Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem dowolnym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 | |||
| |||
Miejsce | Kanada | ||
---|---|---|---|
Termin | 7 grudnia | ||
Liczba sportowców | 110 | ||
Złoty medal | Park Tae-hwan | ||
Srebrny medal | Chad le Clos | ||
Brązowy medal | Aleksandr Krasnych |
Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie Windsor 2016 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Styl dowolny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
800 m | kobiety | ||||
1500 m | mężczyźni | ||||
Styl grzbietowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl klasyczny | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl motylkowy | |||||
50 m | mężczyźni | kobiety | |||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Styl zmienny | |||||
100 m | mężczyźni | kobiety | |||
200 m | mężczyźni | kobiety | |||
400 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl dowolny | |||||
4 × 50 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 200 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety – styl zmienny | |||||
4 × 50 m | mężczyźni | kobiety | |||
4 × 100 m | mężczyźni | kobiety | |||
Sztafety mieszane | |||||
4 × 50 m | styl dowolny | styl zmienny | |||
pokaż • dyskusja • edytuj |
200 m stylem dowolnym mężczyzn – jedna z konkurencji, które odbyły się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016. Eliminacje i finał miały miejsce 7 grudnia.
Mistrzem świata został Koreańczyk Park Tae-hwan, który w finale ustanowił nowy rekord mistrzostw i Azji (1:41,03). Srebrny medal wywalczył Chad le Clos reprezentujący Republikę Południowej Afryki (1:41,65). Brąz zdobył Rosjanin Aleksandr Krasnych, uzyskawszy czas 1:41,95.
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Zawodnik | Czas | Miejsce | Data |
---|---|---|---|---|
Rekord świata | Paul Biedermann | 1:39,37 | Berlin | 15 listopada 2009 |
Rekord mistrzostw świata | Ryan Lochte | 1:41,08 | Dubaj | 15 grudnia 2010 |
W trakcie zawodów ustanowiono następujące rekordy:
Data | Etap konkurencji | Zawodnik | Czas | Rekord |
---|---|---|---|---|
7 grudnia | finał | Park Tae-hwan | 1:41,03 | CR |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się o 09:41 czasu lokalnego[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 9 | 0 | Dylan Carter | Trynidad i Tobago | 1:42,90 | Q, |
2. | 11 | 4 | Aleksandr Krasnych | Rosja | 1:43,08 | Q |
3. | 11 | 5 | Myles Brown | Południowa Afryka | 1:43,50 | Q |
4. | 7 | 4 | Matias Koski | Finlandia | 1:43,68 | Q |
5. | 1 | 0 | Anders Lie | Dania | 1:43,98 | Q |
10 | 4 | Chad le Clos | Południowa Afryka | Q | ||
7. | 9 | 8 | Park Tae-hwan | Korea Południowa | 1:44,09 | Q |
8. | 10 | 5 | Daniel Smith | Australia | 1:44,20 | Q |
9. | 11 | 7 | Luca Dotto | Włochy | 1:44,27 | |
10. | 9 | 4 | Pieter Timmers | Belgia | 1:44,29 | |
11. | 10 | 6 | Maarten Brzoskowski | Holandia | 1:44,34 | |
12. | 10 | 1 | Péter Bernek | Węgry | 1:44,44 | |
13. | 9 | 7 | Zane Grothe | Stany Zjednoczone | 1:44,53 | |
14. | 11 | 6 | Jordan Pothain | Francja | 1:44,83 | |
15. | 9 | 6 | Daiya Seto | Japonia | 1:44,93 | |
