Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Lekkoatletyka
Dziesięciobój mężczyzn
Jim Thorpe
Hugo Wieslander Charles Lomberg
Gösta Holmér
Hugo Wieslander - zdobywca srebrnego medalu. Dziesięciobój mężczyzn była jedną z konkurencji lekkoatletycznych rozgrywanych podczas V Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie.
Przed 1911, wieloboje atletyczne kładły nacisk na konkurencje siłowe. Lecz na igrzyska w Sztokholmie przygotowano specjalny, złożony z dziesięciu konkurencji, wielobój lekkoatletyczny, który kładł nacisk głównie na szybkość i skoczność zawodników. Pierwsze znane zawody w dziesięcioboju lekkoatletycznym zostały rozegrane 15 października 1911 roku w Munster, w Cesarstwie Niemieckim (wygrana Karla von Halta) oraz w Göteborgu , w Szwecji (wygrana Hugo Wieslandera). W czerwcu 1912 roku, Wieslander wygrał także dwa dziesięcioboje przygotowawcze do startu na igrzyskach. Był faworytem gospodarzy do złota.
Rywalizację rozpoczęto 13 lipca biegiem na 100 metrów. Tego samego dnia rozegrano jeszcze skok w dal i pchnięcie kulą. 14 lipca miały miejsce: skok wzwyż, bieg na 400 metrów, rzut dyskiem i bieg na 110 metrów przez płotki. Ostatniego dnia, 15 lipca, rozegrano skok o tyczce, rzut oszczepem, a cały dziesięciobój zakończono biegiem na 1500 metrów.
Tydzień po zdobyciu złota Jim Thorpe zdobył kolejne, tym razem w pięcioboju. W dziesięcioboju pokonał Wieslandera prawie 700 punktami. Thorpe zwyciężył w trzech konkurencjach, w jednej zajął drugie miejsce, w czterech - trzecie, a w dwóch - czwarte.
W styczniu 1913 roku ogłoszono, że Thorpe w latach 1909-1910 grał w lidze baseballowej i przyjmował za to pieniądze, co wiązało się obowiązującą zasadą amatorstwa. MKOL zareagował szybko, odebrał mu wszystkie tytuły i zażądał zwrotu wszystkich zdobytych trofeów. Złoto i tytuł mistrzowski przyznane zostały Wieslanderowi.
W 1982 roku Thorpe został zrehabilitowany i ogłoszony współmistrzem razem z Wieslanderem. W 2022 Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że w porozumieniu ze Szwedzkim Komitetem Olimpijskim uznaje Thorpe’a za jedynego złotego medalistę w tej konkurencji[1] .
Wyniki
Bieg na 100 metrów Konkurencja I Miejsce Zawodnik Czas Punkty 1 Skotte Jacobsson 11.0 952.4 Eugene Mercer 11.0 952.4 3 Francis Lukeman 11.2 904.8 Jim Thorpe 11.2 904.8 5 Pierre Failliot 11.3 881.0 Otto Röhr 11.3 881.0 7 Gösta Holmér 11.4 857.2 8 Einar Nilsson 11.5 833.4 Julius Wickholm 11.5 833.4 10 Géo André 11.6 809.6 Harry Babcock 11.6 809.6 12 Ferdinand Bie 11.7 785.8 13 James Donahue 11.8 762.0 Charles Lomberg 11.8 762.0 Hugo Wieslander 11.8 762.0 16 Alexander Abraham 12.0 714.4 Svend Langkjær 12.0 714.4 18 Karl von Halt 12.1 690.6 Manlio Legat 12.1 690.6 20 Alfreds Alslēbens 12.2 666.8 Avery Brundage 12.2 666.8 22 Erik Kugelberg 12.3 643.0 Gunnar Rönström 12.3 643.0 Josef Schäffer 12.3 643.0 Aleksandr Schultz 12.3 643.0 26 Alfredo Pagani 12.4 619.2 George Philbrook 12.4 619.2 28 Viktor Hackberg 12.5 595.4 29 Mıgırdiç Mıgıryan 13.3 405.0
