Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019 – pojedyncza sztafeta mieszana
- Główny artykuł: Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019.
| ||
Data | 14 marca 2019 | |
---|---|---|
Miejscowość | Östersund | |
Zwycięzcy | ||
I miejsce II miejsce III miejsce | Norwegia Włochy Szwecja |
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2019 | ||
---|---|---|
Sprint | mężczyźni | kobiety |
Bieg indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Bieg pościgowy | mężczyźni | kobiety |
Bieg masowy | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta mieszana | wyniki | |
Poj. sztafeta mieszana | wyniki |
Pojedyncza sztafeta mieszana na Mistrzostwach Świata w Biathlonie 2019 odbyła się 14 marca w Östersund. Była to ósma konkurencja podczas tych mistrzostw. Wystartowało w niej 29 reprezentacji, z których 6 nie ukończyło zawodów. Był to debiut tej konkurencji w programie mistrzostw świata. Pierwszymi mistrzami świata zostali Norwegowie, srebro zdobyli Włosi, a trzecie miejsce zajęli Szwedzi.
Polacy zajęli dziewiąte miejsce.
Wyniki
Miejsce | Nr | Reprezentacja | Czas | Kary (L+S) | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | 2 | Norwegia Marte Olsbu Røiseland Johannes Thingnes Bø Marte Olsbu Røiseland Johannes Thingnes Bø | 35:43,2 9:02,6 7:45,6 8:36,9 10:18,1 | 0+2 0+4 0+1 0+1 0+0 0+3 0+1 0+0 0+0 0+0 | +0:00.0 !- |
02 ! | 4 | Włochy Dorothea Wierer Lukas Hofer Dorothea Wierer Lukas Hofer | 35:56,6 8:49,8 7:51,3 8:44,4 10:31,1 | 0+1 0+4 0+1 0+0 0+0 0+2 0+0 0+1 0+0 0+1 | +0:13.4 !+13,4 |
03 ! | 7 | Szwecja Hanna Öberg Sebastian Samuelsson Hanna Öberg Sebastian Samuelsson | 36:03,2 8:56,5 7:55,0 8:36,1 10:35,6 | 0+5 0+3 0+2 0+0 0+1 0+2 0+1 0+0 0+1 0+1 | +0:20.0 !+20,0 |
04 !4 | 6 | Niemcy Denise Herrmann Erik Lesser Denise Herrmann Erik Lesser | 36:13,7 9:10,6 7:26,6 9:02,4 10:34,1 | 0+2 0+4 0+1 0+2 0+0 0+0 0+1 0+2 0+0 0+0 | +0:30.5 !+30,5 |
05 !5 | 5 | Ukraina Anastasija Merkuszyna Dmytro Pidruczny Anastasija Merkuszyna Dmytro Pidruczny | 36:24,7 8:50,6 7:37,1 9:24,4 10:32,6 | 0+2 0+3 0+0 0+0 0+0 0+0 0+2 0+3 0+0 0+0 | +0:41.5 !+41,5 |
06 !6 | 9 | Rosja Jewgienija Pawłowa Matwiej Jelisiejew Jewgienija Pawłowa Matwiej Jelisiejew | 36:35,9 8:57,4 7:51,8 9:09,6 10:37,1 | 0+1 0+4 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+0 0+0 0+0 | +0:52.7 !+52,7 |
07 !7 | 3 | Francja Julia Simon Antonin Guigonnat Julia Simon Antonin Guigonnat | 36:49,7 8:50,0 7:43,3 9:13,2 11:03,2 | 0+6 0+4 0+1 0+0 0+1 0+0 0+3 0+2 0+1 0+2 | +1:06,5 |
08 !8 | 1 | Austria Lisa Hauser Simon Eder Lisa Hauser Simon Eder | 36:51,4 8:52,0 7:44,8 9:06,5 11:08,1 | 0+1 0+4 0+0 0+0 0+1 0+0 0+0 0+2 0+0 0+2 | +1:08,2 |
09 !9 | 13 | Czechy Eva Puskarčíková Ondřej Moravec Eva Puskarčíková Ondřej Moravec | 37:17,3 9:15,2 7:49,5 9:34,4 10:38,2 | 0+0 0+4 0+0 0+1 0+0 0+0 0+0 0+3 0+0 0+0 | +1:34,1 |
10 | 22 | Łotwa Baiba Bendika Andrejs Rastorgujevs Baiba Bendika Andrejs Rastorgujevs | 37:17,5 9:43,2 7:46,4 9:10,8 10:37,1 | 0+3 0+3 0+2 0+2 0+1 0+1 0+0 0+3 0+0 0+0 | +1:34,3 |
11 | 12 | Estonia Tuuli Tomingas Rene Zahkna Tuuli Tomingas Rene Zahkna | 37:22,0 9:08,7 7:56,4 9:22,6 10:54,3 | 0+4 0+3 0+0 0+1 0+1 0+1 0+2 0+0 0+1 0+1 | +1:38,8 |
