Gra mieszana w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018
Miejsce | Argentyna | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Buenos Aires Lawn Tennis Club | ||
Nawierzchnia | Ceglana | ||
Data | 09–14.10.2018 | ||
Zwycięzcy | |||
Gra mieszana Yūki Naitō Naoki Tajima | |||
|
Tenis na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 | |||
---|---|---|---|
gra pojedyncza | dziewczęta | chłopcy | |
gra podwójna | dziewczęta | chłopcy | mikst |
- Główny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018.
Gra mieszana w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2018 – zawody tenisowe w grze mieszanej, rozgrywane w dniach 9–14 października 2018 roku podczas igrzysk w argentyńskim Buenos Aires. Zawodnicy zmagali się na obiektach Buenos Aires Lawn Tennis Club.
Medaliści
Konkurencja | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
Gra mieszana | Yūki Naitō Naoki Tajima | María Camila Osorio Serrano Nicolás Mejía | Clara Burel Hugo Gaston |
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisiści | Osiągnięcie |
---|---|---|
01 | Clara Burel Hugo Gaston | brąz |
02 | María Camila Osorio Serrano Nicolás Mejía | srebro |
03 | Joanna Garland Tseng Chun-hsin | ćwierćfinał |
04 | Elisabetta Cocciaretto Lorenzo Musetti | 2. runda |
05 | Kaja Juvan Marko Miladinović | ćwierćfinał |
06 | Alexa Noel Tristan Boyer | 1. runda |
07 | Wang Xinyu Mu Tao | 2. runda |
08 | Naho Sato Gilbert Klier Júnior | 2. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Clara Burel Hugo Gaston | 6 | 5 | 11 | |||||||||||||||
5 | Kaja Juvan Marko Miladinović | 2 | 7 | 9 | |||||||||||||||
1 | Clara Burel Hugo Gaston | 1 | 5 | ||||||||||||||||
Yūki Naitō Naoki Tajima | 6 | 7 | |||||||||||||||||
3 | Joanna Garland Tseng Chun-hsin | 1 | 0 | ||||||||||||||||
Yūki Naitō Naoki Tajima | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Yūki Naitō Naoki Tajima | 6 | 6 | |||||||||||||||||
2 | María Camila Osorio Serrano Nicolás Mejía | 2 | 3 | ||||||||||||||||
Lulu Sun Damien Wenger | 6 | 3 | 12 | ||||||||||||||||
Eléonora Molinaro Jesper de Jong | 4 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Lulu Sun Damien Wenger | 3 | 64 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||||||
2 | María Camila Osorio Serrano Nicolás Mejía | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Oksana Selekhmeteva Carlos López Montagud | 1 | 3 | |||||||||||||||||
1 | Clara Burel Hugo Gaston | 6 | 5 | 10 | |||||||||||||||
2 | María Camila Osorio Serrano Nicolás Mejía | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Lulu Sun Damien Wenger | 4 | 7 | 4 | ||||||||||||||||
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
1 | Clara Burel Hugo Gaston | 4 | 6 | 10 | |||||||||||||||
Kamilla Rakhimova Ondřej Štyler | 6 | 4 | 8 | ||||||||||||||||
1 | Clara Burel Hugo Gaston | 7 | 4 | 10 | |||||||||||||||
María Lourdes Carlé Sebastián Báez | 5 | 6 | 8 | ||||||||||||||||
Sylvie Zünd Nicolás Álvarez Varona | 4 | 2 | |||||||||||||||||
María Lourdes Carlé Sebastián Báez | 6 | 6 | |||||||||||||||||
1 | Clara Burel Hugo Gaston | 6 | 5 | 11 | |||||||||||||||
5 | Kaja Juvan Marko Miladinović | 2 | 7 | 9 | |||||||||||||||
Thasaporn Naklo Ali Dawani | 0 | 1 | |||||||||||||||||
Sada Nahimana Philip Henning | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Sada Nahimana Philip Henning | 2 | 6 | 8 | ||||||||||||||||
