IV liga polska w piłce nożnej (grupa lubelska)
Zasięg geograficzny ligi | |
2023/2024 | |
Państwo | Polska |
---|---|
Dyscyplina | |
Organizator rozgrywek | |
Data założenia | 2000 |
Poprzednia nazwa | IV liga |
Rozgrywki | |
Liczba drużyn | 17 |
Wyższy poziom ligowy | III liga |
Niższy poziom ligowy | Klasa okręgowa |
Puchary | |
Zwycięzcy | |
Pierwszy zwycięzca | Stal Kraśnik (2000/2001) |
Obecny zwycięzca | Lewart Lubartów (2023/2024) |
Najwięcej zwycięstw | Lewart Lubartów (4) |
Strona internetowa |
Lubelska grupa IV ligi – jedna z 16 grup IV ligi piłki nożnej, które od sezonu 2008/2009 są rozgrywkami piątego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce.
Za rozgrywki toczące się w tej grupie odpowiedzialny jest Lubelski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Lublinie i występuje w niej 17 drużyn z województwa lubelskiego[1].
Mistrzowie ligi
Objaśnienia:
- W sezonie 2006/2007 Łada Biłgoraj awansowała do III ligi z 2. miejsca, ponieważ w przyszłym sezonie 2007/2008 w III lidze zagra pierwszy zespół Górnika Łęczna.
- W sezonie 2007/2008 Stal Poniatowa awansowała do nowej II ligi, grupy wschodniej po wygranych barażach.
- Po zakończeniu sezonu 2012/2013 Bogdanka II Łęczna zrezygnowała z gry w III lidze w sezonie 2013/2014, dzięki czemu do III ligi awansowała Omega Stary Zamość.
- Decyzją Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z 16 maja 2020 z powodu sytuacji epidemicznej związanej z koronawirusem COVID-19 w Polsce rozgrywki sezonu 2019/2020 zostały zakończone po rozegraniu 16 kolejek.
Sezon 2023/2024
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2023/2024).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lewart Lubartów (M) (A) | 34 | 26 | 4 | 4 | 78 | 23 | +55 | 82 | Awans do III ligi | |
2 | Janowianka Janów Lubelski | 34 | 24 | 6 | 4 | 84 | 29 | +55 | 78 | ||
3 | Stal Kraśnik | 34 | 23 | 5 | 6 | 83 | 31 | +52 | 74 | ||
4 | Łada 1945 Biłgoraj | 34 | 20 | 4 | 10 | 66 | 42 | +24 | 64 | ||
5 | Start Krasnystaw | 34 | 19 | 4 | 11 | 59 | 46 | +13 | 61 | ||
6 | KS Drzewce2 (S) | 34 | 17 | 7 | 10 | 71 | 49 | +22 | 58 | Spadek do klasy okręgowej | |
7 | Opolanin Opole Lubelskie | 34 | 16 | 6 | 12 | 70 | 54 | +16 | 54 | ||
8 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 34 | 13 | 9 | 12 | 54 | 42 | +12 | 48 | ||
9 | Lublinianka Lublin | 34 | 14 | 5 | 15 | 49 | 42 | +7 | 47 | ||
10 | Kryształ Werbkowice3 (S) | 34 | 12 | 8 | 14 | 54 | 70 | −16 | 44 | Spadek do klasy okręgowej | |
11 | Motor II Lublin | 34 | 12 | 6 | 16 | 53 | 65 | −12 | 42 | ||
12 | Gryf Gmina Zamość | 34 | 11 | 8 | 15 | 45 | 54 | −9 | 41 | ||
13 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 34 | 10 | 5 | 19 | 41 | 60 | −19 | 35 | ||
14 | Górnik II Łęczna1 | 34 | 8 | 10 | 16 | 40 | 55 | −15 | 34 | ŁĘ2 – STA 2:0 STA – ŁĘ2 0:4 | |
15 | Stal Poniatowa2 (S) | 34 | 9 | 7 | 18 | 44 | 66 | −22 | 34 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Granit Bychawa4 | 34 | 7 | 3 | 24 | 31 | 79 | −48 | 24 | ||
17 | Grom Kąkolewnica4 (S) | 34 | 5 | 8 | 21 | 34 | 83 | −49 | 23 | Spadek do klasy okręgowej | |
18 | Ogniwo Wierzbica4 (S) | 34 | 5 | 5 | 24 | 34 | 89 | −55 | 20 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Lutnia Piszczac oraz Podlasie II Biała Podlaska (2 najwyżej sklasyfikowane drużyny bialskiej klasy okręgowej) zrezygnowały z awansu do IV ligi, w związku z czym utrzymał się Górnik II Łęczna[2].
2KS Drzewce zrezygnował z gry w IV lidze i przystąpił do rozgrywek klasy okręgowej w następnym sezonie, w związku z czym utrzymać się mogła Stal Poniatowa, jednak klub zrezygnował z utrzymania[3][4].
3Kryształ Werbkowice zrezygnował z gry w IV lidze w następnym sezonie[5].
4W związku z wolnymi miejscami możliwość utrzymania uzyskały Granit Bychawa, Grom Kąkolewnica i Ogniwo Wierzbica. Ostatecznie jednak z tej możliwości skorzystał tylko Granit Bychawa[6].
Sezon 2022/2023
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2022/2023).
Runda I (kwalifikacyjna)
Grupa I
Uczestnicy poprzedniej edycji | |||
---|---|---|---|
ŚWI | Świdniczanka Świdnik | 3 | |
MO2 | Motor II Lublin | 5 | |
HMI | Huragan Międzyrzec Podlaski | 6 | |
ŁĘ2 | Górnik II Łęczna | 8 | |
OLU | Opolanin Opole Lubelskie | 11 | |
KOŃ | Powiślak Końskowola | 12 | |
ORŁ | Orlęta Łuków | 13 | |
LLU | Lewart Lubartów | 15 | |
Awans z klasy okręgowej 2021/2022 | |||
grupa Chełm | |||
BHA | Bug Hanna | 1 | |
grupa Lublin | |||
STA | Stal Poniatowa | 1 | |
Oznaczenia:
|
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Świdniczanka Świdnik | 18 | 15 | 1 | 2 | 70 | 8 | +62 | 46 | Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej |
2 | Stal Poniatowa | 18 | 11 | 3 | 4 | 40 | 16 | +24 | 36 | |
3 | Lewart Lubartów | 18 | 10 | 5 | 3 | 37 | 21 | +16 | 35 | |
4 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 18 | 10 | 4 | 4 | 40 | 18 | +22 | 34 | |
5 | Motor II Lublin | 18 | 10 | 2 | 6 | 45 | 35 | +10 | 32 | |
6 | Powiślak Końskowola | 18 | 7 | 4 | 7 | 34 | 33 | +1 | 25 | Kwalifikacja do grupy spadkowej |
7 | Górnik II Łęczna | 18 | 6 | 1 | 11 | 28 | 26 | +2 | 19 | |
8 | Opolanin Opole Lubelskie | 18 | 5 | 0 | 13 | 23 | 50 | −27 | 15 | |
9 | Orlęta Łuków | 18 | 2 | 3 | 13 | 22 | 57 | −35 | 9 | |
10 | Bug Hanna | 18 | 2 | 1 | 15 | 11 | 86 | −75 | 7 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Grupa II
Uczestnicy poprzedniej edycji | |||
---|---|---|---|
KRA | Stal Kraśnik | 2 | |
SKR | Start Krasnystaw | 4 | |
WER | Kryształ Werbkowice | 7 | |
GBY | Granit Bychawa | 9 | |
GRO | Grom Różaniec | 10 | |
PIO | POM Iskra Piotrowice | 14 | |
GRY | Gryf Gmina Zamość | 16 | |
REF | Sparta Rejowiec Fabryczny | 171 | |
Spadek z III ligi 2021/2022 | |||
grupa IV | |||
TTL | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 17 | |
Awans z klasy okręgowej 2021/2022 | |||
grupa Zamość | |||
BOB | Błękitni Obsza | 1 | |
Oznaczenia:
|
Objaśnienia:
- Z awansu do IV ligi zrezygnował mistrz grupy bialskiej klasy okręgowej (Grom Kąkolewnica) oraz pozostałe drużyny uprawnione do awansu (ŁKS Łazy i LZS Dobryń), w związku z czym w IV lidze utrzymała się Sparta Rejowiec Fabryczny[7].
