Universiade i friidrett 2003
Friidrettsøvelsene under Sommeruniversiaden 2003 ble holdt på Daegu World Cup Stadium i Daegu, Sør-Korea mellom 15. og 20. august 2003.
Medalje sammendrag
Øvelser herrer
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Chris Lambert Storbritannia | 10.44 | Leigh Julius Sør-Afrika | 10.50 | Dejan Vojnovic Kroatia | 10.58 |
200 meter | Leigh Julius Sør-Afrika | 20.49 | Paul Hession Irland | 20.89 | Jiri Vojtik Tsjekkia | 21.03 |
400 meter | Andriy Tverdostup Ukraina | 46.08 | Denis Rypakov Kasakhstan | 46.51 | Rafal Wieruszewski Polen | 46.53 |
800 meter | Roman Oravec Tsjekkia | 1:48.01 | Ramil Aritkulov Russland | 1:48.19 | Fabiano Peçanha Brasil | 1:48.20 |
1500 meter | Johan Pretorius Sør-Afrika | 3:42.81 | Pedro Antonio Esteso Spania | 3:42.82 | Fabiano Peçanha Brasil | 3:43.91 |
5 000 meter | Sergey Lebid Ukraina | 13:50.94 | Jan Fitschen Tyskland | 13:53.06 | Hicham Bellani Marokko | 13:53.79 |
10 000 meter | Jan Fitschen Tyskland | 29:39.47 | Abdellah Bay Marokko | 29:41.54 | Ryuichi Hashinokuchi Japan | 29:42.07 |
Halvmaraton | Abdellah Bay Marokko | 1:04:21 | Francis Yiga Uganda | 1:05:24 | Ivan Sanchez Diez Spania | 1:05:29 |
3000 meter hinder | César Pérez Spania | 8:38.52 | Vincent Zouaoui-Dandrieux Frankrike | 8:39.24 | Andrey Olshanskiy Russland | 8:39.62 |
110 meter hekk | Anselmo da Silva Brasil | 13.68 | Igor Peremota Russland | 13.75 | Park Tae-kyong Sør-Korea | 13.78 |
400 meter hekk | Thomas Koortbeek Nederland | 48.95 | Matthew Douglas Storbritannia | 49.26 | Hendrick Botha Sør-Afrika | 49.51 |
Høydehopp | Emilian Kaszczyk Polen | 2.26 | Joan Charmant Frankrike | 2.23 | Ioannis Constantinou Kypros Cui Kai Kina Aleksandr Veryutin Belarus | 2.20 |
Stavsprang | Oleksandr Korchmyd Ukraina | 5.75 | Igor Pavlov Russland | 5.65 | Björn Otto Tyskland | 5.50 |
Lengdesprang | Valeriy Vasylyev Ukraina | 8.07 | Danut Simion Romania | 8.04 | Andrey Bragine Russland | 8.04 |
Tresteg | Gu Junjie Kina | 16.90 | Vyktor Yastrebov Ukraina | 16.88 | Evgeny Plotnir Russland | 16.82 |
Kulestøt | Andrey Mikhnevich Belarus | 20.76 | Pavel Lyzhin Belarus | 20.72 | Nedžad Mulabegović Kroatia | 19.99 |
Diskoskast | Wu Tao Kina | 62.32 | Andrzej Krawczyk Polen | 60.70 | Emeka Udechuku Storbritannia | 60.44 |
Sleggekast | Ivan Tsikhan Belarus | 82.77 CR | Péter Botfa Ungarn | 74.41 | David Söderberg Finland | 72.84 |
Spydkast | Igor Janik Polen | 76.83 | Esko Mikkola Finland | 75.82 | William Hamlyn-Harris Australia | 75.50 |
Tikamp | Romain Barras Frankrike | 8196 | Indrek Turi Estland | 8122 | Nikolay Tishchenko Russland | 7911 |
20 kilometer kappgang | Stepan Yudin Russland | 1:23:34 | Vladimir Potemin Russland | 1:23:50 | Vasily Ivanov Russland | 1:23:55 |
4 x 100 meter stafett | Japan Kazuki Ishikura, Shinji Takahira, Tatsuro Yoshino, Tomoyuki Arai | 39.45 | Russland Evgeny Vorobiev, Alexander Ryabov, Roman Smirnov, Andrey Yepishin | 39.67 | Estland Allar Aasma, Henri Sool, Martin Vihmann, Mikk Joorits | 39.99 |
4 x 400 meter stafett | Ukraina Volodymyr Demchenko, Yevgeniy Zyukov, Gennadiy Gorbenko, Andriy Tverdostup | 3:03.15 | Russland Dimitry Petrov, Andrey Semenov, Sergey Babaev, Igor Vasiliev | 3:04.78 | Storbritannia Matthew Dougals, James Chatt, Bradley Yiend, Adam Potter | 3:05.54 |
Øvelser damer
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Qin Wangping Kina | 11.53 | Enikõ Szabó Ungarn | 11.61 | Yelena Bolsun Russland | 11.65 |
200 meter | Yelena Bolsun Russland | 23.39 | Yekaterina Kondratyeva Russland | 23.43 | Jenice Daley Jamaica | 23.55 |
400 meter | Tatyana Firova Russland | 51.81 | Mariya Lisnichenko Russland | 52.54 | Estie Wittstock Sør-Afrika | 52.86 |
800 meter | Liliana Barbulescu Romania | 2:00.06 | Anna Zagorska Polen | 2:00.11 | Irina Vashentseva Russland | 2:00.77 |
