VM i innebandy for menn 2014 |
---|
Arrangement |
Lag | 16 |
---|
Vertsland | Sverige |
---|
Arenaer | 2 (i 1 by) |
---|
Dato | 5.–14. desember 2014 |
---|
Kamper |
Kamper | 43 |
---|
Mål | 449 (10,44 per kamp) |
---|
Tilskuere | 69 607 (1 619 per kamp) |
---|
Toppscorer | Aleksander Sjarapov (RUS) (15 poeng) |
Innebandy-VM 2014 for menn ble arrangert i Göteborg i Sverige fra 5. til 14. desember 2014. Mesterskapet var det 10. verdensmesterskapet i innebandy for menn, og det tredje med 16 deltakernasjoner. Sverige vant finalen over Finland 3–2 og ble verdensmestere for åttende gangen.
Arenaer
Göteborg |
Scandinavium Kapasitet: 12 044 | Lisebergshallen Kapasitet: 1 800 |
| |
Kvalifiserte nasjoner
| Dato | Plasser | Kvalifisert |
Vertsnasjon | - | 1 | Sverige |
Europeiske kvalifiseringsturneringer | 29. januar–1. februar 2014 | 10 | Danmark Estland Finland Latvia Norge Russland Slovakia Sveits Tsjekkia Tyskland |
Asiaoseanisk kvalifiseringsturnering | 29. januar–1. februar 2014 | 3 | Australia Japan Sør-Korea |
Nordamerikansk kvalifiseringsturnering | 31. januar–2. februar 2014 | 2 | Canada USA |
Seeding
Trekningen ble avholdt på Casino Cosmopol i Göteborg 25. februar 2014.[1]
Pott 1 | Pott 2 | Pott 3 | Pott 4 |
- Sverige
- Finland
- Sveits
- Tsjekkia
| - Norge
- Latvia
- Tyskland
- Estland
| - Russland
- Canada
- Slovakia
- Japan
| - Danmark
- Australia
- USA
- Sør-Korea
|
Innledende runde
Gruppe A
Dato | Kamper gruppe A | Resultat | Periode |
6. desember 12:30 | Tyskland – Finland | 2 – 9 | (1–3, 0–2, 1–4) |
6. desember 16:15 | Sverige – Latvia | 11 – 2 | (5–1, 6–1, 0–0) |
7. desember 12:00 | Finland – Latvia | 7 – 1 | (3–0, 1–0, 3–1) |
7. desember 16:15 | Tyskland – Sverige | 3 – 13 | (1–3, 1–5, 1–5) |
8. desember 19:00 | Latvia – Tyskland | 5 – 3 | (0–1, 3–1, 2–1) |
9. desember 19:15 | Finland – Sverige | 2 – 5 | (1–0, 1–2, 0–3) |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
1 | Sverige | 3 | 3 | 0 | 0 | 29–7 | 22 | 6 |
2 | Finland | 3 | 2 | 0 | 1 | 18–8 | 10 | 4 |
3 | Latvia | 3 | 1 | 0 | 2 | 8–21 | −13 | 2 |
4 | Tyskland | 3 | 0 | 0 | 3 | 8–27 | −19 | 0 |
Gruppe B
Dato | Kamper gruppe B | Resultat | Periode |
6. desember 19:30 | Tsjekkia – Norge | 7 – 6 | (4–3, 1–0, 2–3) |
7. desember 19:30 | Sveits – Estland | 7 – 3 | (3–0, 3–1, 1–2) |
8. desember 12:00 | Norge – Estland | 4 – 2 | (3–0, 0–1, 1–1) |
8. desember 15:00 | Tsjekkia – Sveits | 2 – 2 | (1–2, 0–0, 1–0) |
9. desember 12:00 | Norge – Sveits | 7 – 10 | (1–1, 4–5, 2–4) |
9. desember 15:00 | Estland – Tsjekkia | 2 – 12 | (1–4, 1–3, 0–5) |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
1 | Tsjekkia | 3 | 2 | 1 | 0 | 21–10 | 11 | 5 |
2 | Sveits | 3 | 2 | 1 | 0 | 19–12 | 7 | 5 |
3 | Norge | 3 | 1 | 0 | 2 | 17–19 | −2 | 2 |
4 | Estland | 3 | 0 | 0 | 3 | 7–23 | −16 | 0 |
Gruppe C
Dato | Kamper gruppe C | Resultat | Periode |
6. desember 19:30 | Slovakia – Japan | 9 – 4 | (3–1, 2–2, 4–1) |
7. desember 19:30 | Sør-Korea – USA | 2 – 12 | (0–2, 0–8, 2–2) |
8. desember 10:00 | Slovakia – Sør-Korea | 15 – 2 | (5–1, 4–1, 6–0) |
8. desember 13:30 | Japan – USA | 1 – 9 | (0–5, 0–0, 1–4) |
9. desember 10:00 | USA – Slovakia | 2 – 4 | (1–0, 0–4, 1–0) |
9. desember 13:30 | Japan – Sør-Korea | 1 – 3 | (0–0, 0–1, 1–2) |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
1 | Slovakia | 3 | 3 | 0 | 0 | 28–8 | 20 | 6 |
2 | USA | 3 | 2 | 0 | 1 | 23–7 | 16 | 4 |