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 18 | 14 | 1 | 3 | 58 | 14 | +44 | 43 | Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej |
2 | Start Krasnystaw | 18 | 13 | 3 | 2 | 40 | 15 | +25 | 42 | |
3 | Stal Kraśnik | 18 | 11 | 3 | 4 | 46 | 18 | +28 | 36 | |
4 | Gryf Gmina Zamość | 18 | 9 | 5 | 4 | 38 | 24 | +14 | 32 | |
5 | Granit Bychawa | 18 | 8 | 4 | 6 | 18 | 17 | +1 | 28 | |
6 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 18 | 5 | 3 | 10 | 22 | 36 | −14 | 18 | Kwalifikacja do grupy spadkowej |
7 | Grom Różaniec | 18 | 5 | 3 | 10 | 23 | 40 | −17 | 18 | |
8 | POM Iskra Piotrowice | 18 | 4 | 2 | 12 | 24 | 40 | −16 | 14 | |
9 | Kryształ Werbkowice | 18 | 3 | 4 | 11 | 19 | 44 | −25 | 13 | |
10 | Błękitni Obsza | 18 | 2 | 4 | 12 | 13 | 53 | −40 | 10 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Runda II (finałowa)
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grupa mistrzowska | |||||||||||
1 | Świdniczanka Świdnik (M) (A) | 28 | 23 | 2 | 3 | 106 | 16 | +90 | 71 | Awans do III ligi | |
2 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 28 | 20 | 2 | 6 | 75 | 22 | +53 | 62 | ||
3 | Start Krasnystaw | 28 | 15 | 8 | 5 | 57 | 33 | +24 | 53 | ||
4 | Stal Kraśnik | 28 | 15 | 6 | 7 | 66 | 34 | +32 | 51 | ||
5 | Stal Poniatowa | 28 | 15 | 5 | 8 | 65 | 29 | +36 | 50 | ||
6 | Motor II Lublin | 28 | 15 | 4 | 9 | 65 | 53 | +12 | 49 | ||
7 | Lewart Lubartów | 28 | 13 | 9 | 6 | 55 | 41 | +14 | 48 | ||
8 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 28 | 14 | 5 | 9 | 49 | 36 | +13 | 47 | ||
9 | Gryf Gmina Zamość | 28 | 11 | 6 | 11 | 48 | 49 | −1 | 39 | ||
10 | Granit Bychawa | 28 | 10 | 4 | 14 | 31 | 48 | −17 | 34 | ||
Grupa spadkowa | |||||||||||
1 | Powiślak Końskowola1 | 28 | 15 | 4 | 9 | 69 | 49 | +20 | 49 | Drużyna wycofana | |
2 | Górnik II Łęczna | 28 | 13 | 1 | 14 | 62 | 37 | +25 | 40 | ||
3 | Opolanin Opole Lubelskie | 28 | 11 | 1 | 16 | 55 | 62 | −7 | 34 | ||
4 | Kryształ Werbkowice | 28 | 9 | 4 | 15 | 37 | 65 | −28 | 31 | ||
5 | Bug Hanna1 (S) | 28 | 9 | 2 | 17 | 40 | 114 | −74 | 29 | Spadek do klasy okręgowej | |
6 | Sparta Rejowiec Fabryczny1 (S) | 28 | 8 | 4 | 16 | 40 | 61 | −21 | 28 | ||
7 | POM Iskra Piotrowice (S) | 28 | 7 | 4 | 17 | 31 | 61 | −30 | 25 | ||
8 | Grom Różaniec (S) | 28 | 6 | 5 | 17 | 41 | 81 | −40 | 23 | ||
9 | Orlęta Łuków (S) | 28 | 5 | 7 | 16 | 47 | 80 | −33 | 22 | ||
10 | Błękitni Obsza (S) | 28 | 2 | 5 | 21 | 22 | 80 | −58 | 11 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Powiślak Końskowola wycofał się po zakończeniu sezonu, a Bug Hanna i Sparta Rejowiec Fabryczny zrezygnowały z utrzymania się w lidze, w związku z czym zdecydowano o zmniejszeniu ilości drużyn w grupie do 18 na następny sezon[8][9].
Sezon 2021/2022
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2021/2022).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2021/2022 rozgrywki toczyły się w dwóch grupach i występowało w nich łącznie 24 drużyn, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy IV, natomiast siedem ostatnich drużyn spadnie do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Objaśnienia:
- Ze względu na rezygnację Unii Żabików (mistrza bialskiej klasy okręgowej) oraz Gromu Kąkolewnica i Bad Boys Zastawia (pozostałych drużyn tej grupy uprawnionych do awansu, w przypadku rezygnacji mistrza grupy), w IV lidze utrzymał się Start Krasnystaw.
- Victoria Żmudź (3. miejsce) wycofała się z rozgrywek IV ligi sezonu 2021/2022, w związku z czym utrzymał się Grom Różaniec.
- Przed startem rozgrywek z gry w IV lidze zrezygnował Tanew Majdan Stary (mistrz zamojskiej klasy okręgowej), dzięki czemu do IV ligi awansował wicemistrz Igros Krasnobród.
Runda I (kwalifikacyjna)
Grupa I (północna)
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 22 | 16 | 4 | 2 | 49 | 22 | +27 | 52 | Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej |
2 | Lublinianka Lublin | 22 | 16 | 3 | 3 | 55 | 17 | +38 | 51 | |
3 | Motor II Lublin | 22 | 14 | 4 | 4 | 56 | 27 | +29 | 46 | |
4 | Górnik II Łęczna | 22 | 13 | 2 | 7 | 42 | 22 | +20 | 41 | |
5 | Opolanin Opole Lubelskie | 22 | 9 | 5 | 8 | 25 | 26 | −1 | 32 | |
6 | Powiślak Końskowola | 22 | 8 | 4 | 10 | 45 | 40 | +5 | 28 | |
7 | POM Iskra Piotrowice | 22 | 7 | 4 | 11 | 20 | 34 | −14 | 25 | Kwalifikacja do grupy spadkowej |
8 | Lewart Lubartów | 22 | 7 | 4 | 11 | 22 | 38 | −16 | 25 | |
9 | Orlęta Łuków | 22 | 7 | 2 | 13 | 30 | 44 | −14 | 23 | |
10 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 22 | 5 | 5 | 12 | 17 | 36 | −19 | 20 | |
11 | Lutnia Piszczac | 22 | 4 | 4 | 14 | 19 | 49 | −30 | 16 | |
12 | Włodawianka Włodawa | 22 | 5 | 1 | 16 | 17 | 55 | −38 | 16 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Grupa II (południowa)
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stal Kraśnik | 11 | 8 | 3 | 0 | 31 | 11 | +20 | 27 | Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej |
2 | Kryształ Werbkowice | 11 | 8 | 0 | 3 | 30 | 16 | +14 | 24 | |
3 | Granit Bychawa | 11 | 7 | 2 | 2 | 31 | 15 | +16 | 23 | |
4 | Start Krasnystaw | 11 | 6 | 2 | 3 | 27 | 9 | +18 | 20 | |
5 | Grom Różaniec | 11 | 6 | 2 | 3 | 24 | 17 | +7 | 20 | |
6 | Świdniczanka Świdnik | 11 | 4 | 3 | 4 | 18 | 19 | −1 | 15 | |
7 | Kłos Gmina Chełm | 11 | 4 | 3 | 4 | 16 | 21 | −5 | 15 | Kwalifikacja do grupy spadkowej |
8 | Huczwa Tyszowce | 11 | 3 | 4 | 4 | 16 | 20 | −4 | 13 | |
9 | Gryf Gmina Zamość | 11 | 3 | 3 | 5 | 18 | 19 | −1 | 12 | |
10 | Igros Krasnobród | 11 | 3 | 1 | 7 | 17 | 31 | −14 | 10 | |
11 | Hetman Zamość | 11 | 2 | 1 | 8 | 13 | 31 | −18 | 7 | |
12 | Brat Siennica Nadolna | 11 | 0 | 0 | 11 | 13 | 45 | −32 | 0 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Runda II (finałowa)
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grupa mistrzowska | |||||||||||
1 | Lublinianka Lublin (M) (A) | 34 | 24 | 6 | 4 | 79 | 26 | +53 | 78 | Awans do III ligi | |
2 | Stal Kraśnik | 34 | 22 | 8 | 4 | 88 | 32 | +56 | 74 | ||
3 | Świdniczanka Świdnik | 34 | 22 | 6 | 6 | 90 | 41 | +49 | 72 | ||
4 | Start Krasnystaw | 34 | 20 | 7 | 7 | 79 | 29 | +50 | 67 | ||
5 | Motor II Lublin | 34 | 20 | 6 | 8 | 85 | 47 | +38 | 66 | ||
6 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 34 | 18 | 10 | 6 | 65 | 49 | +16 | 64 | ||
7 | Kryształ Werbkowice | 34 | 18 | 7 | 9 | 65 | 49 | +16 | 61 | ||
8 | Górnik II Łęczna | 34 | 17 | 2 | 15 | 57 | 51 | +6 | 53 | ||
9 | Granit Bychawa | 34 | 14 | 8 | 12 | 66 | 55 | +11 | 50 | ||
10 | Grom Różaniec | 34 | 14 | 6 | 14 | 67 | 73 | −6 | 48 | ||
11 | Opolanin Opole Lubelskie | 34 | 10 | 6 | 18 | 34 | 60 | −26 | 36 | OLU – KOŃ 1:1 KOŃ – OLU 0:1 | |
12 | Powiślak Końskowola | 34 | 10 | 6 | 18 | 68 | 71 | −3 | 36 | ||
Grupa spadkowa | |||||||||||
1 | Orlęta Łuków | 34 | 15 | 5 | 14 | 59 | 55 | +4 | 50 | ||
2 | POM Iskra Piotrowice | 34 | 14 | 7 | 13 | 52 | 53 | −1 | 49 | PIO – LLU 2:2 LLU – PIO 1:2 | |
3 | Lewart Lubartów | 34 | 15 | 5 | 14 | 59 | 53 | +6 | 50 | ||
4 | Gryf Gmina Zamość | 34 | 13 | 8 | 13 | 48 | 44 | +4 | 47 | ||
5 | Sparta Rejowiec Fabryczny1 | 34 | 12 | 8 | 14 | 48 | 52 | −4 | 44 | ||
6 | Lutnia Piszczac (S) | 34 | 12 | 7 | 15 | 42 | 58 | −16 | 43 | Spadek do klasy okręgowej | |
7 | Włodawianka Włodawa (S) | 34 | 12 | 5 | 17 | 61 | 72 | −11 | 41 | ||
8 | Huczwa Tyszowce (S) | 34 | 9 | 10 | 15 | 49 | 66 | −17 | 37 | ||
9 | Kłos Gmina Chełm (S) | 34 | 8 | 7 | 19 | 52 | 81 | −29 | 31 | ||
10 | Hetman Zamość (S) | 34 | 6 | 6 | 22 | 43 | 85 | −42 | 24 | ||
11 | Igros Krasnobród (S) | 34 | 5 | 6 | 23 | 46 | 80 | −34 | 21 | ||
12 | Brat Siennica Nadolna (S) | 34 | 1 | 2 | 31 | 26 | 149 | −123 | 5 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Z awansu do IV ligi zrezygnował mistrz grupy bialskiej klasy okręgowej (Grom Kąkolewnica) oraz pozostałe drużyny uprawnione do awansu (ŁKS Łazy i LZS Dobryń), w związku z czym w IV lidze utrzymała się Sparta Rejowiec Fabryczny[10].
Sezon 2020/2021
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2020/2021).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2020/2021 rozgrywki toczyły się w dwóch grupach i występowało w nich łącznie 24 drużyn, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy IV, natomiast trzy ostatnie drużyny spadną do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Objaśnienia:
- POM Iskra Piotrowice została dokooptowana do rozgrywek decyzją Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.