16. | 10 | 3 | Michaił Dowgaljuk | Rosja | 1:45,02 | |
17. | 8 | 0 | Jordan Sloan | Irlandia | 1:45,16 | |
18. | 8 | 5 | Danas Rapšys | Litwa | 1:45,19 | |
19. | 9 | 3 | Stephen Milne | Wielka Brytania | 1:45,22 | |
20. | 9 | 5 | Yuki Kobori | Japonia | 1:45,32 | |
21. | 8 | 7 | Qian Zhiyong | Chiny | 1:45,34 | |
22. | 9 | 9 | Markus Thormeyer | Kanada | 1:45,36 | |
23. | 8 | 1 | Henrik Christiansen | Norwegia | 1:45,53 | |
11 | 2 | Kyle Stolk | Holandia | |||
25. | 11 | 3 | Fernando Scheffer | Brazylia | 1:45,54 | |
26. | 11 | 1 | Jack Gerrard | Australia | 1:45,63 | |
27. | 8 | 3 | Shang Keyuan | Chiny | 1:45,69 | |
28. | 1 | 2 | Simonas Bilis | Litwa | 1:45,81 | |
29. | 8 | 2 | Daniel Skaaning | Dania | 1:46,04 | |
30. | 10 | 8 | Felix Auböck | Austria | 1:46,16 | |
31. | 8 | 8 | Ádám Telegdy | Węgry | 1:46,19 | |
32. | 10 | 9 | Markus Lie | Norwegia | 1:46,38 | |
33. | 8 | 4 | Daniel Hunter | Nowa Zelandia | 1:46,51 | |
34. | 7 | 2 | Jeremy Bagshaw | Kanada | 1:46,54 | |
35. | 11 | 0 | Reed Malone | Stany Zjednoczone | 1:46,58 | |
36. | 11 | 9 | Adam Paulsson | Szwecja | 1:46,79 | |
37. | 9 | 1 | David Gamburg | Izrael | 1:46,88 | |
38. | 8 | 9 | Cheung Kin Tat Kent | Hongkong | 1:46,93 | |
10 | 0 | Poul Zellmann | Niemcy | |||
40. | 10 | 2 | Khader Baqlah | Jordania | 1:47,07 | |
41. | 7 | 5 | Yeo Kai Quan | Singapur | 1:47,08 | |
42. | 3 | 8 | Gabriel Lopes | Portugalia | 1:47,31 | |
8 | 6 | Miguel Nascimento | Portugalia | |||
44. | 9 | 2 | Benjamin Hockin | Paragwaj | 1:47,41 | |
45. | 11 | 8 | Daniel Wallace | Wielka Brytania | 1:47,70 | |
46. | 6 | 3 | Uvis Kalniņš | Łotwa | 1:47,73 | |
47. | 6 | 2 | Mokhtar Al-Yamani | Jemen | 1:47,78 | |
48. | 7 | 6 | Pang Sheng Jun | Singapur | 1:47,88 | |
49. | 7 | 3 | Martin Bau | Słowenia | 1:48,17 | |
50. | 1 | 7 | Jean Dencausse | Francja | 1:48,29 | |
51. | 7 | 8 | Tomas Peribonio Avila | Ekwador | 1:48,48 | |
52. | 1 | 8 | Igor Mogne | Mozambik | 1:48,60 | |
53. | 7 | 7 | Pit Brandenburger | Luksemburg | 1:48,95 | |
54. | 6 | 7 | An Ting-Yao | Chińskie Tajpej | 1:49,24 | |
55. | 6 | 4 | Vladimír Štefánik | Słowacja | 1:49,32 | |
56. | 1 | 1 | Teimuraz Kobakhidze | Gruzja | 1:49,54 | |
57. | 5 | 7 | Alex Sobers | Barbados | 1:49,69 | |
58. | 4 | 9 | Kyle Abeysinghe | Sri Lanka | 1:50,15 | |
59. | 6 | 5 | Ilijan Malčić | Bośnia i Hercegowina | 1:50,36 | |
60. | 5 | 5 | Angelo Šimić | Bośnia i Hercegowina | 1:50,37 | |
61. | 5 | 6 | Wesley Roberts | Wyspy Cooka | 1:50,63 | |
62. | 7 | 0 | Pál Joensen | Wyspy Owcze | 1:50,69 | |
63. | 4 | 4 | Christian Bayo Punter | Portoryko | 1:51,08 | |
64. | 5 | 4 | Oli Mortensen | Wyspy Owcze | 1:51,12 | |
65. | 6 | 9 | Matias Pinto | Chile | 1:51,20 | |
66. | 4 | 1 | Brandon Schuster | Samoa | 1:51,26 | |
67. | 3 | 7 | Gabriel Fleitas | Urugwaj | 1:51,39 | |
68. | 3 | 4 | Alex Ngui | Filipiny | 1:51,40 | |
4 | 5 | Dioser Nunez | Dominikana | |||
70. | 4 | 3 | Sam Seghers | Papua-Nowa Gwinea | 1:52,08 | |
71. | 4 | 8 | Kevin Avila | Gwatemala | 1:52,22 | |
72. | 5 | 9 | Irakli Rewiszwili | Gruzja | 1:52,23 | |
73. | 7 | 9 | Dominic Walter | Jamajka | 1:52,43 | |