Skok w dal Po dwóch konkurencjach Miejsce Zawodnik I II Razem 1 Eugene Mercer 952.4 843.20 1795.60 2 Jim Thorpe 904.8 830.95 1735.75 3 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 1702.50 4 Otto Röhr 881.0 742.75 1623.75 5 Charles Lomberg 762.0 850.55 1612.55 6 Ferdinand Bie 785.8 806.45 1592.25 7 Francis Lukeman 904.8 671.70 1576.50 8 Pierre Failliot 881.0 649.65 1530.65 9 Harry Babcock 809.6 708.45 1518.05 10 James Donahue 762.0 755.00 1517.00 11 Hugo Wieslander 762.0 740.30 1502.30 12 Gösta Holmér 857.2 632.50 1489.70 13 Julius Wickholm 833.4 625.15 1458.55 14 Avery Brundage 666.8 735.40 1402.20 Einar Nilsson 833.4 568.80 1402.20 16 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 1370.35 17 Géo André 809.6 539.40 1349.00 18 Karl von Halt 690.6 657.00 1347.60 19 George Philbrook 619.2 720.70 1339.90 20 Erik Kugelberg 643.0 686.40 1329.40 21 Svend Langkjær 714.4 610.45 1324.85 22 Josef Schäffer 643.0 647.20 1290.20 23 Gunnar Rönström 643.0 634.95 1277.95 24 Alexander Abraham 714.4 519.80 1234.20 25 Manlio Legat 690.6 529.60 1220.20 26 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 1219.15 27 Alfredo Pagani 619.2 595.75 1214.95 28 Viktor Hackberg 595.4 549.20 1144.60 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 902.75
Jim Thorpe - zdobywca złotego medalu.
Pchnięcie kulą Po trzech konkurencjach Miejsce Zawodnik I II III Razem 1 Jim Thorpe 904.8 830.95 809 2544.75 2 Charles Lomberg 762.0 850.55 687 2299.55 3 Eugene Mercer 952.4 843.20 496 2291.60 4 Hugo Wieslander 762.0 740.30 734 2236.30 5 Einar Nilsson 833.4 568.80 803 2205.20 6 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 455 2157.50 7 George Philbrook 619.2 720.70 799 2138.90 8 Ferdinand Bie 785.8 806.45 540 2132.25 9 Otto Röhr 881.0 742.75 501 2124.75 10 Gösta Holmér 857.2 632.50 618 2107.70 11 Pierre Failliot 881.0 649.65 574 2104.65 12 Julius Wickholm 833.4 625.15 629 2087.55 13 Harry Babcock 809.6 708.45 536 2054.05 14 Avery Brundage 666.8 735.40 632 2034.20 15 Francis Lukeman 904.8 671.70 449 2025.50 16 James Donahue 762.0 755.00 487 2004.00 17 Karl von Halt 690.6 657.00 632 1979.60 18 Josef Schäffer 643.0 647.20 670 1960.20 19 Alexander Abraham 714.4 519.80 649 1883.20 20 Gunnar Rönström 643.0 634.95 589 1866.95 21 Géo André 809.6 539.40 510 1859.00 22 Erik Kugelberg 643.0 686.40 518 1847.40 23 Svend Langkjær 714.4 610.45 506 1830.85 24 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 528 1747.15 25 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 368 1738.35 26 Alfredo Pagani 619.2 595.75 487 1701.95 27 Viktor Hackberg 595.4 549.20 550 1694.60 28 Manlio Legat 690.6 529.60 343 1563.20 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 625 1527.75
Skok wzwyż Sześciu zawodników z 29 startujących nie pojawiło się na starcie czwartej konkurencji.
