Manchester United F.C. w europejskich pucharach
Występy w europejskich pucharach angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United.
Legenda do wszystkich tabel:
|
Wykaz spotkań pucharowych
1956–2000
Sezon | Rozgrywki | Runda | Przeciwnik | Dom | Wyjazd | Ogólnie |
---|---|---|---|---|---|---|
1956/57 | Puchar Europy | Q | RSC Anderlecht | 10–0 | 2–0 | 12–0 |
1R | Borussia Dortmund | 3–2 | 0–0 | 3–2 | ||
1/4 | Athletic Bilbao | 3–0 | 3–5 | 6–5 | ||
1/2 | Real Madryt | 2–2 | 1–3 | 3–5 | ||
1957/58 | Puchar Europy | Q | Shamrock Rovers | 3–2 | 6–0 | 9–2 |
1R | Dukla Praga | 3–0 | 0–1 | 3–1 | ||
1/4 | FK Crvena zvezda | 2–1 | 3–3 | 5–4 | ||
1/2 | A.C. Milan | 2–1 | 0–4 | 2–5 | ||
1963/64 | Puchar Zdobywców Pucharów | Q | Willem II | 6–0 | 1–1 | 7–1 |
1R | Tottenham Hotspur | 4–1 | 0–2 | 4–3 | ||
1/4 | Sporting CP | 4–1 | 0–5 | 4–6 | ||
1964/65 | Puchar Miast Targowych | 1R | Djurgårdens IF | 6–0 | 1–1 | 7–1 |
2R | Borussia Dortmund | 4–0 | 6–1 | 10–1 | ||
3R | Everton | 6–0 | 1–1 | 7–1 | ||
1/4 | RC Strasbourg | 0–0 | 5–0 | 5–0 | ||
1/2 | Ferencváros | 3–2 | 0–1 | 3–3, 1–2 (W) | ||
1965/66 | Puchar Europy | Q | HJK Helsinki | 6–0 | 3–2 | 9–2 |
1R | Vorwärts Berlin | 3–1 | 2–0 | 5–1 | ||
1/4 | SL Benfica | 3–2 | 5–1 | 8–3 | ||
1/2 | FK Partizan | 1–0 | 0–2 | 1–2 | ||
1967/68 | Puchar Europy | 1R | Hibernians Paola | 4–0 | 0–0 | 4–0 |
2R | FK Sarajevo | 2–1 | 0–0 | 2–1 | ||
1/4 | Górnik Zabrze | 2–0 | 0–1 | 2–1 | ||
1/2 | Real Madryt | 1–0 | 3–3 | 4–3 | ||
F | SL Benfica | 4–1 (N) | ||||
1968 | Puchar Interkontynentalny | F | Estudiantes | 1–1 | 0–1 | 1–2 |
1968/69 | Puchar Europy | 1R | Waterford | 7–1 | 3–1 | 10–2 |
2R | RSC Anderlecht | 3–0 | 1–3 | 4–3 | ||
1/4 | Rapid Wiedeń | 3–0 | 0–0 | 3–0 | ||
1/2 | A.C. Milan | 1–0 | 0–2 | 1–2 | ||
1976/77 | Puchar UEFA | 1R | AFC Ajax | 2–0 | 0–1 | 2–1 |
2R | Juventus F.C. | 1–0 | 0–3 | 1–3 | ||
1977/78 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | AS Saint-Étienne | 2–0 | 1–1 | 3–1 |
2R | FC Porto | 5–2 | 0–4 | 5–6 | ||
1980/81 | Puchar UEFA | 1R | Widzew Łódź | 1–1 | 0–0 | 1–1, w. |
1982/83 | Puchar UEFA | 1R | Valencia CF | 0–0 | 1–2 | 1–2 |
1983/84 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | Dukla Praga | 1–1 | 2–2 | 3–3, w. |
