Japonia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Kod MKOl | JPN | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006 Turyn | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 110 w 14 dyscyplinach | |||||
|
Japonię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 110 sportowców.
Chorążym ekipy japońskiej podczas ceremonii otwarcia był łyżwiarz Jōji Katō.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina sportowa | Konkurencja |
---|---|---|---|
Gold | Shizuka Arakawa | Łyżwiarstwo figurowe | Solistki |
Wyniki reprezentantów Japonii
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Daisuke Ebisawa
- sprint - 64. miejsce
- Hidenori Isa
- sprint - 40. miejsce
- bieg pościgowy - 37. miejsce
- bieg indywidualny - 64. miejsce
- Tatsumi Kasahara
- sprint - 49. miejsce
- bieg pościgowy - 52. miejsce
- bieg indywidualny - 68. miejsce
- bieg indywidualny - 79. miejsce
- sprint - 72. miejsce
- bieg indywidualny - 14. miejsce
- bieg masowy - 30. miejsce
- Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Kyoi Suga
Shinya Saito
- Sztafeta - 12. miejsce
Kobiety
- Tomomi Ōtaka
- sprint - 69. miejsce
- bieg indywidualny - 69. miejsce
- Tamami Tanaka
- sprint - 32. miejsce
- bieg indywidualny - 65. miejsce
- Ikuyo Tsukidate
- sprint - 51. miejsce
- bieg pościgowy - DNF
- bieg indywidualny - 55. miejsce
- Kanae Meguro
- sprint - 65. miejsce
- bieg indywidualny - 64. miejsce
- Tomomi Ōtaka
Kanae Meguro
Tamami Tanaka
Ikuyo Tsukidate
- Sztafeta - 16. miejsce
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Suguru Kiyokawa
Ryūichi Kobayashi
- Dwójki - 27. miejsce
Kobiety
- Manami Hino
Chisato Nagaoka
- Dwójki - 15. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Katsuhito Ebisawa
- 15 km stylem klasycznym - 43. miejsce
- Bieg łączony - 42. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 49. miejsce
- Shunsuke Komamura
- Sprint stylem dowolnym - 43. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 59. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 42. miejsce
- Bieg łączony - 59. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 26. miejsce
- Katsuhito Ebisawa
Yūichi Onda
- Sprint drużynowy stylem klasycznym - 12. miejsce
Kobiety
- Sprint stylem dowolnym - 24. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 31. miejsce
- Bieg łączony - 35. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 17. miejsce
- Bieg łączony - 30. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 37. miejsce
- Bieg łączony - 38. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 25. miejsce
- Sprint drużynowy stylem klasycznym - 8. miejsce
- sztafeta - 12. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Kobiety
- Yumie Hayashi
Moe Meguro
Mari Motohashi
Ayumi Onodera
Sakurako Terada
- 7. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Sprint - 22. miejsce
- Gundersen - 32. miejsce
- Takashi Kitamura
- Gundersen - 43. miejsce
- Sprint - 18. miejsce
- Gundersen - 16. miejsce
- Sprint - 15. miejsce
- Sprint - 19. miejsce
- Yōsuke Hatakeyama
Norihito Kobayashi
Takashi Kitamura
Daito Takahashi
- sztafeta - 6. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Kobiety
- solistki - 15. miejsce
- solistki -
- solistki - 4. miejsce
Mężczyźni
- soliści - 8. miejsce
Pary
- Nozomi Watanabe
Akiyuki Kido
- Pary taneczne - 15. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Yūsuke Imai
- 1000 m - 20. miejsce
- 1500 m - 34. miejsce
- 500 m - 6. miejsce
- Kesato Miyazaki
