Sykling under Sommer-OL 2016 – Keirin menn
Sykling under Sommer-OL 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Landeveissykling | ||||
Landeveisritt | menn | kvinner | ||
Temporitt | menn | kvinner | ||
Banesykling | ||||
Sprint | menn | kvinner | ||
Lagsprint | menn | kvinner | ||
Lagforfølgelse | menn | kvinner | ||
Keirin | menn | kvinner | ||
Omnium | menn | kvinner | ||
Terrengsykling | ||||
Terrengsykling | menn | kvinner | ||
BMX | ||||
BMX | menn | kvinner |
Keirin for menn i banesykling under Sommer-OL 2016 fant sted 16. august 2016 på Velódromo Olímpico do Rio i Rio de Janeiro.
Resultater
Heat
Heat 1
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Michaël D'Almeida (FRA) |
2 | Joachim Eilers (GER) |
3 | Theo Bos (NED) |
4 | Christos Volikakis (GRE) |
5 | Patrick Constable (AUS) |
6 | Im Chae-bin (KOR) |
Heat 2
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Damian Zieliński (POL) |
2 | Matthew Glaetzer (AUS) |
3 | Kang Dong-jin (KOR) |
4 | Eddie Dawkins (NZL) |
5 | Kazunari Watanabe (JPN) |
6 | Pavel Kelemen (CZE) |
7 | Denis Dmitriev (RUS) |
Heat 3
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Sam Webster (NZL) |
2 | Matthijs Büchli (NED) |
3 | François Pervis (FRA) |
4 | Krzysztof Maksel (POL) |
5 | Azizulhasni Awang (MAS) |
6 | Callum Skinner (GBR) |
7 | Angel Pulgar (VEN) |
Heat 4
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Jason Kenny (GBR) |
2 | Fabián Puerta (COL) |
3 | Maximilian Levy (GER) |
4 | Hugo Barrette (CAN) |
5 | Matthew Baranoski (USA) |
6 | Yuta Wakimoto (JPN) |
7 | Hersony Canelón (VEN) |
Oppsamling
Oppsamling 1
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Azizulhasni Awang (MAS) |
2 | Hugo Barrette (CAN) |
3 | Theo Bos (NED) |
4 | Pavel Kelemen (CZE) |
Oppsamling 2
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Krzysztof Maksel (POL) |
2 | Im Chae-bin (KOR) |
3 | Kang Dong-jin (KOR) |
4 | Kazunari Watanabe (JPN) |
5 | Hersony Canelón (VEN) |
Oppsamling 3
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | François Pervis (FRA) |
2 | Yuta Wakimoto (JPN) |
3 | Eddie Dawkins (NZL) |
4 | Angel Pulgar (VEN) |
5 | Patrick Constable (AUS) |
Oppsamling 4
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Christos Volikakis (GRE) |
2 | Denis Dmitriev (RUS) |
3 | Matthew Baranoski (USA) |
4 | Maximilian Levy (GER) |
5 | Callum Skinner (GBR) |
Andre runde
Heat 1
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Jason Kenny (GBR) |
2 | Matthijs Büchli (NED) |
3 | Azizulhasni Awang (MAS) |
4 | Matthew Glaetzer (AUS) |
5 | Christos Volikakis (GRE) |
6 | Michaël D'Almeida (FRA) |
Heat 2
Nr. | Rytter |
---|---|
1 | Joachim Eilers (GER) |
2 | Damian Zieliński (POL) |
3 | Fabián Puerta (COL) |
4 | Krzysztof Maksel (POL) |
5 | François Pervis (FRA) |
6 | Sam Webster (NZL) |
Finaler
B-finale
Nr. | Rytter |
---|---|
7 | Sam Webster (NZL) |
8 | Michaël D'Almeida (FRA) |
9 | Krzysztof Maksel (POL) |
10 | Matthew Glaetzer (AUS) |
11 | François Pervis (FRA) |
12 | Christos Volikakis (GRE) |
Finale
Nr. | Rytter |
---|---|
01 | Jason Kenny (GBR) |
02 | Matthijs Büchli (NED) |
03 | Azizulhasni Awang (MAS) |
4 | Joachim Eilers (GER) |
5 | Fabián Puerta (COL) |
6 | Damian Zieliński (POL) |