2R | Spartak Warna | 2–0 | 2–1 | 4–1 | ||
1/4 | FC Barcelona | 3–0 | 0–2 | 3–2 | ||
1/2 | Juventus F.C. | 1–1 | 1–2 | 2–3 | ||
1984/85 | Puchar UEFA | 1R | Rába ETO Győr | 3–0 | 2–2 | 5–2 |
2R | PSV Eindhoven | 0–0 | 1–0 | 1–0 | ||
3R | Dundee United | 2–2 | 3–2 | 5–4 | ||
1/4 | Videoton | 1–0 | 0–1 | 1–1, k: 5–4 | ||
1990/91 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | Pécsi Munkás | 2–0 | 1–0 | 3–0 |
2R | Wrexham | 3–0 | 2–0 | 5–0 | ||
1/4 | Montpellier HSC | 1–1 | 2–0 | 3–1 | ||
1/2 | Legia Warszawa | 1–1 | 3–1 | 4–2 | ||
F | FC Barcelona | 2–1 (N) | ||||
1991 | Superpuchar Europy | F | FK Crvena zvezda | 1–0 (D) | ||
1991/92 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | Athinaikos AS | 2–0 | 0–0 | 2–0 |
2R | Atlético Madryt | 1–1 | 0–3 | 1–4 | ||
1992/93 | Puchar UEFA | 1R | Torpedo Moskwa | 0–0 | 0–0 | 0–0, k: 4–3 |
1993/94 | Liga Mistrzów | 1R | Kispest Honvéd | 2–1 | 3–2 | 5–3 |
2R | Galatasaray SK | 3–3 | 0–0 | 3–3, w. | ||
1994/95 | Liga Mistrzów | Grupa A | IFK Göteborg | 4–2 | 1–3 | 3. miejsce |
Galatasaray SK | 4–0 | 0–0 | ||||
FC Barcelona | 2–2 | 0–4 | ||||
1995/96 | Puchar UEFA | 1R | Rotor Wołgograd | 2–2 | 0–0 | 2–2, w. |
1996/97 | Liga Mistrzów | Grupa C | Juventus F.C. | 0–1 | 0–1 | 2. miejsce |
Rapid Wiedeń | 2–0 | 2–0 | ||||
Fenerbahçe SK | 0–1 | 2–0 | ||||
1/4 | FC Porto | 4–0 | 0–0 | 4–0 | ||
1/2 | Borussia Dortmund | 0–1 | 0–1 | 0–2 | ||
1997/98 | Liga Mistrzów | Grupa B | Košice | 3–0 | 3–0 | 1. miejsce |
Juventus F.C. | 3–2 | 0–1 | ||||
Feyenoord | 2–1 | 3–1 | ||||
1/4 | AS Monaco | 1–1 | 0–0 | 1–1, w. | ||
1998/99 | Liga Mistrzów | 2Q | ŁKS Łódź | 2–0 | 0–0 | 2–0 |
Grupa D | FC Barcelona | 3–3 | 3–3 | 2. miejsce | ||
Bayern Monachium | 1–1 | 2–2 | ||||
Brøndby | 5–0 | 6–2 | ||||
1/4 | Inter Mediolan | 2–0 | 1–1 | 3–1 | ||
1/2 | Juventus F.C. | 1–1 | 3–2 | 4–3 | ||
F | Bayern Monachium | 2–1 (N) | ||||
1999 | Superpuchar Europy | F | S.S. Lazio | 0–1 (N) | ||
1999 | Puchar Interkontynentalny | F | SE Palmeiras | 1–0 (N) | ||
2000 | Klubowe Mistrzostwa Świata | Grupa B | Necaxa | 1–1 (N) | ||
CR Vasco da Gama | 1–3 (N) | |||||
South Melbourne | 2–0 (N) | |||||
1999/2000 | Liga Mistrzów | 1r gr Grupa D | Dinamo Zagrzeb | 0–0 | 2–1 | 1. miejsce |
Sturm Graz | 2–1 | 3–0 | ||||
