Søramerikansk mesterskap i friidrett 2017
Søramerikansk mesterskap i friidrett 2017 ble arrangert i Luque i Paraguay fra 23. til 25. juni 2017.
Resultater menn
100 meter
Innledningsheat – 23. juni Vind: Heat 1: +3,4 m/s, Heat 2: +2,4 m/s, Heat 3: +2,3 m/s
| Finale – 23. juni Vind: +1,9 m/s
|
200 meter
Innledningsheat – 24. juni Vind: Heat 1: +3,3 m/s, Heat 2: +3,0 m/s, Heat 3: +3,0 m/s
| Finale – 25. juni Vind: +2,2 m/s
|
400 meter
Innledningsheat – 23. juni
| Finale – 23. juni
|
800 meter
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Leandro Paris | Argentina Argentina | 1:49,82 | |
02 | Lutimar Paes | Brasil Brasil | 1:50,27 | |
03 | Jonathan Bolados | Chile Chile | 1:50,30 | |
04 4 | Jelssin Robledo | Colombia Colombia | 1:51,08 | |
05 5 | Cristopher Jarpa | Chile Chile | 1:51,19 | |
06 6 | Lucirio Antonio Garrido | Venezuela Venezuela | 1:51,36 | |
07 7 | Jean Jácome | Ecuador Ecuador | 1:52,09 | |
08 8 | Jairo Moreira | Uruguay Uruguay | 1:54,82 | |
09 9 | Eduardo Gregorio | Uruguay Uruguay | 1:54,82 | |
10 | Christian Venialgo | Paraguay | 1:56,31 | |
11 | Giovanni Villalba | Paraguay | 1:59,26 |
1500 meter
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Federico Bruno | Argentina Argentina | 3:45,28 | |
02 | Carlos Díaz | Chile Chile | 3:45,69 | |
03 | Carlos Sanmartín | Colombia Colombia | 3:49,99 | |
04 4 | Joaquin Arbe | Argentina Argentina | 3:52,88 | |
05 5 | Eduardo Gregorio | Uruguay Uruguay | 3:53,50 | |
06 6 | Christian Vásconez | Ecuador Ecuador | 3:54,07 | |
07 7 | Mario Bazán | Peru Peru | 3:54,96 | |
08 8 | Víctor Aguilar | Bolivia Bolivia | 3:57,47 | |
09 9 | Gerson Montes | Ecuador Ecuador | 3:58,71 | |
10 | Cristopher Jarpa | Chile Chile | 3:59,25 | |
11 | Hugo Cespedes | Paraguay | 4:17,23 | |
12 | Christian Venialgo | Paraguay | 4:19,26 |
5000 meter
25. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Víctor Aravena | Chile Chile | 13:57,45 | |
02 | Ederson Pereira | Brasil Brasil | 13:59,20 | |
03 | Iván Darío González | Colombia Colombia | 14:15,76 | |
04 4 | Mariano Mastromarino | Argentina Argentina | 14:25,06 | |
05 5 | Vidal Basco | Bolivia Bolivia | 14:26,77 | |
06 6 | Martín Cuestas | Uruguay Uruguay | 14:28,61 | |
07 7 | Cristhian Zamora | Uruguay Uruguay | 14:37,40 | |
08 8 | Daniel Toroya | Bolivia Bolivia | 14:40,14 | |
09 9 | Leslie Encina | Chile Chile | 14:40,22 | |
10 | Walter Nina | Peru Peru | 14:57,31 | |
11 | Derlys Ayala | Paraguay | 15:00,30 | |
12 | Christian Vásconez | Ecuador Ecuador | 15:00,96 | |
13 | Orlando Javier Elizeche | Paraguay | 16:37,48 | |
14 | Rene Champi | Peru Peru | 99:99,98 DNF | |
14 | Carlos Sanmartín | Colombia Colombia | 99:99,98 DNF | |
15 | Federico Bruno | Argentina Argentina | 99:99,99 ? |
10.000 meter
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Bayron Piedra | Ecuador Ecuador | 29:03,73 | SB |
02 | Luis Ostos | Peru Peru | 29:06,74 | |
03 | Miguel Amador | Colombia Colombia | 29:35,17 | |
4 | Ederson Pereira | Brasil Brasil | 29:39,85 | |
5 | Andrés Zamora | Uruguay Uruguay | 30:11,16 | |
6 | Daniel Toroya | Bolivia Bolivia | 30:27,27 | |
7 | Leslie Encina | Chile Chile | 30:49,14 | |
8 | Vidal Basco | Bolivia Bolivia | 99:99,99 DNF | |
8 | Derlys Ayala | Paraguay | 99:99,99 DNF | |
8 | Cristian Pacheco | Peru Peru | 99:99,99 DNF | |
8 | Mariano Mastromarino | Argentina Argentina | 99:99,99 DNF | |