Runda I (kwalifikacyjna)
Grupa I (północna)
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 22 | 15 | 3 | 4 | 49 | 19 | +30 | 48 | Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej | |
2 | Powiślak Końskowola | 22 | 13 | 3 | 6 | 46 | 29 | +17 | 42 | ||
3 | Lutnia Piszczac | 22 | 9 | 7 | 6 | 31 | 32 | −1 | 34 | LPI – WŁO 3:2 WŁO – LPI 0:1 | |
4 | Włodawianka Włodawa | 22 | 10 | 4 | 8 | 43 | 30 | +13 | 34 | ||
5 | POM Iskra Piotrowice | 22 | 11 | 0 | 11 | 35 | 30 | +5 | 33 | PIO – LUB 2:1 LUB – PIO 1:2 | |
6 | Lublinianka Lublin | 22 | 10 | 3 | 9 | 35 | 25 | +10 | 33 | ||
7 | Górnik II Łęczna | 22 | 10 | 2 | 10 | 32 | 26 | +6 | 32 | Kwalifikacja do grupy spadkowej | |
8 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 22 | 8 | 6 | 8 | 20 | 36 | −16 | 30 | ||
9 | Opolanin Opole Lubelskie | 22 | 7 | 7 | 8 | 34 | 40 | −6 | 28 | ||
10 | Orlęta Łuków | 22 | 7 | 4 | 11 | 30 | 50 | −20 | 25 | ||
11 | Start Krasnystaw | 22 | 3 | 7 | 12 | 21 | 35 | −14 | 16 | ||
12 | Bizon Jeleniec | 22 | 3 | 6 | 13 | 22 | 46 | −24 | 15 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Grupa II (południowa)
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 22 | 21 | 1 | 0 | 83 | 7 | +76 | 64 | Kwalifikacja do grupy mistrzowskiej | |
2 | Victoria Żmudź | 22 | 13 | 5 | 4 | 40 | 16 | +24 | 44 | ||
3 | Granit Bychawa | 22 | 12 | 4 | 6 | 42 | 22 | +20 | 40 | ||
4 | Świdniczanka Świdnik1 | 22 | 12 | 3 | 7 | 45 | 25 | +20 | 39 | ||
5 | Kryształ Werbkowice | 22 | 11 | 4 | 7 | 33 | 25 | +8 | 37 | ||
6 | Huczwa Tyszowce | 22 | 10 | 3 | 9 | 38 | 33 | +5 | 33 | HTY – GRY 6:0 GRY – HTY 2:1 | |
7 | Gryf Gmina Zamość | 22 | 10 | 3 | 9 | 27 | 39 | −12 | 33 | Kwalifikacja do grupy spadkowej | |
8 | Grom Różaniec | 22 | 9 | 4 | 9 | 35 | 24 | +11 | 31 | ||
9 | Unia Hrubieszów | 22 | 6 | 6 | 10 | 26 | 49 | −23 | 24 | ||
10 | Kłos Gmina Chełm | 22 | 6 | 4 | 12 | 20 | 33 | −13 | 22 | ||
11 | Łada 1945 Biłgoraj | 22 | 2 | 1 | 19 | 11 | 78 | −67 | 7 | ||
12 | Unia Białopole | 22 | 1 | 0 | 21 | 21 | 70 | −49 | 3 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Po rundzie jesiennej (w 2021 roku) GLTS Świdniczanka Świdnik Mały zmieniła nazwę klubu na KS Świdniczanka Świdnik.
Runda II (finałowa)
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grupa mistrzowska | |||||||||||
1 | Tomasovia Tomaszów Lubelski (M) (A) | 34 | 33 | 1 | 0 | 135 | 11 | +124 | 100 | Awans do III ligi | |
2 | Świdniczanka Świdnik | 34 | 20 | 6 | 8 | 81 | 41 | +40 | 66 | ||
3 | Victoria Żmudź3 (S) | 34 | 20 | 5 | 9 | 60 | 31 | +29 | 65 | Spadek do klasy A | |
4 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 34 | 19 | 6 | 9 | 69 | 46 | +23 | 63 | ||
5 | Granit Bychawa | 34 | 18 | 7 | 9 | 72 | 41 | +31 | 61 | GBY – WER 2:0 WER – GBY 1:0 | |
6 | Kryształ Werbkowice | 34 | 18 | 7 | 9 | 64 | 33 | +31 | 61 | ||
7 | Powiślak Końskowola | 34 | 18 | 5 | 11 | 67 | 53 | +14 | 59 | ||
8 | Huczwa Tyszowce | 34 | 14 | 6 | 14 | 61 | 58 | +3 | 48 | ||
9 | POM Iskra Piotrowice | 34 | 15 | 0 | 19 | 51 | 66 | −15 | 45 | ||
10 | Włodawianka Włodawa | 34 | 12 | 5 | 17 | 54 | 73 | −19 | 41 | ||
11 | Lublinianka Lublin | 34 | 11 | 5 | 18 | 44 | 55 | −11 | 38 | LUB – LPI 0:0 LPI – LUB 0:1 | |
12 | Lutnia Piszczac | 34 | 9 | 11 | 14 | 41 | 64 | −23 | 38 | ||
Grupa spadkowa | |||||||||||
13 | Górnik II Łęczna | 34 | 17 | 4 | 13 | 54 | 35 | +19 | 55 | ŁĘ2 – REF 1:2 REF – ŁĘ2 0:2 | |
14 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 34 | 16 | 7 | 11 | 38 | 41 | −3 | 55 | ||
15 | Opolanin Opole Lubelskie | 34 | 15 | 9 | 10 | 79 | 58 | +21 | 54 | ||
16 | Gryf Gmina Zamość | 34 | 14 | 6 | 14 | 42 | 51 | −9 | 48 | ||
17 | Orlęta Łuków | 34 | 13 | 8 | 13 | 58 | 62 | −4 | 47 | ||
18 | Kłos Gmina Chełm | 34 | 12 | 7 | 15 | 35 | 42 | −7 | 43 | KŁO – SKR 2:2 SKR – KŁO 0:1 | |
19 | Start Krasnystaw2 | 34 | 11 | 10 | 13 | 45 | 39 | +6 | 43 | ||
20 | Grom Różaniec3 | 34 | 11 | 7 | 16 | 57 | 53 | +4 | 40 | ||
21 | Bizon Jeleniec (S) | 34 | 6 | 8 | 20 | 40 | 78 | −38 | 26 | Spadek do klasy okręgowej | |
22 | Łada 1945 Biłgoraj (S) | 34 | 7 | 3 | 24 | 27 | 100 | −73 | 24 | ||
23 | Unia Białopole (S) | 34 | 2 | 3 | 29 | 33 | 105 | −72 | 9 | ||
24 | Unia Hrubieszów1 (S) | 34 | 6 | 6 | 22 | 26 | 97 | −71 | 24 | Spadek do klasy A |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Unia Hrubieszów wycofała się z rozgrywek grupy spadkowej po 4. kolejce.
2Ze względu na rezygnację Unii Żabików (mistrza bialskiej klasy okręgowej) oraz Gromu Kąkolewnica i Bad Boys Zastawia (pozostałych drużyn tej grupy uprawnionych do awansu, w przypadku rezygnacji mistrza grupy), w IV lidze utrzymał się Start Krasnystaw.
3Victoria Żmudź wycofała się z rozgrywek IV ligi sezonu 2021/2022, w związku z czym utrzymał się Grom Różaniec.
Sezon 2019/2020
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2019/2020).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2019/2020 rozgrywki toczyły się w jednej grupie i występowało w nich 16 drużyn, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy IV, natomiast trzy ostatnie drużyny spadną do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Objaśnienia:
Tabela
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lewart Lubartów (M) (A) | 16 | 12 | 2 | 2 | 39 | 11 | +28 | 38 | Awans do III ligi | |
2 | Włodawianka Włodawa | 16 | 12 | 0 | 4 | 36 | 19 | +17 | 36 | ||
3 | Huragan Międzyrzec Podlaski | 16 | 10 | 3 | 3 | 46 | 15 | +31 | 33 | HMI – TTL 2:2 TTL – HMI -:- | |
4 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 16 | 10 | 3 | 3 | 32 | 16 | +16 | 33 | ||
5 | Granit Bychawa | 16 | 7 | 6 | 3 | 27 | 15 | +12 | 27 | GBY – KOŃ -:- KOŃ – GBY 0:0 | |
6 | Powiślak Końskowola | 15 | 8 | 3 | 4 | 24 | 17 | +7 | 27 | ||
7 | Lublinianka Lublin | 16 | 7 | 2 | 7 | 22 | 28 | −6 | 23 | ||
8 | Łada 1945 Biłgoraj | 16 | 5 | 6 | 5 | 22 | 20 | +2 | 21 | ||
9 | Kryształ Werbkowice | 16 | 5 | 4 | 7 | 22 | 25 | −3 | 19 | ||
10 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 15 | 4 | 6 | 5 | 15 | 22 | −7 | 18 | REF: 4 pkt ŻMU: 0 pkt ORŁ: 4 pkt | |
11 | Victoria Żmudź | 16 | 5 | 3 | 8 | 20 | 30 | −10 | 18 | ||
12 | Orlęta Łuków | 16 | 5 | 3 | 8 | 19 | 39 | −20 | 18 | ||
13 | Unia Hrubieszów | 16 | 5 | 1 | 10 | 23 | 34 | −11 | 16 | ||
14 | Kłos Gmina Chełm | 16 | 3 | 2 | 11 | 20 | 28 | −8 | 11 | ||
15 | Górnik II Łęczna | 16 | 3 | 1 | 12 | 19 | 34 | −15 | 10 | ŁĘ2 – HTY -:- HTY – ŁĘ2 7:2 | |
16 | Huczwa Tyszowce | 16 | 3 | 1 | 12 | 28 | 61 | −33 | 10 |
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. różnica zdobytych bramek; 3. większa liczba zdobytych bramek.
Objaśnienia:
* W związku z pandemia koronawirusa Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Lublinie uchwałą nr XXII/1 z dnia 16 maja 2020 roku podjął decyzję o zakończeniu sezonu rozgrywkowego 2019/2020. Kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu 16 kolejek meczów przyjęta została jako końcowa kolejność rozgrywek w sezonie 2019/2020.
