Edi Dadić
Data i miejsce urodzenia | 22 grudnia 1993 | |||
---|---|---|---|---|
Klub | TSK Ravnogorac | |||
Wzrost | 183 cm | |||
Debiut w PŚ | 1 lutego 2014, Toblach | |||
Dorobek medalowy | ||||
|
Edi Dadić (ur. 22 grudnia 1993 w Rijece)[1] – chorwacki biegacz narciarski, zawodnik klubu TSK Ravnogorac.
Kariera
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Edi Dadić pojawił się 10 sierpnia 2008 roku, podczas zawodów Pucharu Świata w biegach na nartorolkach w chorwackiej miejscowości Oroslavlje, gdzie w sprincie stylem dowolnym zajął. 17. miejsce. W części zimowej zadebiutował 6 grudnia 2008 w niemieckim Oberwiesenthal podczas zawodów FIS Race, gdzie zajął 105. miejsce na dystansie 11,3 km stylem dowolnym.
W Pucharze Świata zadebiutował 1 lutego 2014 roku w Toblach, gdzie zajął 72. miejsce na dystansie 15 km stylem klasycznym. Pucharowych punktów nie zdobył.
Osiągnięcia
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
64. | 9 lutego | 2014 | Soczi | 30 km bieg łączony | 1:08:15,4 h | +11:16,1 min | Dario Cologna |
69. | 11 lutego | 2014 | Soczi | Sprint stylem dowolnym | — | — | Ola Vigen Hattestad |
60. | 14 lutego | 2014 | Soczi | 15 km stylem klasycznym | 38:29,7 min | +5:09,1 min | Dario Cologna |
58. | 23 lutego | 2014 | Soczi | 50 km stylem dowolnym | 1:46:55,2 h | +15:40,3 min | Aleksandr Legkow |
DNF | 11 lutego | 2018 | Pjongczang | 30 km bieg łączony | 1:16:20,0 h | — | Simen Hegstad Krüger |
69. | 11 lutego | 2018 | Pjongczang | Sprint stylem klasycznym | 3:05,75 min | — | Johannes Høsflot Klæbo |
53. | 16 lutego | 2018 | Pjongczang | 15 km stylem dowolnym | 33:43,9 min | +3:13,3 min | Dario Cologna |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
84. | 24 lutego | 2011 | Oslo | Sprint stylem dowolnym | — | — | Marcus Hellner |
62. | 1 marca | 2011 | Oslo | 15 km stylem klasycznym | 38:14,7 min | +5:03,0 min | Matti Heikkinen |
77. | 21 lutego | 2013 | Val di Fiemme | Sprint stylem klasycznym | — | — | Nikita Kriukow |
72. | 23 lutego | 2013 | Val di Fiemme | 30 km bieg łączony | 1:13:09,3 min | +10:11,4 min | Dario Cologna |
75. | 27 lutego | 2013 | Val di Fiemme | 15 km stylem dowolnym | 34:37,1 min | +5:51,1 min | Petter Northug |
69. | 19 lutego | 2015 | Falun | Sprint stylem klasycznym | 3:02,35 min | — | Petter Northug |
DNS | 21 lutego | 2015 | Falun | 30 km bieg łączony | 1:16:26,9 h | — | Maksim Wylegżanin |
66. | 25 lutego | 2015 | Falun | 15 km stylem dowolnym | 35:01,6 min | +4:57,6 min | Johan Olsson |
60. | 23 lutego | 2017 | Lahti | Sprint stylem dowolnym | 3:13,76 min | — | Federico Pellegrino |
68. | 1 marca | 2017 | Lahti | 15 km stylem klasycznym | 36:44,0 min | +7:17,6 min | Iivo Niskanen |
80. | 21 lutego | 2019 | Seefeld in Tirol | Sprint stylem dowolnym | 3:21,17 min | — | Johannes Høsflot Klæbo |
28. | 24 lutego | 2019 | Seefeld in Tirol | Sprint drużynowy stylem klasycznym[a] | 18:49,86 min | — | Norwegia |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DNS | 1 lutego | 2009 | Praz de Lys – Sommand | Sprint stylem klasycznym | — | — | Aleksandr Panżynski |
80. | 5 lutego | 2009 | Praz de Lys – Sommand | 10 km stylem dowolnym | 23:53,6 min | +4:30,1 min | Piotr Siedow |
83. | 25 stycznia | 2010 | Hinterzarten | Sprint stylem dowolnym | — | — | Tomas Northug |
83. | 27 stycznia | 2010 | Hinterzarten | 10 km stylem klasycznym | 23:58,0 min | +2:41,3 min | Pål Golberg |
DNF | 29 stycznia | 2010 | Hinterzarten | 20 km bieg łączony | 56:54,1 min | — | Piotr Siedow |
44. | 26 stycznia | 2011 | Otepää | 10 km stylem dowolnym | 24:05,2 min | +2:06,0 min | Sindre Bjørnestad Skar |
68. | 28 stycznia | 2011 | Otepää | Sprint stylem klasycznym | — | — | Siergiej Ustiugow |