8 | Iván Darío González | Colombia Colombia | 99:99,99 DNF | |
8 | Orlando Javier Elizeche | Paraguay | 99:99,99 DNF | |
8 | Nicolás Cuestas | Uruguay Uruguay | 99:99,99 DNF |
110 meter hekk
24. juni
Vind: +3,8 m/s
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Eduardo de Deus | Brasil Brasil | 13,42 | |
02 | 5 | Éder Souza | Brasil Brasil | 13,49 | |
03 | 8 | Javier McFarlane | Peru Peru | 13,76 | |
4 | 6 | Jorge McFarlane | Peru Peru | 13,87 | |
5 | 4 | Yeison Rivas | Colombia Colombia | 13,95 | |
6 | 7 | Agustín Carrera | Argentina Argentina | 14,16 | |
7 | 2 | Víctor Arancibia | Chile Chile | 14,59 | |
8 | 1 | Marcos Herrera | Ecuador Ecuador | 20,05 |
400 meter hekk
Innledningsheat – 24. juni
| Finale – 24. juni
|
3000 meter hinder
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | José Peña | Venezuela Venezuela | 08:45,93 8:45,93 | |
02 | Gerald Giraldo | Colombia Colombia | 08:51,59 8:51,59 | |
03 | Mario Bazán | Peru Peru | 08:51,97 8:51,97 | |
4 | Roberto Tello | Chile Chile | 09:00,30 9:00,30 | |
5 | Joaquín Arbe | Argentina Argentina | 09:07,56 9:07,56 | |
6 | Gerson Tulcanazo | Ecuador Ecuador | 09:21,21 9:21,21 | |
7 | Carlos António Ortiz | Argentina Argentina | 09:45,17 9:45,17 | |
8 | Víctor Aguilar | Bolivia Bolivia | 10:03,02 | |
9 | Pedro Garay | Paraguay | 10:22,28 |
4 × 100 meter stafett
24. juni
Plass | Bane | Nation | Deltakere | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | Brasil Brasil | Flávio Barbosa, Aldemir da Silva Júnior, Bruno de Barros, Felipe Bardi | 39,47 | |
02 | 4 | Colombia Colombia | Deivy Díaz, Diego Palomeque, Bernardo Baloyes, Jhonny Rentería | 39,67 | |
03 | 3 | Venezuela Venezuela | Yeiker Mendoza, Arturo Ramírez, Álvaro Cassiani, Jesús Rafael Vázquez | 39,74 | |
4 | 6 | Ecuador Ecuador | Anderson Quintero, Jhon Valencia, Carlos Perlaza, Alex Quiñónez | 40,61 | |
5 | 7 | Argentina Argentina | Jorge Caracassis, Jaime Rodríguez, Daniel Londero, Matias Robledo | 40,77 | |
6 | 1 | Bolivia Bolivia | Anderson Pinedo, Facundo Riera, Roberto Bustillo, Carlos Aban | 42,14 | |
7 | 2 | Paraguay | Giovanni Díaz, Christopher Ortiz, Jesús Manuel Cáceres, Fabrizio Aquino | 43,82 | |
8 | 8 | Chile Chile | Camilo Olivares, Enzo Faulbaum, Ángel Rickenberg, Daniel Pineda | 99,99 DQ | R144.2[1] |
4 × 400 meter stafett
25. juni
Plass | Nation | Deltakere | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Colombia Colombia | Jhon Solís, Diego Palomeque, Yilmar Herrera, Jhon Perlaza | 3:05,02 | |
02 | Brasil Brasil | Bruno de Barros, Alexander Russo, Hugo de Sousa, Lucas Carvalho | 3:07,32 | |
03 | Venezuela Venezuela | Alberth Bravo, Alberto Aguilar, Kelvis Padrino, Omar Longart | 3:07,74 | |
4 | Chile Chile | Sergio Aldea, Enzo Faulbaum, Rafael Muñoz, Alfredo Sepúlveda | 3:13,64 | |
5 | Argentina Argentina | Jaime Rodríguez, Walter Rotela, Leandro Paris, Guillermo Ruggeri | 3:13,96 | |
6 | Ecuador Ecuador | Carlos Perlaza, Edisson Acuña, Carlos Betancourt, Emerson Chala | 3:16,44 | |
7 | Paraguay | Miguel Ángel Cabrera, Jesús Manuel Cáceres, Nilo Duré, Ramón Silva | 3:21,26 |
20.000 meter kappgang
25. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Mauricio Arteaga | Ecuador Ecuador | 1:24:40,0 | |
02 | Jhon Castañeda | Colombia Colombia | 1:25:04,5 | |
03 | César Rodríguez | Peru Peru | 1:25:58,3 | |