Olympique Marsylia | 2–1 | 0–1 | ||||
2r gr Grupa B | ACF Fiorentina | 3–1 | 0–2 | 1. miejsce | ||
Valencia CF | 3–0 | 0–0 | ||||
Girondins Bordeaux | 2–0 | 1–0 | ||||
1/4 | Real Madryt | 2–3 | 0–0 | 2–3 |
2001–2020
Sezon | Rozgrywki | Runda | Przeciwnik | Dom | Wyjazd | Ogólnie |
---|---|---|---|---|---|---|
2000/01 | Liga Mistrzów | 1r gr Grupa G | RSC Anderlecht | 5–1 | 1–2 | 2. miejsce |
Dynamo Kijów | 1–0 | 0–0 | ||||
PSV Eindhoven | 3–1 | 1–3 | ||||
2r gr Grupa A | Panathinaikos AO | 3–1 | 1–1 | 2. miejsce | ||
Sturm Graz | 3–0 | 2–0 | ||||
Valencia CF | 1–1 | 0–0 | ||||
1/4 | Bayern Monachium | 0–1 | 1–2 | 1–3 | ||
2001/02 | Liga Mistrzów | 1r gr Grupa G | Lille OSC | 1–0 | 1–1 | 2. miejsce |
Deportivo | 2–3 | 1–2 | ||||
Olympiakos SFP | 3–0 | 2–0 | ||||
2r gr Grupa A | Bayern Monachium | 0–0 | 1–1 | 1. miejsce | ||
Boavista FC | 3–0 | 3–0 | ||||
FC Nantes | 5–1 | 1–1 | ||||
1/4 | Deportivo | 3–2 | 2–0 | 5–2 | ||
1/2 | Bayer 04 Leverkusen | 2–2 | 1–1 | 3–3, w. | ||
2002/03 | Liga Mistrzów | 3Q | Zalaegerszeg | 5–0 | 0–1 | 5–1 |
1r gr Grupa F | Maccabi Hajfa | 5–2 | 0–3 | 1. miejsce | ||
Bayer 04 Leverkusen | 2–0 | 2–1 | ||||
Olympiakos SFP | 4–0 | 3–2 | ||||
2r gr Grupa D | FC Basel | 1–1 | 3–1 | 1. miejsce | ||
Deportivo | 2–0 | 0–2 | ||||
Juventus F.C. | 2–1 | 3–0 | ||||
1/4 | Real Madryt | 4–3 | 1–3 | 5–6 | ||
2003/04 | Liga Mistrzów | Grupa E | Panathinaikos AO | 5–0 | 1–0 | 1. miejsce |
VfB Stuttgart | 2–0 | 1–2 | ||||
Rangers | 3–0 | 1–0 | ||||
1/8 | FC Porto | 1–1 | 1–2 | 2–3 | ||
2004/05 | Liga Mistrzów | 3Q | Dinamo Bukareszt | 3–0 | 2–1 | 5–1 |
Grupa D | Olympique Lyon | 2–1 | 2–2 | 2. miejsce | ||
Fenerbahçe SK | 6–2 | 0–3 | ||||
Sparta Praga | 0–0 | 4–1 | ||||
1/8 | A.C. Milan | 0–1 | 0–1 | 0–2 | ||
2005/06 | Liga Mistrzów | 3Q | Debrecen | 3–0 | 3–0 | 6–0 |
Grupa D | Villarreal CF | 0–0 | 0–0 | 4. miejsce | ||
SL Benfica | 2–1 | 1–2 | ||||
Lille OSC | 0–0 | 0–1 | ||||
2006/07 | Liga Mistrzów | Grupa F | Celtic F.C. | 3–2 | 0–1 | 1. miejsce |
FC København | 3–0 | 0–1 | ||||
SL Benfica | 3–1 | 1–0 | ||||
1/8 | Lille OSC | 1–0 | 1–0 | 2–0 | ||
1/4 | AS Roma | 7–1 | 1–2 | 8–3 | ||
1/2 | A.C. Milan | 3–2 | 0–3 | 3–5 | ||
2007/08 | Liga Mistrzów | Grupa F | Dynamo Kijów | 4–0 | 4–2 | 1. miejsce |