Po czterech konkurencjach Miejsce Zawodnik I II III IV Razem 1 Jim Thorpe 904.8 830.95 809 958 3502.75 2 Charles Lomberg 762.0 850.55 687 860 3159.55 3 Hugo Wieslander 762.0 740.30 734 790 3026.30 4 George Philbrook 619.2 720.70 799 860 2998.90 5 Eugene Mercer 952.4 843.20 496 650 2941.60 6 Einar Nilsson 833.4 568.80 803 720 2925.20 7 Otto Röhr 881.0 742.75 501 720 2844.75 8 Gösta Holmér 857.2 632.50 618 720 2827.70 9 Francis Lukeman 904.8 671.70 449 790 2815.50 10 Ferdinand Bie 785.8 806.45 540 650 2782.25 11 Avery Brundage 666.8 735.40 632 720 2754.20 12 Karl von Halt 690.6 657.00 632 720 2699.60 13 Julius Wickholm 833.4 625.15 629 580 2667.55 14 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 455 510 2667.50 15 James Donahue 762.0 755.00 487 650 2654.00 16 Géo André 809.6 539.40 510 790 2649.00 17 Erik Kugelberg 643.0 686.40 518 650 2497.40 18 Josef Schäffer 643.0 647.20 670 510 2470.20 19 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 368 720 2458.35 20 Gunnar Rönström 643.0 634.95 589 580 2446.95 21 Alfredo Pagani 619.2 595.75 487 650 2351.95 22 Alexander Abraham 714.4 519.80 649 440 2323.20 23 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 528 510 2257.15 24 Pierre Failliot 881.0 649.65 574 0 Nie ukończył 2104.65 25 Harry Babcock 809.6 708.45 536 0 Nie ukończył 2054.05 26 Svend Langkjær 714.4 610.45 506 0 Nie ukończył 1830.85 27 Viktor Hackberg 595.4 549.20 550 0 Nie ukończył 1694.60 28 Manlio Legat 690.6 529.60 343 0 Nie ukończył 1563.20 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 625 0 Nie ukończył 1527.75
Bieg na 400 metrów Kolejnych pięciu zawodników, wliczając zajmującego szósta pozycję po skoku wzwyż Nilssona, nie pojawiło się na starcie. W zawodach pozostało 18 uczestników.
Po piątej konkurencji Miejsce Zawodnik I II III IV V Razem 1 Jim Thorpe 904.8 830.95 809 958 857.12 4359.87 2 Charles Lomberg 762.0 850.55 687 860 751.84 3911.39 3 Eugene Mercer 952.4 843.20 496 650 943.60 3885.20 4 Hugo Wieslander 762.0 740.30 734 790 804.48 3830.78 5 George Philbrook 619.2 720.70 799 860 687.92 3686.82 6 Francis Lukeman 904.8 671.70 449 790 860.88 3676.38 7 Gösta Holmér 857.2 632.50 618 720 819.52 3647.22 8 Ferdinand Bie 785.8 806.45 540 650 819.52 3601.77 9 James Donahue 762.0 755.00 487 650 879.68 3533.68 10 Julius Wickholm 833.4 625.15 629 580 853.36 3520.91 11 Avery Brundage 666.8 735.40 632 720 744.32 3498.52 12 Karl von Halt 690.6 657.00 632 720 781.92 3481.52 13 Géo André 809.6 539.40 510 790 770.64 3419.64 14 Erik Kugelberg 643.0 686.40 518 650 725.52 3222.92 15 Josef Schäffer 643.0 647.20 670 510 631.52 3101.72 16 Alfredo Pagani 619.2 595.75 487 650 710.48 3062.43 17 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 368 720 601.44 3059.79 18 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 528 510 766.88 3024.03 19 Einar Nilsson 833.4 568.80 803 720 0 Nie ukończył 2925.20 20 Otto Röhr 881.0 742.75 501 720 0 Nie ukończył 2844.75 21 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 455 510 0 Nie ukończył 2667.50 22 Gunnar Rönström 643.0 634.95 589 580 0 Nie ukończył 2446.95 23 Alexander Abraham 714.4 519.80 649 440 0 Nie ukończył 2323.20 24 Pierre Failliot 881.0 649.65 574 0 0 Nie ukończył 2104.65 25 Harry Babcock 809.6 708.45 536 0 0 Nie ukończył 2054.05 26 Svend Langkjær 714.4 610.45 506 0 0 Nie ukończył 1830.85 27 Viktor Hackberg 595.4 549.20 550 0 0 Nie ukończył 1694.60 28 Manlio Legat 690.6 529.60 343 0 0 Nie ukończył 1563.20 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 625 0 0 Nie ukończył 1527.75