63. | 20 lutego | 2012 | Erzurum | Sprint stylem dowolnym | — | — | Siergiej Ustiugow |
DNF | 22 lutego | 2012 | Erzurum | 10 km stylem klasycznym | 25:24,7 min | — | Siergiej Ustiugow |
17. | 24 lutego | 2012 | Erzurum | 20 km bieg łączony | 50:28,8 min | +2:03,4 min | Siergiej Ustiugow |
DNS | 21 stycznia | 2013 | Liberec | Sprint stylem klasycznym | — | — | Lennart Metz |
30. | 23 stycznia | 2013 | Liberec | 10 km stylem dowolnym | 23:32,5 min | +1:33,0 min | Dmitrij Rostowcew |
29. | 25 stycznia | 2013 | Liberec | 20 km bieg łączony | 47:40,2 min | +2:50,3 min | Dmitrij Rostowcew |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
66. | 29 stycznia | 2014 | Val di Fiemme | Sprint stylem dowolnym | — | — | Siergiej Ustiugow |
66. | 30 stycznia | 2014 | Val di Fiemme | 15 km stylem klasycznym | 38:26,6 min | +4:41,1 min | Iivo Niskanen |
43. | 3 lutego | 2015 | Ałmaty | Sprint stylem klasycznym | — | — | Sondre Turvoll Fossli |
22. | 5 lutego | 2015 | Ałmaty | 15 km stylem dowolnym | 35:55,3 min | +1:55,1 min | Florian Notz |
47. | 7 lutego | 2015 | Ałmaty | 30 km bieg łączony | 1:19:26,3 h | +10:20,6 min | Magne Haga |
29. | 22 lutego | 2016 | Râșnov | Sprint stylem dowolnym | 2:35,78 min | — | Lucas Chanavat |
62. | 23 lutego | 2016 | Râșnov | 15 km stylem klasycznym | 40:02,0 min | +7:05,7 min | Jens Burman |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
27. | 12 grudnia | 2013 | Val di Fiemme | 15 km bieg łączony | 38:42,1 min | +1:42,7 min | Raul Szakirzianow |
42. | 14 grudnia | 2013 | Val di Fiemme | Sprint stylem klasycznym | — | — | Maksim Kowalew |
16. | 17 grudnia | 2013 | Val di Fiemme | 10 km stylem dowolnym | 23:57,4 min | +51,1 s | Milanko Petrović |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
33. | 14 lutego | 2011 | Liberec | 10 km stylem klasycznym | 27:38,7 min | +2:53,4 min | Antti Ojansivu |
35. | 15 lutego | 2011 | Liberec | Sprint stylem klasycznym | — | — | Christoffer Lindvall |
19. | 17 lutego | 2011 | Liberec | 7,5 km stylem dowolnym | 15:47,9 min | +49,5 s | Martin Weisheit |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2013/2014 | niesklasyfikowany |
2014/2015 | niesklasyfikowany |
2015/2016 | niesklasyfikowany |
2016/2017 | niesklasyfikowany |
2017/2018 | niesklasyfikowany |
2018/2019 | niesklasyfikowany |
Miejsca na podium
Dadić nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.
Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata
stan po zakończeniu sezonu 2018/2019
Sezon 2013/2014 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 72 | 71 | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LT | TdS | punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | 109 | 98 | dns | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2015/2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | STK | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 69 | 68 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||
Sezon 2016/2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 67 | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | 103 | 79 | 69 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 78 | 71 | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2018/2019 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LT | TdS | FPŚ | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | 104 | 103 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||
Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja - – zawodnik nie wystartował |
Uwagi
- ↑ Skład zespołu: Marko Skender, Edi Dadić
Przypisy
- ↑ Sport reference. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-12-27)].
Linki zewnętrzne
- Profil na stronie FIS (niem. • ang. • fr.)