Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2019 – bieg na 60 m mężczyzn
- Główny artykuł: Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2019.
Emre Zafer Barnes | |
Joris van Gool |
Bieg na 60 metrów mężczyzn – jedna z konkurencji biegowych rozgrywanych podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w hali Emirates Arena w Glasgow.
Terminarz
Data | Godzina[a][1] | |
---|---|---|
2 marca | 10:25 | Eliminacje |
19:20 | Półfinały | |
20:50 | Finał |
Statystyka
Rekordy
Tabela prezentuje halowy rekord świata[2], rekord Europy w hali[3], rekord halowych mistrzostw Europy[3], a także najlepsze osiągnięcia w hali w Europie[4] i na świecie[4] w sezonie 2019 przed rozpoczęciem mistrzostw.
Zawodnik | Wynik | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Christian Coleman | 6,34 | Albuquerque | 2018-02-18 18 lutego 2018(dts) |
Rekord Europy | Dwain Chambers | 6,42 | Turyn | 2009-03-09 9 marca 2009(dts) |
Rekord mistrzostw Europy | ||||
Najlepszy wynik na świecie w 2019 roku (hala) | Su Bingtian | 6,47 | Birmingham | 2019-02-16 16 lutego 2019(dts) |
Najlepszy wynik w Europie w 2019 roku (hala) | Reece Prescod | 6,53 | Berlin | 2019-02-01T00:00:00.001 1 lutego 2019(dts) |
Najlepsze wyniki w Europie
Poniższa tabela przedstawia 10 najlepszych rezultatów na Starym Kontynencie w sezonie 2019 przed rozpoczęciem mistrzostw[4][5].
W zestawieniu nie ujęto rosyjskich lekkoatletów zawieszonych z powodu afery dopingowej.
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Wynik | Data | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
1. | Reece Prescod | Wielka Brytania | 6,53 | 0000-02-01T00:00:00.001 1 lutego(dts) br | Berlin |
2. | Emre Zafer Barnes | Turcja | 6,55 | 0000-02-10 10 lutego(dts) br | Metz |
3. | Kevin Kranz | Niemcy | 6,56 | 0000-02-16 16 lutego(dts) br | Lipsk |
4. | Filippo Tortu | Włochy | 6,58 | 0000-01-20 20 stycznia(dts) br | Ankona |
Ján Volko | Słowacja | 6,58 | 0000-02-08 8 lutego(dts) br | Madryt | |
6. | Chijindu Ujah | Wielka Brytania | 6,59 | 0000-02-13 13 lutego(dts) br | Newham |
7. | Henrik Larsson | Szwecja | 6,60 | 0000-02-16 16 lutego(dts) br | Norrköping |
8. | Keny Blecourt | Francja | 6,62 | 0000-01-30 30 stycznia(dts) br | Reims |
Konstandinos Zikos | Grecja | 6,62 | 0000-02-09 9 lutego(dts) br | Pireus | |
Austin Hamilton | Szwecja | 6,62 | 0000-02-16 16 lutego(dts) br | Norrköping |
Pogrubioną czcionką oznaczono zawodników, którzy wystartowali na mistrzostwach.
Rezultaty
Eliminacje
Rozegrano 6 biegów eliminacyjnych, do których przystąpiło 45 biegaczy. Awans do półfinału dawało zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc w swoim biegu (Q). Skład półfinałów uzupełniło sześciu zawodników z najlepszymi czasami wśród przegranych (q).
Opracowano na podstawie materiału źródłowego[6].