- Zgodnie z powyższą uchwałą Zarząd Lubelskiego ZPN podjął również decyzję, że z IV ligi do klasy okręgowej nie spadnie żadna drużyna[11].
- Mecz 16. kolejki Sparta Rejowiec Fabryczny - Powiślak Końskowola przełożony na wiosnę – 14 marca 2020 został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego.
Sezon 2018/2019
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2018/2019).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2018/2019 rozgrywki toczyły się w jednej grupie i występowało w nich 16 drużyn, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy IV, natomiast trzy ostatnie drużyny spadną do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Objaśnienia:
- W lipcu 2018 roku Włodawianka Włodawa przejęła od Eko Różanka sekcję piłki nożnej mężczyzn.
- Mistrz grupy lubelskiej Wisła II Puławy nie awansował do IV ligi z uwagi na spadek pierwszego zespołu Wisły z II do III ligi, dzięki czemu do IV ligi awansował wicemistrz Polesie Kock.
Tabela
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hetman Zamość (M) (A) | 30 | 28 | 0 | 2 | 117 | 22 | +95 | 84 | Awans do III ligi | |
2 | Lewart Lubartów | 30 | 18 | 6 | 6 | 73 | 20 | +53 | 60 | ||
3 | Lublinianka Lublin | 30 | 17 | 6 | 7 | 58 | 29 | +29 | 57 | ||
4 | Kryształ Werbkowice | 30 | 17 | 5 | 8 | 60 | 42 | +18 | 56 | ||
5 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 30 | 15 | 9 | 6 | 55 | 30 | +25 | 54 | ||
6 | Powiślak Końskowola | 30 | 15 | 5 | 10 | 68 | 47 | +21 | 50 | ||
7 | Górnik II Łęczna | 30 | 14 | 3 | 13 | 60 | 56 | +4 | 45 | ŁĘ2 – ŻMU 3:0 ŻMU – ŁĘ2 2:1 | |
8 | Victoria Żmudź | 30 | 13 | 6 | 11 | 49 | 47 | +2 | 45 | ||
9 | Kłos Gmina Chełm | 30 | 12 | 8 | 10 | 52 | 52 | 0 | 44 | ||
10 | Łada 1945 Biłgoraj | 30 | 11 | 6 | 13 | 51 | 50 | +1 | 39 | ||
11 | Włodawianka Włodawa1 | 30 | 9 | 5 | 16 | 40 | 82 | −42 | 32 | ||
12 | Orlęta Łuków | 30 | 9 | 3 | 18 | 41 | 66 | −25 | 30 | ||
13 | Huczwa Tyszowce | 30 | 9 | 2 | 19 | 42 | 79 | −37 | 29 | ||
14 | Polesie Kock (S) | 30 | 5 | 8 | 17 | 33 | 63 | −30 | 23 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Start Krasnystaw (S) | 30 | 5 | 7 | 18 | 23 | 57 | −34 | 22 | ||
16 | MKS Ryki (S) | 30 | 2 | 3 | 25 | 26 | 106 | −80 | 9 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Od lipca 2018 roku Włodawianka Włodawa przejęła od Eko Różanka sekcję piłki nożnej mężczyzn i występuje pod nazwą Włodawianka Włodawa.
Sezon 2017/2018
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2017/2018).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2017/2018 rozgrywki toczyły się w jednej grupie i występowało w nich 16 drużyn, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy IV, natomiast trzy ostatnie drużyny spadną do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Objaśnienia:
- Włodawianka Włodawa wycofała się z rozgrywek po 4. kolejce.
Tabela
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stal Kraśnik (M) (A) | 28 | 26 | 0 | 2 | 110 | 26 | +84 | 78 | Awans do III ligi | |
2 | Hetman Zamość | 28 | 18 | 4 | 6 | 79 | 30 | +49 | 58 | ||
3 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 28 | 16 | 4 | 8 | 55 | 40 | +15 | 52 | ||
4 | Lewart Lubartów | 28 | 15 | 3 | 10 | 62 | 30 | +32 | 48 | ||
5 | Powiślak Końskowola | 28 | 13 | 7 | 8 | 56 | 40 | +16 | 46 | ||
6 | Kłos Gmina Chełm | 28 | 13 | 6 | 9 | 47 | 43 | +4 | 45 | ||
7 | Lublinianka Lublin | 28 | 11 | 10 | 7 | 47 | 32 | +15 | 43 | ||
8 | Kryształ Werbkowice | 28 | 13 | 2 | 13 | 41 | 52 | −11 | 41 | WER – ŁĘ2 1:0 ŁĘ2 – WER 0:2 | |
9 | Górnik II Łęczna | 28 | 12 | 5 | 11 | 64 | 49 | +15 | 41 | ||
10 | Łada 1945 Biłgoraj | 28 | 11 | 5 | 12 | 45 | 52 | −7 | 38 | ||
11 | Eko Różanka | 28 | 10 | 5 | 13 | 38 | 56 | −18 | 35 | ||
12 | Victoria Żmudź | 28 | 6 | 6 | 16 | 32 | 76 | −44 | 24 | ||
13 | MKS Ryki | 28 | 6 | 3 | 19 | 31 | 93 | −62 | 21 | ||
14 | Sokół Adamów (S) | 28 | 5 | 4 | 19 | 34 | 74 | −40 | 19 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Roztocze Szczebrzeszyn (S) | 28 | 1 | 4 | 23 | 21 | 69 | −48 | 7 | ||
16 | Włodawianka Włodawa1 (S) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Drużyna wycofana |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Włodawianka Włodawa wycofała się z rozgrywek po 4. kolejce. Jej wyniki zostały anulowane.
Sezon 2016/2017
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2016/2017).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2016/2017 rozgrywki toczyły się w jednej grupie i występowało w nich 18 drużyn, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy IV, natomiast pięć ostatnich drużyn spadnie do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Objaśnienia:
- W lipcu 2016 roku Hetman Zamość przejął od AMSPN Hetman Zamość sekcję piłki nożnej mężczyzn.
Tabela
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chełmianka Chełm (M) (A) | 34 | 28 | 4 | 2 | 105 | 18 | +87 | 88 | Awans do III ligi | |
2 | Górnik II Łęczna | 34 | 23 | 4 | 7 | 81 | 47 | +34 | 73 | ||
3 | Hetman Zamość | 34 | 22 | 6 | 6 | 88 | 33 | +55 | 72 | ||
4 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 34 | 19 | 10 | 5 | 89 | 34 | +55 | 67 | ||
5 | Stal Kraśnik | 34 | 17 | 10 | 7 | 86 | 45 | +41 | 61 | ||
6 | Kryształ Werbkowice | 34 | 18 | 4 | 12 | 57 | 40 | +17 | 58 | ||
7 | Lewart Lubartów | 34 | 14 | 11 | 9 | 63 | 49 | +14 | 53 | ||
8 | Łada 1945 Biłgoraj | 34 | 14 | 4 | 16 | 48 | 56 | −8 | 46 | ||
9 | Powiślak Końskowola | 34 | 13 | 6 | 15 | 47 | 55 | −8 | 45 | ||
10 | Kłos Gmina Chełm | 34 | 12 | 6 | 16 | 42 | 55 | −13 | 42 | KŁO: 7 pkt LUB: 5 pkt WŁO: 4 pkt | |
11 | Lublinianka Lublin | 34 | 10 | 12 | 12 | 50 | 48 | +2 | 42 | ||
12 | Włodawianka Włodawa | 34 | 13 | 3 | 18 | 55 | 69 | −14 | 42 | ||
13 | Victoria Żmudź | 34 | 11 | 6 | 17 | 50 | 65 | −15 | 39 | ||
14 | Polesie Kock (S) | 34 | 10 | 8 | 16 | 62 | 75 | −13 | 38 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | POM Iskra Piotrowice (S) | 34 | 10 | 5 | 19 | 55 | 75 | −20 | 35 | PIO – HRU 2:1 HRU – PIO 1:2 | |
16 | Unia Hrubieszów (S) | 34 | 10 | 5 | 19 | 41 | 53 | −12 | 35 | ||
17 | Lutnia Piszczac (S) | 34 | 5 | 7 | 22 | 27 | 77 | −50 | 22 | ||
18 | LKS Milanów (S) | 34 | 0 | 3 | 31 | 18 | 170 | −152 | 3 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2015/2016
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2015/2016).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2015/2016 rozgrywki toczyły się w jednej grupie i występowało w nich 16 drużyn, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy IV, natomiast trzy ostatnie drużyny spadną do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Tabela
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Podlasie Biała Podlaska (M) (A) | 30 | 22 | 4 | 4 | 85 | 29 | +56 | 70 | Awans do III ligi | |
2 | Stal Kraśnik | 30 | 19 | 4 | 7 | 65 | 37 | +28 | 61 | ||
3 | Polesie Kock | 30 | 16 | 5 | 9 | 60 | 54 | +6 | 53 | KOC – KOŃ 2:0 KOŃ – KOC 2:2 | |
4 | Powiślak Końskowola | 30 | 15 | 8 | 7 | 60 | 36 | +24 | 53 | ||
5 | Kryształ Werbkowice | 30 | 14 | 8 | 8 | 69 | 44 | +25 | 50 | ||
6 | Lutnia Piszczac | 30 | 15 | 4 | 11 | 46 | 44 | +2 | 49 | ||
