VM i sandvolleyball 2019
VM i sandvolleyball 2019 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Sandvolleyball | ||
Arrangør | Fédération Internationale de Volleyball | ||
Vertsby | Hamburg | ||
Vertsland | Tyskland | ||
Arena(er) | Am Rothenbaum | ||
Dato | 28. juni - 7. juli 2019 | ||
Utgavenummer | 12 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
VM i sandvolleyball 2019 ble arrangert i Hamburg i Tyskland fra 28. juni til 7. juli 2019.[1]
Sluttspill menn
Sekstendedelsfinaler | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Mol–Sørum (NOR) | 2 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Bergmann–Harms (GER) | 0 | |||||||||||||||||
Mol–Sørum (NOR) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Pļaviņš–Tocs (LAT) | 0 | |||||||||||||||||
Solberg–Felipe (BRA) | 0 | |||||||||||||||||
6. juli | ||||||||||||||||||
Pļaviņš–Tocs (LAT) | 2 | |||||||||||||||||
Mol–Sørum (NOR) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Nicolai–Lupo (ITA) | 0 | |||||||||||||||||
Evandro–Bruno (BRA) | 0 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Allen–Slick (USA) | 2 | |||||||||||||||||
Allen–Slick (USA) | 1 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Nicolai–Lupo (ITA) | 2 | |||||||||||||||||
Salemi–Vakili (IRN) | 1 | |||||||||||||||||
6. juli | ||||||||||||||||||
Nicolai–Lupo (ITA) | 2 | |||||||||||||||||
Mol–Sørum (NOR) | 1 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Thole–Wickler (GER) | 2 | |||||||||||||||||
Alison–Filho (BRA) | 2 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Pedlow–Schachter (CAN) | 0 | |||||||||||||||||
Alison–Filho (BRA) | 0 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Thole–Wickler (GER) | 2 | |||||||||||||||||
Brouwer–Meeuwsen (NED) | 0 | |||||||||||||||||
6. juli | ||||||||||||||||||
Thole–Wickler (GER) | 2 | |||||||||||||||||
Thole–Wickler (GER) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Dalhausser–Lucena (USA) | 0 | |||||||||||||||||
Lyamin–Myskiv (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Doppler–Horst (AUT) | 1 | |||||||||||||||||
Lyamin–Myskiv (RUS) | 0 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Dalhausser–Lucena (USA) | 2 | |||||||||||||||||
Dalhausser–Lucena (USA) | 2 | |||||||||||||||||
7. juli | ||||||||||||||||||
Younousse–Tijan (QAT) | 0 | |||||||||||||||||
Thole–Wickler (GER) | 1 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Stoyanovskiy–Krasilnikov (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
Stoyanovskiy–Krasilnikov (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Perušič–Schweiner (CZE) | 0 | |||||||||||||||||
Stoyanovskiy–Krasilnikov (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Gibb–Ta. Crabb (USA) | 0 | |||||||||||||||||
Gibb–Ta. Crabb (USA) | 2 | |||||||||||||||||
6. juli | ||||||||||||||||||
Herrera–Gavira (ESP) | 0 | |||||||||||||||||
Stoyanovskiy–Krasilnikov (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Carambula–Rossi (ITA) | 0 | |||||||||||||||||
Heidrich–Gerson (SUI) | 0 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Carambula–Rossi (ITA) | 2 | |||||||||||||||||
Carambula–Rossi (ITA) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Seidl–Waller (AUT) | 0 | |||||||||||||||||
Seidl–Waller (AUT) | 2 | |||||||||||||||||
6. juli | ||||||||||||||||||
Saxton–O'Gorman (CAN) | 1 | |||||||||||||||||
Stoyanovskiy–Krasilnikov (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Bourne–Tr. Crabb (USA) | 1 | Bronsefinale | ||||||||||||||||
Kantor–Łosiak (POL) | 0 | |||||||||||||||||
5. juli | 7. juli | |||||||||||||||||
Semenov–Leshukov (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
Semenov–Leshukov (RUS) | 0 | Mol–Sørum (NOR) | 2 | |||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Bourne–Tr. Crabb (USA) | 2 | Bourne–Tr. Crabb (USA) | 1 | |||||||||||||||