12 | 23 | Finlandia Kaisa Mäkäräinen Tero Seppälä Kaisa Mäkäräinen Tero Seppälä | 37:22,2 9:40,6 8:02,3 8:55,3 10:44,0 | 0+1 1+5 0+0 1+3 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 0+0 | +1:39,0 |
13 | 18 | Stany Zjednoczone Susan Dunklee Sean Doherty Susan Dunklee Sean Doherty | 37:31,1 9:02,0 8:37,1 9:02,2 10:49,8 | 1+3 0+4 0+0 0+0 1+3 0+2 0+0 0+2 0+0 0+0 | +1:47,9 |
14 | 16 | Szwajcaria Aita Gasparin Serafin Wiestner Aita Gasparin Serafin Wiestner | 38:00,9 9:23,7 8:13,8 9:33,9 10:49,5 | 1+4 0+2 0+0 0+0 1+3 0+0 0+0 0+2 0+1 0+0 | +2:17,7 |
15 | 8 | Kanada Emma Lunder Scott Gow Emma Lunder Scott Gow | 38:08,0 9:24,9 7:54,8 9:11,1 11:37,2 | 0+5 0+5 0+2 0+0 0+0 0+1 0+0 0+1 0+3 0+3 | +2:24,8 |
16 | 15 | Białoruś Hanna Soła Uładzimir Czapielin Hanna Soła Uładzimir Czapielin | 38:36,0 9:34,8 7:52,9 9:37,0 11:31,3 | 0+6 0+3 0+3 0+0 0+0 0+0 0+3 0+1 0+0 0+2 | +2:52,8 |
17 | 10 | Japonia Fuyuko Tachizaki Mikito Tachizaki Fuyuko Tachizaki Mikito Tachizaki | 38:50,2 9:24,3 8:54,0 9:06,7 11:25,2 | 0+3 2+3 0+2 0+0 0+1 2+3 0+0 0+0 0+0 0+0 | +3:07,0 |
18 | 19 | Kazachstan Galina Wiszniewska Roman Jeremin Galina Wiszniewska Roman Jeremin | 38:55,5 9:26,1 8:16,7 9:40,8 11:31,9 | 0+9 0+4 0+1 0+0 0+2 0+2 0+3 0+1 0+3 0+1 | +3:12,3 |
19 | 17 | Bułgaria Danieła Kadewa Anton Sinapow Danieła Kadewa Anton Sinapow | 39:10,2 9:30,6 8:01,1 9:50,5 11:48,0 | 0+1 2+8 0+0 0+1 0+0 0+1 0+0 1+3 0+1 1+3 | +3:27,0 |
20 | 26 | Korea Południowa Anna Frolina Timofiej Łapszyn Anna Frolina Timofiej Łapszyn | 39:10,9 10:14,3 7:55,6 9:22,9 11:38,1 | 1+7 1+5 1+3 0+1 0+1 0+1 0+1 0+0 0+2 1+3 | +3:27,7 |
21 | 24 | Mołdawia Alla Ghilenko Mihail Usov Alla Ghilenko Mihail Usov | 39:45,9 9:50,5 8:02,5 9:56,1 11:56,8 | 0+3 1+8 0+1 0+2 0+0 0+2 0+1 0+1 0+1 1+3 | +4:02,7 |
22 | 21 | Chiny Tang Jialin Wang Wenqiang Tang Jialin Wang Wenqiang | 40:40,4 9:21,3 8:15,9 10:34,8 12:28,4 | 0+4 1+6 0+1 0+0 0+1 0+2 0+2 1+3 0+0 0+1 | +4:57,2 |
23 | 11 | Polska Kinga Zbylut Andrzej Nędza-Kubiniec Kinga Zbylut Andrzej Nędza-Kubiniec | 41:09,4 11:34,2 8:16,6 9:29,4 11:49,2 | 0+5 2+7 0+0 2+3 0+2 0+2 0+1 0+1 0+2 0+1 | +5:26,2 |
24 | 27 | Słowacja Terézia Poliaková Tomáš Hasilla Terézia Poliaková Tomáš Hasilla | 94 !LAP 10:06,1 18:31,6 | 0+4 1+9 0+1 0+3 0+1 0+3 0+2 1+3 | +9:59.9 !- |
25 | 20 | Litwa Natalija Kočergina Karol Dombrovski Natalija Kočergina Karol Dombrovski | 95 !LAP 10:09,5 8:26,2 | 0+6 1+7 0+1 1+3 0+2 0+3 0+3 0+1 | |
26 | 14 | Słowenia Polona Klemenčič Mitja Drinovec Polona Klemenčič Mitja Drinovec | 96 !LAP 10:54,5 8:03,5 | 3+8 1+5 3+3 0+2 0+3 0+0 0+2 1+3 | |
27 | 25 | Rumunia Enikő Márton Raul Antonio Flore Enikő Márton Raul Antonio Flore | 97 !LAP 10:48,5 8:28,0 | 0+0 2+6 0+0 2+3 0+0 0+3 0+0 | |
28 | 28 | Belgia Rieke De Maeyer Tom Lahaye-Goffart Rieke De Maeyer Tom Lahaye-Goffart | 98 !LAP 10:58,0 8:47,9 | 0+1 1+5 0+0 0+2 0+0 1+3 0+1 | |
29 ! | 29 | Grecja Maria Tsakiri Apostolos Angelis Maria Tsakiri Apostolos Angelis | 99 !DNS |
Bibliografia
- OESTERSUND - 4-17 MAR 2019 FINAL RESULTS - SINGLE MIXED RELAY. (ang.).