7 | Victoria Żmudź | 30 | 13 | 3 | 14 | 53 | 56 | −3 | 42 | ŻMU – WŁO 5:2 WŁO – ŻMU 2:0 | |
8 | Włodawianka Włodawa | 30 | 12 | 6 | 12 | 46 | 60 | −14 | 42 | ||
9 | Unia Hrubieszów | 30 | 10 | 10 | 10 | 36 | 32 | +4 | 40 | ||
10 | Górnik II Łęczna | 30 | 11 | 3 | 16 | 60 | 70 | −10 | 36 | ŁĘ2 – OLU 4:2 OLU – ŁĘ2 1:3 | |
11 | Opolanin Opole Lubelskie (S) | 30 | 10 | 6 | 14 | 54 | 53 | +1 | 36 | Spadek do klasy okręgowej | |
12 | Orlęta Łuków (S) | 30 | 9 | 6 | 15 | 43 | 51 | −8 | 33 | ||
13 | Janowianka Janów Lubelski (S) | 30 | 9 | 5 | 16 | 30 | 61 | −31 | 32 | JAL – NIE 1:0 NIE – JAL 2:3 | |
14 | Orion Niedrzwica Duża (S) | 30 | 8 | 8 | 14 | 37 | 52 | −15 | 32 | ||
15 | Granica Dorohusk (S) | 30 | 5 | 10 | 15 | 30 | 63 | −33 | 25 | ||
16 | Hetman Żółkiewka (S) | 30 | 3 | 8 | 19 | 29 | 61 | −32 | 17 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2014/2015
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2014/2015).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2014/2015 rozgrywki toczyły się w jednej grupie i występowało w nich 16 drużyn, które walczyły o dwa miejsca premiowane awansem do III ligi, grupy VIII (lubelsko-podkarpackiej), natomiast dwie ostatnie drużyny spadną do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Tabela
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lewart Lubartów (M) (A) | 30 | 16 | 8 | 6 | 50 | 28 | +22 | 56 | Awans do III ligi | |
2 | Hetman Zamość (A) | 30 | 15 | 8 | 7 | 60 | 27 | +33 | 53 | ||
3 | Powiślak Końskowola | 30 | 15 | 7 | 8 | 58 | 38 | +20 | 52 | ||
4 | Górnik II Łęczna | 30 | 16 | 3 | 11 | 62 | 41 | +21 | 51 | ||
5 | Orlęta Łuków | 30 | 15 | 5 | 10 | 41 | 32 | +9 | 50 | ||
6 | Kryształ Werbkowice | 30 | 13 | 9 | 8 | 40 | 32 | +8 | 48 | ||
7 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 12 | 10 | 8 | 42 | 38 | +4 | 46 | JAL – NIE 1:1 NIE – JAL 1:2 | |
8 | Orion Niedrzwica Duża | 30 | 13 | 7 | 10 | 51 | 40 | +11 | 46 | ||
9 | Włodawianka Włodawa | 30 | 14 | 1 | 15 | 62 | 60 | +2 | 43 | ||
10 | Victoria Żmudź | 30 | 12 | 5 | 13 | 44 | 55 | −11 | 41 | ŻMU – OLU 3:1 OLU – ŻMU 1:1 | |
11 | Opolanin Opole Lubelskie | 30 | 11 | 8 | 11 | 38 | 43 | −5 | 41 | ||
12 | Czarni Dęblin1 (S) | 30 | 9 | 7 | 14 | 44 | 63 | −19 | 34 | Drużyna rozwiązana | |
13 | Łada 1945 Biłgoraj (S) | 30 | 7 | 11 | 12 | 35 | 40 | −5 | 32 | Spadek do klasy okręgowej | |
14 | Omega Stary Zamość (S) | 30 | 8 | 5 | 17 | 28 | 47 | −19 | 29 | ||
15 | Ruch Ryki (S) | 30 | 7 | 4 | 19 | 43 | 73 | −30 | 25 | ||
16 | Grom Kąkolewnica (S) | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 | 63 | −41 | 22 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Czarni Dęblin po zakończeniu sezonu nie przystąpili do rozgrywek lubelskiej klasy okręgowej w sezonie 2015/2016 (drużyna została rozwiązana).
Sezon 2013/2014
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2013/2014).
Drużyny
W IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2013/2014 rozgrywki toczyły się w jednej grupie i występowało w nich 16 drużyn, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy VIII (lubelsko-podkarpackiej), natomiast trzy ostatnie drużyny spadną do odpowiedniej terytorialnie grupy klasy okręgowej (6. poziom rozgrywek piłkarskich), przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.
|
|
Objaśnienia:
- Przed startem rozgrywek Bogdanka II Łęczna zmieniła nazwę klubu na Górnik II Łęczna.
- Bogdanka II Łęczna po zakończeniu sezonu 2012/2013 zrezygnowała z awansu do III ligi, grupy lubelsko-podkarpackiej, w związku z czym awans uzyskała Omega Stary Zamość (3. miejsce).
- W związku z tym, że Huczwa Tyszowce (12. miejsce) nie otrzymała licencji na grę w IV lidze w sezonie 2013/2014, a Podlasie II Biała Podlaska (14. miejsce) zostało wycofane z rozgrywek po zakończeniu sezonu 2012/2013 (drużyna została rozwiązana), w IV lidze utrzymała się Lutnia Piszczac jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.
Tabela
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hetman Żółkiewka (M) (A) | 30 | 19 | 5 | 6 | 70 | 30 | +40 | 62 | Awans do III ligi | |
2 | Lewart Lubartów | 30 | 18 | 5 | 7 | 60 | 23 | +37 | 59 | ||
3 | Górnik II Łęczna | 30 | 18 | 3 | 9 | 61 | 43 | +18 | 57 | ||
4 | Powiślak Końskowola | 30 | 17 | 5 | 8 | 57 | 28 | +29 | 56 | ||
5 | Opolanin Opole Lubelskie | 30 | 15 | 5 | 10 | 53 | 44 | +9 | 50 | ||
6 | Victoria Żmudź | 30 | 16 | 1 | 13 | 64 | 50 | +14 | 49 | ŻMU: 9 pkt RYK: 6 pkt NIE: 3 pkt | |
7 | Ruch Ryki | 30 | 13 | 10 | 7 | 69 | 58 | +11 | 49 | ||
8 | Orion Niedrzwica Duża | 30 | 15 | 4 | 11 | 55 | 46 | +9 | 49 | ||
9 | Orlęta Łuków | 30 | 14 | 4 | 12 | 61 | 36 | +25 | 46 | ||
10 | Łada 1945 Biłgoraj | 30 | 10 | 12 | 8 | 52 | 34 | +18 | 42 | ||
11 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 11 | 5 | 14 | 45 | 47 | −2 | 38 | ||
12 | Sparta Rejowiec Fabryczny (S) | 30 | 11 | 4 | 15 | 52 | 59 | −7 | 37 | Spadek do klasy okręgowej | |
13 | Lutnia Piszczac (S) | 30 | 10 | 2 | 18 | 35 | 65 | −30 | 32 | ||
14 | Roztocze Szczebrzeszyn (S) | 30 | 7 | 6 | 17 | 35 | 69 | −34 | 27 | ||
15 | Stal Poniatowa (S) | 30 | 4 | 3 | 23 | 26 | 115 | −89 | 15 | ||
16 | Unia Krzywda (S) | 30 | 3 | 4 | 23 | 27 | 75 | −48 | 13 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2012/2013
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2012/2013).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hetman Zamość (M) (A) | 30 | 25 | 4 | 1 | 80 | 16 | +64 | 79 | Awans do III ligi | |
2 | Bogdanka II Łęczna2 | 30 | 17 | 6 | 7 | 63 | 35 | +28 | 57 | ||
3 | Omega Stary Zamość2 (A) | 30 | 14 | 7 | 9 | 40 | 23 | +17 | 49 | Awans do III ligi | |
4 | Victoria Żmudź | 30 | 13 | 4 | 13 | 53 | 36 | +17 | 43 | ŻMU: 9 pkt, różn. +2 JAL: 6 pkt, różn. +3 LLU: 3 pkt, różn. -5 | |
5 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 13 | 4 | 13 | 46 | 34 | +12 | 43 | ||
6 | Lewart Lubartów | 30 | 13 | 4 | 13 | 41 | 37 | +4 | 43 | ||
7 | Stal Poniatowa | 30 | 12 | 5 | 13 | 43 | 59 | −16 | 41 | ||
8 | Ruch Ryki | 30 | 12 | 4 | 14 | 48 | 50 | −2 | 40 | RYK: 7 pkt, różn. -1 REF: 6 pkt, różn. +2 NIE: 1 pkt, różn. -1 | |
9 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 30 | 10 | 10 | 10 | 27 | 29 | −2 | 40 | ||
10 | Orion Niedrzwica Duża | 30 | 12 | 4 | 14 | 43 | 51 | −8 | 40 | ||
11 | Opolanin Opole Lubelskie | 30 | 8 | 15 | 7 | 42 | 43 | −1 | 39 | OLU – HTY 2:2 HTY – OLU 0:1 | |
12 | Huczwa Tyszowce1 (S) | 30 | 12 | 3 | 15 | 50 | 54 | −4 | 39 | Spadek do klasy okręgowej | |
13 | Roztocze Szczebrzeszyn1 | 30 | 10 | 4 | 16 | 45 | 59 | −14 | 34 | ||
14 | Podlasie II Biała Podlaska1 | 30 | 10 | 2 | 18 | 37 | 58 | −21 | 32 | Drużyna wycofana | |
15 | Lutnia Piszczac1 | 30 | 7 | 9 | 14 | 29 | 51 | −22 | 30 | ||
16 | Włodawianka Włodawa (S) | 30 | 8 | 3 | 19 | 39 | 71 | −32 | 27 | Spadek do klasy okręgowej |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Huczwa Tyszowce nie otrzymał licencji na grę w IV lidze na następny sezon, a Podlasie II Biała Podlaska wycofała się po sezonie, w związku z czym utrzymały się Roztocze Szczebrzeszyn i Lutnia Piszczac.
2Bogdanka II Łęczna zrezygnowała z awansu do III ligi, w związku z czym awansowała Omega Stary Zamość.
