Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2023 – pojedyncza sztafeta mieszana
- Główny artykuł: Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2023.
| |||
Data | 16 lutego 2023 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Oberhof | ||
Liczba reprezentacji | 27 | ||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Norwegia Austria Włochy |
Pojedyncza sztafeta mieszana na Mistrzostwach Świata w Biathlonie 2023 odbyła się 16 lutego w Oberhofie. Była to ósma konkurencja podczas tych mistrzostw. Wystartowało w niej 27 reprezentacji, z których 6 nie ukończyło zawodów. Mistrzami świata zostali Norwegowie, srebro zdobyli Austriacy, a trzecie miejsce zajęli Włosi.
Polacy zajęli 16. miejsce.
Wyniki
Miejsce | Nr | Reprezentacja | Czas | Kary (L+S) | Strata |
---|---|---|---|---|---|
01 ! | 1 | Norwegia Marte Olsbu Røiseland Johannes Thingnes Bø Marte Olsbu Røiseland Johannes Thingnes Bø | 35:37,1 8:42,6 7:36,4 8:33,3 10:44,8 | 1+6 0+0 0+2 0+0 0+1 0+0 0+0 0+0 1+3 0+0 | +0:00,0 !— |
02 ! | 5 | Austria Lisa Hauser David Komatz Lisa Hauser David Komatz | 35:50,9 8:30,8 7:46,0 8:44,7 10:49,4 | 0+3 0+3 0+0 0+1 0+1 0+0 0+1 0+1 0+1 0+1 | +0:13,8 !+13,8 |
03 ! | 11 | Włochy Lisa Vittozzi Tommaso Giacomel Lisa Vittozzi Tommaso Giacomel | 36:28,1 8:29,0 7:52,6 8:38,5 11:28,0 | 0+2 2+7 0+0 0+1 0+1 0+1 0+0 0+2 0+1 2+3 | +0:51,0 !+51,0 |
04 !4 | 10 | Szwecja Hanna Öberg Sebastian Samuelsson Hanna Öberg Sebastian Samuelsson | 36:53,5 8:32,0 8:21,4 8:37,3 11:22,8 | 0+5 1+7 0+1 0+1 0+3 0+1 0+0 0+2 0+1 1+3 | +1:16,4 |
05 !5 | 2 | Francja Lou Jeanmonnot Fabien Claude Lou Jeanmonnot Fabien Claude | 36:59,0 9:20,9 7:46,3 8:49,7 11:02,1 | 0+3 1+9 0+2 0+3 0+0 0+2 0+1 0+1 0+0 1+3 | +1:21,9 |
06 !6 | 13 | Niemcy Sophia Schneider Philipp Nawrath Sophia Schneider Philipp Nawrath | 37:07,8 8:50,6 8:02,0 9:17,1 10:58,1 | 1+5 0+7 0+0 0+3 0+0 0+3 1+3 0+0 0+2 0+1 | +1:30,7 |
07 !7 | 14 | Słowenia Polona Klemenčič Jakov Fak Polona Klemenčič Jakov Fak | 37:15,2 9:24,4 7:57,7 8:47,6 11:05,5 | 0+2 0+6 0+1 0+2 0+0 0+1 0+1 0+0 0+0 0+3 | +1:38,1 |
08 !8 | 9 | Mołdawia Alina Striemous Maksim Makarov Alina Striemous Maksim Makarov | 37:37,8 9:23,0 7:49,0 8:56,6 11:29,2 | 0+5 0+2 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+2 0+1 | +2:00,7 |
09 !9 | 18 | Estonia Tuuli Tomingas Rene Zahkna Tuuli Tomingas Rene Zahkna | 38:01,9 9:05,8 8:45,7 9:03,5 11:06,9 | 1+7 0+2 0+1 0+1 1+3 0+1 0+2 0+0 0+1 0+0 | +2:24,8 |
10 | 4 | Finlandia Suvi Minkkinen Olli Hiidensalo Suvi Minkkinen Olli Hiidensalo | 38:04,3 8:51,6 8:03,5 9:25,3 11:43,9 | 0+5 2+8 0+1 0+1 0+1 0+1 0+1 1+3 0+2 1+3 | +2:27,2 |
11 | 6 | Stany Zjednoczone Deedra Irwin Paul Schommer Deedra Irwin Paul Schommer | 38:07,0 9:19,4 8:06,7 9:16,2 11:24,7 | 0+3 1+10 0+0 0+3 0+2 0+2 0+1 0+2 0+0 1+3 | +2:29,9 |
