Medaliści igrzysk olimpijskich w kolarstwie
Kompletna lista medalistów igrzysk olimpijskich w kolarstwie.
Konkurencje obecnie rozgrywane
Kolarstwo szosowe
Wyścig ze startu wspólnego
Jazda indywidualna na czas
Keirin
Omnium
Igrzyska | Złoto | Srebro | Brąz |
Londyn 2012 | Lasse Norman Hansen | Bryan Coquard | Edward Clancy |
Drużynowy wyścig na dochodzenie
Sprint
Sprint drużynowy
Cross-country
Igrzyska | Złoto | Srebro | Brąz |
Atlanta 1996 | Bart Brentjens | Thomas Frischknecht | Miguel Martinez |
Sydney 2000 | Miguel Martinez | Filip Meirhaeghe | Christoph Sauser |
Ateny 2004 | Julien Absalon | José Antonio Hermida | Bart Brentjens |
Pekin 2008 | Julien Absalon | Jean-Christophe Péraud | Nino Schurter |
Londyn 2012 | Jaroslav Kulhavý | Nino Schurter | Marco Aurelio Fontana |
Motocross
Igrzyska | Złoto | Srebro | Brąz |
Pekin 2008 | Māris Štrombergs | Mike Day | Donny Robinson |
Londyn 2012 | Māris Štrombergs | Sam Willoughby | Carlos Oquendo |
Konkurencje już nie rozgrywane
Kolarstwo szosowe
Drużynowy wyścig ze startu wspólnego
Jazda drużynowa na czas
Kolarstwo torowe
Wczesne igrzyska (1896-1908)
Poniższe konkurencje zostały rozegrane na igrzyskach tylko raz.
Igrzyska | Złoto | Srebro | Brąz |
Ateny 1896 (⅓ km time trial) | Paul Masson | Stamatios Nikolopulos | Adolf Schmal |
Ateny 1896 (10 km) | Paul Masson | Léon Flameng | Adolf Schmal |
Ateny 1896 (Wyścig 12 h) | Adolf Schmal | Frank Keeping | - |
Paryż 1900 (25 km) | Louis Bastien | Lloyd Hildebrand | Auguste Daumain |
St. Louis 1904 (¼ mili) | Marcus Hurley | Burton Downing | Teddy Billington |
St. Louis 1904 (⅓ mili) | Marcus Hurley | Burton Downing | Teddy Billington |
St. Louis 1904 (½ mili) | Marcus Hurley | Teddy Billington | Burton Downing |
St. Louis 1904 (1 mila) | Marcus Hurley | Burton Downing | Teddy Billington |
St. Louis 1904 (2 mile) | Burton Downing | Oscar Goerke | Marcus Hurley |
St. Louis 1904 (5 mil) | Charles Schlee | George Wiley | Arthur Andrews |
St. Louis 1904 (25 mil) | Burton Downing | Arthur Andrews | George Wiley |
Londyn 1908 (660 jardów) | Victor Johnson | Émile Demangel | Karl Neumer |
Londyn 1908 (5 km) | Benjamin Jones | Maurice Schilles | André Auffray |
Londyn 1908 (20 km) | Clarence Kingsbury | Benjamin Jones | Joseph Werbrouck |
50 km
Igrzyska | Złoto | Srebro | Brąz |
Antwerpia 1920 | Henry George | Cyril Alden | Piet Ikelaar |
Paryż 1924 | Ko Willems | Cyril Alden | Harry Wyld |
100 km
Igrzyska | Złoto | Srebro | Brąz |
Ateny 1896 | Léon Flameng | Jeorjos Koletis | - |
Londyn 1908 | Charles Bartlett | Charles Denny | Octave Lapize |
Madison
Wyścig punktowy
Tandem
1000 m na czas
Wyścig na dochodzenie
Zobacz też
Linki zewnętrzne
- Medaliści na sports-reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-05)]. (ang.)
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Medaliści igrzysk olimpijskich według dyscypliny
Letnie |
|
---|---|
Zimowe |
|