Sezon 2011/2012
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2011/2012).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wieniawa Lublin (M) (A) | 30 | 27 | 2 | 1 | 91 | 22 | +69 | 83 | Awans do III ligi | |
2 | Orlęta Łuków (A) | 30 | 21 | 8 | 1 | 82 | 17 | +65 | 71 | ||
3 | Bogdanka II Łęczna | 30 | 18 | 7 | 5 | 103 | 25 | +78 | 61 | ||
4 | Omega Stary Zamość | 30 | 17 | 5 | 8 | 44 | 30 | +14 | 56 | ||
5 | Lewart Lubartów | 30 | 14 | 6 | 10 | 51 | 39 | +12 | 48 | LLU – REF 2:3 REF – LLU 1:4 | |
6 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 30 | 14 | 6 | 10 | 45 | 45 | 0 | 48 | ||
7 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 11 | 6 | 13 | 36 | 47 | −11 | 39 | ||
8 | Ruch Ryki | 30 | 11 | 4 | 15 | 52 | 66 | −14 | 37 | ||
9 | Włodawianka Włodawa | 30 | 11 | 3 | 16 | 56 | 27 | +29 | 36 | ||
10 | Orion Niedrzwica Duża | 30 | 8 | 11 | 11 | 40 | 42 | −2 | 35 | NIE – PB2 0:0 PB2 – NIE 2:2 | |
11 | Podlasie II Biała Podlaska | 30 | 10 | 5 | 15 | 45 | 58 | −13 | 35 | ||
12 | Roztocze Szczebrzeszyn | 30 | 9 | 7 | 14 | 44 | 55 | −11 | 34 | ||
13 | Huczwa Tyszowce | 30 | 10 | 2 | 18 | 55 | 74 | −19 | 32 | ||
14 | Stal Poniatowa1 | 30 | 7 | 7 | 16 | 34 | 67 | −33 | 28 | ||
15 | Start Krasnystaw (S) | 30 | 7 | 4 | 19 | 36 | 80 | −44 | 25 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | BKS Unia Bełżyce2 | 30 | 2 | 3 | 25 | 24 | 114 | −90 | 9 | Drużyna rozwiązana |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1W związku z utrzymaniem się Chełmianki Chełm w III lidze, na poziomie IV ligi dodatkowo utrzymał się Stal Poniatowa.
2BKS Unia Bełżyce w następnym sezonie nie przystąpił do rozgrywek klasy okręgowej (drużyna została rozwiązana).
Sezon 2010/2011
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2010/2011).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Orlęta Radzyń Podlaski (M) (A) | 30 | 22 | 4 | 4 | 94 | 20 | +74 | 70 | Awans do III ligi | |
2 | Stal Kraśnik (A) | 30 | 20 | 5 | 5 | 66 | 25 | +41 | 65 | ||
3 | Orlęta Łuków | 30 | 18 | 5 | 7 | 51 | 22 | +29 | 59 | ||
4 | Lublinianka Lublin2 | 30 | 18 | 4 | 8 | 50 | 32 | +18 | 58 | Drużyna wycofana | |
5 | Lewart Lubartów | 30 | 16 | 7 | 7 | 46 | 20 | +26 | 55 | ||
6 | Włodawianka Włodawa | 30 | 15 | 8 | 7 | 46 | 34 | +12 | 53 | ||
7 | Huczwa Tyszowce | 30 | 16 | 4 | 10 | 57 | 46 | +11 | 52 | ||
8 | Roztocze Szczebrzeszyn | 30 | 13 | 5 | 12 | 41 | 26 | +15 | 44 | ||
9 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 30 | 11 | 7 | 12 | 36 | 39 | −3 | 40 | ||
10 | BKS Unia Bełżyce | 30 | 12 | 3 | 15 | 35 | 41 | −6 | 39 | ||
11 | Wieniawa Lublin | 30 | 9 | 10 | 11 | 43 | 36 | +7 | 37 | ||
12 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 9 | 6 | 15 | 28 | 40 | −12 | 33 | JAL - SKR 1:0 SKR - JAL 1:0 | |
13 | Start Krasnystaw2 | 30 | 10 | 3 | 17 | 35 | 60 | −25 | 33 | ||
14 | Orion Niedrzwica Duża2 | 30 | 6 | 6 | 18 | 22 | 48 | −26 | 24 | ||
15 | Dwernicki Stoczek Łukowski (S) | 30 | 2 | 2 | 26 | 12 | 110 | −98 | 8 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Huragan Międzyrzec Podlaski1 | 30 | 1 | 5 | 24 | 14 | 77 | −63 | 8 | Drużyna wycofana |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Huragan Międzyrzec Podlaski wycofał się po rundzie jesiennej.
2Lublinianka Lublin wycofała się po zakończeniu sezonu, a Ogniwo Wierzbica (mistrz chełmskiej grupy klasy okręgowej) zrezygnował z awansu, w związku z czym na poziomie IV ligi utrzymały się Start Krasnystaw i Orion Niedrzwica Duża.
Sezon 2009/2010
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2009/2010).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chełmianka Chełm (M) (A) | 30 | 18 | 11 | 1 | 53 | 20 | +33 | 65 | Awans do III ligi | |
2 | Olender Sól (A) | 30 | 18 | 7 | 5 | 44 | 19 | +25 | 61 | ||
3 | Orlęta Łuków | 30 | 18 | 3 | 9 | 54 | 35 | +19 | 57 | ||
4 | Start Krasnystaw | 30 | 13 | 7 | 10 | 35 | 27 | +8 | 46 | ||
5 | Lewart Lubartów | 30 | 13 | 4 | 13 | 44 | 34 | +10 | 43 | ||
6 | Lublinianka Lublin | 30 | 12 | 5 | 13 | 36 | 41 | −5 | 41 | ||
7 | BKS Unia Bełżyce | 30 | 11 | 7 | 12 | 57 | 43 | +14 | 40 | ||
8 | Orion Niedrzwica Duża | 30 | 10 | 8 | 12 | 34 | 41 | −7 | 38 | ||
9 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 30 | 10 | 7 | 13 | 36 | 38 | −2 | 37 | REF: 7 pkt, różn. +1 BIŁ: 5 pkt, różn. 0 JAL: 4 pkt, różn. -1 | |
10 | Łada Biłgoraj1 | 30 | 9 | 10 | 11 | 37 | 36 | +1 | 37 | Drużyna wycofana | |
11 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 9 | 10 | 11 | 48 | 44 | +4 | 37 | ||
12 | Roztocze Szczebrzeszyn | 30 | 10 | 6 | 14 | 34 | 52 | −18 | 36 | RSZ: 7 pkt, różn. +3 HMI: 5 pkt, różn. -2 PIO: 4 pkt, różn. -1 | |
13 | Huragan Międzyrzec Podlaski1 | 30 | 10 | 6 | 14 | 32 | 58 | −26 | 36 | ||
14 | POM Iskra Piotrowice (S) | 30 | 10 | 6 | 14 | 33 | 36 | −3 | 36 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Hetman Żółkiewka (S) | 30 | 10 | 2 | 18 | 43 | 67 | −24 | 32 | ||
16 | Cisy Nałęczów (S) | 30 | 8 | 3 | 19 | 42 | 71 | −29 | 27 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Łada Biłgoraj wycofała się po zakończeniu sezonu, dzięki czemu utrzymał się Huragan Międzyrzec Podlaski.
Sezon 2008/2009
Od sezonu 2008/2009 IV liga stanowi piąty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2008/2009).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Podlasie Biała Podlaska (M) (A) | 30 | 20 | 10 | 0 | 61 | 15 | +46 | 70 | Awans do III ligi | PBP - WPU 3:0 WPU - PBP 3:3 |
2 | Wisła Puławy (A) | 30 | 22 | 4 | 4 | 98 | 28 | +70 | 70 | ||
3 | POM Iskra Piotrowice | 30 | 16 | 6 | 8 | 56 | 35 | +21 | 54 | ||
4 | BKS Unia Bełżyce | 30 | 14 | 6 | 10 | 42 | 40 | +2 | 48 | ||
5 | Olender Sól | 30 | 13 | 8 | 9 | 35 | 30 | +5 | 47 | ||
6 | Chełmianka Chełm | 30 | 12 | 10 | 8 | 43 | 35 | +8 | 46 | ||
7 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 12 | 5 | 13 | 34 | 42 | −8 | 41 | JAL - SKR 4:2 SKR - JAL 1:1 | |
8 | Start Krasnystaw | 30 | 11 | 8 | 11 | 44 | 40 | +4 | 41 | ||
9 | Lewart Lubartów | 30 | 11 | 7 | 12 | 37 | 41 | −4 | 40 | ||
10 | Lublinianka Lublin | 30 | 11 | 5 | 14 | 37 | 41 | −4 | 38 | ||
11 | Orion Niedrzwica Duża | 30 | 9 | 10 | 11 | 33 | 44 | −11 | 37 | ||
12 | Sparta Rejowiec Fabryczny | 30 | 7 | 10 | 13 | 27 | 36 | −9 | 31 | ||
13 | Huragan Międzyrzec Podlaski1 | 30 | 9 | 3 | 18 | 26 | 52 | −26 | 30 | HMI - WŁO 3:1 WŁO - HMI 1:1 | |
14 | Włodawianka Włodawa (S) | 30 | 8 | 6 | 16 | 27 | 56 | −29 | 30 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Opolanin Opole Lubelskie (S) | 30 | 8 | 4 | 18 | 35 | 46 | −11 | 28 | ||
16 | Sokół Adamów (S) | 30 | 2 | 6 | 22 | 22 | 82 | −60 | 12 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Ze względu na rezygnację z gry w IV lidze Victorii Parczew (mistrza grupy bialskopodlaskiej klasy okręgowej), w IV lidze dodatkowo utrzymał się Huragan Międzyrzec Podlaski.