5 | Kaja Juvan Marko Miladinović | 6 | 4 | 10 | |||||||||||||||
Viktoryia Kanapatskaya Arnaud Bovy | 4 | 4 | |||||||||||||||||
5 | Kaja Juvan Marko Miladinović | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
3 | Joanna Garland Tseng Chun-hsin | 6 | 3 | 10 | |||||||||||||||
Francesca Curmi Facundo Díaz Acosta | 2 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
3 | Joanna Garland Tseng Chun-hsin | 6 | 6 | ||||||||||||||||
María Gabriela Rivera Corado Nick Hardt | 4 | 2 | |||||||||||||||||
María Gabriela Rivera Corado Nick Hardt | 3 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Valentina Ivanov Rinky Hijikata | 6 | 4 | 7 | ||||||||||||||||
3 | Joanna Garland Tseng Chun-hsin | 1 | 0 | ||||||||||||||||
Yūki Naitō Naoki Tajima | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Ana Makatsaria Patrick Sydow | 0 | 1 | |||||||||||||||||
Yūki Naitō Naoki Tajima | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Yūki Naitō Naoki Tajima | |||||||||||||||||||
Iga Świątek Daniel Michalski | w/o | ||||||||||||||||||
Iga Świątek Daniel Michalski | 6 | 6 | |||||||||||||||||
6 | Alexa Noel Tristan Boyer | 1 | 4 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
7 | Wang Xinyu Mu Tao | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Selma Ștefania Cadar Filip Cristian Jianu | 1 | 5 | |||||||||||||||||
7 | Wang Xinyu Mu Tao | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Lulu Sun Damien Wenger | 6 | 3 | 10 | ||||||||||||||||
Lulu Sun Damien Wenger | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Viktoriia Dema Adrian Andreew | 3 | 63 | |||||||||||||||||
Lulu Sun Damien Wenger | 6 | 3 | 12 | ||||||||||||||||
Eléonora Molinaro Jesper de Jong | 4 | 6 | 10 | ||||||||||||||||
Eléonora Molinaro Jesper de Jong | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Margaryta Bilokin Yankı Erel | 1 | 63 | |||||||||||||||||
Eléonora Molinaro Jesper de Jong | 4 | 6 | 12 | ||||||||||||||||
4 | Elisabetta Cocciaretto Lorenzo Musetti | 6 | 2 | 10 | |||||||||||||||
Lea Ma Drew Baird | 5 | 2 | |||||||||||||||||
4 | Elisabetta Cocciaretto Lorenzo Musetti | 7 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
8 | Naho Sato Gilbert Klier Júnior | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Georgia Drummy Delmas N'tcha | 1 | 1 | |||||||||||||||||
8 | Naho Sato Gilbert Klier Júnior | 4 | 7 | 6 | |||||||||||||||
Oksana Selekhmeteva Carlos López Montagud | 6 | 68 | 10 | ||||||||||||||||
Oksana Selekhmeteva Carlos López Montagud | 7 | 4 | 11 | ||||||||||||||||
Daniela Vismane Dalibor Svrčina | 5 | 6 | 9 | ||||||||||||||||
Oksana Selekhmeteva Carlos López Montagud | 1 | 3 | |||||||||||||||||
2 | María Camila Osorio Serrano Nicolás Mejía | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Wang Xiyu Dostanbek Tashbulatov | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Diane Parry Clément Tabur | 5 | 2 | |||||||||||||||||
Wang Xiyu Dostanbek Tashbulatov | 6 | 4 | 8 | ||||||||||||||||
2 | María Camila Osorio Serrano Nicolás Mejía | 4 | 6 | 10 | |||||||||||||||
Liang En-shuo Ray Ho | 7 | 3 | 8 | ||||||||||||||||
2 | María Camila Osorio Serrano Nicolás Mejía | 5 | 6 | 10 | |||||||||||||||
Bibliografia
- Drabinka gry mieszanej. [dostęp 2018-12-27]. (ang.).