1500 meter | Natalya Sidorenko Ukraina | 4:11.69 | Johanna Risku Finland | 4:11.88 | Malindi Elmore Canada | 4:12.00 |
5 000 meter | Eloise Poppett Australia | 15:47.19 | Zhang Yuhong Kina | 15:47.62 | Cristina Casandra Romania | 15:50.44 |
10 000 meter | Natalia Cerchez Moldova | 33:37.05 | Yelena Samokhvalova Russland | 33:40.57 | Anna Incerti Italia | 33:49.71 |
Halvmaraton | Machi Tanaka Japan | 1:13:06 | Jo Bun-hui Nord-Korea | 1:13:47 | Jang Son-ok Nord-Korea | 1:13:55 |
100 meter hekk | Xu Jia Kina | 13.29 | Yevgeniya Likhuta Belarus | 13.33 | Natalya Kresova Russland | 13.35 |
400 meter hekk | Maren Schott Tyskland | 55.28 | Huang Xiaoxiao Kina | 56.10 | Anastasiya Rabchenyuk Ukraina | 56.30 |
Høydehopp | Dóra Gyõrffy Ungarn | 1.94 | Anna Ksok Polen | 1.94 | Jelena Slesarenko Russland | 1.94 |
Stavsprang | Tatyana Polnova Russland | 4.70 CR | Anastasiya Ivanova Russland | 4.40 | Nadine Rohr Sveits | 4.25 |
Lengdehopp | Irina Simagina Russland | 6.49 | Alina Militaru Romania | 6.45 | Zita Ajkler Ungarn | 6.38 |
Tresteg | Oksana Rogova Russland | 14.16 | Viktoriya Gurova Russland | 14.14 | Mariana Solomon Romania | 14.09 |
Kulestøt | Li Fengfeng Kina | 18.55 | Lee Myung-sun Sør-Korea | 17.58 | Yelena Ivanenko Belarus | 17.29 |
Diskoskast | Natalya Fokina Ukraina | 63.11 | Li Yanfeng Kina | 61.12 | Xu Shaoyang Kina | 58.64 |
Sleggekast | Liu Yinghui Kina | 69.05 | Gulfiya Khanafeyeva Russland | 65.12 | Agnieszka Pogroszewska Polen | 64.27 |
Spydkast | Barbara Madejczyk Polen | 56.23 | Christina Scherwin Danmark | 56.08 | Mercedes Chilla Spania | 55.94 |
Sjukamp | Kylie Wheeler Australia | 6031 | Jane Jamieson Australia | 5908 | Michaela Hejnova Tsjekkia | 5795 |
20 km kappgang | Tatyana Sibileva Russland | 1:34.55 | Jiang Xingli Kina | 1:35:52 | Tatyana Korotkova Russland | 1:36.52 |
4 x 100 meter stafett | Kina | 44.09 | Frankrike | 44.68 | Brasil | 45.79 |
4 x 400 meter stafett | Russland Yekaterina Kondratyeva, Tatyana Firova, Natalya Lavshuk, Mariya Lisnichenko | 3:31.63 | Polen Marta Chrust, Ewelina Setowska, Joanna Buza, Anna Zagorska | 3:38.17 | Tyskland Anja Neupert, Katja Keller, Annika Meyer, Maren Schott | 3:38.87 |
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Russland | 8 | 12 | 10 | 30 |
2 | Kina | 7 | 4 | 2 | 13 |
3 | Ukraina | 7 | 1 | 1 | 9 |
4 | Polen | 3 | 4 | 2 | 9 |
5 | Belarus | 2 | 2 | 2 | 6 |
6 | Tyskland | 2 | 1 | 2 | 5 |
Sør-Afrika | 2 | 1 | 2 | 5 | |
7 | Australia | 2 | 1 | 1 | 4 |
8 | Japan | 2 | 0 | 1 | 3 |
9 | Frankrike | 1 | 3 | 0 | 4 |
10 | Romania | 1 | 2 | 2 | 5 |
11 | Ungarn | 1 | 2 | 1 | 4 |
12 | Storbritannia | 1 | 1 | 2 | 4 |
Spania | 1 | 1 | 2 | 4 | |
14 | Marokko | 1 | 1 | 1 | 3 |
15 | Brasil | 1 | 0 | 3 | 3 |
16 | Tsjekkia | 1 | 0 | 2 | 3 |
17 | Moldova | 1 | 0 | 0 | 1 |
18 | Finland | 0 | 2 | 1 | 3 |
19 | Estland | 0 | 1 | 1 | 2 |
Nord-Korea | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Sør-Korea | 0 | 1 | 1 | 2 | |
22 | Danmark | 0 | 1 | 0 | 1 |
Irland | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Jamaica | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Kasakhstan | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Uganda | 0 | 1 | 0 | 1 | |
27 | Kroatia | 0 | 0 | 2 | 2 |
28 | Canada | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kypros | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Italia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sveits | 0 | 0 | 1 | 1 |
Eksterne lenker
- Verdens Student Leker (Universiade – Herrer)[død lenke] – Storbritannia friidrett
- Verdens Student Leker (Universiade – Damer)[død lenke] – Storbritannia friidrett
- Fulle resultater Arkivert 16. september 2018 hos Wayback Machine. – FIBU
Autoritetsdata