Rzut dyskiem Po sześciu konkurencjach Miejsce Zawodnik I II III IV V VI Razem 1 Jim Thorpe 904.8 830.95 809 958 857.12 829.76 5189.63 2 George Philbrook 619.2 720.70 799 860 687.92 1038.00 4724.82 3 Charles Lomberg 762.0 850.55 687 860 751.84 767.82 4679.21 4 Hugo Wieslander 762.0 740.30 734 790 804.48 803.54 4634.32 5 Gösta Holmér 857.2 632.50 618 720 819.52 632.16 4279.38 6 Francis Lukeman 904.8 671.70 449 790 860.88 584.28 4260.66 7 Karl von Halt 690.6 657.00 632 720 781.92 772.00 4253.52 8 Ferdinand Bie 785.8 806.45 540 650 819.52 627.22 4228.99 9 Avery Brundage 666.8 735.40 632 720 744.32 719.28 4217.80 10 Eugene Mercer 952.4 843.20 496 650 943.60 258.62 4143.82 11 James Donahue 762.0 755.00 487 650 879.68 562.62 4096.30 12 Julius Wickholm 833.4 625.15 629 580 853.36 556.16 4077.07 13 Josef Schäffer 643.0 647.20 670 510 631.52 835.84 3937.56 14 Erik Kugelberg 643.0 686.40 518 650 725.52 620.76 3843.68 15 Géo André 809.6 539.40 510 790 770.64 388.56 3808.20 16 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 528 510 766.88 615.44 3639.47 17 Alfredo Pagani 619.2 595.75 487 650 710.48 572.12 3634.55 18 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 368 720 601.44 534.50 3594.29 19 Einar Nilsson 833.4 568.80 803 720 0 0 Nie ukończył 2925.20 20 Otto Röhr 881.0 742.75 501 720 0 0 Nie ukończył 2844.75 21 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 455 510 0 0 Nie ukończył 2667.50 22 Gunnar Rönström 643.0 634.95 589 580 0 0 Nie ukończył 2446.95 23 Alexander Abraham 714.4 519.80 649 440 0 0 Nie ukończył 2323.20 24 Pierre Failliot 881.0 649.65 574 0 0 0 Nie ukończył 2104.65 25 Harry Babcock 809.6 708.45 536 0 0 0 Nie ukończył 2054.05 26 Svend Langkjær 714.4 610.45 506 0 0 0 Nie ukończył 1830.85 27 Viktor Hackberg 595.4 549.20 550 0 0 0 Nie ukończył 1694.60 28 Manlio Legat 690.6 529.60 343 0 0 0 Nie ukończył 1563.20 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 625 0 0 0 Nie ukończył 1527.75
Bieg na 110 metrów przez płotki Po siedmiu konkurencjach Miejsce Zawodnik I II III IV V VI VII Razem 1 Jim Thorpe 904.8 830.95 809 958 857.12 829.76 943.0 6132.63 2 George Philbrook 619.2 720.70 799 860 687.92 1038.00 829.0 5553.82 3 Charles Lomberg 762.0 850.55 687 860 751.84 767.82 753.0 5432.21 4 Hugo Wieslander 762.0 740.30 734 790 804.48 803.54 791.0 5425.32 5 Francis Lukeman 904.8 671.70 449 790 860.88 584.28 876.5 5137.16 6 Ferdinand Bie 785.8 806.45 540 650 819.52 627.22 867.0 5095.99 7 Gösta Holmér 857.2 632.50 618 720 819.52 632.16 810.0 5089.38 8 Avery Brundage 666.8 735.40 632 720 744.32 719.28 800.5 5018.30 9 Eugene Mercer 952.4 843.20 496 650 943.60 258.62 867.0 5010.82 10 Karl von Halt 690.6 657.00 632 720 781.92 772.00 743.5 4997.02 11 James Donahue 762.0 755.00 487 650 879.68 562.62 886.0 4982.30 12 Julius Wickholm 833.4 625.15 629 580 853.36 556.16 810.0 4887.07 13 Géo André 809.6 539.40 510 790 770.64 388.56 867.0 4675.20 14 Erik Kugelberg 643.0 686.40 518 650 725.52 620.76 791.0 4634.68 15 Josef Schäffer 643.0 647.20 670 510 631.52 835.84 629.5 4567.06 16 Alfredo Pagani 619.2 595.75 487 650 710.48 572.12 791.0 4425.55 17 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 528 510 766.88 615.44 734.0 4373.47 18 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 368 720 601.44 534.50 572.5 4166.79 19 Einar Nilsson 