3 | Sør-Korea | 3 | 1 | 0 | 2 | 7–28 | −21 | 2 |
4 | Japan | 3 | 0 | 0 | 3 | 6–21 | −15 | 0 |
Gruppe D
Dato | Kamper gruppe D | Resultat | Periode |
6. desember 10:00 | Australia – Russland | 11 – 9 | (5–4, 4–2, 2–3) |
6. desember 13:30 | Canada – Danmark | 2 – 7 | (1–2, 0–2, 1–3) |
7. desember 13:30 | Danmark – Russland | 5 – 1 | (1–1, 1–0, 3–0) |
7. desember 18:00 | Canada – Australia | 7 – 1 | (2–1, 1–0, 4–0) |
8. desember 18:00 | Russland – Canada | 8 – 9 | (3–2, 3–4, 2–3) |
9. desember 18:00 | Danmark – Australia | 9 – 5 | (2–0, 2–3, 5–2) |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P |
1 | Danmark | 3 | 3 | 0 | 0 | 21–8 | 13 | 6 |
2 | Canada | 3 | 2 | 0 | 1 | 18–16 | 2 | 4 |
3 | Australia | 3 | 1 | 0 | 2 | 17–25 | −8 | 2 |
4 | Russland | 3 | 0 | 0 | 3 | 18–25 | −7 | 0 |
Plasseringskamper
13.-16.-plass
| Semifinaler | | 13.-plass |
| | | | | | |
| 10. desember – Lisebergshallen |
| Australia | 4 | |
| Japan | 2 | |
| |
| | 11. desember – Scandinavium |
| | | Australia | 4 |
| | Russland | 11 |
| |
| |
| | 15.-plass |
| 10. desember – Lisebergshallen | | 11. desember – Scandinavium |
| Sør-Korea | 3 | | Japan | 5 |
| Russland | 15 | | | Sør-Korea | 4 |
9.-12.-plass
| Semifinaler | | 9.-plass |
| | | | | | |
| 11. desember – Lisebergshallen |
| USA | 5 | |
| Tyskland | 6 | |
| |
| | 12. desember – Scandinavium |
| | | Tyskland | 7 |
| | Slovakia | 5 |
| |
| |
| | 11.-plass |
| 11. desember – Lisebergshallen | | 12. desember – Lisebergshallen |
| Canada | 3 | | USA | 5 |
| Slovakia | 5 | | | Canada | 4 |
5.-8.-plass
| Semifinaler | | 5.-plass |
| | | | | | |
| 13. desember – Lisebergshallen |
| Norge | 6 | |
| Danmark | 2 | |
| |
| | 14. desember – Scandinavium |
| | | Norge | 3 |
| | Latvia | 4 |
| |
| |
| | 7.-plass |
| 13. desember – Lisebergshallen | | 14. desember – Lisebergshallen |
| Latvia | 6 | | Danmark | 7 |
| Estland | 1 | | | Estland | 2 |
Play-off
Dato | Kvartfinaler | Resultat | Periode |
10. desember 10:00 | Norge – USA | 7 – 2 | (2–0, 1–0, 3–2) |
10. desember 13:00 | Estland – Slovakia | 6 – 2 | (2–1, 2–1, 3–0) |
10. desember 17:00 | Latvia – Canada | 10 – 2 | (0–0, 4–1, 6–1) |
10. desember 20:00 | Tyskland – Danmark | 3 – 4 e.str. | (1–1, 1–0, 1–2, 0–0, 1–2) |
Kvartfinale
Dato | Kvartfinaler | Resultat | Periode |
11. desember 15:30 | Finland – Norge | 6 – 1 | (3–0, 0–0, 3–1) |
11. desember 19:00 | Sverige – Estland | 17 – 0 | (3–0, 6–0, 8–0) |
12. desember 16:00 | Tsjekkia – Danmark | 5 – 1 | (1–0, 4–1, 0–0) |
12. desember 19;00 | Sveits – Latvia | 6 – 1 | (1–0, 2–0, 3–1) |
Semifinale
Dato | Semifinaler | Resultat | Periode |
13. desember 13:00 | Tsjekkia – Finland | 3 – 6 | (2–3, 1–1, 0–2) |
13. desember 17:15 | Sverige – Sveits | 10 – 1 | (6–0, 3–1, 1–0) |
Bronsefinale
Dato | Bronsefinale | Resultat | Periode |
14. desember 12:00 | Tsjekkia – Sveits | 4 – 3 | (0–2, 4–1, 0–0) |
Finale
Dato | Finale | Resultat | Periode |
14. desember 15:30 | Sverige – Finland | 3 - 2 | (0-2, 2-0, 1-0) |
Plasseringer
Plass | Lag |
Gull | Sverige |
Sølv | Finland |
Bronse | Tsjekkia |
4.-plass | Sveits |
5.-plass | Latvia |
6.-plass | Norge |
7.-plass | Danmark |
8.-plass | Estland |
9.-plass | Tyskland |
10.-plass | Slovakia |
11.-plass | USA |
12.-plass | Canada |
13.-plass | Russland |
14.-plass | Australia |
15.-plass | Japan |
16.-plass | Sør-Korea |
Referanser
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted