Roing under Sommer-OL 2024 – Toer uten styrmann kvinner
Roing under Sommer-OL 2024 | ||
---|---|---|
Kvalifisering | ||
Singlesculler | menn | kvinner |
Toer uten styrmann | menn | kvinner |
Dobbeltsculler | menn | kvinner |
Dobbeltsculler, lettvekt | menn | kvinner |
Firer uten styrmann | menn | kvinner |
Dobbeltfirer | menn | kvinner |
Åtter | menn | kvinner |
|
Toer uten styrmann for kvinner i roing under Sommer-OL 2024 ble arrangert i Île de loisirs de Vaires-Torcy fra 28. juli til 2. august 2024.[1]
Resultater
Heat
Heat 1
Nr. | Bane | Utøvere | Nasjon | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Ymkje Clevering Veronique Meester | Nederland | 7:17.81 | Q |
2 | 4 | Kamilė Kralikaitė Ieva Adomavičiūtė | Litauen | 7:22.53 | Q |
3 | 5 | Azja Czajkowski Jessica Thoennes | USA | 7:25.52 | Q |
4 | 1 | Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen | Danmark | 7:30.91 | R |
5 | 2 | Kate Haines Alana Sherman | New Zealand | 7:43.56 | R |
Heat 2
Nr. | Bane | Utøvere | Nasjon | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Ioana Vrînceanu Roxana Anghel | Romania | 7:24.27 | Q |
2 | 4 | Aifric Keogh Fiona Murtagh | Irland | 7:28.22 | Q |
3 | 1 | Radka Novotníková Pavlína Flamíková | Tsjekkia | 7:28.23 | Q |
4 | 3 | Rebecca Edwards Chloe Brew | Storbritannia | 7:29.70 | R |
Heat 3
Nr. | Bane | Utøvere | Nasjon | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Jessica Morrison Annabelle McIntyre | Australia | 7:16.58 | Q |
2 | 3 | Evangelia Anastasiadou Christina Bourmpou | Hellas | 7:20.49 | Q |
3 | 4 | Melita Abraham Antonia Abraham | Chile | 7:23.01 | Q |
4 | 2 | Esther Briz Zamorano Aina Cid Centelles | Spania | 7:24.09 | R |
Oppsamlingsheat
Nr. | Bane | Utøvere | Nasjon | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen | Danmark | 7:34.57 | Q |
2 | 3 | Esther Briz Zamorano Aina Cid Centelles | Spania | 7:36.98 | Q |
3 | 4 | Rebecca Edwards Chloe Brew | Storbritannia | 7:37.11 | Q |
4 | 1 | Kate Haines Alana Sherman | New Zealand | 7:46.18 |
Semifinaler
Semifinale A/B 1
Nr. | Bane | Utøvere | Nasjon | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Ymkje Clevering Veronique Meester | Nederland | 7:10.16 | FA |
2 | 3 | Ioana Vrînceanu Roxana Anghel | Romania | 7:14.53 | FA |
3 | 5 | Evangelia Anastasiadou Christina Bourmpou | Hellas | 7:18.28 | FA |
4 | 6 | Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen | Danmark | 7:19.11 | FB |
5 | 1 | Rebecca Edwards Chloe Brew | Storbritannia | 7:28.76 | FB |
6 | 2 | Radka Novotníková Pavlína Flamíková | Tsjekkia | 7:33.68 | FB |
Semifinale A/B 2
Nr. | Bane | Utøvere | Nasjon | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Jessica Morrison Annabelle McIntyre | Australia | 7:14.14 | FA |
2 | 6 | Azja Czajkowski Jessica Thoennes | USA | 7:15.59 | FA |
3 | 3 | Kamilė Kralikaitė Ieva Adomavičiūtė | Litauen | 7:19.27 | FA |
4 | 2 | Melita Abraham Antonia Abraham | Chile | 7:26.82 | FB |
5 | 1 | Esther Briz Zamorano Aina Cid Centelles | Spania | 7:30.36 | FB |
6 | 5 | Aifric Keogh Fiona Murtagh | Irland | 7:32.97 | FB |
Finaler
B-finale
Nr. | Bane | Utøvere | Nasjon | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
7 | Esther Briz Zamorano Aina Cid Centelles | Spania | 7:07.08 | ||
8 | Aifric Keogh Fiona Murtagh | Irland | 7:08.88 | ||
9 | Melita Abraham Antonia Abraham | Chile | 7:10.45 | ||
10 | Radka Novotníková Pavlína Flamíková | Tsjekkia | 7:10.46 | ||
11 | Hedvig Rasmussen Fie Udby Erichsen | Danmark | 7:12.01 | ||
12 | Rebecca Edwards Chloe Brew | Storbritannia | 7:16.02 |
Finale
Nr. | Bane | Utøvere | Nasjon | Tid | Øvr. |
---|---|---|---|---|---|
01 | Ymkje Clevering Veronique Meester | Nederland | 6:58.67 | ||
02 | Ioana Vrînceanu Roxana Anghel | Romania | 7:02.97 | ||
03 | Jessica Morrison Annabelle McIntyre | Australia | 7:03.54 | ||
4 | Azja Czajkowski Jessica Thoennes | USA | 7:05.31 | ||
5 | Kamilė Kralikaitė Ieva Adomavičiūtė | Litauen | 7:05.34 | ||
6 | Evangelia Anastasiadou Christina Bourmpou | Hellas | 7:13.30 |
Referanser
- ^ «Olympic Schedule – Rowing». Olympics.com.
Autoritetsdata