Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021 – sztafeta mieszana
- Główny artykuł: Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021.
| |||
Data | 10 lutego 2021 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Pokljuka | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Norwegia Austria Szwecja |
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2021 | ||
---|---|---|
Sprint | mężczyźni | kobiety |
Bieg indywidualny | mężczyźni | kobiety |
Bieg pościgowy | mężczyźni | kobiety |
Bieg masowy | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta mieszana | wyniki | |
Poj. sztafeta mieszana | wyniki |
Sztafeta mieszana na Mistrzostwach Świata w Biathlonie 2021 odbyła się 10 lutego w Pokljuce. Była to pierwsza konkurencja podczas tych mistrzostw. Wystartowało w niej 27 reprezentacji, z których 3 nie ukończyło zawodów. Mistrzami świata zostali Norwegowie, srebro zdobyli Austriacy, a trzecie miejsce zajęli Szwedzi.
Polacy ukończyli zawody na 24 miejscu.
Wyniki
Miejsce | Nr | Reprezentacja | Czas | Kary (L+S) | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | 2 | Norwegia Sturla Lægreid Johannes Thingnes Bø Tiril Eckhoff Marte Olsbu Røiseland | 1:20:19,3 18:36,5 18:21,3 21:37,6 21:43,9 | 0+4 0+7 0+0 0+1 0+1 0+1 0+2 0+2 0+1 0+3 | |
02 ! | 11 | Austria David Komatz Simon Eder Dunja Zdouc Lisa Hauser | 1:20:46,3 19:02,2 18:59,4 21:31,5 21:13,2 | 0+1 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 | +0:27.0 !+27,0 |
03 ! | 13 | Szwecja Sebastian Samuelsson Martin Ponsiluoma Linn Persson Hanna Öberg | 1:20:49,9 19:04,3 18:56,7 21:31,5 21:17,4 | 0+3 0+5 0+0 0+2 0+1 0+2 0+0 0+1 0+2 0+0 | +0:30.6 !+30,6 |
04 !4 | 10 | Ukraina Artem Pryma Dmytro Pidruczny Julija Dżima Ołena Pidhruszna | 1:20:50,4 18:45.8 19:07.4 21:21.5 21:35.7 | 0+3 0+5 0+1 0+0 0+1 0+2 0+1 0+0 0+0 0+3 | +0:31.1 !+31,1 |
05 !5 | 3 | Francja Émilien Jacquelin Quentin Fillon Maillet Anaïs Chevalier-Bouchet Julia Simon | 1:21:05,5 18:36,3 19:00,7 22:13,6 21:14,9 | 0+6 1+4 0+2 0+0 0+2 0+1 0+1 1+3 0+1 0+0 | +0:46.2 !+46,2 |
06 !6 | 7 | Włochy Didier Bionaz Lukas Hofer Dorothea Wierer Lisa Vittozzi | 1:21:18,2 19:32,6 19:05,6 21:36,2 21:03,8 | 0+3 0+3 0+2 0+1 0+0 0+1 0+0 0+1 0+1 0+0 | +0:58,9 !+58,9 |
07 !7 | 5 | Niemcy Erik Lesser Arnd Peiffer Denise Herrmann Franziska Preuß | 1:21:24,2 19:34,2 19:05,5 21:24,8 21:19,7 | 0+2 0+9 0+1 0+3 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+2 | +1:04,9 |
08 !8 | 15 | Kanada Christian Gow Scott Gow Nadia Moser Emma Lunder | 1:22:25,3 18:46,7 19:06,8 22:54,5 21:37,3 | 0+1 0+5 0+0 0+1 0+0 0+1 0+0 0+3 0+1 0+0 | +2:06,0 |
09 !9 | 1 | Rosyjski Związek Biathlonu Aleksandr Łoginow Eduard Łatypow Swietłana Mironowa Uljana Kajszewa | 1:22:30,7 19:01,7 19:09,0 22:38,3 21:41,7 | 0+5 2+4 0+2 0+1 0+3 0+0 0+0 2+3 0+0 0+0 | +2:11,4 |
10 | 6 | Szwajcaria Benjamin Weger Jeremy Finello Selina Gasparin Lena Häcki | 1:22:57,8 19:13,9 19:24,5 21:23,3 22:56,1 | 0+4 1+5 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 0+0 0+3 1+3 | +2:38,5 |