Bourne–Tr. Crabb (USA) | 2 | |||||||||||||||||
6. juli | ||||||||||||||||||
Ehlers–Flüggen (GER) | 1 | |||||||||||||||||
Bourne–Tr. Crabb (USA) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
André–George (BRA) | 1 | |||||||||||||||||
Samoilovs–Šmēdiņš (LAT) | 1 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
André–George (BRA) | 2 | |||||||||||||||||
André–George (BRA) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Fijałek–Bryl (POL) | 1 | |||||||||||||||||
Durant–Schumann (AUS) | 0 | |||||||||||||||||
Fijałek–Bryl (POL) | 2 | |||||||||||||||||
Sluttspill kvinner
Sekstendedelsfinaler | Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinaler | Finale | ||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Menegatti–Toth (ITA) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Gallay–Pereyra (ARG) | 1 | |||||||||||||||||
Menegatti–Toth (ITA) | 2 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Sponcil–Claes (USA) | 0 | |||||||||||||||||
Ittlinger–Laboureur (GER) | 1 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Sponcil–Claes (USA) | 2 | |||||||||||||||||
Menegatti–Toth (ITA) | 0 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Pavan–Humana-Paredes (CAN) | 2 | |||||||||||||||||
Pavan–Humana-Paredes (CAN) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Xia–Wang F. (CHN) | 0 | |||||||||||||||||
Pavan–Humana-Paredes (CAN) | 2 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Keizer–Meppelink (NED) | 1 | |||||||||||||||||
Larsen–Stockman (USA) | 1 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Keizer–Meppelink (NED) | 2 | |||||||||||||||||
Pavan–Humana-Paredes (CAN) | 2 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Betschart–Hüberli (SUI) | 1 | |||||||||||||||||
Borger–Sude (GER) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Behrens–Tillmann (GER) | 1 | |||||||||||||||||
Borger–Sude (GER) | ||||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Bárbara–Fernanda (BRA) | ||||||||||||||||||
Plesiutschnig–Schützenhöfer (AUT) | 0 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Bárbara–Fernanda (BRA) | 2 | |||||||||||||||||
Bárbara–Fernanda (BRA) | 1 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Betschart–Hüberli (SUI) | 2 | |||||||||||||||||
Betschart–Hüberli (SUI) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Štrbová–Dubovcová (SVK) | 1 | |||||||||||||||||
Betschart–Hüberli (SUI) | 2 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Ramos–Cavalcanti (BRA) | 1 | |||||||||||||||||
Xue–Wang X. (CHN) | 0 | |||||||||||||||||
6. juli | ||||||||||||||||||
Ramos–Cavalcanti (BRA) | 2 | |||||||||||||||||
Pavan–Humana-Paredes (CAN) | 2 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Klineman–A. Ross (USA) | 0 | |||||||||||||||||
Heidrich–Vergé-Dépré (SUI) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Körtzinger–Schneider (GER) | 1 | |||||||||||||||||
Heidrich–Vergé-Dépré (SUI) | 1 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Clancy–Artacho (AUS) | 2 | |||||||||||||||||
Clancy–Artacho (AUS) | 2 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Bansley–Wilkerson (CAN) | 0 | |||||||||||||||||
Clancy–Artacho (AUS) | 2 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Makroguzova–Kholomina (RUS) | 0 | |||||||||||||||||
Makroguzova–Kholomina (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Fernández–Baquerizo (ESP) | 0 | |||||||||||||||||
Makroguzova–Kholomina (RUS) | 2 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Ágatha–Duda (BRA) | 1 | |||||||||||||||||
Sweat–Walsh Jennings (USA) | 0 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Ágatha–Duda (BRA) | 2 | |||||||||||||||||