AS Roma | 1–0 | 1–1 | ||||
Sporting CP | 2–1 | 1–0 | ||||
1/8 | Olympique Lyon | 1–0 | 1–1 | 2–1 | ||
1/4 | AS Roma | 1–0 | 2–0 | 3–0 | ||
1/2 | FC Barcelona | 1–0 | 0–0 | 1–0 | ||
F | Chelsea | 1–1 (N), k: 6–5 | ||||
2008 | Superpuchar Europy | F | Zenit Petersburg | 1–2 (N) | ||
2008 | Klubowe Mistrzostwa Świata | 1/2 | Gamba Osaka | 5–3 (N) | ||
F | LDU Quito | 1–0 (N) | ||||
2008/09 | Liga Mistrzów | Grupa E | Villarreal CF | 0–0 | 0–0 | 1. miejsce |
Aalborg BK | 2–2 | 3–0 | ||||
Celtic F.C. | 3–0 | 1–1 | ||||
1/8 | Inter Mediolan | 2–0 | 0–0 | 2–0 | ||
1/4 | FC Porto | 2–2 | 1–0 | 3–2 | ||
1/2 | Arsenal | 1–0 | 3–1 | 4–1 | ||
F | FC Barcelona | 0–2 (N) | ||||
2009/10 | Liga Mistrzów | Grupa B | Beşiktaş JK | 0–1 | 1–0 | 1. miejsce |
VfL Wolfsburg | 2–1 | 3–1 | ||||
CSKA Moskwa | 3–3 | 1–0 | ||||
1/8 | A.C. Milan | 4–0 | 3–2 | 7–2 | ||
1/4 | Bayern Monachium | 3–2 | 1–2 | 4–4, w. | ||
2010/11 | Liga Mistrzów | Grupa C | Rangers | 0–0 | 1–0 | 1. miejsce |
Valencia CF | 1–1 | 1–0 | ||||
Bursaspor | 1–0 | 3–0 | ||||
1/8 | Olympique Marsylia | 2–1 | 0–0 | 2–1 | ||
1/4 | Chelsea | 2–1 | 1–0 | 3–1 | ||
1/2 | FC Schalke 04 | 4–1 | 2–0 | 6–1 | ||
F | FC Barcelona | 1–3 (N) | ||||
2011/12 | Liga Mistrzów | Grupa C | SL Benfica | 2–2 | 1–1 | 3. miejsce |
FC Basel | 3–3 | 1–2 | ||||
Oțelul Gałacz | 2–0 | 2–0 | ||||
Liga Europy | 1/16 | AFC Ajax | 1–2 | 2–0 | 3–2 | |
1/8 | Athletic Bilbao | 2–3 | 1–2 | 3–5 | ||
2012/13 | Liga Mistrzów | Grupa H | Galatasaray SK | 1–0 | 0–1 | 1. miejsce |
CFR 1907 Cluj | 0–1 | 2–1 | ||||
SC Braga | 3–2 | 3–1 | ||||
1/8 | Real Madryt | 1–2 | 1–1 | 2–3 | ||
2013/14 | Liga Mistrzów | Grupa A | Bayer 04 Leverkusen | 4–2 | 5–0 | 1. miejsce |
Szachtar Donieck | 1–0 | 1–1 | ||||
Real Sociedad | 1–0 | 0–0 | ||||
1/8 | Olympiakos SFP | 3–0 | 0–2 | 3–2 | ||
1/4 | Bayern Monachium | 1–1 | 1–3 | 2–4 | ||
2015/16 | Liga Mistrzów | PO | Club Brugge | 3–1 | 4–0 | 7–1 |
Grupa B | PSV Eindhoven | 0–0 | 1–2 | 3. miejsce | ||
VfL Wolfsburg | 2–1 | 2–3 | ||||
CSKA Moskwa | 1–0 | 1–1 | ||||
Liga Europy | 1/16 | Midtjylland | 5–1 | 1–2 | 6–3 | |
1/8 | Liverpool | 1–1 | 0–2 | 1–3 | ||
2016/17 | Liga Europy | Grupa A | Feyenoord | 4–0 | 0–1 | 2. miejsce |
Zoria Ługańsk | 1–0 | 2–0 | ||||
Fenerbahçe SK | 4–1 | 1–2 | ||||