11 | 14 | Czechy Ondřej Moravec Michal Krčmář Markéta Davidová Lucie Charvátová | 1:23:19,3 19:34,7 19:33,4 21:27,0 22:44,2 | 0+2 2+7 0+1 0+1 0+0 0+3 0+1 0+0 0+0 2+3 | +3:00,0 |
12 | 9 | Stany Zjednoczone Sean Doherty Jake Brown Joanne Reid Clare Egan | 1:23:44,1 19:14.2 19:24.6 22:21.8 22:43.5 | 0+3 0+5 0+0 0+0 0+0 0+2 0+2 0+1 0+1 0+2 | +3:24,8 |
13 | 8 | Finlandia Tuomas Harjula Tero Seppälä Suvi Minkkinen Mari Eder | 1:23:54,4 19:32,1 19:24,1 23:03,3 21:54,9 | 0+2 0+4 0+2 0+1 0+0 0+3 0+0 0+0 0+0 0+0 | +3:35,1 |
14 | 4 | Białoruś Anton Smolski Siergiej Boczarnikow Jelena Kruczinkina Dzinara Alimbiekawa | 1:24:20,2 18:32,2 20:35,3 23:41,0 21:31,7 | 0+4 2+4 0+1 0+0 0+1 0+1 0+2 2+3 0+0 0+0 | +4:00,9 |
15 | 26 | Bułgaria Dimityr Gerdżikow Władimir Iliew Miłena Todorowa Danieła Kadewa | 1:24:26,5 19:24,6 19:43,1 22:04,2 23:14,6 | 0+3 0+2 0+0 0+0 0+2 0+0 0+1 0+1 0+0 0+1 | +4:07,2 |
16 | 17 | Słowenia Jakov Fak Klemen Bauer Polona Klemenčič Živa Klemenčič | 1:24:57,2 18:43,9 19:53,9 23:07,8 23:11,6 | 0+1 1+5 0+0 0+1 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 1+3 | +4:37,9 |
17 | 22 | Litwa Karol Dombrovski Vytautas Strolia Gabrielė Leščinskaitė Natalija Kočergina | 1:25:20,3 19:33,8 19:40,9 23:02,4 23:03,2 | 0+4 0+6 0+0 0+2 0+2 0+0 0+0 0+2 0+2 0+2 | +5:01,0 |
18 | 20 | Słowacja Michal Šíma Tomáš Hasilla Ivona Fialková Paulína Fialková | 1:25:25,4 20:16,6 19:54,1 23:21,1 21:53,6 | 0+2 1+8 0+1 0+3 0+1 0+1 0+0 1+3 0+0 0+1 | +4:22.3 |
19 | 16 | Estonia Rene Zahkna Kalev Ermits Johanna Talihärm Tuuli Tomingas | 1:25:25,6 19:35,2 20:34,4 23:08,2 22:07,8 | 0+2 0+6 0+0 0+1 0+0 0+2 0+2 0+2 0+0 0+1 | +5:06,3 |
20 | 18 | Japonia Mikito Tachizaki Tsukasa Kobonoki Fuyuko Tachizaki Sari Maeda | 1:25:41,9 20:26,3 20:08,0 22:27,0 22:40,6 | 0+5 1+7 0+1 1+3 0+1 0+2 0+0 0+1 0+3 0+1 | +5:22,6 |
21 | 24 | Belgia Florent Claude Thierry Langer Lotte Lie Rieke De Meyer | 1:26:50,4 19:25,0 19:56,3 22:37,2 24:51,9 | 0+3 0+1 0+2 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 0+1 0+0 | +6:31,1 |
22 | 25 | Mołdawia Maksim Makarov Mihail Usov Alina Stremous Alla Ghilenko | 1:26:59,7 20:20,3 20:08,0 23:40,5 22:50,9 | 0+8 0+7 0+3 0+1 0+2 0+0 0+3 0+3 0+0 0+3 | +6:40,4 |
23 | 19 | Łotwa Aleksandrs Patrijuks Edgars Mise Baiba Bendika Sanita Buliņa | 1:27:05,4 19:59,7 20:35,0 22:06,0 24:24,7 | 0+4 0+4 0+1 0+0 0+0 0+3 0+2 0+1 0+1 0+0 | +6:46,1 |
24 | 12 | Polska Andrzej Nędza-Kubiniec Grzegorz Guzik Anna Mąka Kamila Żuk | 1:27:06,3 20:00,8 21:16,0 22:42,2 23:07,3 | 0+0 3+9 0+0 0+0 0+0 2+3 0+0 0+3 0+0 1+3 | +6:47,0 |
25 | 23 | Rumunia George Buta Cornel Puchianu Elena Chirkova Ana Cotrus | LAP 19:36,8 21:06,7 24:10,7 | 2+9 2+3 0+2 0+0 0+1 2+3 0+3 0+0 2+3 | - |
26 | 27 | Korea Południowa Kim Yong-gyu Choi Du-jin Jekaterina Awwakumowa Anna Frolina | LAP 20:54,4 21:43,1 | 0+1 0+4 0+1 0+3 0+0 0+1 0+0 0+0 | |
27 | 21 | Kazachstan Aleksandr Muchin Władisław Kiriejew Jelizawieta Bielczenko Galina Wiszniewska | LAP 22:04,6 21:06,3 | 0+4 3+5 0+3 3+3 0+1 0+3 0+0 0+0 |
Linki zewnętrzne
- IBU World Championships Biathlon, 4x7.5km Mixed Relay (M+W), 2020/2021 [online], International Biathlon Union - IBU [dostęp 2021-02-11] .