Halowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie 2018
| |||
Data | 14 - 19 lutego 2018 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Yankton | ||
Liczba konkurencji | 8 | ||
Liczba zawodników | 120 (seniorzy) | ||
Liczba reprezentacji | 31 |
14. Halowe Mistrzostwa Świata w Łucznictwie odbyły się w dniach 14 - 19 lutego 2018 roku w Yankton w USA.
Reprezentacja Polski seniorów
łuk klasyczny
- Paweł Marzec
- Sylwia Zyzańska
łuk bloczkowy
- Marija Szkolna
Reprezentacja Polski juniorów
łuk klasyczny
- Oskar Kasprowski
- Filip Łazowski
- Andrzej Neścior
Medaliści
Seniorzy
Strzelanie z łuku klasycznego
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Elena Richter | Aída Román | Audrey Adiceom |
indywidualnie mężczyzn | Sjef van den Berg | Daisuke Tomatsu | Taylor Worth |
drużynowo kobiet | Niemcy Michelle Kroppen Elena Richter Lisa Unruh | Rosja Tuyana Daszidorżiewa Jelena Osipowa Sayana Cyrempiłowa | Ukraina Weronika Marczenko Anastasia Pawłowa Solomija Trapeznikowa |
drużynowo mężczyzn | Holandia Sjef van den Berg Rick van der Ven Steve Wijler | Australia Astin Darcy Ryan Tyack Taylor Worth | Ukraina Ołeksij Hunbin Heorhij Iwanickij Wiktor Ruban |
Strzelanie z łuku bloczkowego
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Natalia Awdiejewa | Yeşim Bostan | Dawn Groszko |
indywidualnie mężczyzn | Mike Schloesser | Sergio Pagni | Jesse Broadwater |
drużynowo kobiet | Stany Zjednoczone Mary Hamm Paige Pearce-Gore Breanna Theodore | Rosja Natalia Awdiejewa Wiktoria Balżanowa Aleksandra Savenkowa | Kanada Dawn Groszko Madison Hart Fiona McClean |
drużynowo mężczyzn | Stany Zjednoczone Jesse Broadwater Tate Morgan Kristofer Schaff | Włochy Viviano Mior Sergio Pagni Alberto Simonelli | Holandia Peter Elzinga Sil Pater Mike Schloesser |
Juniorzy
Strzelanie z łuku klasycznego
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Ariuna Budajewa | Swietłana Gombojewa | Sandra Garza |
indywidualnie mężczyzn | Iwan Kożokar | Mete Gazoz | Ołeksandr Pancyru |
drużynowo kobiet | Włochy Tatiana Andreoli Tanya Giaccheri Aiko Rolando | Rosja Ariuna Budajewa Swietłana Gombojewa Tatiana Płotnikowa | Ukraina Orysia Didycz Kateryna Mazorczuk Żanna Naumowa |
drużynowo mężczyzn | Iran Seyedabolfazl Hosseini Kiyan Moradi Reza Shabani | Ukraina Iwan Kożokar Ołeksandr Pancyru Roman Szeremet | Stany Zjednoczone Trenton Cowles Adam Heidt Seth McWherter |
Strzelanie z łuku bloczkowego
Konkurencja: | Złoto: | Srebro: | Brąz: |
indywidualnie kobiet | Cassidy Cox | Elisa Roner | Asstrid Alanis |
indywidualnie mężczyzn | Simon Olsen | Curtis Broadnax | Remy Leonard |
drużynowo kobiet | Stany Zjednoczone Athena Caiopoulos Cassidy Cox Anna Scarbrough | Kanada Bryanne Lameg J'lynn Mitchell Ashlyn Scriveni | Włochy Elisa Bazzichetto Sara Ret Elisa Roner |
drużynowo mężczyzn | Stany Zjednoczone Curtis Broadnax Zachary Harris Ethan King | Australia Harri Howden Remy Leonard Hamish Thompson | Kanada Cole Beres Tristan Spicer-Moran Austin Taylor |
Klasyfikacja medalowa
Seniorzy
Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Holandia | 3 | 0 | 1 | 4 |
2. | Stany Zjednoczone | 2 | 0 | 1 | 3 |
3. | Niemcy | 2 | 0 | 0 | 2 |
4. | Rosja | 1 | 2 | 0 | 3 |
5. | Włochy | 0 | 2 | 0 | 2 |
6. | Australia | 0 | 1 | 1 | 2 |
7. | Japonia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Meksyk | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Turcja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
10. | Kanada | 0 | 0 | 2 | 2 |
Ukraina | 0 | 0 | 2 | 2 | |
12. | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Juniorzy
Lp. | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Stany Zjednoczone | 3 | 1 | 1 | 5 |
2. | Rosja | 1 | 2 | 0 | 3 |
3. | Ukraina | 1 | 1 | 2 | 4 |
4. | Włochy | 1 | 1 | 1 | 3 |
5. | Dania | 1 | 0 | 0 | 1 |
Iran | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7. | Australia | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kanada | 0 | 1 | 1 | 2 | |
9. | Turcja | 0 | 1 | 0 | 1 |
10. | Meksyk | 0 | 0 | 2 | 2 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki mistrzostw