Anna Morgina
Państwo | Rosja |
---|---|
Data i miejsce urodzenia | 21 sierpnia 1991 |
Gra | praworęczna |
Status profesjonalny | 2013 |
Gra pojedyncza | |
Wygrane turnieje | 0 WTA, 13 ITF |
Najwyżej w rankingu | 316 (2 października 2017) |
Gra podwójna | |
Wygrane turnieje | 0 WTA, 39 ITF |
Najwyżej w rankingu | 165 (14 listopada 2016) |
Anna Aleksandrowna Morgina (ros. Анна Александровна Моргина; ur. 21 sierpnia 1991[1] w Moskwie) – rosyjska tenisistka.
Kariera tenisowa
W karierze wygrała trzynaście turniejów singlowych i trzydzieści dziewięć deblowych rangi ITF. 2 października 2017 zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 316. pozycję, natomiast 14 listopada 2016 osiągnęła najwyższą lokatę w deblu – 165. miejsce.
Ukończyła University of South Carolina, uzyskawszy w 2013 roku bachelor’s degree, a następnie rozpoczęła karierę profesjonalną[2].
Wygrane turnieje rangi ITF
turnieje z pulą nagród 100 000 $ |
turnieje z pulą nagród 80 000 $ |
turnieje z pulą nagród 60 000 $ |
turnieje z pulą nagród 25 000 $ |
turnieje z pulą nagród 15 000 $ |
turnieje z pulą nagród 10 000 $ |
Gra pojedyncza
Data | Turniej | Naw. | Przeciwniczka | Wynik | |
1. | 08/07/2012 | Szarm el-Szejk | Twarda | Kamiła Kierimbajewa | 6:3, 6:1 |
2. | 07/07/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Valeria Prosperi | 6:4, 6:3 |
3. | 14/07/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Pauline Payet | 6:1, 6:3 |
4. | 28/07/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Linda Prenkovic | 6:3, 6:2 |
5. | 25/08/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Susanne Celik | 6:3, 1:6, 7:6(2) |
6. | 06/10/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | İpek Soylu | 6:3, 3:6, 7:5 |
7. | 07/09/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Vojislava Lukić | 6:7(2) 6:4, 6:3 |
8. | 21/09/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Sri Peddi Reddy | 7:5, 6:2 |
9. | 13/03/2016 | Szarm el-Szejk | Twarda | Karolína Muchová | 1:6, 6:0, 6:3 |
10. | 02/10/2016 | Szarm el-Szejk | Twarda | Dea Herdželaš | 6:4, 6:0 |
11. | 04/11/2018 | Szarm el-Szejk | Twarda | Sandy Marti | 6:2, 6:7(6), 6:1 |
12. | 17/02/2019 | Szarm el-Szejk | Twarda | Laura Pigossi | 6:3, 6:2 |
13. | 25/08/2019 | Lambaré | Ceglana | Fernanda Brito | 3:6, 6:2, 6:2 |
Gra podwójna
Data | Turniej | Naw. | Partnerka | Przeciwniczki | Wynik | |
1. | 20/06/2009 | Stambuł | Twarda | Galina Fokina | Çağla Büyükakçay Pemra Özgen | 6:4, 4:6, 10–8 |
2. | 17/07/2009 | Casablanca | Ceglana | Galina Fokina | Benedetta Davato Lisa Sabino | 7:6(5), 0:6, 10–6 |
3. | 15/07/2011 | Tanger | Ceglana | Fatima El Allami | Anna Agamennone Linda Mair | 3:6, 6:4, 10–6 |
4. | 07/07/2012 | Szarm el-Szejk | Twarda | Venise Chan | Magy Aziz Mora Eshak | 6:1, 6:2 |
5. | 04/05/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Jana Sizikowa | Lise Brulmans Klaartje Liebens | 6:3, 6:2 |
6. | 15/06/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Sowjanya Bavisetti | Dalila Jakupović Kyra Shroff | 6:1, 3:6, 10–6 |
7. | 30/08/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Jana Sizikowa | Nikola Horáková Julija Waletowa | 6:2, 6:4 |
8. | 07/09/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Jana Sizikowa | Fatima an-Nabhani Alina Michiejewa | 6:7(4), 6:1, 10–8 |
9. | 05/10/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Jana Sizikowa | Giulia Bruzzone Karina Venditti | 6:2, 6:3 |
10. | 12/10/2013 | Szarm el-Szejk | Twarda | Jana Sizikowa | Natasha Palha Karina Venditti | 6:3, 6:2 |