Clancy–Artacho (AUS) | 0 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Klineman–A. Ross (USA) | 2 | Bronsefinale | ||||||||||||||||
Stubbe–Van Iersel (NED) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | 6. juli | |||||||||||||||||
Bieneck–Schneider (GER) | 0 | |||||||||||||||||
Stubbe–Van Iersel (NED) | 0 | Betschart–Hüberli (SUI) | 0 | |||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Hughes–S. Ross (USA) | 2 | Clancy–Artacho (AUS) | 2 | |||||||||||||||
Hughes–S. Ross (USA) | 2 | |||||||||||||||||
5. juli | ||||||||||||||||||
Kozuch–Ludwig (GER) | 0 | |||||||||||||||||
Hughes–S. Ross (USA) | 0 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Klineman–A. Ross (USA) | 2 | |||||||||||||||||
Klineman–A. Ross (USA) | 2 | |||||||||||||||||
4. juli | ||||||||||||||||||
Antonelli–Carol (BRA) | 1 | |||||||||||||||||
Klineman–A. Ross (USA) | 2 | |||||||||||||||||
3. juli | ||||||||||||||||||
Graudina–Kravčenoka (LAT) | 0 | |||||||||||||||||
Ukolova–Birlova (RUS) | 0 | |||||||||||||||||
Graudina–Kravčenoka (LAT) | 2 | |||||||||||||||||
Kvalifiserte lag
Menn
Kvalifisering | Nasjon | Utøvere | Poengranking |
---|---|---|---|
Vertsnasjon | Tyskland | Nils Ehlers–Lars Flüggen | 37 |
Verdensranking | Norge Norge | Anders Mol–Christian Sørum | 1 |
Russland Russland | Oleg Stoyanovskiy–Viacheslav Krasilnikov | 2 | |
Polen Polen | Grzegorz Fijałek–Michał Bryl | 3 | |
Spania Spania | Pablo Herrera–Adrián Gavira | 4 | |
Qatar Qatar | Cherif Younousse–Ahmed Tijan | 5 | |
Russland Russland | Konstantin Semenov–Ilya Leshukov | 6 | |
Latvia Latvia | Aleksandrs Samoilovs–Jānis Šmēdiņš | 7 | |
USA USA | Jake Gibb–Taylor Crabb | 8 | |
USA USA | Phil Dalhausser–Nick Lucena | 9 | |
Italia Italia | Paolo Nicolai–Daniele Lupo | 10 | |
Polen Polen | Piotr Kantor–Bartosz Łosiak | 11 | |
Nederland Nederland | Alexander Brouwer–Robert Meeuwsen | 12 | |
Tyskland | Julius Thole–Clemens Wickler | 13 | |
Latvia Latvia | Mārtiņš Pļaviņš–Edgars Tocs | 14 | |
Chile Chile | Marco Grimalt–Esteban Grimalt | 15 | |
Brasil Brasil | Pedro Solberg–Vitor Felipe | 16 | |
Østerrike Østerrike | Clemens Doppler–Alexander Horst | 17 | |
Brasil Brasil | Evandro Oliveira–Bruno Oscar Schmidt | 18 | |
Brasil Brasil | Alison Cerutti–Álvaro Morais Filho | 19 | |
Canada Canada | Sam Pedlow–Sam Schachter | 20 | |
Belgia Belgia | Dries Koekelkoren–Tom van Walle | 21 | |
Brasil Brasil | André Stein–George Wanderley | 22 | |
Sveits Sveits | Adrian Heidrich–Mirco Gerson | 23 | |
USA USA | Tri Bourne–Trevor Crabb | 24 | |
AVC kvalifisering | Qatar Qatar | Tamer Abdelrasoul–Assam Mahmoud | 43 |
Iran | Bahman Salemi–Arash Vakili | 40 | |
Australia Australia | Cole Durant–Damien Schumann | 38 | |
Japan Japan | Yusuke Ishijima–Yuya Ageba | 41 | |
CAVB kvalifisering | Marokko Marokko | Mohamed Abicha–Zouheir Elgraoui | 45 |
Rwanda | Patrick Kavalo–Olivier Ntagengwa | 46 | |
Mosambik | Delcio Soares–Aldevino Nguvo | 47 | |
CEV kvalifisering | Russland Russland | Nikita Lyamin–Taras Myskiv | 25 |
Tsjekkia Tsjekkia | Ondřej Perušič–David Schweiner | 26 | |
Østerrike Østerrike | Robin Seidl–Philipp Waller | 27 | |
Russland Russland | Maksim Hudyakov–Igor Velichko | 28 | |
CSV kvalifisering | Argentina Argentina | Julián Azaad–Nicolás Capogrosso | 39 |
Chile Chile | Ignacio Zavala–Gaspar Lammel | 44 | |
Venezuela Venezuela | José Gregorio Gómez–Carlos Rangel | 35 | |
Uruguay Uruguay | Mauricio Vieyto–Marco Cairus | 42 | |
NORCECA kvalifisering | USA USA | William Allen–Stafford Slick | 30 |
Canada Canada | Ben Saxton–Grant O'Gorman | 31 | |
Mexico Mexico | Lombardo Ontiveros–Juan Virgen | 33 | |
Cuba Cuba | Sergio González–Luis Reyes | 34 | |
Wild cards | Tyskland | Philipp Bergmann–Yannick Harms | 29 |
Tyskland | Jonathan Erdmann–Sven Winter | 32 | |
Italia Italia | Alex Ranghieri–Marco Caminati | 36 | |
