Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 – bieg na 30 km mężczyzn
| ||
Miejsce | Cortina | |
---|---|---|
Złoty medal | Veikko Hakulinen | |
Srebrny medal | Sixten Jernberg | |
Brązowy medal |
- Główny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956.
Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 | |||
---|---|---|---|
10 km | kobiety | ||
15 km | mężczyźni | ||
30 km | mężczyźni | ||
Sztafety | mężczyźni | kobiety | |
50 km | mężczyźni |
Bieg mężczyzn na dystansie 30 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1956 w Cortinie d’Ampezzo został rozegrany 27 stycznia. Wzięło w nim udział 54 zawodników z 18 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Finlandii Veikko Hakulinen.
Wyniki
Miejsce | Zawodnik | Państwo | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
01 ! | Veikko Hakulinen | Finlandia | 1:44:06 | - |
02 ! | Sixten Jernberg | Szwecja | 1:44:30 | +24 |
03 ! | Pawieł Kołczin | ZSRR | 1:45:45 | +1:39 |
4. | Anatolij Szeluchin | ZSRR | 1:45:46 | +1:40 |
5. | Władimir Kuzin | ZSRR | 1:46:09 | +2:03 |
6. | Fiodor Tierientjew | ZSRR | 1:46:43 | +2:37 |
7. | Per-Erik Larsson | Szwecja | 1:46:51 | +2:45 |
8. | Lennart Larsson | Szwecja | 1:46:56 | +2:50 |
9. | Olavi Latsa | Finlandia | 1:47:30 | +3:24 |
10. | Ilja Matouš | Czechosłowacja | 1:48:12 | +4:06 |
11. | Gunnar Samuelsson | Szwecja | 1:48:23 | +4:17 |
12. | Tadeusz Kwapień | Polska | 1:49:09 | +5:03 |
13. | Federico De Florian | Włochy | 1:49:16 | +5:10 |
14. | Hallgeir Brenden | Norwegia | 1:49:29 | +5:23 |
15. | Martin Stokken | Norwegia | 1:49:38 | +5:32 |
16. | Josef Prokeš | Czechosłowacja | 1:50:49 | +6:43 |
17. | Oddmund Jensen | Norwegia | 1:51:04 | +6:58 |
18. | Jaroslav Cardal | Czechosłowacja | 1:51:05 | +6:59 |
19. | Per Olsen | Norwegia | 1:51:15 | +7:09 |
20. | Kalevi Hämäläinen | Finlandia | 1:51:38 | +7:32 |
21. | August Kiuru | Finlandia | 1:51:56 | +7:50 |
22. | René Mandrillon | Francja | 1:52:18 | +8:12 |
23. | Józef Rubiś | Polska | 1:53:57 | +9:51 |
24. | Arrigo Delladio | Włochy | 1:54:27 | +10:21 |
25. | Marcel Huguenin | Szwajcaria | 1:54:36 | +10:30 |
26. | Camillo Zanolli | Włochy | 1:54:42 | +10:36 |
27. | Fritz Kocher | Szwajcaria | 1:55:18 | +11:12 |
28. | Tatsuo Miyao | Japonia | 1:55:40 | +11:34 |
29. | Stanisław Bukowski | Polska | 1:56:26 | +12:20 |
30. | Hermann Möchel | Niemcy | 1:56:34 | +12:28 |
31. | Manole Aldescu | Rumunia | 1:57:42 | +13:36 |
32. | Matevž Kordež | Jugosławia | 1:57:48 | +13:42 |
33. | Erich Lindenlaub | Niemcy | 1:58:30 | +14:24 |
34. | André Huguenin | Szwajcaria | 1:58:40 | +14:34 |
35. | Paul Romand | Francja | 1:59:02 | +14:56 |
36. | Constantin Enache | Rumunia | 1:59:52 | +15:46 |
37. | Clarence Servold | Kanada | 2:00:01 | +15:55 |
38. | Mack Miller | Stany Zjednoczone | 2:00:38 | +16:32 |
39. | Jón Kristjánsson | Islandia | 2:00:52 | +16:46 |
40. | Werner Moring | Niemcy | 2:00:55 | +16:49 |
41. | Armand Genoud | Szwajcaria | 2:01:05 | +16:59 |
42. | Zdravko Hlebanja | Jugosławia | 2:01:47 | +17:41 |
43. | Hriszto Doncsev | Bułgaria | 2:02:10 | +18:04 |
44. | Zaharin Grivev | Bułgaria | 2:03:21 | +19:15 |
45. | Štefan Robač | Jugosławia | 2:03:55 | +19:49 |
45. | Andrew Morgan | Wielka Brytania | 2:03:55 | +19:49 |
47. | John Moore | Wielka Brytania | 2:08:58 | +24:52 |
48. | Oddur Pétursson | Islandia | 2:10:16 | +26:10 |
49. | James Spencer | Wielka Brytania | 2:10:32 | +26:26 |
50. | Buck Levy | Stany Zjednoczone | 2:10:56 | +26:50 |
51. | Thomas Cairney | Wielka Brytania | 2:13:41 | +29:35 |
– | Charles Binaux | Francja | DSQ | - |
– | Ottavio Compagnoni | Włochy | DSQ | - |
– | Janez Pavčič | Jugosławia | DSQ | - |
Bibliografia
- Wyniki na stronie Sports Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-04-17)]. (ang.).