Sezon 2007/2008
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2007/2008).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stal Poniatowa (M) (B) | 30 | 22 | 5 | 3 | 76 | 22 | +54 | 71 | Baraże o awans do II ligi | |
2 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 30 | 20 | 5 | 5 | 58 | 18 | +40 | 65 | awans do nowo utworzonej III ligi | |
3 | Górnik II Łęczna | 30 | 17 | 6 | 7 | 74 | 23 | +51 | 57 | ||
4 | Orlęta Łuków | 30 | 14 | 10 | 6 | 45 | 30 | +15 | 52 | ||
5 | Stal Kraśnik | 30 | 13 | 11 | 6 | 43 | 22 | +21 | 50 | ||
6 | Spartakus Szarowola | 30 | 15 | 4 | 11 | 53 | 41 | +12 | 49 | ||
7 | Wisła Puławy (S) | 30 | 14 | 6 | 10 | 53 | 34 | +19 | 48 | Spadek do IV ligi | |
8 | Podlasie Biała Podlaska (S) | 30 | 14 | 5 | 11 | 43 | 28 | +15 | 47 | ||
9 | Chełmianka Chełm (S) | 30 | 10 | 13 | 7 | 46 | 39 | +7 | 43 | ||
10 | Lewart Lubartów (S) | 30 | 10 | 10 | 10 | 36 | 38 | −2 | 40 | ||
11 | Sparta Rejowiec Fabryczny (S) | 30 | 9 | 7 | 14 | 36 | 58 | −22 | 34 | ||
12 | Janowianka Janów Lubelski (S) | 30 | 8 | 7 | 15 | 30 | 39 | −9 | 31 | ||
13 | Lublinianka Lublin (S) | 30 | 7 | 5 | 18 | 28 | 65 | −37 | 26 | ||
14 | Huragan Międzyrzec Podlaski (S) | 30 | 6 | 6 | 18 | 20 | 62 | −42 | 24 | ||
15 | Start Krasnystaw (S) | 30 | 4 | 7 | 19 | 25 | 72 | −47 | 19 | ||
16 | BKS Unia Bełżyce (S) | 30 | 3 | 1 | 26 | 22 | 97 | −75 | 10 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2006/2007
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2006/2007).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Górnik II Łęczna1 (M) | 30 | 27 | 3 | 0 | 87 | 20 | +67 | 84 | ||
2 | Łada Biłgoraj1 (A) | 30 | 23 | 4 | 3 | 74 | 13 | +61 | 73 | Awans do III ligi | |
3 | Stal Poniatowa | 30 | 20 | 4 | 6 | 59 | 30 | +29 | 64 | ||
4 | Stal Kraśnik | 30 | 19 | 3 | 8 | 67 | 32 | +35 | 60 | ||
5 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 30 | 14 | 10 | 6 | 51 | 34 | +17 | 52 | ||
6 | Orlęta Łuków | 30 | 14 | 7 | 9 | 62 | 37 | +25 | 49 | ||
7 | Podlasie Biała Podlaska | 30 | 11 | 7 | 12 | 41 | 39 | +2 | 40 | ||
8 | Chełmianka Chełm | 30 | 11 | 6 | 13 | 43 | 39 | +4 | 39 | CHM – LLU 5:2 LLU – CHM 2:2 | |
9 | Lewart Lubartów | 30 | 10 | 9 | 11 | 44 | 41 | +3 | 39 | ||
10 | Lublinianka Lublin | 30 | 11 | 5 | 14 | 41 | 47 | −6 | 38 | ||
11 | Start Krasnystaw | 30 | 10 | 5 | 15 | 48 | 62 | −14 | 35 | ||
12 | BKS Unia Bełżyce | 30 | 9 | 5 | 16 | 29 | 52 | −23 | 32 | ||
13 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 8 | 4 | 18 | 39 | 67 | −28 | 28 | ||
14 | Granica Lubycza Królewska (S) | 30 | 7 | 4 | 19 | 20 | 52 | −32 | 25 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Victoria Parczew (S) | 30 | 5 | 1 | 24 | 42 | 105 | −63 | 16 | ||
16 | Czarni Dęblin (S) | 30 | 1 | 3 | 26 | 18 | 95 | −77 | 6 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1W związku z tym, że w przyszłym sezonie w III lidze zagra pierwszy zespół Górnika Łęczna, promocję zamiast Górnika II Łęczna uzyskała Łada Biłgoraj.
Sezon 2005/2006
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2005/2006).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Orlęta Radzyń Podlaski (M) (A) | 30 | 25 | 4 | 1 | 85 | 17 | +68 | 79 | Awans do III ligi | |
2 | Stal Kraśnik | 30 | 18 | 7 | 5 | 64 | 27 | +37 | 61 | ||
3 | Podlasie Biała Podlaska | 30 | 15 | 7 | 8 | 47 | 31 | +16 | 52 | ||
4 | Górnik II Łęczna | 30 | 14 | 8 | 8 | 62 | 41 | +21 | 50 | ||
5 | Lublinianka Lublin | 30 | 13 | 8 | 9 | 44 | 41 | +3 | 47 | ||
6 | Chełmianka Chełm | 30 | 12 | 8 | 10 | 43 | 36 | +7 | 44 | ||
7 | Orlęta Łuków | 30 | 11 | 8 | 11 | 40 | 42 | −2 | 41 | ORŁ – TTL 0:0 TTL – ORŁ 0:1 | |
8 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 30 | 10 | 11 | 9 | 37 | 30 | +7 | 41 | ||
9 | BKS Unia Bełżyce | 30 | 10 | 7 | 13 | 39 | 44 | −5 | 37 | BUB – GLK 2:0 GLK – BUB 0:2 | |
10 | Granica Lubycza Królewska | 30 | 9 | 10 | 11 | 31 | 32 | −1 | 37 | ||
11 | Lewart Lubartów | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | 59 | −23 | 36 | ||
12 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 10 | 5 | 15 | 42 | 61 | −19 | 35 | ||
13 | Czarni Dęblin | 30 | 9 | 4 | 17 | 39 | 59 | −20 | 31 | ||
14 | Sokół Adamów (S) | 30 | 7 | 7 | 16 | 29 | 48 | −19 | 28 | Spadek do klasy okręgowej | |
15 | Włodawianka Włodawa (S) | 30 | 6 | 6 | 18 | 31 | 56 | −25 | 24 | ||
16 | Unia Hrubieszów (S) | 30 | 5 | 6 | 19 | 30 | 75 | −45 | 21 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2004/2005
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2004/2005).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Avia Świdnik (M) (A) | 30 | 20 | 7 | 3 | 68 | 27 | +41 | 67 | Awans do III ligi | |
2 | Stal Kraśnik | 30 | 16 | 10 | 4 | 53 | 21 | +32 | 58 | ||
3 | Podlasie Biała Podlaska | 30 | 16 | 9 | 5 | 47 | 29 | +18 | 57 | ||
4 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 30 | 16 | 4 | 10 | 44 | 35 | +9 | 52 | ||
5 | Granica Lubycza Królewska | 30 | 12 | 15 | 3 | 44 | 29 | +15 | 51 | ||
6 | Lublinianka Lublin | 30 | 13 | 9 | 8 | 47 | 30 | +17 | 48 | ||
7 | Górnik II Łęczna | 30 | 12 | 10 | 8 | 60 | 43 | +17 | 46 | ||
8 | Czarni Dęblin | 30 | 12 | 7 | 11 | 49 | 46 | +3 | 43 | ||
9 | Orlęta Łuków | 30 | 10 | 12 | 8 | 43 | 43 | 0 | 42 | ||
10 | Orlęta Radzyń Podlaski | 30 | 11 | 7 | 12 | 66 | 44 | +22 | 40 | ||
11 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 10 | 5 | 15 | 42 | 56 | −14 | 35 | ||
12 | Chełmianka Chełm | 30 | 8 | 9 | 13 | 27 | 41 | −14 | 33 | ||
13 | Łada Biłgoraj (S) | 30 | 8 | 4 | 18 | 39 | 58 | −19 | 28 | Spadek do klasy okręgowej | |
14 | Victoria Parczew (S) | 30 | 5 | 8 | 17 | 43 | 51 | −8 | 23 | ||
15 | Wisła Puławy (S) | 30 | 4 | 7 | 19 | 27 | 70 | −43 | 19 | ||
16 | Hetman II Zamość (S) | 30 | 3 | 5 | 22 | 30 | 106 | −76 | 14 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2003/2004
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2003/2004).
Tabela
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lewart Lubartów (M) (A) | 30 | 20 | 5 | 5 | 64 | 28 | +36 | 65 | Awans do III ligi | |
2 | Lublinianka Lublin | 30 | 17 | 7 | 6 | 60 | 34 | +26 | 58 | ||
3 | Stal Kraśnik | 30 | 15 | 10 | 5 | 62 | 29 | +33 | 55 | ||
4 | Avia Świdnik | 30 | 14 | 10 | 6 | 53 | 35 | +18 | 52 | AVI – ORP 3:1 ORP – AVI 1:1 | |
5 | Orlęta Radzyń Podlaski | 30 | 15 | 7 | 8 | 63 | 39 | +24 | 52 | ||
6 | Podlasie Biała Podlaska | 30 | 15 | 5 | 10 | 48 | 30 | +18 | 50 | ||
7 | Granica Lubycza Królewska | 30 | 12 | 12 | 6 | 44 | 24 | +20 | 48 | ||
8 | Orlęta Łuków | 30 | 13 | 8 | 9 | 50 | 36 | +14 | 47 | ||
9 | Górnik II Łęczna | 30 | 14 | 4 | 12 | 50 | 51 | −1 | 46 | ||
10 | Łada Biłgoraj | 30 | 11 | 4 | 15 | 53 | 51 | +2 | 37 | ||
11 | Janowianka Janów Lubelski | 30 | 11 | 3 | 16 | 47 | 58 | −11 | 36 | ||
12 | Czarni Dęblin | 30 | 9 | 8 | 13 | 38 | 47 | −9 | 35 | ||
13 | Legion Tomaszowice (B) | 30 | 8 | 8 | 14 | 42 | 55 | −13 | 32 | Baraże o utrzymanie | |
14 | BKS Unia Bełżyce (B) | 30 | 7 | 7 | 16 | 41 | 65 | −24 | 28 | ||
15 | Granica Dorohusk (S) | 30 | 6 | 4 | 20 | 24 | 58 | −34 | 22 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Start Krasnystaw (S) | 30 | 2 | 0 | 28 | 17 | 116 | −99 | 6 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Baraże o utrzymanie
W barażach o utrzymanie wystąpiły drużyny z miejsc 13-14 IV ligi oraz 2 mistrzów klas okręgowych w woj. lubelskim, którzy przegrali pierwszą rundę baraży o awans[12].