1/16 | AS Saint-Étienne | 3–0 | 1–0 | 4–0 | ||
1/8 | FK Rostów | 1–0 | 1–1 | 2–1 | ||
1/4 | RSC Anderlecht | 2–1 | 1–1 | 3–2, Dogr. | ||
1/2 | Celta Vigo | 1–1 | 1–0 | 2–1 | ||
F | AFC Ajax | 2–0 (N) | ||||
2017 | Superpuchar Europy | F | Real Madryt | 1–2 (N) | ||
2017/18 | Liga Mistrzów | Grupa A | FC Basel | 3–0 | 0–1 | 1. miejsce |
CSKA Moskwa | 2–1 | 4–1 | ||||
SL Benfica | 2–0 | 1–0 | ||||
1/8 | Sevilla FC | 1–2 | 0–0 | 1–2 | ||
2018/19 | Liga Mistrzów | Grupa H | Valencia CF | 0–0 | 1–2 | 2. miejsce |
Juventus F.C. | 0–1 | 2–1 | ||||
BSC Young Boys | 1–0 | 3–0 | ||||
1/8 | Paris Saint Germain | 0–2 | 3–1 | 3–3, w. | ||
1/4 | FC Barcelona | 0–1 | 0–3 | 0–4 | ||
2019/20 | Liga Europy | Grupa L | FK Astana | 1–0 | 1–2 | 1. miejsce |
AZ Alkmaar | 4–0 | 0–0 | ||||
FK Partizan | 3–0 | 1–0 | ||||
1/16 | Club Brugge | 5–0 | 1–1 | 6–1 | ||
1/8 | LASK Linz | 2–1 | 5–0 | 7–1 | ||
1/4 | FC København | 1–0 (N), Dogr. | ||||
1/2 | Sevilla | 1–2 (N) |
2021–
Sezon | Rozgrywki | Runda | Przeciwnik | Dom | Wyjazd | Ogólnie |
---|---|---|---|---|---|---|
2020/21 | Liga Mistrzów | Grupa H | Paris Saint-Germain | 1–3 | 2–1 | 3. miejsce |
RB Leipzig | 5–0 | 2–3 | ||||
İstanbul Başakşehir | 4–1 | 1–2 | ||||
Liga Europy | 1/16 | Real Sociedad | 0–0 | 4–0 | 4–0 | |
1/8 | Milan | 1–1 | 1–0 | 2–1 | ||
1/4 | Granada | 2–0 | 2–0 | 4–0 | ||
1/2 | AS Roma | 6–2 | 2–3 | 8–5 | ||
F | Villarreal | 1–1 (N), k: 10–11 | ||||
2021/22 | Liga Mistrzów | Grupa F | BSC Young Boys | 1–1 | 1–2 | 1. miejsce |
Villarreal | 2–1 | 2–0 | ||||
Atalanta | 3–2 | 2–2 | ||||
1/8 | Atlético Madryt | 0–1 | 1–1 | 1–2 | ||
2022/23 | Liga Europy | Grupa E | Real Sociedad | 0–1 | 1–0 | 2. miejsce |
Sheriff Tyraspol | 3–0 | 2–0 | ||||
Omonia Nikozja | 1–0 | 3–2 | ||||
1/16 | FC Barcelona | 2–1 | 2–2 | 4–3 | ||
1/8 | Real Betis | 4–1 | 1–0 | 5–1 | ||
1/4 | Sevilla FC | 2–2 | 0–3 | 2–5 | ||
2023/24 | Liga Mistrzów | Grupa A | Bayern Monachium | 0–1 | 3–4 | 4. miejsce |
FC København | 1–0 | 3–4 | ||||
Galatasaray | 2–3 | 3–3 | ||||
2024/25 | Liga Europy | Faza ligowa | – (D) | – | ||
– (W) | ||||||
– (D) | ||||||
– (W) | ||||||
– (D) | ||||||
– (W) | ||||||
– (D) | ||||||
– (W) |
Bibliografia
- Manchester United, [w:] baza Transfermarkt (drużyny–puchary) [dostęp 2020-12-02] .