European Masters 2020
| ||||
Liczba uczestników | 32 | |||
---|---|---|---|---|
Miejsce | Messe Dornbirn, Dornbirn | |||
Zwycięzca | Neil Robertson | |||
II miejsce | Zhou Yuelong | |||
Najwyższy break | 146 Thepchaiya Un-Nooh | |||
Rozegrane mecze | 31 |
European Masters 2020 – dziewiąty rankingowy turniej snookerowy sezonu 2019/2020 rozegrany został w dniach 22-26 stycznia 2020 roku w Dornbirn (Austria)[1].
Nagrody
- Zwycięzca: £ 80 000
- II miejsce: £ 35 000
- Półfinalista: £ 17 500
- Ćwierćfinalista: £ 11 000
- Runda 2: £ 6 000
- Runda 1: £ 4 000
- Ostatnia 64: £ 3 000
- Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 5 000
- Pula nagród: £ 407 000
Drabinka turniejowa
Runda 1 Do 5 frame’ów | Runda 2 Do 5 frame’ów | Ćwierćfinały Do 5 frame’ów | Półfinały Do 6 frame’ów | Finał Do 9 frame’ów | |||||||||||||||||||
Daniel Wells | 0 | ||||||||||||||||||||||
Michael Holt | 5 | ||||||||||||||||||||||
Michael Holt | 4 | ||||||||||||||||||||||
Allister Carter | 5 | ||||||||||||||||||||||
Tian Pengfei | 3 | ||||||||||||||||||||||
Allister Carter | 5 | ||||||||||||||||||||||
Allister Carter | 5 | ||||||||||||||||||||||
Scott Donaldson | 1 | ||||||||||||||||||||||
Robert Milkins | 0 | ||||||||||||||||||||||
Ding Junhui | 5 | ||||||||||||||||||||||
Ding Junhui | 2 | ||||||||||||||||||||||
Scott Donaldson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Scott Donaldson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Kyren Wilson | 2 | ||||||||||||||||||||||
Allister Carter | 1 | ||||||||||||||||||||||
Neil Robertson | 6 | ||||||||||||||||||||||
John Higgins | 5 | ||||||||||||||||||||||
Fergal O’Brien | 2 | ||||||||||||||||||||||
John Higgins | 4 | ||||||||||||||||||||||
Thepchaiya Un-Nooh | 5 | ||||||||||||||||||||||
Robbie Williams | 2 | ||||||||||||||||||||||
Thepchaiya Un-Nooh | 5 | ||||||||||||||||||||||
Thepchaiya Un-Nooh | 1 | ||||||||||||||||||||||
Neil Robertson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Graeme Dott | 5 | ||||||||||||||||||||||
Liang Wenbo | 3 | ||||||||||||||||||||||
Graeme Dott | 2 | ||||||||||||||||||||||
Neil Robertson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Lü Haotian | 2 | ||||||||||||||||||||||
Neil Robertson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Neil Robertson | 9 | ||||||||||||||||||||||
Zhou Yuelong | 0 | ||||||||||||||||||||||
Mark Williams | 4 | ||||||||||||||||||||||
Zhou Yuelong | 5 | ||||||||||||||||||||||
Zhou Yuelong | 5 | ||||||||||||||||||||||
Jackson Page | 3 | ||||||||||||||||||||||
Jackson Page | w/o | ||||||||||||||||||||||
Yan Bingtao | w/d | ||||||||||||||||||||||
Zhou Yuelong | 5 | ||||||||||||||||||||||
Barry Hawkins | 2 | ||||||||||||||||||||||
David Lilley | 2 | ||||||||||||||||||||||
Barry Hawkins | 5 | ||||||||||||||||||||||
Barry Hawkins | 5 | ||||||||||||||||||||||
Mark Selby | 4 | ||||||||||||||||||||||
Jak Jones | 2 | ||||||||||||||||||||||
Mark Selby | 5 | ||||||||||||||||||||||
Zhou Yuelong | 6 | ||||||||||||||||||||||
Gary Wilson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Lu Ning | 3 | ||||||||||||||||||||||