833.4 568.80 803 720 0 0 0 Nie ukończył 2925.20 20 Otto Röhr 881.0 742.75 501 720 0 0 0 Nie ukończył 2844.75 21 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 455 510 0 0 0 Nie ukończył 2667.50 22 Gunnar Rönström 643.0 634.95 589 580 0 0 0 Nie ukończył 2446.95 23 Alexander Abraham 714.4 519.80 649 440 0 0 0 Nie ukończył 2323.20 24 Pierre Failliot 881.0 649.65 574 0 0 0 0 Nie ukończył 2104.65 25 Harry Babcock 809.6 708.45 536 0 0 0 0 Nie ukończył 2054.05 26 Svend Langkjær 714.4 610.45 506 0 0 0 0 Nie ukończył 1830.85 27 Viktor Hackberg 595.4 549.20 550 0 0 0 0 Nie ukończył 1694.60 28 Manlio Legat 690.6 529.60 343 0 0 0 0 Nie ukończył 1563.20 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 625 0 0 0 0 Nie ukończył 1527.75
Skok o tyczce Dwóch zawodników nie pojawiło się na starcie ósmej konkurencji. W zawodach pozostało szesnastu zawodników.
Po ośmiu konkurencjach Miejsce Zawodnik I II III IV V VI VII VIII Razem 1 Jim Thorpe 904.8 830.95 809 958 857.12 829.76 943.0 751.6 6884.23 2 Charles Lomberg 762.0 850.55 687 860 751.84 767.82 753.0 751.6 6183.81 3 Hugo Wieslander 762.0 740.30 734 790 804.48 803.54 791.0 670.6 6095.92 4 Eugene Mercer 952.4 843.20 496 650 943.60 258.62 867.0 940.6 5951.42 5 George Philbrook 619.2 720.70 799 860 687.92 1038.00 829.0 346.6 5900.42 6 James Donahue 762.0 755.00 487 650 879.68 562.62 886.0 832.6 5814.90 7 Gösta Holmér 857.2 632.50 618 720 819.52 632.16 810.0 724.6 5813.98 8 Ferdinand Bie 785.8 806.45 540 650 819.52 627.22 867.0 562.6 5658.59 9 Julius Wickholm 833.4 625.15 629 580 853.36 556.16 810.0 751.6 5638.67 10 Francis Lukeman 904.8 671.70 449 790 860.88 584.28 876.5 454.6 5591.76 11 Avery Brundage 666.8 735.40 632 720 744.32 719.28 800.5 562.6 5580.90 12 Karl von Halt 690.6 657.00 632 720 781.92 772.00 743.5 454.6 5451.62 13 Josef Schäffer 643.0 647.20 670 510 631.52 835.84 629.5 751.6 5318.66 14 Erik Kugelberg 643.0 686.40 518 650 725.52 620.76 791.0 616.6 5251.28 15 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 528 510 766.88 615.44 734.0 454.6 4828.07 16 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 368 720 601.44 534.50 572.5 0 4166.79 17 Géo André 809.6 539.40 510 790 770.64 388.56 867.0 0 Nie ukończył 4675.20 18 Alfredo Pagani 619.2 595.75 487 650 710.48 572.12 791.0 0 Nie ukończył 4425.55 19 Einar Nilsson 833.4 568.80 803 720 0 0 0 0 Nie ukończył 2925.20 20 Otto Röhr 881.0 742.75 501 720 0 0 0 0 Nie ukończył 2844.75 21 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 455 510 0 0 0 0 Nie ukończył 2667.50 22 Gunnar Rönström 643.0 634.95 589 580 0 0 0 0 Nie ukończył 2446.95 23 Alexander Abraham 714.4 519.80 649 440 0 0 0 0 Nie ukończył 2323.20 24 Pierre Failliot 881.0 649.65 574 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2104.65 25 Harry Babcock 809.6 708.45 536 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2054.05 26 Svend Langkjær 714.4 610.45 506 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1830.85 27 Viktor Hackberg 595.4 549.20 550 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1694.60 28 Manlio Legat 690.6 529.60 343 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1563.20 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 625 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1527.75
Rzut oszczepem Kolejnych dwóch zawodników nie pojawiło się na starcie, zmniejszając tym samym do czternastu liczbę zawodników pozostających w zawodach.