Italia Italia | Adrian Carambula–Enrico Rossi | 48[2] |
Kvinner
Kvalifisering | Nasjon | Utøvere | Poengranking |
---|---|---|---|
Verdensranking | |||
Canada Canada | Sarah Pavan–Melissa Humana-Paredes | 2 | |
Brasil Brasil | Ágatha Bednarczuk–Eduarda Santos Lisboa | 3 | |
Brasil Brasil | Ana Patricia Ramos–Rebecca Cavalcanti | 4 | |
Canada Canada | Heather Bansley–Brandie Wilkerson | 5 | |
USA USA | Alix Klineman–April Ross | 6 | |
Brasil Brasil | Maria Antonelli–Carolina Solberg Salgado | 7 | |
USA USA | Sara Hughes–Summer Ross | 8 | |
Australia Australia | Taliqua Clancy–Mariafe Artacho del Solar | 9 | |
Nederland Nederland | Sanne Keizer–Madelein Meppelink | 10 | |
Tyskland | Sandra Ittlinger–Chantal Laboureur | 11 | |
Brasil Brasil | Bárbara Seixas–Fernanda Alves | 12 | |
USA USA | Sarah Sponcil–Kelly Claes | 13 | |
Tyskland | Karla Borger–Julia Sude | 14 | |
USA USA | Kelley Larsen–Emily Stockman | 15 | |
Finland Finland | Taru Lahti-Liukkonen–Anniina Parkkinen | 16 | |
Sveits Sveits | Nina Betschart–Tanja Hüberli | 17 | |
Russland Russland | Nadezda Makroguzova–Svetlana Kholomina | 18 | |
Sveits Sveits | Joana Heidrich–Anouk Vergé-Dépré | 19 | |
Tyskland | Victoria Bieneck–Isabel Schneider | 20 | |
Polen Polen | Katarzyna Kociołek–Kinga Wojtasik | 21 | |
Tyskland | Kim Behrens–Cinja Tillmann | 23 | |
Spania Spania | Liliana Fernández–Elsa Baquerizo | 24 | |
Italia Italia | Marta Menegatti–Viktoria Orsi Toth | 25 | |
Kina Kina | Xia Xinyi–Wang Fan | 26 | |
AVC kvalifisering | Japan Japan | Miki Koshikawa–Megumi Murakami | 31 |
Kina Kina | Xue Chen–Wang Xinxin | 29 | |
Australia Australia | Nicole Laird–Becchara Palmer | 36 | |
Kina Kina | Zeng Jinjin–Lin Meimei | 35 | |
CAVB kvalifisering | Egypt Egypt | Randa Radwan–Doaa Elghobashy | 46 |
Mauritius | Maita Cousin–Letendrie Nathalie | 45 | |
Rwanda | Charlotte Nzayisenga–Judith Hakizimana | 48 | |
Nigeria Nigeria | Tochukwu Nnoruga–Francisca Ikhiede | 47 | |
CEV kvalifisering | Nederland Nederland | Joy Stubbe–Marleen van Iersel | 27 |
Russland Russland | Evgenia Ukolova–Ekaterina Birlova | 28 | |
Latvia Latvia | Tina Graudina–Anastasija Kravčenoka | 30 | |
Slovakia Slovakia | Andrea Štrbová–Natália Dubovcová | 32 | |
CSV kvalifisering | Argentina Argentina | Ana Gallay–Fernanda Pereyra | 37 |
Colombia Colombia | Yuli Ayala–Diana Ríos | 40 | |
Paraguay | Michelle Valiente–Patricia Caballero | 43 | |
Uruguay Uruguay | Camila Bausero–María Rotti | 42 | |
NORCECA kvalifisering | Canada Canada | Megan McNamara–Nicole McNamara | 30 |
Mexico Mexico | Martha Revuelta–Zaira Orellana | 31 | |
Cuba Cuba | Leila Martínez–Mailen Deliz | 33 | |
Nicaragua | Valeria Mendoza–Lolette Rodríguez | 34 | |
Wild cards | Tyskland | Margareta Kozuch–Laura Ludwig | 33 |
Tyskland | Leonie Körtzinger–Sarah Schneider | 39 | |
USA USA | Brooke Sweat–Kerri Walsh Jennings | 22 | |
Østerrike Østerrike | Lena Plesiutschnig–Katharina Schützenhöfer | 1[2] |
Medaljevinnere
Event | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|
Menn | Russland Russland Oleg Stojanovskij Viacheslav Krasilnikov | Tyskland Julius Thole Clemens Wickler | Norge Norge Anders Mol Christian Sørum |
Kvinner | Canada Canada Sarah Pavan Melissa Humana-Paredes | USA USA Alix Klineman April Ross | Australia Australia Taliqua Clancy Mariafe Artacho del Solar |
Referanser
- ^ «2018-2019 FIVB Beach Volleyball Calendar outlines beginning of journey to Tokyo Olympics». Besøkt 6. desember 2018.
- ^ a b «Late beach volleyball withdrawals add Austrian & Italian teams to World Championships». FIVB. 27. juni 2019.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- (en) 2019 Beach Volleyball World Championships – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- v
- d
- r
Autoritetsdata