4 | Juan Manuel Cano | Argentina Argentina | 1:26:45,1 | |
5 | Marco Antonio Rodríguez | Bolivia Bolivia | 1:27:53,9 | |
6 | Yassir Cabrera | Panama | 1:31:10,2 | |
7 | Oscar Villavicencio | Ecuador Ecuador | 9:99:99,9 DQ | R230.7(a) |
7 | Moacir Zimmermann | Brasil Brasil | 9:99:99,9 DQ | R230.7(a) |
7 | Luis Campos | Peru Peru | 9:99:99,9 DQ | R230.7(a) |
7 | Richard Vargas | Venezuela Venezuela | 9:99:99,9 DNF | |
7 | Pablo Rodríguez | Bolivia Bolivia | 9:99:99,9 DNF |
Høydehopp
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | 1,95 | 2,00 | 2,05 | 2,10 | 2,13 | 2,16 | 2,19 | 2,22 | 2,25 | 2,28 | 2,31 | 2,34 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Eure Yáñez | Venezuela Venezuela | – | – | – | o | – | o | o | o | o | xo | xo | xr | 2,31 | CR, NR |
02 | Talles Frederico Silva | Brasil Brasil | – | – | – | o | – | o | xo | xo | o | xxo | xxx | 2,28 | ||
03 | Fernando Ferreira | Brasil Brasil | – | – | – | o | o | o | xo | xxx | 2,19 | |||||
4 | Carlos Layoy | Argentina Argentina | – | – | o | o | xxo | xxo | xxx | 2,16 | ||||||
5 | Cristbal Hurtado | Chile Chile | xo | o | o | xo | xxo | xxx | 2,13 |
Stavsprang
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | 4,30 | 4,50 | 4,70 | 4,90 | 5,00 | 5,10 | 5,30 | 5,45 | 5,60 | 5,76 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Germán Chiaraviglio | Argentina Argentina | – | – | – | – | – | – | o | o | xo | xxr | 5,60 | |
02 | Walter Viáfara | Colombia Colombia | – | – | – | xxo | – | xo | xxx | 5,10 | ||||
03 | Rubén Benítez | Argentina Argentina | – | – | – | o | xo | xxx | 5,00 | |||||
4 | Heberth Gómez | Colombia Colombia | – | – | – | xxo | xxx | 4,90 | ||||||
5 | Felipe Fuentes | Chile Chile | – | – | xo | xxx | 4,70 | |||||||
6 | Martin Castañares | Uruguay Uruguay | o | o | xxx | 4,50 | ||||||||
7 | Joaquin Leon | Peru Peru | – | xo | xxx | 4,50 | ||||||||
8 | Augusto Dutra de Oliveira | Brasil Brasil | – | – | – | – | – | – | xxx | 0,01 NM | ||||
9 | José Pacho | Ecuador Ecuador | 0,00 DNS |
Lengdehopp
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Paulo Sérgio Oliveira | Brasil Brasil | 7,93w | |
02 | Emiliano Lasa | Uruguay Uruguay | 7,89 | |
03 | Daniel Pineda | Chile Chile | 7,87w | |
04 4 | José Luis Mandros | Peru Peru | 7,82w | |
05 5 | Almir dos Santos | Brasil Brasil | 7,51w | |
06 6 | Santiago Cova | Venezuela Venezuela | 7,46w | |
07 7 | Camilo Olivares | Chile Chile | 7,41 | |
08 8 | Jorge McFarlane | Peru Peru | 7,39w | |
09 9 | Eduardo Landeta | Ecuador Ecuador | 7,13w | |
10 | José Luis Duarte | Paraguay | 6,50 | |
11 | Juan Pablo Centurion | Paraguay | 6,26w |
Tresteg
25. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Miguel van Assen | Surinam | 16,94 | NR |
02 | Mateus de Sá | Brasil Brasil | 16,70w | |
03 | Eduardo Landeta | Ecuador Ecuador | 16,30w | |
04 4 | Roy Martínez | Venezuela Venezuela | 15,97w | |
05 5 | Maximiliano Díaz | Argentina Argentina | 15,82w | |
06 6 | Divie Murillo | Colombia Colombia | 15,80w | |
07 7 | Frixon Chila | Ecuador Ecuador | 15,73w | |
08 8 | Federico Guerrero | Argentina Argentina | 15,33w | |
09 9 | Dornell Alanterie | Surinam | 15,16w | |
10 | Jaider Paredes | Paraguay | 13,78w | |
11 | José María Centurion | Paraguay | 13,38w | |
12 | Paulo Sérgio Oliveira | Brasil Brasil | 00,00 DNS |
Kulestøt
