Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2017
| |||
Data | 2–8 listopada 2017 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Erina | ||
Dyscyplina | curling | ||
Mężczyźni | |||
1. miejsce | Kim Chang-min | ||
2. miejsce | Zou Dejia | ||
3. miejsce | Yusuke Morozumi | ||
Kobiety | |||
1. miejsce | Kim Eun-jung | ||
2. miejsce | Satsuki Fujisawa | ||
3. miejsce | Jiang Yilun | ||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2017 – turniej, który odbył się w dniach 2–8 listopada 2017 w australijskiej Erinie. Zarówno mistrzami jak i mistrzyniami Azji i Strefy Pacyfiku zostali południowi Koreańczycy.
Australia gościła mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w curlingu po raz trzeci (ostatni raz w 1996).
System rozgrywek
Round Robin rozegrany został w systemie kołowym (każdy z każdym). W turnieju kobiet pomiędzy każdymi reprezentacjami rozegrano po dwa mecze, w turnieju mężczyzn po jednym. Do fazy play-off awansowały cztery najlepsze drużyny. Faza play-off składała się z półfinałów, w których 1 drużyna po Round Robin zagrała z 4, a 2 drużyna po Round Robin z 3. Zwycięzcy półfinałów zagrali o mistrzostwo w finale, a przegrani w meczu o brązowy medal.
Kobiety
Reprezentacje
Państwo | Czwarta | Trzecia | Druga | Otwierająca | Rezerwowa |
---|---|---|---|---|---|
Australia | Helen Williams | Kim Forge | Ashleigh Street | Michelle Fredericks Armstrong | Anne Powell |
Chiny | Jiang Yilun | Jiang Xindi | Yao Mingyue | Yan Hui | Meng Xu |
Hongkong | Hung Ling-Yue | Julie Morrison | Shang Wing In Ada | Wong Yuen Ting Ashura | Grace Bugg |
Japonia | Satsuki Fujisawa | Chinami Yoshida | Mari Motohashi | Yurika Yoshida | Yūmi Suzuki |
Korea Południowa | Kim Eun-jung | Kim Kyeong-ae | Kim Seon-yeong | Kim Yeong-mi | Kim Min-jung |
Nowa Zelandia | Bridget Becker | Jessica Smith | Thivya Jeyaranjan | Holly Thompson | Emma Sutherland |
pogrubieniem oznaczono skipów.
Do turnieju zgłoszone były również Katarki, które jednak nie przystąpiły do rywalizacji.
Round Robin
# | Państwo | W | P |
---|---|---|---|
1 | Korea Południowa | 10 | 0 |
2 | Chiny | 8 | 2 |
3 | Japonia | 6 | 4 |
4 | Hongkong | 3 | 7 |
5 | Nowa Zelandia | 3 | 7 |
6 | Australia | 0 | 10 |
7 | Katar | DNS |
Kwalifikacja do fazy play-off
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
1 | Korea Południowa | 14 | ||||||
4 | Hongkong | 2 | ||||||
Korea Południowa | 11 | |||||||
Japonia | 6 | |||||||
2 | Chiny | 5 | ||||||
3 | Japonia | 6 | Mecz o 3. miejsce | |||||
Chiny | 8 | |||||||
Hongkong | 3 |
Finał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Japonia | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 6 | |
Korea Południowa | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 11 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda | |||
---|---|---|---|
Mistrzynie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
Wicemistrzynie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
3 miejsce | |||
Q | Kwalifikacja na Mistrzostwa Świata 2018 |
# | Państwo | Skip | |
---|---|---|---|
1 | Korea Południowa | Kim Eun-jung | Q |
2 | Japonia | Satsuki Fujisawa | Q |
3 | Chiny | Jiang Yilun | Q |
4 | Hongkong | Hung Ling-Yue | |
5 | Nowa Zelandia | Bridget Becker | |
6 | Australia | Helen Williams | |
7 | Katar | DNS |
Mężczyźni
Reprezentacje
Państwo | Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy |
---|---|---|---|---|---|
Australia | Dean Hewitt | Ian Palangio | Christopher Ordog | Hugh Millikin | Jay Merchant |
Chiny | Zou Dejia | Zou Qiang | Xu Jingtao | Shao Zhilin | Ma Yanlong |
Chińskie Tajpej | Shen Randolph | Hsu Nicholas | Liu Brendon | Lin Ting-Li | - |
Hongkong | Chang Jason | Derek Leung | Leung Teddie | Yan Martin | Li John |
Japonia | Yusuke Morozumi | Tetsuro Shimizu | Tsuyoshi Yamaguchi | Kosuke Morozumi | Kohsuke Hirata |
Katar | Nabeel Abdulrahman Al-Yafei | Ahmed Saad Alfahad | Abdulrahman Al-Yafei | Salem Ali | - |
Kazachstan | Viktor Kim | Abylaikhan Zhuzbay | Joan Akhmad | Dinislam Aimishev | - |
Korea Południowa | Kim Chang-min | Seong Se-hyeon | Oh Eun-su | Lee Ki-bok | Kim Min-chan |
Nowa Zelandia | Sean Becker | Warren Dobson | Brett Sargon | Anton Hood | Hamish Walker |
pogrubieniem oznaczono skipów.
Round Robin
# | Państwo | W | P |
---|---|---|---|
1 | Japonia | 8 | 0 |
2 | Australia | 7 | 1 |
3 | Chiny | 6 | 2 |
4 | Korea Południowa | 5 | 3 |
5 | Nowa Zelandia | 4 | 4 |
6 | Chińskie Tajpej | 3 | 5 |
7 | Hongkong | 1 | 7 |
8 | Katar | 1 | 7 |
9 | Kazachstan | 1 | 7 |
Kwalifikacja do fazy play-off
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
1 | Japonia | 7 | ||||||
4 | Korea Południowa | 8 | ||||||
Korea Południowa | 9 | |||||||
Chiny | 8 | |||||||
2 | Australia | 6 | ||||||
3 | Chiny | 7 | Mecz o 3. miejsce | |||||
Japonia | 11 | |||||||
Australia | 4 |
Finał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Korea Południowa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 3 | 0 | 2 | 9 | |
Chiny | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 8 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda | |||
---|---|---|---|
Mistrzowie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
Wicemistrzowie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
3 miejsce | |||
Q | Kwalifikacja na Mistrzostwa Świata 2018 |
# | Państwo | Skip | |
---|---|---|---|
1 | Korea Południowa | Kim Chang-min | Q |
2 | Chiny | Zou Dejia | Q |
3 | Japonia | Yusuke Morozumi | Q |
4 | Australia | Hugh Millikin | |
5 | Nowa Zelandia | Sean Becker | |
6 | Chińskie Tajpej | Shen Randolph | |
7 | Hongkong | Chang Jason | |
8 | Katar | Nabeel Abdulrahman Al-Yafei | |
9 | Kazachstan | Viktor Kim |
Zobacz też
Bibliografia
- Pacific-Asia Curling Championships 2017 Men. World Curling Federation. [dostęp 2021-04-19]. (ang.).
- Pacific-Asia Curling Championships 2017 Women. World Curling Federation. [dostęp 2021-04-19]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Świat | |
---|---|
Europa | |
Ameryka | |
Azja i Pacyfik | |
Nierozgrywane |
|
- p
- d
- e