Po dziewięciu konkurencjach Miejsce Zawodnik I II III IV V VI VII VIII IX Razem 1 Jim Thorpe 904.8 830.95 809 958 857.12 829.76 943.0 751.6 748.925 7633.155 2 Hugo Wieslander 762.0 740.30 734 790 804.48 803.54 791.0 670.6 878.175 6974.095 3 Charles Lomberg 762.0 850.55 687 860 751.84 767.82 753.0 751.6 642.500 6826.310 4 Gösta Holmér 857.2 632.50 618 720 819.52 632.16 810.0 724.6 764.875 6578.855 5 George Philbrook 619.2 720.70 799 860 687.92 1038.00 829.0 346.6 638.100 6538.520 6 Ferdinand Bie 785.8 806.45 540 650 819.52 627.22 867.0 562.6 826.475 6485.065 7 Eugene Mercer 952.4 843.20 496 650 943.60 258.62 867.0 940.6 380.975 6332.395 8 James Donahue 762.0 755.00 487 650 879.68 562.62 886.0 832.6 512.150 6327.050 9 Julius Wickholm 833.4 625.15 629 580 853.36 556.16 810.0 751.6 663.125 6301.795 10 Karl von Halt 690.6 657.00 632 720 781.92 772.00 743.5 454.6 587.225 6038.845 11 Erik Kugelberg 643.0 686.40 518 650 725.52 620.76 791.0 616.6 748.100 5999.380 12 Josef Schäffer 643.0 647.20 670 510 631.52 835.84 629.5 751.6 621.325 5939.985 13 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 528 510 766.88 615.44 734.0 454.6 564.400 5392.470 14 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 368 720 601.44 534.50 572.5 0 519.025 4685.815 15 Francis Lukeman 904.8 671.70 449 790 860.88 584.28 876.5 454.6 0 Nie ukończył 5591.760 16 Avery Brundage 666.8 735.40 632 720 744.32 719.28 800.5 562.6 0 Nie ukończył 5580.900 17 Géo André 809.6 539.40 510 790 770.64 388.56 867.0 0 0 Nie ukończył 4675.200 18 Alfredo Pagani 619.2 595.75 487 650 710.48 572.12 791.0 0 0 Nie ukończył 4425.550 19 Einar Nilsson 833.4 568.80 803 720 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2925.200 20 Otto Röhr 881.0 742.75 501 720 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2844.750 21 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 455 510 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2667.500 22 Gunnar Rönström 643.0 634.95 589 580 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2446.950 23 Alexander Abraham 714.4 519.80 649 440 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2323.200 24 Pierre Failliot 881.0 649.65 574 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2104.650 25 Harry Babcock 809.6 708.45 536 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2054.050 26 Svend Langkjær 714.4 610.45 506 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1830.850 27 Viktor Hackberg 595.4 549.20 550 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1694.600 28 Manlio Legat 690.6 529.60 343 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1563.200 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 625 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1527.750
Bieg na 1500 metrów W zawodach pozostało jedynie dwunastu zawodników. Złoto zdobył Thorpe.