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Darlan Romani | Brasil Brasil | 21,02 | CR |
02 | Willian Dourado | Brasil Brasil | 19,95 | |
03 | Germán Lauro | Argentina Argentina | 19,91 | |
4 | Jhon Fredy Zea | Colombia Colombia | 18,74 | |
5 | Eduardo Espín | Ecuador Ecuador | 17,59 | |
6 | Matias López | Chile Chile | 17,38 | |
7 | José Miguel Ballivian | Chile Chile | 16,10 | |
8 | Josnner Ortiz | Venezuela Venezuela | 00,00 DNS |
Diskos
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 | #6 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Mauricio Ortega | Colombia Colombia | 61,90 | 63,42 | x | 61,00 | x | 63,82 | 63,82 | CR, SB |
02 | Germán Lauro | Argentina Argentina | x | 47,18 | x | 61,70 | x | 57,99 | 61,70 | SB |
03 | Douglas dos Reis | Brasil Brasil | x | 57,96 | 57,77 | x | 56,65 | 58,83 | 58,83 | |
4 | Ronald Julião | Brasil Brasil | x | 44,47 | 51,54 | x | 50,20 | 55,89 | 55,89 | |
5 | José Miguel Ballivian | Chile Chile | 48,95 | 49,21 | 54,51 | 52,31 | 51,08 | 53,07 | 54,51 | |
6 | Juan Ignacio Solito | Argentina Argentina | 51,91 | 53,05 | 44,87 | 50,08 | 51,45 | 50,87 | 53,05 | |
7 | Eduardo Espín | Ecuador Ecuador | 49,62 | 50,92 | 47,10 | 47,68 | 49,21 | 48,47 | 50,92 | |
8 | Rodrigo Cárdenas | Chile Chile | 38,59 | 47,87 | 47,62 | x | 43,17 | 42,78 | 47,87 | |
9 | Juan Caicedo | Ecuador Ecuador | x | x | x | 00,00 NM |
Sleggekast
25. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 | #6 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Wagner Domingos | Brasil Brasil | 70,66 | x | 73,79 | 73,11 | 73,77 | 73,38 | 73,79 | |
02 | Humberto Mansilla | Chile Chile | 66,90 | 69,73 | 73,16 | 69,10 | 70,62 | 69,23 | 73,16 | |
03 | Allan Wolski | Brasil Brasil | x | 71,38 | 70,73 | 68,80 | x | x | 71,38 | |
4 | Joaquín Gómez | Argentina Argentina | 68,56 | 70,96 | x | 70,16 | 67,33 | 67,68 | 70,96 | |
5 | Daniel Aguirre | Colombia Colombia | 61,07 | 59,20 | 60,27 | 59,48 | 61,16 | 61,52 | 61,52 | |
6 | Estalyn Rodríguez | Ecuador Ecuador | 56,95 | x | x | x | 57,79 | 56,10 | 57,79 | |
7 | Jesús Antonio Sánchez | Paraguay | 48,11 | 51,10 | 49,09 | x | 49,82 | 49,11 | 51,10 | |
8 | Silvio César Ovelar | Paraguay | x | 49,35 | 47,72 | 47,92 | 49,16 | 49,42 | 49,42 | |
9 | Fabian Serna | Colombia Colombia | 00,00 DNS |
Spydkast
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 | #6 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Braian Toledo | Argentina Argentina | 76,27 | 79,93 | 77,98 | 76,69 | 78,16 | 77,20 | 79,93 | |
02 | Arley Ibargüen | Colombia Colombia | 73,51 | 74,07 | 75,91 | 75,63 | 75,97 | x | 75,97 | |
03 | Víctor Fatecha | Paraguay | 71,47 | 73,08 | x | x | 69,47 | 74,57 | 74,57 | |
4 | Paulo Enrique da Silva | Brasil Brasil | 65,23 | 64,24 | 67,57 | 68,15 | 69,44 | 73,23 | 73,23 | |
5 | Giovanni Díaz | Paraguay | 67,45 | 69,41 | 63,95 | 71,57 | 64,93 | 66,20 | 71,57 | |
6 | José Escobar | Ecuador Ecuador | 62,73 | 65,37 | 65,62 | 63,05 | x | x | 65,62 | |
7 | Santiago de la Fuente | Chile Chile | x | 60,11 | x | 61,85 | x | 61,22 | 61,85 |
Tikamp
23–24. juni
Beste resultat i hver øvelse er markert i gult
Plass | Navn | Nasjonalitet | 100m | Lengde | Kule | Høyde | 400m | 110m H | Diskos | Stav | Spyd | 1500m | Poeng | Komm. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Jefferson Santos | Brasil Brasil | 10,77w | 7,48w | 13,88 | 2,06 | 49,97 | 14,57w | 50,41 | 4,80 | 55,10 | 4:43,99 | 8187w | PB |