Marco Fu | 5 | ||||||||||||||||||||||
Marco Fu | 5 | ||||||||||||||||||||||
Xiao Guodong | 2 | ||||||||||||||||||||||
Alfred Burden | 3 | ||||||||||||||||||||||
Xiao Guodong | 5 | ||||||||||||||||||||||
Marco Fu | 3 | ||||||||||||||||||||||
Gary Wilson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Gary Wilson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Luca Brecel | 1 | ||||||||||||||||||||||
Gary Wilson | 5 | ||||||||||||||||||||||
Zhao Xintong | 1 | ||||||||||||||||||||||
Michael White | 2 | ||||||||||||||||||||||
Zhao Xintong | 5 | ||||||||||||||||||||||
Finał
Finał: Do 9 frame’ów Messe Dornbirn, Dornbirn, 26 stycznia 2020. Sędzia: Maike Kesseler | ||
Neil Robertson | 9-0 | Zhou Yuelong |
Sesja popołudniowa: 56–47, 100–44 (57), 99–0 (99), 128–0 (128), 83–0 (82), 65–27, 71–0, 109–4 (109) Sesja wieczorna: 73–45 | ||
128 | Najwyższy break | 47 |
2 | Breaki stupunktowe | 0 |
5 | Breaki 50-punktowe | 0 |
Breaki stupunktowe turnieju
- 146, 124 Thepchaiya Un-Nooh
- 136 Mark Selby
- 131 Ding Junhui
- 130 Michael Holt
- 128, 115, 110, 109, 107, 104, 100 Neil Robertson
- 121 Xiao Guodong
- 113, 113, 100 Zhou Yuelong
- 109 Scott Donaldson
- 106, 105, 105, 104, 102 Gary Wilson
- 104 Graeme Dott
- 102, 100 Barry Hawkins
- 102 Liang Wenbo
- 102 Marco Fu
Kwalifikacje
Mecze zostały rozegrane w dniach 17-19 grudnia w Barnsley Metrodome, Barnsley. Wszystkie mecze były rozgrywane do 5 wygranych frame’ów.
Runda 1
|
|
Runda 2
|
|
Breaki stupunktowe kwalifikacji
- 142 Michael Georgiou
- 140 Jordan Brown
- 137, 116, 105, 102, 102 Yan Bingtao
- 135, 108, 105 Scott Donaldson
- 135 Barry Hawkins
- 135 David Grace
- 134, 132, 121, 102 Liang Wenbo
- 134 Alfred Burden
- 134 Chang Bingyu
- 131, 129 Luo Honghao
- 130, 116 Zhou Yuelong
- 128, 100 Lü Haotian
- 127, 126, 105 Jak Jones
- 125 Martin Gould
- 124, 113 Luca Brecel
- 123 Jack Lisowski
- 120, 112 Xiao Guodong
- 120 Mitchell Mann
- 119 Michael White
- 119 Stuart Bingham
- 117, 102 Joe Perry
- 115, 100 Neil Robertson
- 115 Jimmy Robertson
- 114, 114 Ryan Day
- 113, 100 Robbie Williams
- 113 Tom Ford
- 112 Gary Wilson
- 112 Thepchaiya Un-Nooh
- 109, 107 Fergal O’Brien
- 109 Tian Pengfei
- 108 Lukas Kleckers
- 106 Craig Steadman
- 106 Dominic Dale
- 105, 104, 102 Ding Junhui
- 104, 101 Daniel Wells
- 104 Mark King
- 102 David Lilley
- 102 Mei Xiwen
- 101 Li Hang
- 100 Chen Zifan
- 100 Stephen Maguire
Linki zewnętrzne
- European Masters 2020 w serwisie snookerworld.pl
Przypisy
- ↑ worldsnooker.com: European Masters 2020. World Snooker. [dostęp 2019-12-11]. (ang.).
- ↑ worldsnooker.com: Kwalifikacje European Masters 2020. World Snooker. [dostęp 2019-12-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-11)]. (ang.).
- ↑ worldsnooker.com: Breaki stupunktowe kwalifikacji European Masters 2020. World Snooker. [dostęp 2019-12-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-11)]. (ang.).
Bibliografia
- worldsnooker.com
- p
- d
- e
Turnieje rankingowe | |
---|---|
Inne ważne turnieje |