | Cristofer Lanuza | Costa Rica | 1:06:01.6 |
— | Jorn Diekmann | Namibia | OTL |
Eksterne lenker
- Resultater Arkivert 22. juli 2017 hos Wayback Machine.
- v
- d
- r
- 1998: Aleksey Akatyev
- 2000: Yevgeny Bezruchenko
- 2001: Luca Baldini
- 2002: Luca Baldini
- 2003: Evgeni Kochkarov
- 2004: Grant Cleland
- 2005: Thomas Lurz
- 2006: Thomas Lurz
- 2007: Thomas Lurz
- 2008: Thomas Lurz
- 2009: Thomas Lurz
- 2010: Thomas Lurz
- 2011: Thomas Lurz
- 2013: Oussama Mellouli
- 2015: Chad Ho
- 2017: Marc-Antoine Olivier
- 2019: Kristóf Rasovszky
- 2022: Florian Wellbrock
- 2023: Florian Wellbrock
- 2024: Logan Fontaine