02 | Georni Jaramillo | Venezuela Venezuela | 10,70w | 7,76w | 14,46 | 1,79 | 48,99 | 13,96w | 46,37 | 4,50 | 62,86 | 4:45,94 | 8126w | PB |
03 | José Gregorio Lemos | Colombia Colombia | 11,09w | 6,43w | 16,11 | 1,85 | 50,90 | 14,89w | 52,25 | 3,70 | 64,54 | 4:48,75 | 7572w | PB |
4 | Óscar Campos | Venezuela Venezuela | 10,89w | 6,78w | 12,93 | 1,76 | 49,55 | 14,73w | 43,23 | 4,10 | 56,95 | 4:35,74 | 7394w | |
5 | Sergio Pandiani | Argentina Argentina | 11,08w | 6,73w | 12,40 | 1,85 | 50,87 | 15,27w | 37,16 | 3,80 | 50,91 | 4:35,82 | 6964w | |
6 | César Jofré | Chile Chile | 11,23w | 6,76w | 13,71 | 1,82 | 51,70 | 15,95w | 36,74 | 3,70 | 51,52 | 4:53,83 | 6739w | |
7 | Andy Preciado | Ecuador Ecuador | 10,98w | 6,73w | 15,48 | 1,97 | 53,27 | 99,98 DNS | 00,00 – | 0,00 – | 00,00 – | 9:99,99 – | 1 DNF | |
8 | Román Gastaldi | Argentina Argentina | 10,98w | 0,00 DNS | 00,00 – | 0,00 – | 99,99 – | 99,99 – | 00,00 – | 0,00 – | 00,00 – | 9:99,99 – | 0 DNF |
Resultater kvinner
100 meter
Innledningsheat – 23. juni Vind: Heat 1: +2,8 m/s, Heat 2: +3,5 m/s
| Finale – 23. juni Vind: +3,4 m/s
|
200 meter
Innledningsheat – 24. juni Vind: Heat 1: +2,8 m/s, Heat 2: +2,6 m/s
| Finale – 25. juni Vind: +2,8 m/s
|
400 meter
Innledningsheat – 23. juni
| Finale – 23. juni
|
800 meter
25. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Johana Arrieta | Colombia Colombia | 2:06,36 | |
02 | Andrea Calderón | Ecuador Ecuador | 2:07,25 | |
03 | Déborah Rodríguez | Uruguay Uruguay | 2:07,41 | |
04 4 | Andrea Ferris | Panama | 2:08,58 | |
05 5 | Ydanis Navas | Venezuela Venezuela | 2:09,09 | |
06 6 | Liliane dos Santos Mariano | Brasil Brasil | 2:11,22 | |
07 7 | Carmen Mansilla | Chile Chile | 2:12,02 | |
08 8 | Carolina Lozano | Argentina Argentina | 2:12,47 | |
09 9 | Fatima Amarilla | Paraguay | 2:14,14 | |
10 | Mariana Borelli | Argentina Argentina | 2:15,93 | |
11 | Johana Castro | Chile Chile | 2:18,06 | |
12 | Jessica dos Santos | Brasil Brasil | 9:99,99 DQ | R163.2(b)[3] |
1500 meter
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Muriel Coneo | Colombia Colombia | 4:16,46 | |
02 | Rosibel García | Colombia Colombia | 4:21,81 | SB |
03 | Zulema Arenas | Peru Peru | 4:23,37 | |
4 | María Pía Fernández | Uruguay Uruguay | 4:23,50 | |
5 | Carolina Lozano | Argentina Argentina | 4:24,75 | |
6 | Soledad Torre | Peru Peru | 4:31,56 | |
7 | Mary Granja | Ecuador Ecuador | 4:32,92 | |
8 | Javiera Faletto | Chile Chile | 4:42,55 | |
9 | Irma Vila | Bolivia Bolivia | 4:44,97 |
5000 meter
25. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Muriel Coneo | Colombia Colombia | 16:16,64 | |
02 | Belén Casetta | Argentina Argentina | 16:26,32 | |
03 | Ángela Figueroa | Colombia Colombia | 16:30,59 | |
04 4 | Luz Mery Rojas | Peru Peru | 16:35,20 | |
05 5 | Carmen Martínez | Paraguay | 16:35,46 | |
06 6 | Jessica Paguay | Ecuador Ecuador | 16:50,50 | |
07 7 | Salomé Mendoza | Bolivia Bolivia | 16:52,47 | |
08 8 | Soledad Torre | Peru Peru | 16:55,90 | |
09 9 | Mary Granja | Ecuador Ecuador | 16:58,07 | |
10 | Irma Vila | Bolivia Bolivia | 17:17,09 | |
11 | María Caballero | Paraguay | 99:99,99 DNF | |
11 | Florencia Borelli | Argentina Argentina | 99:99,99 DNF | |
11 | Jennifer González | Chile Chile | 99:99,99 DNF |
10.000 meter
