U18-VM i friidrett 2017
U18-VM i friidrett 2017 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det internasjonale friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Nairobi | ||
Vertsland | Kenya | ||
Arena(er) | Moi International Sports Centre | ||
Dato | 12.-16. juli 2017 | ||
Utgavenummer | 10 | ||
Øvelser | 40 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Cali 2015 – ingen |
U18-VM i friidrett 2017 var den tiende og siste utgaven av U18-VM i friidrett, og ble arrangert fra 12. til 16. juli 2017 i Moi International Sports Centre i Nairobi i Kenya. Ettersom mesterskapet er til for utøvere som er 16 eller 17 år i løpet av inneværende år, var dette mesterskapet for utøvere født i 2000 eller 2001.
Medaljevinnere
Gutter
Løps- og landeveisøvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer | Tshenolo Lemao Sør-Afrika | 10.57 | Retshidisitswe Mlenga Sør-Afrika | 10.61 | Tyreke Wilson Jamaica Jamaica | 10.65 |
200 meter detaljer | Retshidisitswe Mlenga Sør-Afrika | 21.03 | Tshenolo Lemao Sør-Afrika | 21.12 PB | Luis Brander Tyskland | 21.23 PB |
400 meter detaljer | Antonio Watson Jamaica Jamaica | 46.59 PB | Daniel Williams Guyana | 46.72 PB | Colby Jennings Turks- og Caicosøyene | 46.77 NR |
800 meter detaljer | Melese Nberet Etiopia Etiopia | 1:47.12 WU18L | Tolesa Bodena Etiopia Etiopia | 1:47.16 PB | Japhet Kibiwott Toroitich Kenya Kenya | 1:47.82 PB |
1500 meter detaljer | George Meitamei Manangoi Kenya Kenya | 3:47.53 | Abebe Dessassa Etiopia Etiopia | 3:48.65 PB | Belete Mekonen Etiopia Etiopia | 3:50.64 |
3000 meter detaljer | Selemon Barega Etiopia Etiopia | 7:47.16 PB | Edward Zakayo Kenya Kenya | 7:49.17 PB | Stanley Mburu Waithaka Kenya Kenya | 7:50.64 PB |
110 meter hekk detaljer | De'Jour Russell Jamaica Jamaica | 13.04 CR | Lu Hao-hua Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 13.41 | Thomas Wanaverbecq Frankrike Frankrike | 13.55 |
400 meter hekk detaljer | Zazini Sokwakhana Sør-Afrika | 49.27 | Moitalel Mpoke Naadokila Kenya Kenya | 52.06 PB | Baptiste Christophe Frankrike Frankrike | 52.21 PB |
2000 meter hinder detaljer | Leonard Kipkemoi Bett Kenya Kenya | 5:32.52 | Cleophas Kandie Meyan Kenya Kenya | 5:33.07 PB | Alemu Kitessa Etiopia Etiopia | 5:42.10 |
10 000 meter kappgang detaljer | Zhang Yao Kina Kina | 41:12.01 WU18L | Salavat Ilkaev Uavhengige utøvere | 41:24.17 PB | Dominic Samson Ndingiti Kenya Kenya | 41:25.78 PB |
Tekniske øvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Høydehopp detaljer | Breyton Poole Sør-Afrika | 2.24 WU18L | Chima Ihenetu Tyskland | 2.14 PB | Vladyslav Lavskyy Ukraina Ukraina | 2.11 PB |
Stavsprang detaljer | Matthias Orban Frankrike Frankrike | 5.00 | MChristos Tamanis Kypros Kypros | 4.85 PB | Illya Kravchenko Ukraina Ukraina | 4.70 PB |
Lengdehopp detaljer | Maikel Vidal Cuba Cuba | 7.88 WU18L | Lester Lescay Cuba Cuba | 7.79 PB | Andreas Samuel Bucsa Romania Romania | 7.47 |
Tresteg detaljer | Jordan A. Díaz Cuba Cuba | 17.30 WU18B | Frixon David Chila Ecuador Ecuador | 15.92 PB | Arnovis de Jesús Dalmero Colombia Colombia | 15.89 PB |
Kulestøt detaljer | Timo Northoff Tyskland | 20.72 WU18L | Mikhail Samuseu Belarus Belarus | 19.99 | Jonathan de Lacey Lacey Sør-Afrika | 19.93 PB |
Diskoskast detaljer | Claudio Romero Chile Chile | 64.33 WU18L | Oleksiy Kyrylin Ukraina Ukraina | 63.98 PB | Morne Brandon Sør-Afrika | 58.34 |
Sleggekast detaljer | Mykhaylo Kokhan Ukraina Ukraina | 82.31 | Damneet Singh India India | 74.20 PB | Raphael Winkelvoss Tyskland | 71.78 |
Spydkast detaljer | Liu Zhekai Kina Kina | 77.54 PB | Johannes Schlebusch Sør-Afrika | 75.68 PB | Song Qingshu Kina Kina | 73.64 |
Mangekamp
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tikamp detaljer | Steven Fauvel Clinch Frankrike Frankrike | 7559 WU18L | Olegs Kozakovs Latvia Latvia | 7377 PB | Leo Neugebauer Tyskland | 7204 |
Jenter
Løps- og landeveisøvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer | Mizgin Ay Tyrkia Tyrkia | 11.62 | Magdalena Stefanowicz Polen Polen | 11.62 PB | Kevona Davis Jamaica Jamaica | 11.67 |