74. | 6 | 1 | Mathieu Marquet | Mauritius | 1:52,44 | |
75. | 4 | 7 | Lin Sizhuang | Makau | 1:52,62 | |
76. | 5 | 1 | Yeziel Morales Miranda | Portoryko | 1:52,87 | |
77. | 5 | 0 | Matt Galea | Malta | 1:52,98 | |
78. | 4 | 6 | Steven Maina | Kenia | 1:53,23 | |
79. | 6 | 0 | Mazen Elkamash | Egipt | 1:53,37 | |
80. | 5 | 3 | Xander Skinner | Namibia | 1:53,47 | |
81. | 3 | 6 | Adel Elfakir | Libia | 1:53,50 | |
82. | 3 | 2 | Said Saber | Maroko | 1:53,72 | |
83. | 5 | 8 | Jean-Luc Zephir | Saint Lucia | 1:53,79 | |
84. | 3 | 0 | Mathias Zacarias | Paragwaj | 1:53,90 | |
85. | 3 | 5 | Antonio Gonzalez | Kostaryka | 1:54,82 | |
86. | 6 | 8 | Stanislav Karnaukhov | Kirgistan | 1:55,01 | |
87. | 2 | 4 | Emilio Avila | Gwatemala | 1:55,55 | |
88. | 2 | 5 | Jeremy Lim | Filipiny | 1:55,71 | |
89. | 6 | 6 | Lâm Quang Nhật | Wietnam | 1:56,23 | |
90. | 4 | 2 | Constantinos Hadjittooulis | Cypr | 1:57,13 | |
91. | 3 | 9 | Walter Caballero Quilla | Boliwia | 1:57,32 | |
92. | 2 | 0 | Stanford Kawale | Papua-Nowa Gwinea | 1:57,95 | |
93. | 2 | 6 | Zandanbal Gunsennorov | Mongolia | 1:58,03 | |
94. | 3 | 3 | Eisner Barberena Espinoza | Nikaragua | 1:59,64 | |
95. | 2 | 7 | David Hitchcock | Gibraltar | 2:00,53 | |
96. | 2 | 8 | Dean Hoffman | Seszele | 2:01,05 | |
97. | 3 | 1 | Franci Aleksi | Albania | 2:01,26 | |
98. | 2 | 2 | Stefano Mitchell | Antigua i Barbuda | 2:02,27 | |
99. | 2 | 3 | Nabeel Hatoum | Palau | 2:03,30 | |
100. | 2 | 1 | Josue Portillo | Honduras | 2:05,12 | |
101. | 1 | 3 | Temaruata Strickland | Wyspy Cooka | 2:06,04 | |
102. | 1 | 4 | Tanner Poppe | Guam | 2:06,36 | |
103. | 1 | 9 | Tongli Panuve | Tonga | 2:08,83 | |
104. | 1 | 5 | Salofi Welch | Mariany Północne | 2:10,87 | |
105. | 2 | 9 | Christian Villacrusis | Mariany Północne | 2:11,82 | |
106. | 1 | 6 | Joseph Sumari | Tanzania | 2:30,15 | |
107. ! | 4 | 0 | Bakr Salam Ali Al-Dulaimi | Irak | 9:99,99 ! | DNS |
107. ! | 5 | 2 | Joseph Macias Rubio | Ekwador | 9:99,99 ! | DNS |
107. ! | 7 | 1 | Aleksey Tarasenko | Uzbekistan | 9:99,99 ! | DNS |
107. ! | 10 | 7 | Christoffer Carlsen | Szwecja | 9:99,99 ! | DNS |
Finał
Finał odbył się o 19:23 czasu lokalnego[2].
Miejsce | Tor | Zawodnik | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 1 | Park Tae-hwan | Korea Południowa | 1:41,03 | CR, |
2. ! | 7 | Chad le Clos | Południowa Afryka | 1:41,65 | |
3. ! | 5 | Aleksandr Krasnych | Rosja | 1:41,95 | |
4. | 4 | Dylan Carter | Trynidad i Tobago | 1:42,48 | |
5. | 3 | Myles Brown | Południowa Afryka | 1:43,22 | |
8 | Daniel Smith | Australia | |||
7. | 6 | Matias Koski | Finlandia | 1:43,51 | |
8. | 2 | Anders Lie | Dania | 1:43,69 |
Przypisy
- ↑ a b Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem dowolnym mężczyzn (eliminacje) – wyniki. Omega Timing, 2016-12-07. [dostęp 2017-01-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-26)]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Świata w Pływaniu na krótkim basenie 2016 – 200 m stylem dowolnym mężczyzn (finał) – wyniki. Omega Timing, 2016-12-07. [dostęp 2017-01-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-29)]. (ang.).