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Carmen Martínez | Paraguay | 34:08,28 | SB |
02 | Clara Canchanya | Peru Peru | 35:01,47 | PB |
03 | Jovana de la Cruz | Peru Peru | 35:06,24 | |
04 4 | Ángela Figueroa | Colombia Colombia | 35:10,29 | |
05 5 | Jessica Paguay | Ecuador Ecuador | 35:12,38 | |
06 6 | Diana Landi | Ecuador Ecuador | 35:20,00 | |
07 7 | Rosa Godoy | Argentina Argentina | 35:20,00 | |
08 8 | Salomé Mendoza | Bolivia Bolivia | 35:58,59 | |
09 9 | Claudia Cornejo | Bolivia Bolivia | 36:03,76 | |
10 | Fátima Romero | Paraguay | 99:99,99 DNF | |
10 | Jennifer González | Chile Chile | 99:99,99 DNF |
100 meter hekk
23. juni
Vind: +2,9 m/s
Plass | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
01 | 2 | Fabiana Moraes | Brasil Brasil | 12,86 | |
02 | 6 | Génesis Romero | Venezuela Venezuela | 13,16 | |
03 | 4 | Melissa González | Colombia Colombia | 13,42 | |
4 | 7 | Janea McCammon | Guyana | 13,49 | |
5 | 8 | María Ignacia Eguiguren | Chile Chile | 13,49 | |
6 | 3 | Diana Bazalar | Peru Peru | 13,61 | |
7 | 1 | Juliana Angulo | Ecuador Ecuador | 13,82 | |
8 | 5 | Rocio Chaparro | Paraguay | 99,99 DQ | R168.7b[4] |
400 meter hekk
Innledningsheat – 24. juni
| Finale – 24. juni
|
3000 meter hinder
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Belén Casetta | Argentina Argentina | 09:51,40 9:51,40 | |
02 | Zulema Arenas | Peru Peru | 10:09,20 | |
03 | Tatiane Raquel da Silva | Brasil Brasil | 10:34,23 |
4 × 100 meter stafett
24. juni
Plass | Heat | Nation | Deltakere | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|
01 | 2 | Brasil Brasil | Franciela Krasucki, Ana Cláudia Lemos, Vitória Cristina Rosa, Rosângela Santos | 43,12 | CR |
02 | 2 | Colombia Colombia | Maderleis Alcazar, Jennifer Padilla, Darlenys Obregón, Eliecith Palacios | 44,50 | |
03 | 2 | Ecuador Ecuador | Juliana Angulo, Narcisa Landazuri, Romina Cifuentes, Ángela Tenorio | 44,53 | |
4 | 1 | Chile Chile | Macarena Borie, Martina Weil, Viviana Olivares, Javiera Cañas | 46,02 | |
5 | 2 | Argentina Argentina | María Ayelén Diogo, Noelia Martínez, María Florencia Lamboglia, María Victoria Woodward | 46,14 | |
6 | 1 | Peru Peru | Paola Mautino, Maitte Torres, Diana Bazalar, Gabriela Delgado | 46,43 | |
7 | 1 | Bolivia Bolivia | Carla Cavero, Cecilia Gómez, Lucia Sotomayor, Valeria Quispe | 48,75 | |
8 | 1 | Paraguay | Noelia Vera, Chiara Bacigalupi, Conny Willms, Xenia Hiebert | 99,99 DQ | R170.7[5] |
8 | 2 | Venezuela Venezuela | Génesis Romero, Andrea Purica, Nediam Vargas, Nercely Soto | 99,99 DNF |
4 × 400 meter stafett
25. juni
Plass | Nation | Deltakere | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Brasil Brasil | Jailma de Lima, Jéssica da Silva, Jéssica dos Santos, Geisa Coutinho | 3:33,00 | |
02 | Colombia Colombia | Eliana Chávez, Rosangélica Escobar, Astrid Balanta, Jennifer Padilla | 3:33,92 | |
03 | Chile Chile | Martina Weil, Carmen Mansilla, María Fernanda Mackenna, María José Echeverría | 3:40,00 | |
4 | Argentina Argentina | Fiorella Chiappe, Valeria Baron, María Ayelén Diogo, Noelia Martínez | 3:40,56 | |
5 | Ecuador Ecuador | Coraima Cortez, Marina Poroso, Virginia Villalba, Nicole Minota | 3:44,92 | |
6 | Paraguay | Liz González, Andrea Rivas, Conny Willms, Fatima Amarilla | 4:09,14 | |
7 | Venezuela Venezuela | 9:99,99 DNS |
20.000 meter kappgang
