Roing under Sommer-OL 2008 – Dobbeltfirer menn
Roing ved Sommer-OL 2008 | ||||
---|---|---|---|---|
Singlesculler | menn | kvinner | ||
Toer uten styrmann | menn | kvinner | ||
Dobbeltsculler | menn | kvinner | ||
Dobbeltsculler, lettvekt | menn | kvinner | ||
Firer uten styrmann | menn | |||
Dobbeltfirer | menn | kvinner | ||
Åtter | menn | kvinner | ||
Firer, lettvekt | menn |
Dobbeltfirer menn under Sommer-OL 2008 fant sted fra 10. til 17. august 2008 på Shunyi Olympic Rowing-Canoeing Park i Beijing.
Resultater
Heat
Heat 1
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Morgan, McRae, Long, Noonan | Australia | 5:36.20 (WB) | SA/B |
2 | Agamennoni, Venier, Galtarossa, Raineri | Italia | 5:36.42 | SA/B |
3 | Morgachev, Fedorovtsev, Salov, Spinev | Russland | 5:39.18 | SA/B |
4 | Taimsoo, Latin, Kuzmin, Raja | Estland | 5:42.22 | R |
5 | Vitasek, Dolecek, Hanak, Jirka | Tsjekkia | 6:00.98 | R |
Heat 2
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Wasielewski, Kolbowicz, Jelinski, Korol | Polen | 5:38.76 | SA/B |
2 | Coeffic, Peltier, Bahain, Berrest | Frankrike | 5:41.75 | SA/B |
3 | Lemiashkevich, Novikau, Shurmei, Radzevich | Belarus | 5:43.73 | SA/B |
4 | Cascaret, Concepcion, Fournier, Hernandez | Cuba | 5:44.68 | R |
Heat 3
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Hryn, Pavlovskyi, Lykov, Biloushchenko | Ukraina | 5:40.11 | SA/B |
2 | Krüger, Bertram, Gruhne, Schreiber | Tyskland | 5:43.48 | SA/B |
3 | Hughes, Stitt, Schroeder, Gault | USA | 5:45.77 | SA/B |
4 | Zupanc, Jer. Jurse, Jan. Jurse, Fistravec | Slovenia | 5:57.02 | R |
Omløp
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Taimsoo, Latin, Kuzmin, Raja | Estland | 6:01.46 | SA/B |
2 | Cascaret, Concepcion, Fournier, Hernandez | Cuba | 6:03.56 | SA/B |
3 | Vitasek, Dolecek, Hanak, Jirka | Tsjekkia | 6:04.95 | SA/B |
4 | Zupanc, Jer. Jurse, Jan. Jurse, Fistravec | Slovenia | 6:12.64 |
Semifinaler A/B
Semifinale A/B 1
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Wasielewski, Kolbowicz, Jelinski, Korol | Polen | 5:51.29 | FA |
2 | Morgan, McRae, Long, Noonan | Australia | 5:52.93 | FA |
3 | Krüger, Bertram, Gruhne, Schreiber | Tyskland | 5:53.56 | FA |
4 | Vitasek, Dolecek, Hanak, Jirka | Tsjekkia | 5:56.38 | FB |
5 | Morgachev, Fedorovtsev, Salov, Spinev | Russland | 5:59.56 | FB |
6 | Lemiashkevich, Novikau, Shurmei, Radzevich | Belarus | 6:06.80 | FB |
Semifinale A/B 2
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Agamennoni, Venier, Galtarossa, Raineri | Italia | 5:51.20 | FA |
2 | Hughes, Stitt, Schroeder, Gault | USA | 5:52.81 | FA |
3 | Coeffic, Peltier, Bahain, Berrest | Frankrike | 5:53.04 | FA |
4 | Taimsoo, Latin, Kuzmin, Raja | Estland | 5:54.57 | FB |
5 | Hryn, Pavlovskyi, Lykov, Biloushchenko | Ukraina | 6:03.71 | FB |
6 | Cascaret, Concepcion, Fournier, Hernandez | Cuba | 6:04.99 | FB |
Finale B
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
1 | Morgachev, Fedorovtsev, Salov, Spinev | Russland | 5:46.17 | |
2 | Hryn, Pavlovskyi, Lykov, Biloushchenko | Ukraina | 5:47.89 | |
3 | Taimsoo, Latin, Kuzmin, Raja | Estland | 5:48.12 | |
4 | Vitasek, Dolecek, Hanak, Jirka | Tsjekkia | 5:50.07 | |
5 | Lemiashkevich, Novikau, Shurmei, Radzevich | Belarus | 5:50.74 | |
6 | Cascaret, Concepcion, Fournier, Hernandez | Cuba | 5:52.66 |
Finale A
Nr. | Utøvere | Nasjon | Tid | Noter |
---|---|---|---|---|
Wasielewski, Kolbowicz, Jelinski, Korol | Polen | 5:41.33 | ||
Agamennoni, Venier, Galtarossa, Raineri | Italia | 5:43.57 | ||
Coeffic, Peltier, Bahain, Berrest | Frankrike | 5:44.34 | ||
4 | Morgan, McRae, Long, Noonan | Australia | 5:44.68 | |
5 | Hughes, Stitt, Schroeder, Gault | USA | 5:47.64 | |
6 | Krüger, Bertram, Gruhne, Schreiber | Tyskland | 5:50.96 |
Autoritetsdata