Klasyfikacja końcowa Miejsce Zawodnik I II III IV V VI VII VIII IX X Razem Jim Thorpe 904.8 830.95 809 958 857.12 829.76 943.0 751.6 748.925 779.8 8412.955 Hugo Wieslander 762.0 740.30 734 790 804.48 803.54 791.0 670.6 878.175 750.4 7724.495 Charles Lomberg 762.0 850.55 687 860 751.84 767.82 753.0 751.6 642.500 587.2 7413.510 Gösta Holmér 857.2 632.50 618 720 819.52 632.16 810.0 724.6 764.875 769.0 7347.855 5 James Donahue 762.0 755.00 487 650 879.68 562.62 886.0 832.6 512.150 756.4 7083.450 6 Eugene Mercer 952.4 843.20 496 650 943.60 258.62 867.0 940.6 380.975 742.6 7074.995 7 Julius Wickholm 833.4 625.15 629 580 853.36 556.16 810.0 751.6 663.125 757.0 7058.795 8 Erik Kugelberg 643.0 686.40 518 650 725.52 620.76 791.0 616.6 748.100 759.4 6758.780 9 Karl von Halt 690.6 657.00 632 720 781.92 772.00 743.5 454.6 587.225 643.6 6682.445 10 Josef Schäffer 643.0 647.20 670 510 631.52 835.84 629.5 751.6 621.325 628.6 6568.585 11 Aleksandr Schultz 643.0 576.15 528 510 766.88 615.44 734.0 454.6 564.400 742.0 6134.470 12 Alfreds Alslēbens 666.8 703.55 368 720 601.44 534.50 572.5 0 519.025 608.8 5294.615 13 George Philbrook 619.2 720.70 799 860 687.92 1038.00 829.0 346.6 638.100 0 Nie ukończył 6538.520 14 Ferdinand Bie 785.8 806.45 540 650 819.52 627.22 867.0 562.6 826.475 0 Nie ukończył 6485.065 15 Francis Lukeman 904.8 671.70 449 790 860.88 584.28 876.5 454.6 0 0 Nie ukończył 5591.760 16 Avery Brundage 666.8 735.40 632 720 744.32 719.28 800.5 562.6 0 0 Nie ukończył 5580.900 17 Géo André 809.6 539.40 510 790 770.64 388.56 867.0 000.0 0 0 Nie ukończył 4675.200 18 Alfredo Pagani 619.2 595.75 487 650 710.48 572.12 791.0 0 0 0 Nie ukończył 4425.550 19 Einar Nilsson 833.4 568.80 803 720 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2925.200 20 Otto Röhr 881.0 742.75 501 720 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2844.750 21 Skotte Jacobsson 952.4 750.10 455 510 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2667.500 22 Gunnar Rönström 643.0 634.95 589 580 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2446.950 23 Alexander Abraham 714.4 519.80 649 440 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2323.200 24 Pierre Failliot 881.0 649.65 574 0 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2104.650 25 Harry Babcock 809.6 708.45 536 0 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 2054.050 26 Svend Langkjær 714.4 610.45 506 0 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1830.850 27 Viktor Hackberg 595.4 549.20 550 0 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1694.600 28 Manlio Legat 690.6 529.60 343 0 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1563.200 29 Mıgırdiç Mıgıryan 405.0 497.75 625 0 0 0 0 0 0 0 Nie ukończył 1527.750
Przypisy ↑ IOC to display the name of Jim Thorpe as sole Stockholm 1912 pentathlon and decathlon gold medallist. Międzynarodowy Komitet Olimpijski , 2022-07-15. [dostęp 2023-02-22]. (ang. ) .
Bibliografia Athletics at the 1912 Stockholm Summer Games: Men's Decathlon . sports-reference.com. [dostęp 2013-03-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-09-15)]. (ang. ) .