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Paola Pérez | Ecuador Ecuador | 1:32:26,0 | WL, NR |
02 | Ángela Castro | Bolivia Bolivia | 1:32:35,2 | |
03 | Johana Ordóñez | Ecuador Ecuador | 1:38:13,3 | |
4 | Odeth Huanca | Bolivia Bolivia | 1:41:27,0 | |
5 | Milangela Rosales | Venezuela Venezuela | 1:43:34,3 | |
6 | Arabelly Orjuela | Colombia Colombia | 9:99:99,9 DQ | R230.7 |
6 | Yossy Caballero | Peru Peru | 9:99:99,9 DQ | R230.7 |
Høydehopp
25. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | 1,60 | 1,65 | 1,70 | 1,73 | 1,76 | 1,79 | 1,82 | 1,85 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Maria Fernanda Murillo | Colombia Colombia | – | – | o | o | o | o | o | xxx | 1,82 | |
02 | Lorena Aires | Uruguay Uruguay | – | – | o | o | xxo | o | xo | xxx | 1,82 | NR |
03 | Julia dos Santos | Brasil Brasil | – | o | o | o | xxo | xxo | xxx | 1,79 | ||
4 | Daniela Oliveros | Colombia Colombia | o | o | o | o | xxx | 1,73 |
Stavsprang
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | 3,40 | 3,60 | 3,70 | 3,80 | 3,90 | 4,00 | 4,05 | 4,10 | 4,15 | 4,20 | 4,25 | 4,30 | 4,50 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Robeilys Peinado | Venezuela Venezuela | 4,50 | ||||||||||||||
02 | Joana Costa | Brasil Brasil | – | – | – | – | o | o | – | xo | – | o | xx | 4,20 | |||
03 | Valeria Chiaraviglio | Argentina Argentina | – | – | – | o | – | xxo | xo | xxo | o | x– | xx | 4,15 | SB | ||
4 | Carmen Villanueva | Venezuela Venezuela | 4,00 | ||||||||||||||
5 | Karla Rosa da Silva | Brasil Brasil | – | – | – | – | o | – | – | xxx | 3,90 | ||||||
6 | Catalina Amarilla | Paraguay | xo | o | xxo | xxx | 3,70 | ||||||||||
7 | Ana Gabriela Quiñonez | Ecuador Ecuador | – | o | – | xxx | 3,60 | ||||||||||
8 | Noelina Madarieta | Argentina Argentina | 0,00 DNS |
Lengdehopp
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Eliane Martins | Brasil Brasil | 6,51w | |
02 | Macarena Reyes | Chile Chile | 6,51w | |
03 | Jhoanmy Luque | Venezuela Venezuela | 6,47w | |
04 4 | Jéssica Carolina dos Reis | Brasil Brasil | 6,43w | |
05 5 | Paola Mautino | Peru Peru | 6,31w | |
06 6 | Macarena Borie | Chile Chile | 6,14w | |
07 7 | Carla Cavero | Bolivia Bolivia | 5,86w | |
08 8 | Sánchez Aires | Venezuela Venezuela | 5,83w | |
09 9 | Valeria Quispe | Bolivia Bolivia | 5,68 | |
10 | Lizel Gómez | Paraguay | 5,31w | |
11 | Chiara Bacigalupi | Paraguay | 5,00w |
Tresteg
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|
01 | Núbia Soares | Brasil Brasil | 14,42w | |
02 | Yulimar Rojas | Venezuela Venezuela | 14,36 | |
03 | Yosiry Urrutia | Colombia Colombia | 13,64w | |
4 | Jhoanmy Luque | Venezuela Venezuela | 13,62w | |
5 | Miriam Reyes | Peru Peru | 13,04w | |
6 | Giselly Landázury | Colombia Colombia | 13,00w | |
7 | Silvana Segura | Peru Peru | 12,89w | |
8 | Valeria Quispe | Bolivia Bolivia | 12,61w | |
9 | Lizel Gómez | Paraguay | 12,07w |
Kulestøt
25. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 | #6 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Geisa Arcanjo | Brasil Brasil | x | 18,06 | 17,07 | 17,00 | 17,00 | – | 18,06 | |
02 | Sandra Lemos | Colombia Colombia | 17,30 | |||||||
03 | Livia Avancini | Brasil Brasil | 15,70 | 16,75 | 16,06 | x | x | 16,25 | 16,75 | |
4 | Rocío Comba | Argentina Argentina | 13,69 | 13,10 | 14,01 | 13,89 | 13,61 | 13,23 | 14,01 | |