30 czerwca 2004 | Victoria Parczew | 3:0 | BKS Unia Bełżyce | ||
17:00 | (?:0) | ||||
3 lipca 2004 | BKS Unia Bełżyce | 2:3 | Victoria Parczew | ||
17:00 | (?:?) | ||||
Zwycięzca: Victoria Parczew
30 czerwca 2004 | Hetman II Zamość | 3:3 | Legion Tomaszowice | ||
17:00 | (?:?) | ||||
3 lipca 2004 | Legion Tomaszowice | 0:3 | Hetman II Zamość | ||
11:00 | (0:?) | ||||
Zwycięzca: Hetman II Zamość
Sezon 2002/2003
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2002/2003).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tomasovia Tomaszów Lubelski (M) (A) | 34 | 24 | 7 | 3 | 91 | 26 | +65 | 79 | Awans do III ligi | |
2 | Orlęta Radzyń Podlaski | 34 | 21 | 7 | 6 | 71 | 25 | +46 | 70 | ||
3 | Orlęta Łuków | 34 | 17 | 8 | 9 | 60 | 36 | +24 | 59 | ||
4 | Górnik II Łęczna | 34 | 17 | 7 | 10 | 61 | 54 | +7 | 58 | ||
5 | Stal Kraśnik | 34 | 14 | 11 | 9 | 59 | 41 | +18 | 53 | KRA – DEB 2:0 DEB – KRA 1:1 | |
6 | Czarni Dęblin | 34 | 15 | 8 | 11 | 65 | 47 | +18 | 53 | ||
7 | Legion Tomaszowice | 34 | 15 | 7 | 12 | 56 | 42 | +14 | 52 | LTO – BUB 2:1 BUB – LTO 0:4 | |
8 | BKS Unia Bełżyce | 34 | 15 | 7 | 12 | 55 | 55 | 0 | 52 | ||
9 | Lublinianka Lublin | 34 | 13 | 12 | 9 | 56 | 45 | +11 | 51 | ||
10 | Avia Świdnik | 34 | 14 | 8 | 12 | 67 | 40 | +27 | 50 | AVI – DOR 1:0 DOR – AVI 1:0 | |
11 | Granica Dorohusk | 34 | 15 | 5 | 14 | 56 | 65 | −9 | 50 | ||
12 | Hetman II Zamość (S) | 34 | 15 | 3 | 16 | 60 | 64 | −4 | 48 | Spadek do klasy okręgowej | |
13 | Chełmianka Chełm (S) | 34 | 13 | 8 | 13 | 60 | 47 | +13 | 47 | ||
14 | Wisła Puławy (S) | 34 | 13 | 7 | 14 | 51 | 62 | −11 | 46 | ||
15 | Victoria Parczew (S) | 34 | 10 | 11 | 13 | 54 | 59 | −5 | 41 | ||
16 | Stal Poniatowa (S) | 34 | 5 | 4 | 25 | 36 | 96 | −60 | 19 | ||
17 | Unia Hrubieszów (S) | 34 | 3 | 5 | 26 | 26 | 81 | −55 | 14 | ||
18 | Roztocze Szczebrzeszyn (S) | 34 | 3 | 3 | 28 | 31 | 130 | −99 | 12 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2001/2002
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2001/2002).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Motor Lublin (M) (A) | 34 | 27 | 4 | 3 | 98 | 22 | +76 | 85 | Awans do III ligi | |
2 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 34 | 17 | 8 | 9 | 63 | 34 | +29 | 59 | ||
3 | Legion Tomaszowice | 34 | 18 | 4 | 12 | 61 | 45 | +16 | 58 | LTO – LUB 0:1 LUB – LTO 1:6 | |
4 | Lublinianka Lublin | 34 | 18 | 4 | 12 | 58 | 54 | +4 | 58 | ||
5 | Avia Świdnik | 34 | 16 | 9 | 9 | 59 | 34 | +25 | 57 | ||
6 | Unia Hrubieszów | 34 | 15 | 7 | 12 | 57 | 51 | +6 | 52 | HRU: 5 pkt, różn. 0 ŁĘ2: 5 pkt, różn. 0 ORŁ: 5 pkt, różn. 0 | |
7 | Górnik II Łęczna | 34 | 16 | 4 | 14 | 59 | 53 | +6 | 52 | ||
8 | Orlęta Łuków | 34 | 14 | 10 | 10 | 46 | 40 | +6 | 52 | ||
9 | Orlęta Radzyń Podlaski | 34 | 14 | 9 | 11 | 43 | 33 | +10 | 51 | ORP – WPU 2:0 WPU – ORP 3:2 | |
10 | Wisła Puławy | 34 | 15 | 6 | 13 | 53 | 51 | +2 | 51 | ||
11 | Chełmianka Chełm | 34 | 16 | 2 | 16 | 63 | 53 | +10 | 50 | ||
12 | Hetman II Zamość | 34 | 15 | 3 | 16 | 71 | 55 | +16 | 48 | ||
13 | BKS Lublin | 34 | 14 | 5 | 15 | 46 | 53 | −7 | 47 | ||
14 | Czarni Dęblin | 34 | 14 | 3 | 17 | 56 | 64 | −8 | 45 | ||
15 | Granica Lubycza Królewska (S) | 34 | 11 | 4 | 19 | 38 | 61 | −23 | 37 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | AZS Podlasie Biała Podlaska (S) | 34 | 8 | 10 | 16 | 39 | 58 | −19 | 34 | ||
17 | Victoria Łukowa/Chmielek (S) | 34 | 5 | 3 | 26 | 35 | 106 | −71 | 18 | ||
18 | Unia Krzywda (S) | 34 | 3 | 5 | 26 | 22 | 100 | −78 | 14 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Sezon 2000/2001
- Osobny artykuł: IV liga polska w piłce nożnej (2000/2001).
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt | Uwagi | Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stal Kraśnik (M) (A) | 34 | 28 | 1 | 5 | 100 | 33 | +67 | 85 | Awans do III ligi | |
2 | Motor Lublin1 | 34 | 22 | 5 | 7 | 81 | 37 | +44 | 71 | ||
3 | Górnik II Łęczna | 34 | 22 | 3 | 9 | 86 | 39 | +47 | 69 | ||
4 | Tomasovia Tomaszów Lubelski | 34 | 18 | 9 | 7 | 78 | 38 | +40 | 63 | ||
5 | Unia Hrubieszów | 34 | 18 | 7 | 9 | 69 | 49 | +20 | 61 | ||
6 | Orlęta Łuków | 34 | 16 | 7 | 11 | 69 | 48 | +21 | 55 | ||
7 | Orlęta Radzyń Podlaski | 34 | 15 | 9 | 10 | 57 | 41 | +16 | 54 | ||
8 | Wisła Puławy | 34 | 16 | 5 | 13 | 58 | 67 | −9 | 53 | ||
9 | AZS Podlasie Biała Podlaska | 34 | 15 | 5 | 14 | 58 | 43 | +15 | 50 | ||
10 | Avia Świdnik | 34 | 15 | 4 | 15 | 63 | 47 | +16 | 49 | ||
11 | Legion Tomaszowice | 34 | 13 | 10 | 11 | 55 | 57 | −2 | 49 | ||
12 | Czarni Dęblin | 34 | 12 | 10 | 12 | 64 | 57 | +7 | 46 | ||
13 | Granica Lubycza Królewska | 34 | 11 | 8 | 15 | 36 | 45 | −9 | 41 | ||
14 | Victoria Łukowa/Chmielek | 34 | 9 | 6 | 19 | 34 | 58 | −24 | 33 | ||
15 | Garbarnia Kurów (S) | 34 | 9 | 3 | 22 | 42 | 94 | −52 | 30 | Spadek do klasy okręgowej | |
16 | Korona Łaszczów (S) | 34 | 7 | 2 | 25 | 30 | 108 | −78 | 23 | ||
17 | Start Krasnystaw (S) | 34 | 7 | 2 | 25 | 45 | 96 | −51 | 23 | ||
18 | Dwernicki Stoczek Łukowski (S) | 34 | 4 | 2 | 28 | 32 | 100 | −68 | 14 |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1LKP Lublin zmienił przed sezonem nazwę na Motor Lublin.
Przypisy
- ↑ IV liga 2024/2025, grupa: lubelska [online], www.90minut.pl [dostęp 2024-07-19] .
- ↑ Lutnia zrezygnowała z awansu, Podlasie II z baraży.. dziennikwschodni.pl. [dostęp 2024-06-22].
- ↑ KS Drzewce jednak w okręgówce. Ile drużyn zagra w Hummel IV lidze?. dziennikwschodni.pl. [dostęp 2024-06-22].
- ↑ Sytuacja w Hummel IV lidze się komplikuje. Stal Poniatowa w okręgówce, Huczwa zdecyduje w piątek. dziennikwschodni.pl. [dostęp 2024-06-28].
- ↑ Kryształ Werbkowice i Huczwa Tyszowce też nie zagrają w Hummel IV lidze. dziennikwschodni.pl. [dostęp 2024-06-30].
- ↑ Czy Grom zagra w IV lidze? Już wiemy. radzyn.24wspolnota.pl. [dostęp 2024-07-03].
- ↑ Grom Kąkolewnica rezygnuje z gry w IV lidze. Ratunek dla jednego ze spadkowiczów - Dziennik Wschodni [online], dziennikwschodni.pl [dostęp 2024-04-22] (pol.).
- ↑ IV liga bez Powiślaka Końskowola. Szansa dla Bugu Hanna lub Sparty Rejowiec Fabryczny - Dziennik Wschodni [online], dziennikwschodni.pl [dostęp 2024-04-22] (pol.).
- ↑ Stal Kraśnik wygrała ostatni sparing, 18 drużyn w nowym sezonie IV ligi - Dziennik Wschodni [online], dziennikwschodni.pl [dostęp 2024-04-22] (pol.).
- ↑ Grom Kąkolewnica rezygnuje z gry w IV lidze. Ratunek dla jednego ze spadkowiczów - Dziennik Wschodni [online], dziennikwschodni.pl [dostęp 2024-04-22] (pol.).
- ↑ Uchwała nr XXII/1 Zarządu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 2020-06-06].
- ↑ Baraże o udział w IV lidze, grupa: lubelska [online], www.90minut.pl [dostęp 2023-03-22] .
- p
- d
- e
Istniejące grupy |
|
---|---|
Grupy zniesione w XXI wieku |
|