200 meter detaljer | Talea Prepens Tyskland | 23.51 PB | Jael Bestué Spania Spania | 23.61 PB | Mizgin Ay Tyrkia Tyrkia | 23.76 PB |
400 meter detaljer | Barbora Malíková Tsjekkia Tsjekkia | 52.74 PB | Mary Moraa Kenya Kenya | 53.31 PB | Giovana Rosalia dos Santos Brasil Brasil | 53.57 PB |
800 meter detaljer | Jackline Wambui Kenya Kenya | 2:01.46 WU18L | Lydia Jeruto Lagat Kenya Kenya | 2:02.06 PB | Hirut Meshesha Etiopia Etiopia | 2:06.32 |
1500 meter detaljer | Lemlem Hailu Etiopia Etiopia | 4:20.80 | Sindu Girma Etiopia Etiopia | 4:22.14 | Edina Jebitok Kenya Kenya | 4:23.16 |
3000 meter detaljer | Abersh Minsewo Etiopia Etiopia | 9:24.62 | Emmaculate Chepkirui Kenya Kenya | 9:24.69 | Yitayish Mekonene Etiopia Etiopia | 9:28.46 |
100 meter hekk detaljer | Britany Anderson Jamaica Jamaica | 12.72 | Cyrena Samba-Mayela Frankrike Frankrike | 12.80 | Daszay Freeman Jamaica Jamaica | 13.09 |
400 meter hekk detaljer | Zeney van der Walt Sør-Afrika | 58.23 | Sanique Walker Jamaica Jamaica | 58.27 | Gisele Wender Tyskland | 59.17 PB |
2000 meter hinder detaljer | Caren Chebet Kenya Kenya | 6:24.80 WU18L | Mercy Chepkurui Kenya Kenya | 6:26.10 PB | Etalemahu Sintayehu Etiopia Etiopia | 6:35.79 |
5 000 meter kappgang detaljer | Glenda Morejón Ecuador Ecuador | 22:32.30 | Meryem Bekmez Tyrkia Tyrkia | 22:32.79 | Elvira Khasanova Uavhengige utøvere | 22:35.72 |
Tekniske øvelser
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Høydehopp detaljer | Yaroslava Mahuchikh Ukraina Ukraina | 1.92 CR | Martyna Lewandowska Polen Polen | 1.82 | Lavinja Jürgens Tyskland | 1.79 SB |
Stavsprang detaljer | Niu Chunge Kina Kina | 4.20 PB | Leni Freyja Wildgrube Tyskland | 4.15 PB | Anna Airault Frankrike Frankrike | 4.10 PB |
Lengdehopp detaljer | Luying Gong Kina Kina | 6.37 PB | Lea-Sophie Klik Tyskland | 6.30 | Diane Mouillac Frankrike Frankrike | 6.28 PB |
Tresteg detaljer | Tan Qiujiao Kina Kina | 13.64 WU18L | Aleksandra Nacheva Bulgaria | 13.54 PB | Zulia Hernández Cuba Cuba | 13.29 PB |
Kulestøt detaljer | Selina Dantzler Tyskland | 17.64 | Tianxiao Yu Kina Kina | 17.62 PB | Yue Sun Kina Kina | 17.59 PB |
Diskoskast detaljer | Silinda Morales Cuba Cuba | 52.89 | Leia Braunagel Tyskland | 51.29 | Quantong Liu Kina Kina | 50.10 |
Sleggekast detaljer | Amanda Almendáriz Cuba Cuba | 71.12 WU18L | Yaritza Martínez Cuba Cuba | 69.75 | Katsiaryna Valadkevich Belarus Belarus | 68.17 |
Spydkast detaljer | Marisleisys Duarthe Cuba Cuba | 62.92 CR | Qing Cai Kina Kina | 57.01 | Qianqian Dai Kina Kina | 54.96 |
Mangekamp
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Sjukamp detaljer | Maria Vicente Spania Spania | 5612 | Johanna Seibler Tyskland | 5602 | Urtė Bačianskaitė Litauen Litauen | 5467 |
Medaljeoversikt
Vertsland
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sør-Afrika | 5 | 3 | 3 | 11 |
2 | Kina Kina | 5 | 2 | 4 | 11 |
3 | Cuba Cuba | 5 | 2 | 1 | 8 |
4 | Kenya Kenya | 4 | 7 | 4 | 15 |
5 | Etiopia Etiopia | 4 | 3 | 5 | 12 |
6 | Tyskland | 3 | 5 | 5 | 13 |
7 | Jamaica Jamaica | 3 | 2 | 3 | 8 |
8 | Frankrike Frankrike | 2 | 1 | 4 | 7 |
9 | Ukraina Ukraina | 2 | 1 | 2 | 5 |
10 | Tyrkia Tyrkia | 1 | 1 | 1 | 3 |
11 | Ecuador Ecuador | 1 | 1 | 0 | 2 |
Spania Spania | 1 | 1 | 0 | 2 | |
13 | Brasil Brasil | 1 | 0 | 1 | 2 |
14 | Chile Chile | 1 | 0 | 0 | 1 |
Tsjekkia Tsjekkia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
16 | Polen Polen | 0 | 2 | 0 | 2 |
17 | Belarus Belarus | 0 | 1 | 1 | 2 |
Uavhengige utøvere | 0 | 1 | 1 | 2 | |
19 | Bulgaria | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Guyana | 0 | 1 | 0 | 1 | |
India India | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Latvia Latvia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Kypros Kypros | 0 | 1 | 0 | 1 | |
25 | Colombia Colombia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Litauen Litauen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Romania Romania | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Turks- og Caicosøyene | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 39 | 39 | 39 | 117 |
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- IAAF - World U18 Championships
Autoritetsdata