Poz. | Bieg | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
01 !1. | 5 | 2 | Zikos, KonstandinosKonstandinos Zikos | Grecja | 6,66 | Q |
02 !2. | 3 | 3 | Edoburun, OjieOjie Edoburun | Wielka Brytania | 6,67 | Q |
03 !3. | 5 | 4 | Kilty, RichardRichard Kilty | Wielka Brytania | 6,68 | Q |
04 !4. | 1 | 4 | Barnes, Emre ZaferEmre Zafer Barnes | Turcja | 6,69 | Q |
05 !5. | 4 | 3 | Volko, JánJán Volko | Słowacja | 6,69 | Q |
06 !6. | 3 | 4 | Kranz, KevinKevin Kranz | Niemcy | 6,70 | Q |
07 !7. | 6 | 6 | van Gool, JorisJoris van Gool | Holandia | 6,71 | Q |
08 !8. | 4 | 7 | Olszewski, RemigiuszRemigiusz Olszewski | Polska | 6,72 | Q |
08 !8. | 5 | 5 | Nascimento, CarlosCarlos Nascimento | Portugalia | 6,72 | Q |
10 !10. | 6 | 4 | Larsson, HenrikHenrik Larsson | Szwecja | 6,72 | Q |
11 !11. | 2 | 1 | Ay, AykutAykut Ay | Turcja | 6,73 | Q |
12 !12. | 4 | 8 | Lopes, AncuianAncuian Lopes | Portugalia | 6,74 | Q |
13 !13. | 1 | 4 | Golitin, AmauryAmaury Golitin | Francja | 6,74 | q |
14 !14. | 1 | 5 | Fuchs, MarkusMarkus Fuchs | Austria | 6,75 | Q |
14 !14. | 6 | 2 | Purola, SamuelSamuel Purola | Finlandia | 6,75 | Q |
16 !16. | 5 | 7 | Sokołow, OłeksandrOłeksandr Sokołow | Ukraina | 6,75 | q |
17 !17. | 1 | 6 | Wicki, SilvanSilvan Wicki | Szwajcaria | 6,75 | Q |
18 !18. | 6 | 3 | López, SergioSergio López | Hiszpania | 6,76 | q |
19 !19. | 2 | 3 | Hamilton, AustinAustin Hamilton | Szwecja | 6,76 | Q |
20 !20. | 2 | 8 | Rezmives, PetrePetre Rezmives | Rumunia | 6,77 | Q |
21 !21. | 3 | 5 | Stromšík, ZdeněkZdeněk Stromšík | Czechy | 6,77 | Q |
22 !22. | 2 | 6 | Bujna, ŠimonŠimon Bujna | Słowacja | 6,78 | q |
23 !23. | 2 | 5 | René, MarvinMarvin René | Francja | 6,78 | q |
24 !24. | 3 | 7 | Chuard, SilvainSilvain Chuard | Szwajcaria | 7,07 | q |
25 !25. | 5 | 1 | Sjursen, Amund HøieAmund Høie Sjursen | Norwegia | 6,79 | |
26 !26. | 2 | 4 | Triwicas, PanajotisPanajotis Triwicas | Grecja | 6,80 | |
27 !27. | 2 | 7 | Kijanović, AleksaAleksa Kijanović | Serbia | 6,81 | |
27 !27. | 5 | 8 | Same Ekobo, AitorAitor Same Ekobo | Hiszpania | 6,81 | |
29 !29. | 3 | 6 | Musah, KojoKojo Musah | Dania | 6,81 | |
30 !30. | 1 | 3 | Makuch, WasylWasyl Makuch | Ukraina | 6,84 | |
31 !31. | 6 | 5 | Suprun, WołodymyrWołodymyr Suprun | Ukraina | 6,87 | |
32 !32. | 4 | 4 | Özer, KayhanKayhan Özer | Turcja | 6,87 | |
33 !33. | 3 | 8 | Szabó, DánielDániel Szabó | Węgry | 6,88 | |
33 !33. | 4 | 2 | Rose, OdainOdain Rose | Szwecja | 6,88 | |
35 !35. | 4 | 5 | Neagoe, Ionuț AndreiIonuț Andrei Neagoe | Rumunia | 6,88 | |
36 !36. | 5 | 3 | Hadziteoris, AndreasAndreas Hadziteoris | Cypr | 6,90 | |
37 !37. | 3 | 2 | Sterijulis, EftimiosEftimios Sterijulis | Grecja | 6,91 | |
38 !38. | 1 | 7 | Terpezan, AlexandruAlexandru Terpezan | Rumunia | 6,92 | |
39 !39. | 6 | 8 | Dimitrow, DenisDenis Dimitrow | Bułgaria | 6,95 | |
40 !40. | 1 | 2 | Ojewumi, JosephJoseph Ojewumi | Irlandia | 6,97 | |
41 !41. | 1 | 3 | Ambros, DanielDaniel Ambros | Hiszpania | 6,99 | |
42 !42. | 2 | 8 | El Aida Chaffey, OmarOmar El Aida Chaffey | Malta | 7,05 | |
43 !43. | 6 | 7 | Asante, FestusFestus Asante | Dania | 7,05 | |
44 !44. | 6 | 1 | Molinari, FrancescoFrancesco Molinari | San Marino | 7,06 | |
– | 4 | 2 | Ivašković, ZvonimirZvonimir Ivašković | Chorwacja | DQ[b] |
Półfinały
Rozegrano 3 biegi półfinałowe, w których wystartowało 24 biegaczy. Awans do finału dawało zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w swoim biegu (Q). Skład finału uzupełniło dwóch zawodników z najlepszymi czasami wśród przegranych (q).
Opracowano na podstawie materiału źródłowego[7].
Poz. | Bieg | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
01 !1. | 2 | 6 | Volko, JánJán Volko | Słowacja | 6,61 | Q |
02 !2. | 2 | 3 | van Gool, JorisJoris van Gool | Holandia | 6,62 | Q, |
03 !3. | 2 | 5 | Edoburun, OjieOjie Edoburun | Wielka Brytania | 6,63 | q, |
04 !4. | 1 | 3 | Zikos, KonstandinosKonstandinos Zikos | Grecja | 6,64 | Q |
05 !5. | 1 | 4 | Kilty, RichardRichard Kilty | Wielka Brytania | 6,64 | Q |
06 !6. | 3 | 4 | Barnes, Emre ZaferEmre Zafer Barnes | Turcja | 6,65 | Q |
07 !7. | 1 | 1 | Golitin, AmauryAmaury Golitin | Francja | 6,67 | q |
08 !8. | 3 | 3 | Kranz, KevinKevin Kranz | Niemcy | 6,67 | Q |
09 !9. | 3 | 6 | Larsson, HenrikHenrik Larsson | Szwecja | 6,69 | |
10 !10. | 2 | 2 | René, MarvinMarvin René | Francja | 6,71 | |
11 !11. | 2 | 4 | Fuchs, MarkusMarkus Fuchs | Austria | 6,71 | |
11 !11. | 3 | 2 | López, SergioSergio López | Hiszpania | 6,71 | |
13 !13. | 1 | 7 | Nascimento, CarlosCarlos Nascimento | Portugalia | 6,71 | |
14 !14. | 3 | 5 | Olszewski, RemigiuszRemigiusz Olszewski | Polska | 6,72 | |
15 !15. | 1 | 5 | Ay, AykutAykut Ay | Turcja | 6,73 | = |
16 !16. | 3 | 7 | Purola, SamuelSamuel Purola | Finlandia | 6,74 | |
17 !17. | 6 | 6 | Hamilton, AustinAustin Hamilton | Szwecja | 6,75 | |
18 !18. | 3 | 8 | Wicki, SilvanSilvan Wicki | Szwajcaria | 6,76 | |
19 !19. | 1 | 8 | Stromšík, ZdeněkZdeněk Stromšík | Czechy | 6,78 | |
20 !20. | 2 | 7 | Lopes, AncuianAncuian Lopes | Portugalia | 6,79 | |
21 !21. | 2 | 8 | Rezmives, PetrePetre Rezmives | Rumunia | 6,81 | |
22 !22. | 1 | 2 | Chuard, SilvainSilvain Chuard | Szwajcaria | 6,82 | |
23 !23. | 3 | 1 | Bujna, ŠimonŠimon Bujna | Słowacja | 6,86 |
Finał
Opracowano na podstawie materiału źródłowego[8].
Poz. | Tor | Zawodnik | Reprezentacja | Czas |
---|---|---|---|---|
01 ! | 5 | Volko, JánJán Volko | Słowacja | 6,60 |
02 ! | 4 | Barnes, Emre ZaferEmre Zafer Barnes | Turcja | 6,61 |
03 ! | 3 | van Gool, JorisJoris van Gool | Holandia | 6,62 |
04 !4. | 7 | Kilty, RichardRichard Kilty | Wielka Brytania | 6,66 |
05 !5. | 6 | Zikos, KonstandinosKonstandinos Zikos | Grecja | 6,67 |
06 !6. | 2 | Golitin, AmauryAmaury Golitin | Francja | 6,67 |
07 !7. | 1 | Edoburun, OjieOjie Edoburun | Wielka Brytania | 6,67 |
08 !8. | 8 | Kranz, KevinKevin Kranz | Niemcy | 6,73 |
Uwagi
Przypisy
- ↑ European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook [online], european-athletics.org, s. 4-5 [dostęp 2021-05-13] [zarchiwizowane z adresu 2020-09-25] (ang.).
- ↑ European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Statistics Handbook [online], european-athletics.org, s. 654 [dostęp 2019-03-07] [zarchiwizowane z adresu 2020-11-03] (ang.).
- ↑ a b European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Statistics Handbook [online], european-athletics.org, s. 653, 656 [dostęp 2019-03-07] [zarchiwizowane z adresu 2020-11-03] (ang.).
- ↑ a b c Senior Indoor 2019, 60 metres Men [online], iaaf.org [dostęp 2019-03-08] (ang.).
- ↑ European Athletics Indoor Championships • Biographical Entry List • Men [online], european-athletics.org, s. 4 [dostęp 2019-03-08] [zarchiwizowane z adresu 2019-03-27] (ang.).
- ↑ European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook [online], european-athletics.org, s. 11-15 [dostęp 2021-05-13] [zarchiwizowane z adresu 2020-09-25] (ang.).
- ↑ European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook [online], european-athletics.org, s. 8-10 [dostęp 2021-05-13] [zarchiwizowane z adresu 2020-09-25] (ang.).
- ↑ European Athletics Indoor Championships – Glasgow 2019, Results Handbook [online], european-athletics.org, s. 7 [dostęp 2021-05-13] [zarchiwizowane z adresu 2020-09-25] (ang.).
- p
- d
- e
Mężczyźni | |
---|---|
Kobiety |
- p
- d
- e