- 5000 m - 21. miejsce
- 500 m - 13. miejsce
- 1000 m - 32. miejsce
- Takaharu Nakajima
- 1000 m - 27. miejsce
- 1500 m - 38. miejsce
- 500 m - 4. miejsce
- 500 m - 18. miejsce
- Teruhiro Sugimori
- 1500 m - 24. miejsce
- Takahiro Ushiyama
- 1000 m - 28. miejsce
- 1500 m - 35. miejsce
- 5000 m - 27. miejsce
- Kesato Miyazaki
Takaharu Nakajima
Teruhiro Sugimori
Takahiro Ushiyama
- Sztafeta - 8. miejsce
Kobiety
- 3000 m - 13. miejsce
- 1500 m - 29. miejsce
- 500 m - 4. miejsce
- 1000 m - 16. miejsce
- 500 m - 8. miejsce
- 1000 m - 15. miejsce
- Eriko Seo
- 1500 m - 22. miejsce
- 3000 m - 21. miejsce
- 5000 m - 11. miejsce
- 1000 m - 17. miejsce
- 1500 m - 15. miejsce
- 3000 m - 14. miejsce
- 5000 m - 13. miejsce
- 1000 m - 17. miejsce
- Yukari Watanabe
- 500 m - 15. miejsce
- 500 m - 9. miejsce
- 1500 m - 33. miejsce
- Sztafeta - 4. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Yasuhiro Ikuta
- slalom - 49. miejsce
- slalom - 4. miejsce
- gigant - DNF
- slalom - DNF
- slalom - 7. miejsce
- gigant - 24. miejsce
Kobiety
- gigant - 26. miejsce
- slalom - 29. miejsce
- Mizue Hoshi
- slalom - 27. miejsce
- Mami Sekizuka
- slalom - 38. miejsce
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Ken Mizuno
- skoki akrobatyczne - 25. miejsce
- jazda po muldach - 30. miejsce
- jazda po muldach - 32. miejsce
- jazda po muldach - 20. miejsce
Kobiety
- jazda po muldach - 27. miejsce
- Kayo Henmi
- skoki akrobatyczne - 21. miejsce
- jazda po muldach - 20. miejsce
- jazda po muldach - 15. miejsce
- jazda po muldach - 5. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Takahisa Oguchi
- jedynki - 20. miejsce
- Shigeaki Ushijama
- jedynki - 34. miejsce
- Gorō Hayashibe
Masaki Toshiro
- dwójki - 12. miejsce
Kobiety
- Madoka Harada
- jedynki - 12. miejsce
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- 500 m - 15. miejsce
- Hayato Sueyoshi
- 1500 m - 19. miejsce
- Saturo Terao
- 500 m - 6. miejsce
- 1000 m - 9. miejsce
- 1500 m - 9. miejsce
- Yoshiharu Arino
Takahiro Fujimoto
Takafumi Nishitani
Hayato Sueyoshi
Satoru Terao
- Sztafeta - DNF
Kobiety
- Yuka Kamino
- 500 m - 14. miejsce
- 1500 m - 7. miejsce
- Mika Ozawa
- 1000 m - 9. miejsce
- Chikage Tanaka
- 500 m - 17. miejsce
- Ikue Teshigawara
- 1500 m - 17. miejsce
- Yuka Kamino
Mika Ozawa
Chikage Tanaka
Ikue Teshigawara
Nobuko Yamada
- Sztafeta - 7. miejsce
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Masaru Inada - 18. miejsce
- Kazuhiro Koshi - 11. miejsce
Kobiety
- Eiko Nakayama - 14. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- skocznia normalna - DSQ
- skocznia duża - 25. miejsce
- skocznia normalna - 18. miejsce
- skocznia duża - 42. miejsce
- skocznia normalna - 20. miejsce
- skocznia duża - 12. miejsce
- skocznia normalna - 23. miejsce
- skocznia duża - 8. miejsce
- drużynowo - 6. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.
Mężczyźni
- Itaru Chimura
- snowboardcross - 16. miejsce
- halfpipe - 23. miejsce
- halfpipe - 22. miejsce
- halfpipe - 14. miejsce
- halfpipe - 35. miejsce
- Kentaro Tsuruoka
- gigant równoległy - 28. miejsce
Kobiety
- Yuka Fujimori
- snowboardcross - 7. miejsce
- halfpipe - 12. miejsce
- halfpipe - 34. miejsce
- halfpipe - 10. miejsce
- gigant równoległy - 9. miejsce
- halfpipe - 9. miejsce
- Eri Yanetani
- gigant równoległy - 18. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów Japonii na ZIO 2006 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-07-03)]. (ang.)
- p
- d
- e
- p
- d
- e