Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2009
| |||
Data | 31 sierpnia - 6 września 2009 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Canberra, Australia |
20. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 31 sierpnia - 6 września 2009 roku w Canberze w Australii.
Wyniki
Konkurencja: | Złoto: | Wynik | Srebro: | Wynik | Brąz: | Wynik |
Cross country | ||||||
mężczyźni (5 września) | Nino Schurter | 2:04:39 | Julien Absalon | 2:04:42 | Florian Vogel | 2:05:37 |
kobiety (5 września) | Irina Kalentjewa | 1:43:20 | Lene Byberg | 1:43:33 | Willow Koerber | 1:44:12 |
mężczyźni do lat 23 (4 września) | Burry Stander | 1:47:26 | Alexis Vuillermoz | 1:48:47 | Thomas Litscher | 1:50:12 |
kobiety do lat 23 (2 września) | Aleksandra Dawidowicz | 1:24:32 | Alexandra Engen | 1:25:45 | Julie Bresset | 1:27:03 |
juniorzy (3 września) | Gerhard Kerschbaumer | 1:31:01 | Ricardo Marinheiro | 1:32:20 | Reto Indergand | 1:32:35 |
juniorki (2 września) | Pauline Ferrand-Prevot | 1:05:23 | Michelle Hediger | 1:05:56 | Candice Neethling | 1:06:29 |
sztafeta mieszana (1 września) | Włochy Marco Aurelio Fontana Gerhard Kerschbaumer Eva Lechner Cristian Cominelli | 1:14:02 | Kanada Raphaël Gagné Geoff Kabush Evan Guthrie Catherine Pendrel | 1:14:08 | Francja Alexis Vuillermoz Cédric Ravanel Hugo Drechou Cécile Ravanel | 1:14:10 |
Downhill | ||||||
mężczyźni (6 września) | Steve Peat | 3:30.33 | Greg Minnaar | 3:30.38 | Michael Hannah | 3:31.02 |
kobiety (6 września) | Emmeline Ragot | 2:50.05 | Tracy Moseley | 2:52.54 | Kathleen Pruitt | 2:54.89 |
juniorzy (6 września) | Brook MacDonald | 2:36.49 | Shaun O’Connor | 2:37.67 | Danny Hart | 2:38.76 |
juniorki (6 września) | Anaïs Pajot | 3:11.90 | Julie Berteaux | 3:16.30 | Holly Baarspul | 3:20.20 |
Four cross | ||||||
mężczyźni (4 września) | Jared Graves | Romain Saladini | Jakub Říha | |||
kobiety (4 września) | Caroline Buchanan | Jill Kintner | Melissa Buhl | |||
Trial | ||||||
mężczyźni 26" (6 września) | Gilles Coustellier | 14 pkt | Kenny Belaey | 14 pkt | Vincent Hermance | 18 pkt |
mężczyźni 20" (5 września) | Benito Ros | 19,5 pkt | Rafał Kumorowski | 33 pkt | Loris Braun | 42 pkt |
kobiety (4 września) | Karin Moor | 4 pkt | Julie Pesenti | 9 pkt | Gemma Abant | 22 pkt |
juniorzy 26" (6 września) | Joe Oakley | 33 pkt | Abel Mustieles | 35 pkt | Rafael Tibau | 37,5 pkt |
juniorzy 20" (5 września) | Abel Mustieles | 24 pkt | Ion Areitio | 31 pkt | Roderique Timellini | 34 pkt |
drużynowo (5 września) | Hiszpania Abel Mustieles Benito Ros Gemma Abant Rafael Tibau Carles Diaz | 490 pkt | Francja Kevin Aglae Aurélien Fontenoy Julie Pesenti Anthony Grenier Gilles Coustellier | 470 pkt | Belgia Roderique Timellini Wesley Belaey Nicolas Massart Kenny Belaey | 444 pkt |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Francja | 4 | 6 | 3 | 13 |
2. | Hiszpania | 3 | 2 | 2 | 7 |
3. | Szwajcaria | 2 | 1 | 4 | 7 |
4. | Australia | 2 | 1 | 2 | 5 |
5. | Wielka Brytania | 2 | 1 | 1 | 4 |
6. | Włochy | 2 | 0 | 0 | 2 |
7. | Południowa Afryka | 1 | 1 | 1 | 3 |
8. | Polska | 1 | 1 | 0 | 2 |
9. | Nowa Zelandia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Rosja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
11. | Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 3 | 4 |
12. | Belgia | 0 | 1 | 2 | 2 |
13 | Kanada | 0 | 1 | 0 | 1 |
Norwegia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Portugalia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szwecja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17. | Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- Wyniki na stronie UCI (ang.)
- p
- d
- e