5 | Ana Camila Pirelli | Paraguay | 13,55 | 13,46 | 13,05 | 13,89 | 13,03 | 13,37 | 13,89 | |
6 | Ailen Armada | Argentina Argentina | 13,72 | x | 12,43 | 13,17 | 13,62 | 13,79 | 13,79 | |
7 | Ginger Quintero | Ecuador Ecuador | 13,44 | 13,62 | 13,77 | 13,47 | 13,57 | 12,72 | 13,77 |
Diskos
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 | #6 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Andressa de Morais | Brasil Brasil | 61,27 | 63,82 | 61,88 | 64,68 | x | x | 64,68 | CR, AR |
02 | Fernanda Martins | Brasil Brasil | x | 59,27 | x | 60,45 | 58,82 | 60,80 | 60,80 | |
03 | Karen Gallardo | Chile Chile | 52,41 | 58,10 | 59,41 | 55,41 | x | 59,73 | 59,73 | |
4 | Rocío Comba | Argentina Argentina | x | 56,14 | 52,31 | 53,84 | x | x | 56,14 | |
5 | Ailen Armada | Argentina Argentina | x | 45,57 | 53,60 | 52,80 | x | x | 53,60 |
Sleggekast
24. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 | #6 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Mariana Marcelino | Brasil Brasil | 66,83 | x | 66,08 | x | x | x | 66,83 | |
02 | Jennifer Dahlgren | Argentina Argentina | 62,20 | 66,15 | 66,17 | 61,92 | 65,24 | x | 66,17 | |
03 | Johana Moreno | Colombia Colombia | x | 58,89 | 61,33 | 60,93 | 63,09 | 61,05 | 63,09 | |
4 | Gaviria Mayra | Colombia Colombia | x | 59,26 | 61,21 | 58,16 | 59,33 | 56,79 | 61,21 | |
5 | Valeria Chiliquinga | Ecuador Ecuador | 55,80 | 58,07 | 58,02 | 58,98 | x | 58,24 | 58,98 | |
6 | Mariana García | Chile Chile | 55,24 | 55,72 | 55,85 | 54,93 | 55,86 | 56,85 | 56,85 | |
7 | Paola Miranda | Paraguay | 49,50 | x | 52,90 | x | 53,56 | 56,06 | 56,06 | |
8 | Noelia Cáceres | Paraguay | 48,22 | 50,09 | 49,04 | 50,22 | 50,34 | 48,83 | 50,34 | |
9 | Rosa Rodríguez | Venezuela Venezuela | 00,00 DNS |
Spydkast
23. juni
Plass | Navn | Nasjonalitet | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 | #6 | Resultat | Kommentar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Flor Ruiz | Colombia Colombia | 61,31 | 61,91 | 61,91 | CR | ||||
02 | Laila Domingos | Brasil Brasil | 57,31 | 54,83 | 58,50 | |||||
03 | Laura Paredes | Paraguay | x | 46,47 | 54,86 | PB | ||||
4 | Daniella Lorenzon | Brasil Brasil | 52,88 | x | 52,88 | |||||
5 | Estefani Chacón | Venezuela Venezuela | 50,61 | 49,28 | 52,55 | |||||
6 | María Paz Ríos | Chile Chile | 50,22 | 49,11 | 47,34 | 50,22 | ||||
7 | Bárbara López | Argentina Argentina | 47,84 | 47,52 | 47,84 | |||||
8 | Valentina Salazar | Chile Chile | 42,40 | x | 41,72 | 42,40 | ||||
9 | Yuleixi Angulo | Ecuador Ecuador | 50,38 | x | x | 50,38 | [6] |
Sjukamp
24–25. juni
Beste resultat i hver øvelse er markert i gult
Plass | Navn | Nasjonalitet | 100m H | Høyde | Kule | 200m | Lengde | Spyd | 800m | Poeng | Komm. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Tamara de Sousa | Brasil Brasil | 14,34w | 1,76 | 14,70 | 24,56 | 5,65w | 40,34 | 2:35,91 | 5667w | |
02 | Javiera Brahm | Chile Chile | 14,39w | 1,61 | 11,83 | 25,15 | 5,78w | 29,51 | 2:27,51 | 5168w | |
03 | Martina Corra | Argentina Argentina | 14,30w | 1,61 | 11,48 | 25,56 | 5,22w | 38,39 | 2:35,61 | 5026w | |
4 | Kimberly de Mederos | Uruguay Uruguay | 15,36w | 1,61 | 8,95 | 25,60 | 5,75w | 34,88 | 2:26,56 | 4916w | |
5 | Jennifer Canchingre | Ecuador Ecuador | 15,22w | 1,52 | 11,56 | 26,94 | 5,25w | 36,95 | 9:99,99 DNF | 4043w |