11. | 19/04/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Katy Dunne | Dong Xiaorong Pia König | 7:5, 7:6(5) |
12. | 24/05/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Elena-Teodora Cadar | Diana Bogoliy Nidhi Chilumula | 3:6, 6:2, 10–5 |
13. | 14/06/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Caroline Rohde-Moe | Elena-Teodora Cadar Arabela Fernández Rabener | 6:3, 7:5 |
14. | 28/06/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Magali Kempen | Jan Abaza Ola Abou Zekry | 6:4, 3:6, 10–2 |
15. | 16/08/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Harriet Dart | Abbie Myers Georgiana Ruhrig | 6:2, 6:1 |
16. | 30/08/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Michelle Sammons | Giulia Bruzzone Rishika Sunkara | 6:2, 6:1 |
17. | 13/09/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Jana Sizikowa | Ilze Hattingh Michelle Sammons | 6:3, 0:6, 10–6 |
18. | 22/11/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Nina Stojanović | Alina Michiejewa Martina Přádová | 5:7, 6:1, 10–3 |
19. | 29/11/2014 | Szarm el-Szejk | Twarda | Anastasija Przybyłowa | Snehadevi Reddy Dhruthi Tatachar Venugopal | 6:4, 6:4 |
20. | 26/12/2014 | Pune | Twarda | Nina Stojanović | Oksana Kalasznikowa Anastasija Wasyljewa | 7:6(7), 6:4 |
21. | 07/02/2015 | Szarm el-Szejk | Twarda | Yuuki Tanaka | Weronika Kapszaj Melanie Klaffner | 4:6, 6:4, 10–6 |
22. | 21/02/2015 | Szarm el-Szejk | Twarda | Dżulija Terzijska | Darja Lebieszewa Anastasija Szaulskaja | 6:3, 6:0 |
23. | 28/02/2015 | Szarm el-Szejk | Twarda | Dżulija Terzijska | Ayla Aksu Müge Topsel | 6:1, 4:6, 10–2 |
24. | 18/12/2015 | Navi Mumbai | Twarda | Nina Stojanović | Polina Lejkina Lu Jiajing | 6:3, 7:5 |
25. | 14/05/2016 | Szarm el-Szejk | Twarda | Sara Tomic | Eleni Kordolemi Anette Munozova | 6:3, 6:2 |
26. | 23/09/2016 | Petersburg | Twarda (hala) | Marija Marfutina | Raluca Olaru Alona Tarasowa | 6:2, 6:3 |
27. | 25/03/2017 | Szarm el-Szejk | Twarda | Tereza Mihalíková | Li Yuenu Meng Ran | 2:6, 6:4, 10–5 |
28. | 01/07/2017 | Toruń | Ceglana | Wiera Łapko | Miriam Kolodziejová Jesika Malečková | 6:2, 6:3 |
29. | 17/02/2018 | Szarm el-Szejk | Twarda | Walerija Sołowjowa | Constanze Stepan Iga Świątek | 6:4, 6:2 |
30. | 21/04/2018 | Szarm el-Szejk | Twarda | Melanie Klaffner | Alicia Barnett Dżulija Terzijska | 7:5, 6:1 |
31. | 17/08/2018 | Moskwa | Ceglana | Anastasija Frołowa | Anastasija Charitonowa Darja Nazarkina | 6:3, 6:4 |
32. | 15/09/2018 | Kair | Ceglana | Elina Nieplij | Gabriela Nicole Tătăruș Chelsea Vanhoutte | 7:5, 6:1 |
33. | 27/10/2018 | Szarm el-Szejk | Twarda | Jelena Stojanovic | Uljana Ajazatulina Elena-Teodora Cadar | 6:3, 6:3 |
34. | 10/11/2018 | Szarm el-Szejk | Twarda | Anastasija Szoszyna | Elena-Teodora Cadar Jelena Simić | 3:6, 6:3, 10–5 |
35. | 16/02/2019 | Szarm el-Szejk | Twarda | Laura Pigossi | Nika Szytkowskaja Anastasija Suchotina | 6:2, 6:2 |
36. | 20/09/2019 | Melilla | Ceglana | Darja Miszyna | Ángela Fita Boluda Olga Parres Azcoitia | 6:1, 6:7(2), 10–6 |
37. | 16/11/2019 | Mińsk | Twarda (hala) | Wiktorija Kan | Anastasija Przybyłowa Suzan Lamens | 7:6(3), 7:6(4) |
38. | 11/06/2021 | Wilno | Twarda (hala) | Jekatierina Makarowa | Justina Mikulskytė Akvilė Paražinskaitė | 6:2, 3:6, 10–2 |
Przypisy
Bibliografia
- Profil na stronie WTA [online], Women’s Tennis Association [dostęp 2021-03-31] (ang.).
- Profil na stronie ITF [online], International Tennis Federation [dostęp 2021-03-31] (ang.).