Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 – bieg na 50 km mężczyzn
| |||
Miejsce | Ga-Pa | ||
---|---|---|---|
Złoty medal | Elis Wiklund | ||
Srebrny medal | |||
Brązowy medal | Nils-Joel Englund |
- Główny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936.
Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1936 | ||
---|---|---|
18 km | mężczyźni | |
50 km | mężczyźni | |
Sztafety | mężczyźni |
Bieg mężczyzn na dystansie 50 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1936 w Garmisch-Partenkirchen został rozegrany 15 lutego. Wzięło w nim udział 36 zawodników z 11 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Szwecji Elis Wiklund.
Wyniki
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
01 ! | Elis Wiklund | Szwecja | 3:30:11 | – |
02 ! | Axel Wikström | Szwecja | 3:33:20 | +3:09 |
03 ! | Nils-Joel Englund | Szwecja | 3:34:10 | +3:59 |
4. | Hjalmar Bergström | Szwecja | 3:35:50 | +5:39 |
5. | Klaes Karppinen | Finlandia | 3:39:33 | +9:22 |
6. | Arne Tuft | Norwegia | 3:41:18 | +11:07 |
7. | Frans Heikkinen | Finlandia | 3:42:44 | +12:33 |
8. | Pekka Niemi | Finlandia | 3:44:14 | +14:03 |
9. | Cyril Musil | Czechosłowacja | 3:46:12 | +16:01 |
10. | Franc Smolej | Jugosławia | 3:47:40 | +17:39 |
11. | Trygve Brodahl | Norwegia | 3:50:14 | +20:03 |
12. | Kåre Hatten | Norwegia | 3:50:37 | +20:26 |
13. | Giovanni Kasebacher | Włochy | 3:53:08 | +22:57 |
14. | Kalle Heikkinen | Finlandia | 3:54:25 | +24:14 |
15. | Jan Svatoš | Czechosłowacja | 3:54:33 | +24:22 |
16. | Vincenzo Demetz | Włochy | 3:56:47 | +26:36 |
17. | Tobia Senoner | Włochy | 3:57:16 | +27:05 |
18. | Karl Magnus Satre | Stany Zjednoczone | 3:58:45 | +28:34 |
19. | Vladimír Novák | Czechosłowacja | 3:59:08 | +28:57 |
20. | Lovro Žemva | Jugosławia | 3:59:13 | +29:02 |
21. | Leon Knap | Jugosławia | 3:59:17 | +29:06 |
22. | Giacomo Scalet | Włochy | 4:01:54 | +31:43 |
23. | Vello Kaaristo | Estonia | 4:02:52 | +32:41 |
24. | Matthias Wörndle | III Rzesza | 4:03:33 | +33:22 |
25. | Fritz Gaiser | III Rzesza | 4:05:44 | +35:33 |
26. | Stanisław Karpiel | Polska | 4:06:26 | +36:15 |
27. | Berger Torrissen | Stany Zjednoczone | 4:07:44 | +37:33 |
28. | Hiroshi Tadano | Japonia | 4:10:23 | +40:12 |
29. | Richard Parsons | Stany Zjednoczone | 4:11:08 | +40:57 |
30. | Josef Ponn | III Rzesza | 4:13:12 | +43:01 |
31. | Lado Senčar | Jugosławia | 4:20:20 | +50:09 |
32. | Erich Marx | III Rzesza | 4:25:48 | +55:37 |
33. | Nils Backstrom | Stany Zjednoczone | 4:29:30 | +59:19 |
34. | Tadao Okayama | Japonia | 4:30:28 | +1:00:17 |
– | Lukáš Mihalák | Czechosłowacja | DNF | – |
– | Per Samuelshaug | Norwegia | DNF | – |
Bibliografia
- Wyniki na stronie Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-06-29)]. (ang.)