Kacper Antolec
Data urodzenia | 1 marca 1996 | |||
---|---|---|---|---|
Klub | AZS-AWF Katowice | |||
Dorobek medalowy | ||||
|
Kacper Antolec (ur. 1 marca 1996) − polski biegacz narciarski, zawodnik klubu KS AZS AWF Katowice
Kariera
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Jan Antolec pojawił się 21 grudnia 2013 roku podczas zawodów Pucharu Słowiańskiego (Slavic Cup) w czeskiej miejscowości Horní Mísečky na dystansie 10 km stylem klasycznym uplasował się na zajął 103. miejscu.
W Pucharze Świata jeszcze nie zadebiutował.
Jego brat Jan również uprawia biegi narciarskie.
Osiągnięcia
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
60. | 27 lutego | 2021 | Oberstdorf | 30 km bieg łączony | 1:11:33,9 h | LAP | Aleksandr Bolszunow |
82. | 3 marca | 2021 | Oberstdorf | 15 km stylem dowolnym | 33:48,7 min | +6:45,5 min | Hans Christer Holund |
50. | 7 marca | 2021 | Oberstdorf | 50 km stylem klasycznym | 2:10:52,9 h | LAP | Emil Iversen |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
45. | 21 stycznia | 2019 | Lahti | Sprint stylem klasycznym | 3:21,14 min | — | Erik Valnes |
47. | 23 stycznia | 2019 | Lahti | 15 km stylem dowolnym | 34:02,8 min | +3:39,2 min | Jules Lapierre |
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
71. | 30 stycznia | 2017 | Ałmaty | 10 km stylem klasycznym | 25:12,0 min | +4:12,3 min | Walerij Gontar |
51.[a] | 31 stycznia | 2017 | Ałmaty | 10 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) | 26:12,5 min | +6:17,4 min | Dmitrij Rostowcew |
20. | 2 lutego | 2017 | Ałmaty | Sprint stylem klasycznym | — | — | Iwan Lyuft |
11. | 4 lutego | 2017 | Ałmaty | Sprint drużynowy stylem dowolnym[b] | 18:23,48 min | +1:32,39 min | Kazachstan I |
9. | 6 lutego | 2017 | Ałmaty | Sztafeta 4×7,5 km[c] | 1:12:49,3 h | +6:33,6 min | Rosja |
45. | 3 marca | 2019 | Krasnojarsk | 10 km stylem klasycznym | 26:00,6 min | +3:19,1 min | Iwan Jakimuszkin |
42.[d] | 4 marca | 2019 | Krasnojarsk | 10 km stylem dowolnym (bieg pościgowy) | 23:03,5 min | +4:53,5 min | Iwan Jakimuszkin |
16. | 6 marca | 2019 | Krasnojarsk | Sprint stylem dowolnym | 2:49,39 min | — | Aleksandr Tierientjew |
11. | 8 marca | 2019 | Krasnojarsk | Sprint drużynowy mieszany stylem klasycznym[e] | 22:11,37 min | — | Rosja I |
17. | 12 marca | 2019 | Krasnojarsk | 30 km stylem dowolnym (start masowy) | 1:10:20,9 h | +4:45,9 min | Naoto Baba |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2020/2021 | niesklasyfikowany |
2021/2022 | niesklasyfikowany |
Miejsca na podium
Antolec nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.
Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata
Sezon 2020/2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RT | TdS | punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
70 | 80 | - | - | - | 67 | - | 71 | 76 | 69 | 62 | 62 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2021/2022 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
TdS | punkty | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | 91 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||
Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja - – zawodnik nie wystartował |
Miejsca w klasyfikacji generalnej
Sezon | Miejsce |
---|---|
2013/2014 | niesklasyfikowany |
2014/2015 | niesklasyfikowany |
2015/2016 | 28. |
2016/2017 | 6. |
2017/2018 | 4. |
2018/2019 | 4. |
2019/2020 | 2. |
2020/2021 | 4. |
2021/2022 | 9. |
Miejsca w poszczególnych konkursach Slavic Cup
Sezon 2013/2014 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103 | 77 | - | - | - | - | - | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2014/2015 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | dnf | - | - | - | 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2015/2016 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | dnf | 28 | 11 | - | 12 | 49 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2016/2017 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | 41 | 43 | 8 | 2 | 11 | 15 | 14 | 12 | 18 | 234 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2017/2018 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- | - | 8 | 15 | 3 | 3 | 5 | 2 | 309 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2018/2019 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | 4 | 4 | 7 | 7 | 3 | - | - | 9 | 7 | 337 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2019/2020 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | 11 | 3 | 6 | 8 | 5 | 251 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sezon 2020/2021 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
punkty | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | 6 | 12 | 7 | 134 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Legenda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane - – zawodnik nie wystartował |
W tabeli przedstawiono wyłącznie pozycje medalowe.
