Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
- Główny artykuł: Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002.
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002 Salt Lake City | |||
| |||
Miejsce | Utah Olympic Park, Soldier Hollow | ||
---|---|---|---|
Data | 10 – 22 lutego 2002 | ||
Liczba konkurencji | 3 |
Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 odbyła się w dniach 10 – 22 lutego 2002 roku w Soldier Hollow (biegi) i Utah Olympic Park (skoki). Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: sprint (skoki na dużej skoczni/bieg na 7,5 km), zawody metodą Gundersena (skoki na normalnej skoczni/bieg na 15 km) oraz konkurencja drużynowa (skoki na dużej skoczni/sztafeta 4x5km). W kombinacji norweskiej na XIX IO startowali tylko mężczyźni, ponieważ konkurencje kobiece nie były częścią programu olimpijskiego.
Wyniki
Gundersen
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
1 | Samppa Lajunen | Finlandia | 39:11,7 | – |
2 | Jaakko Tallus | Finlandia | 39:36,4 | +24,7 |
3 | Felix Gottwald | Austria | 40:06,5 | +54,8 |
4 | Ronny Ackermann | Niemcy | 40:27,8 | +1:16,1 |
5 | Björn Kircheisen | Niemcy | 40:55,9 | +1:44,2 |
6 | Mario Stecher | Austria | 41:30,8 | +2:19,1 |
7 | Todd Lodwick | Stany Zjednoczone | 41:39,4 | +2:27,7 |
8 | Kristian Hammer | Norwegia | 41:40,8 | +2:29,1 |
Sprint
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
1 | Samppa Lajunen | Finlandia | 16:40,1 | – |
2 | Ronny Ackermann | Niemcy | 16:49,1 | +9,0 |
3 | Felix Gottwald | Austria | 17:20,3 | +40,2 |
4 | Jaakko Tallus | Finlandia | 17:25,9 | +45,8 |
5 | Todd Lodwick | Stany Zjednoczone | 17:32,1 | +52,0 |
6 | Daito Takahashi | Japonia | 17:37,9 | +57,8 |
7 | Hannu Manninen | Finlandia | 17:42,7 | +1:02,6 |
8 | Andreas Hartmann | Szwajcaria | 17:44,7 | +1:04,6 |
Sztafeta
Miejsce | Reprezentacja | Zawodnicy | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
1 | Finlandia | Jari Mantila Hannu Manninen Jaakko Tallus Samppa Lajunen | 48:42,2 | – |
2 | Niemcy | Björn Kircheisen Georg Hettich Marcel Höhlig Ronny Ackermann | 48:49,7 | +7,5 |
3 | Austria | Christoph Bieler Michael Gruber Mario Stecher Felix Gottwald | 48:53,2 | +11,0 |
4 | Stany Zjednoczone | Todd Lodwick Bill Demong Johnny Spillane Matthew Dayton | 49:54,1 | +1:11,9 |
5 | Norwegia | Sverre Rotevatn Lars Andreas Østvik Jan Rune Grave Kristian Hammer | 51:22,1 | +2:39,9 |
6 | Francja | Frédéric Baud Ludovic Roux Kevin Arnould Nicolas Bal | 51:35,5 | +2:53,3 |
7 | Szwajcaria | Andreas Hurschler Ronny Heer Jan Schmid Ivan Rieder | 52:07,9 | +3:25,7 |
8 | Japonia | Kenji Ogiwara Gen Tomii Satoshi Mori Daito Takahashi | 52:26,5 | +3:44,3 |
Linki zewnętrzne
- Program i wyniki na stronie FIS (ang.)
- p
- d
- e
- p
- d
- e