12 | 3 | Szwajcaria Lena Häcki Niklas Hartweg Lena Häcki Niklas Hartweg | 38:18,4 9:22,8 8:19,1 9:33,1 11:03,4 | 0+9 2+12 0+3 1+3 0+2 0+3 0+3 1+3 0+1 0+3 | +2:41,3 |
13 | 23 | Kanada Emma Lunder Adam Runnalls Emma Lunder Adam Runnalls | 38:24,1 9:06,8 8:51,5 9:05,8 11:20,0 | 0+5 2+6 0+1 0+1 0+2 2+3 0+0 0+0 0+2 0+2 | +2:47,0 |
14 | 15 | Czechy Tereza Voborníková Michal Krčmář Tereza Voborníková Michal Krčmář | 38:24,8 9:09,5 8:55,7 9:09,1 11:10,5 | 2+4 1+9 0+0 0+3 2+3 0+3 0+1 0+0 0+0 1+3 | +2:47,7 |
15 | 7 | Ukraina Anastasija Merkuszyna Dmytro Pidruczny Anastasija Merkuszyna Dmytro Pidruczny | 38:25,3 9:07,3 8:03,0 10:11,5 11:03,5 | 0+2 4+9 0+0 0+2 0+1 0+1 0+1 3+3 0+0 1+3 | +2:48,2 |
16 | 12 | Polska Anna Mąka Marcin Zawół Anna Mąka Marcin Zawół | 38:45,0 8:58,2 8:38,5 8:57,6 12:10,7 | 1+5 0+4 0+0 0+0 0+2 0+2 0+0 0+0 1+3 0+2 | +3:07,9 |
17 | 27 | Belgia Lotte Lie Florent Claude Lotte Lie Florent Claude | 38:57,4 9:12,7 8:07,5 9:22,8 12:14,4 | 1+7 1+4 0+1 0+1 0+2 0+0 0+1 0+0 1+3 1+3 | +3:20,3 |
18 | 20 | Kazachstan Ludmiła Achatowa Aleksandr Muchin Ludmiła Achatowa Aleksandr Muchin | 39:07,4 10:08,7 8:08,6 9:32,5 11:17,6 | 0+4 0+5 0+1 0+3 0+1 0+1 0+0 0+1 0+2 0+0 | +3:30,3 |
19 | 25 | Łotwa Baiba Bendika Andrejs Rastorgujevs Baiba Bendika Andrejs Rastorgujevs | 39:24,8 8:53,8 8:30,8 10:07,9 11:52,3 | 1+9 3+7 0+1 0+0 1+3 0+1 0+3 2+3 0+2 1+3 | +3:47,7 |
20 | 22 | Bułgaria Danieła Kadewa Anton Sinapow Danieła Kadewa Anton Sinapow | 39:35,0 9:46,8 8:09,0 9:47,9 11:51,3 | 0+3 1+8 0+2 0+2 0+0 0+2 0+1 0+1 0+0 1+3 | +3:57,9 |
21 | 21 | Litwa Gabrielė Leščinskaitė Tomas Kaukenas Gabrielė Leščinskaitė Tomas Kaukenas | 39:45,6 9:48,8 8:28,9 9:19,1 12:08,8 | 0+4 0+9 0+0 2+3 0+1 0+3 0+0 0+0 0+3 1+3 | +4:08,5 |
22 | 8 | Japonia Fuyuko Tachizaki Mikito Tachizaki Fuyuko Tachizaki Mikito Tachizaki | LAP 9:34,3 8:39,9 10:14,5 | 0+1 0+3 0+2 0+2 0+0 3+3 0+0 | +9:99,9 !— |
23 | 16 | Rumunia Anastasia Tolmacheva George Buta Anastasia Tolmacheva George Buta | LAP 10:37,1 8:06,3 | 0+0 3+3 0+0 0+1 0+0 0+3 | +9:99,9 !— |
24 | 19 | Słowacja Mária Remeňová Michal Šíma Mária Remeňová Michal Šíma | LAP 9:39,3 8:55,3 | 0+1 1+3 0+0 2+3 0+1 1+3 | +9:99,9 !— |
25 | 17 | Korea Południowa Jekatierina Awwakumowa Timofiej Łapszyn Jekatierina Awwakumowa Timofiej Łapszyn | LAP 10:10,0 8:03,0 | 1+3 0+2 0+0 0+2 2+3 0+3 | +9:99,9 !— |
26 | 24 | Chorwacja Anika Kožica Krešimir Crnković Anika Kožica Krešimir Crnković | LAP 10:20,5 8:57,5 | 0+1 3+3 0+1 1+3 0+1 | +9:99,9 !— |
27 | 26 | Chiny Chu Yuanmeng Yan Xingyuan Chu Yuanmeng Yan Xingyuan | LAP 9:56,0 9:12,3 | 0+2 0+1 0+1 1+3 0+2 | +9:99,9 !— |
Bibliografia
- RESULTS SINGLE MIXED RELAY (W+M) ARENA AM RENNSTEIG THU 16 FEB 2023. (ang.).