Miejsce | Dzień | Rok | Miejscowość | Konkurencja | Czas biegu | Strata | Zwycięzca |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2. | 19 marca | 2016 | Szklarska Poręba/ Jakuszyce | Sprint drużynowy stylem klasycznym[f] | 26:08,0 min | +22,9 s | UKS Rawa Sieldce 1 |
2. | 23 marca | 2017 | Szklarska Poręba/ Jakuszyce | Sprint drużynowy stylem klasycznym[g] | 22:01,3 min | +18,3 s | UKS Rawa Sieldce 1 |
3. | 25 marca | 2017 | Szklarska Poręba/ Jakuszyce | Sprint drużynowy mieszany stylem dowolnym[h] | 19:30,42 min | +27,38 s | AZS AWF Katowice 1 |
26 marca | 2017 | Szklarska Poręba/ Jakuszyce | Sztafeta 4×7,5 km[i] | 1:28:26,98 h | — | — | |
2. | 24 marca | 2018 | Szklarska Poręba/ Jakuszyce | Sprint drużynowy stylem dowolnym[j] | 18:52,7 min | +18,1 s | UKS Rawa Siedlce 1 |
2. | 25 marca | 2018 | Szklarska Poręba/ Jakuszyce | Sztafeta 4×7,5 km[k] | 1:22:18,43 h | +3,9 s | UKS Rawa Siedlce |
3. | 28 marca | 2019 | Szklarska Poręba/Jakuszyce | Sprint drużynowy stylem dowolnym[l] | 20:12,97 min | UKS Rawa Siedlce 1 | |
3. | 29 marca | 2019 | Szklarska Poręba/Jakuszyce | Sztafeta 4×7,5 km[m] | 1:36:24,31 h | UKS Rawa Siedlce 1 | |
1. | 31 stycznia | 2020 | Zakopane | Sztafeta 4x7,5 km[n] | 1:17:40,1 h | — | — |
3. | 1 lutego | 2020 | Zakopane | Sprint stylem dowolnym | — | — | Kamil Bury |
2. | 29 lutego | 2020 | Szklarska Poręba/Jakuszyce | 50 km stylem klasycznym | 2:07:17,0 h | +2:27,3 min | Dominik Bury |
3. | 23 stycznia | 2021 | Zakopane | 10 km stylem dowolnym | 22:23,43 min | +47,98 s | Dominik Bury |
3. | 21 marca | 2021 | Zakopane | 30 km stylem dowolnym | 1:05:34,98 h | 2:07,97 min | Dominik Bury |
1. | 25 marca | 2022 | Zakopane | Sztafeta 4 x 7,5 km[o] | 1:17:09,0 h | — | — |
3. | 27 marca | 2022 | Zakopane | 12,5 km stylem dowolnym | 28:57,2 min | + 2,2 s | Kamil Bury |
Uwagi
- ↑ 29. czas netto
- ↑ Skład drużyny: Katarzyna Stokfisz, Kacper Antolec
- ↑ Skład drużyny: Dawid Bril, Andrzej Pradziad, Bartłomiej Rucki, Kacper Antolec
- ↑ 36. czas netto
- ↑ Skład zespołu: Kacper Antolec, Urszula Łętocha
- ↑ LKS Poroniec Poronin: Kacper Antolec, Jan Antolec.
- ↑ AZS AWF Katowice: Jan Antolec, Kacper Antolec.
- ↑ AZS AWF Katowice: Katarzyna Stokfisz, Kacper Antolec.
- ↑ AZS AWF Katowice: Dawid Bril, Jan Antolec, Marcin Piasecki, Kacper Antolec.
- ↑ AZS AWF Katowice 1: Jan Antolec, Kacper Antolec
- ↑ AZS AWF Katowice: Dawid Bril, Jan Antolec, Wojciech Pelczar, Kacper Antolec.
- ↑ AZS AWF Katowice 1: Kacper Antolec, Jan Antolec.
- ↑ AZS AWF Katowice: Jan Antolec, Dawid Bril, Wojciech Pelczar, Kacper Antolec.
- ↑ Skład zespołu AZS-AWF Katowice I: Kamil Bury, Dominik Bury, Krzysztof Małkiński, Kacper Antolec.
- ↑ Skład zespołu KS AZS AWF Katowice: Kamil Bury, Michał Skowron, Michał Boreczek, Kacper Antolec.
Bibliografia
- Profil zawodnika na stronie FIS. (niem. • ang. • fr.).
- Profil zawodnika na stronie mp-biegi.ency.pl. (pol.).